Archiv

Říjen 2019

 • 30.10.2019

  sop-logo Majda byla na dalších dvoudenních plaveckých závodech v rámci zimního přeboru Středočeského kraje v Mladé Boleslavi. Na většině tratí posunula svá maxima. Vše jako vždy přehledně v tabulce níže. Konkurence se sešla velmi slušná. Tato akce se stala podle očekávávní překonání mé momentální plavecké výkonnosti. Na delších tratích jí to snad bude ještě chvilku trvat. Hlavní ale je, že sama chce :).

  distancevýsledekumístění
  200m Z2:48,9min14
  100m M2:24,0min19
  50m Z35,6s18
  200m VZ2:29,6min18
  100m PZ1:22,6min25
  50m M37,2s24
  100m VZ1:08,8min17
  100m Z1:18,4min12
  + odkaz na podrobné výsledky
 • 29.10.2019

  filip2019 Filip sehrál v neděli předposlední fotbalový mistrák v Jestřábí Lhotě. Opět za remízu 1:1 (1:1) přičetli další bodík. Poslední zápas podzimní části se uskuteční v sobotu 2. listopadu doma proti Vrdům.

  Dnes ráno na bazénu můj test na 2 x 100m VZ bez skoku. První za 1:14,8min, druhá 1:12,3h. To by mělo být se skokem někde kolem 1:10min na hranici mého maxima. Majda před odjezdem na soustředění absolvovala další plavecké závody. Jednalo se o přebory kraje v Mladé Boleslavi. Vedla si velmi dobře. Už mě má :). Přispěly k tomu i nové pekelně drahé plavky. O všem kolem brzy.
 • 22.10.2019

  Nedělní Klánovický půlmaraton + běh Český Brod


  Dvě naše oblíbené běžecké akce, na které jsme se rozdělili. Majda dala přednost Brodu, který je započítáván do oddílového bodování. Podle očekávání, na její 1300m trati starších žákyň, ve slabounké konkureni s obrovským náskokem zvítězila. S Janou jsem absolvoval domácí Klánovický půlmaraton. Musím zkopírovat výstižná slova z hlavní stránky akce:
  Je běhání tvoje radost a vášeň? Nebaví tě běhat jen po asfaltu? Hledáš závod v krásném prostředí a mírném terénu, po nádherných lesních stezkách a přesto bez stoupání? Trasa podzimního závodu Tě zavede okolo zaniklých středověkých vesnic, místy kde v minulosti řádili loupežníci. To vše navíc v kulisách barevného podzimu.. Vítej na Klánovickém terénním 1/2maratonu. Součástí je i 10km závod, štafeta 11+10km, Canicross (běh se psem) a dětské závody.

  Prostě opět extra vydařená akce za ideálního počasí. To velmi rychlým časem 1:07:51h potvrdil první Viktor Šinágl. V ženách si na stupeň nejvyšší stoupla Adéla Stránská (1:22:41h). Jana běžela za slušných 1:45:14h, já pomalejších 1:36:21h. Ráno se mi nečekaně vůbec nechtělo, tělo těžce stávkovalo. Nakonec jsem za účas byl rád. Celé opět spíš tréninkovým tempem, aby nic nebolelo.
  Veliká pochvala všem kolem organizace. Věřím, že Klánovický půlmaraton bude vyhlášen jednou z předních akcí roku.

  klanovice2019

  Byl to poslední letošní plánovaný delší běh. Teď zkusím problémové nohy doléčit. Po konzultaci s doktorkou (někdy přiblížim) je dobré jednou za čas běhat, ale krátkou kvalitu. Samozřejmě se nepřestat hýbat. Ideálně nasadit doplňkové sporty, ve kterých jsou zapojeny jiné partie. Dále cvičit, posilovat, protahovat a aktivně regenerovat. Přesně to zkusím nějakou dobu vydržet. Snad se, jako při pauze před několika lety, nerozpadnu :). Doma mě taky čekají dlouho odkládané práce.
 • 20.10.2019

  V sobotu Majda na Kladně plaveckých 1500m za 22:23min (pr.1:29min/100m). Čas není oslnivý ani tragický. Po tom co momentálně ve vodě odrénuje to je celkem slušné. Potvrzuje, že do vody dokáže přenést fyzičku z jiného sportu. V postupně umírající konkurenci jí to stačilo na bramboru. Doma zahlásila, že se chce dostat na MČR na 200m motýlem a 200m znakem. Na tyto styly se prý zaměří na týdenním soustředění ve Špindlu. Na něj jede již tuto sobotu. Když ho přežije, tak opět očekávám výkonnostní posun. Plavecké nůžky by se měly mezi náma konečně zavřít :-).
  Filip souběžně sehrál za Tuchoraz další fotbalový mistrák. Doma roznesli Velký Osek 9:2 (4:1). Poskočili do průběžného středu tabulky dorostu U19 Kolín na 8.místo.
  V neděli podle plánu byly na programu běhy. O nich brzy.
 • 18.10.2019

  Plán na víkend:

  Sobota:
  Majda - Plavání Kladno - 1500m
  Filip - fotbalový mistrák Tuchoraz - Velký Osek 10:15h
  já - Lesní běh Říčany 11km

  Neděle:
  Jana + Majda + já - Klánovický půlmaraton
 • 14.10.2019

  sop-logo Majda na plaveckých závodech, v rámci 3.kola základní soutěže v Nymburce, předvedla výkony těsně za hranicemi osobních rekordů, viz tabulka níže. Závěrečné kolo proběhne v sobotu 2.listopadu v Kutné Hoře. Před tím absolvuje týdenní soustředění ve Špindlu. Víkend 23.-24.11. pak případné krajské pořebory. První půjde již tuto sobotu delších 1500m na Kladně.

  distancevýsledekumístění
  200m Z2:52,3min6
  50m VZ31,4min4
  400m VZ5:33,1min7
  200m M3:10,3min5
  100m VZ1:10,7min5
  + odkaz na výsledky

  Filip ve fotbale za Tuchoraz venku v Čáslavi další remíza 2:2 (0:2). Další sobotu je doma čeká Velký Osek.
 • 12.10.2019

  Dnes běžecký půlmaraton v Benešově u Semil. Patří mezi mé nejoblíbenější hlavně díky pohodové nemasové atmosféře. Zmínit se musím o velmi nízkém startovném za 200,-. Občerstvovačky po 4km s kvalitním Enervitem, který je tradičně hlavním partnerem. Po závodě výběr z několika dobrých jídel. V malém Benešově na kraji Jizerek touto akcí prostě žijí a dělají pro běžce. Samozřejmě si můžete dát ve dvou kolech celý maraton. Ten letos v pomalejším čase 3:07h vyhrál Fililp Zelenka, který mě doprovázel první den na Ultramanovi.
  Můj výkon 1:41h zůstal za očekáváním. První půlka šla plánovaným tempem 4:30min/km. Pak následovalo tuhnutí a neskutečné bolesti nohou. Do cíle jsem se dostat musel. Cestou domů zastavil v Benátkách u známého vyjet unavené nohy na kole a shlédnout část IM na Havaji, která se jela. Trochu i zavzpomínal na účast před pěti lety. 
  Příští neděli ještě dám domácí Klánovický půlmaraton. Pak léčim nohy bez běhání.

  + výsledky
 • 11.10.2019

  Níže rozhovor se mnou o UltraCzech v Račicích, který by měl vyjít v listopadovém čísle Života Úval. Teké připravuji o této akci kratší příspěvek na etriatlon.cz.

  Další sportovní zářez Ondry Teplého

  ultraczech2019-s-ladou


  Poslední víkend v září jsi úspěšně absolvoval ve známém vodáckém areálu Labe-aréna v Račicích sportovní akci UltraCzech515. Můžeš nám přiblížit, o co šlo?

  Jednalo se o extrémní triatlonový závod o distancích 10km plavání, 421km jízdy na kole a 84km běhu. V tomto pořadí jsou disciplíny rozdělenydo tří po sobě jdoucích dnů. Účastník, který chtěl získat titul UltraCzech, musel v každém dni stihnout časovýlimit 12h.


  To je neskutečná porce i pro trénovaného člověka. Co těvedlo k účasti a kolik lidí takovýto závo dabsolvovalo?

  Klasických triatlonových závodů „Ironmanů“, u nás nazývaných Železných mužů (3,8km plavání-180km jízda na kole-42,2km maratonského běhu), mám za sebou přes 30. Byla to obrovská výzva zkusit něco delšího. Otestovat fyzickou a hlavně psychickou vytrvalost. U nás v České republice to byl první ročník této světově uznávané akce. Navíc v nedalekých Račicích. Na start se postavilo 17 sportovcůa tři štafety. Samí muži ajedna obdivuhodná superžena. Náročný závod dokončili v časovém limitu bez jediného všichni.


  Jak jsi se v celkovém pořadí umístil a kdo byl nejrychlejší? V neděli jsem s tebou absolvoval doprovodný běžecký maraton za 4:03h. Byl to skvělý zážitek s nevšední atmosférou.

  Nejrychlejším se podle očekávání stal Petr Vabroušek, známá ikona tohoto sportu. Pro své mnohdy až nepochopitelné schopnosti právem přezdívaný jako mimozemšťan. Celý obtížný závod zvládl v těžko uvěřitelném čase 21:16h. Dokonce se mu podařilo o 5 minut posunout nejlepší světový výkon! Já finišoval v čase 23:38h a skončil na nečekaném třetím místě. V průběhu závodu bylo pořadí od druhého místa vyrovnané, až na výše uvedeného Petra Vabrouška, který si v čele s velkým odstupem držel své tempo. Na stupně vítězů jsem se posunul až v závěrečném 84km běhu za 7:35h, který mi bez větší krize extra sedl. Stoupnout si v této akci na stupně vítězů bylo cennou odměnou za obrovské vypětí a třídenní dřinu.


  V úvodu se plavalo 10km v račickém veslařském kanálu. Nebyla venkovní voda moc studená?

  Voda měla, díky poslední dobou již chladnějším dnům, 16°C. Neopren a další ochranné oblečení bylo povoleno. Před plánovaným závodem jsem pravidelně, téměř každodenně, navštěvoval nově otevřené úvalské koupaliště. Tam měla voda v týdnu před závodem jen 13°C, takže jsem byl dostatečně aklimatizovaný. Pocitově mi vůbec nebyla zima, což bylo rozhodující pro celý průběh plavecké části. Uplavat 10km mi trvalo 3:21h.


  Kolik trénuješ a co na to tvoje rodina? Také by mě zajímalo, jaký mají na tyto extrémní sportovní akce názor ostatní?

  Trénink mi zabere v průměru kolem 20-30h týdně. Vlastně nic jiného vedle zaměstnání, rodinných povinností a tréninku s nezbytnou rehabilitací nestíhám. Mám štěstí na úžasnou ženu a dvě téměř již dospělé děti, neboť všichni tři také pravidelně a rádi sportují. Názory lidí bych rozdělil do třech skupin. Je nás pramálo, kteří bereme téměř každodenní sportování úplně normálně jako svůj aktivní životní styl. Druhou velikou skupinu tvoří hobby sportovci. Ti nás zpravidla obdivujía jsme často jejich vzorem, ke kterému by se chtěli přiblížit a podobných výsledků dosáhnout. Třetí největší skupina si o nás myslí a často říká, že jsme blázni.


  Jak se vlastně v takto dlouhém závodě stravuješ?

  Dotazované téma je na dlouhé povídání, je to jedna z nejdůležitějších věcí každého sportovce. Jednoduše řečeno, energie nesmí dojít. Vše kolem stravování chce mít vyzkoušené. Za dlouhé roky závodění přesně vím, co moje tělo potřebuje. Při podobných závodech průběžně energeticky spálím a musím doplnit kolem 700kcal/h. Pro představu, průměrný člověkje bez pohybové aktivity na čísle kolem 1500kcal/den. Doplňování vhodné stravy při triatlonových závodech není jednoduché. Především v plavecké části je to trochu problém. Na kole se dá za jízdy pít a jíst cokoliv. Říkám tomu: naučit se na něm žít. Při běhu už se kousat moc nedá. Na řadu jdou energetické gely. Když přijde větší krize, pomáhá osvědčená klasická červená coca-cola, kterou jinak nepiji.


  Jak tyto extrémní závody zvládá tvé tělo, jak dlouho se z takové akce dostáváš?

  Nedílnou součástí extrémního sportování je regenerace. V mém případě by bylo třeba na ní pracovat ještě více. Bohužel závisí na chybějícím čase a při požadované kvalitě jsou nezanedbatelné i vyšší finanční náklady.V poslední době mě trápí zdravotní problémy kolem nohou. Momentálně absolvuji běžeckou pauzu a upřednostňuji doléčení. Jinou cestu pro předvedení dalších kvalitních výkonů nemám. Z podobné sportovní akce se mi tělo dostává týdny, bezprostředně po ní doslova nahazuji životní funkce.


  Trochu odbočím. Jak je to s tvým výhledově plánovaným pokusem o zdolání Kanálu La Manche a co dále?

  Dotaz na KanálLa Manche často slýchám. Odpovídám, že na to ještě zdaleka není. Půjdu do toho, až budu na 100% připravený. Je to opravdu těžké. Plavání vydatně trénuji, ale zatím především bojuji se studenou vodou. Nerad bych pokus opakoval dvakrát. La Manche také představuje finančně velmi nákladnou záležitost. Založil jsem pro tuto akci další projekt se spořícím účtem, na který může kdokoliv přispívat. Uvítám jakoukoliv sebemenší částku. Držím se opět hesla: "Nemusí pršet, hlavně když kape." Dost mi ke splnění tohoto výhledového cíle pomáhá již zmíněné koupaliště, které mám nedaleko. Musím využít příležitosti a poděkovat provozovateli za tuto možnost. Poděkování patří i našemu fitcentru Mamut, ve kterém trávím spoustu času. V další sezoně ještě zůstávám u triatlonu. Na mistrovství ČR 2020 v Otrokovicích se pokusím zabojovat o čelní pozice. Výhledově se pak zaměřím jen na plavání s otužováním. Mám také v plánu spoustu dalších zajímavých a zatím neabsolvovaných sportovních akcí. Jednou snad přijde na řadu i trénování.


  Máš pěkné a pravidelně aktualizované osobní webové stránky www.ondrateply.cz, na kterých máš mimo jiné aktuality na projekt La Mancheodkaz. Kolik zaberou času?

  Každá dobře míněná a kvalitní práce zabere spoustu času. Motivuje mě především jejich sledovanost a převážně kladný ohlas. Často přemýšlím, co nového a zajímavého na ně dám a jak momentální styl vylepším. Tato osobní, a vlastně i téměř rodinná kronika, je mým velkým koníčkem.


  Co bys na závěr vzkázal čtenářům?

  Žijeme v době hojnosti, bohužel však i lenosti, obezity, civilizačních chorob a závislostí. Zázračným lékem je podle mě mrznutí, hladovění a pohyb. Ne vždy ten extrémní. Jednou za čas neuškodí hrábnout si na dno svých sil, hýbejte se však nonstop!

  ptal se a fotil Vladimír Chvátal
 • 10.10.2019

  Filip sehrál v sobotu další fotbalový mistrák. Na domácí půdě v Tuchorazi přivítali Štítary. Za remízu 4:4 (2:3) si do průběžné tabulky připsali jeden bod. Následný zápas v Čáslavi je přesunutý na neděli.

  filip-tuchoraz2019

  Filip s č.8 vpravo dole

 • 8.10.2019

  Maraton Košice

  Kopíruji slova encyklopedie Wikipedia:
  Mezinárodní maraton míru (MMM) v Košicích, nebo Košický maratón, je nejstarší maraton v Evropě a třetí nejstarší na světě (po Bostonském a Yonkerském maratonu). Poprvé se běžel v roce 1924. MMM startuje každoročně první říjnovou neděli v 9h od hotelu Doubletree by Hilton (bývalý hotel Slovan) na Hlavní ulici. Trať maratonu je rovinatá. Běží se dva okruhy v historickém a širším centru města po asfaltových, resp. kamenných cestách s úplným vyloučením dopravy.

  6 8

  Toto byl náš letošní tradiční zahraniční maraton. Vytáhnul jsem na něj i manželku, která na půlce předvedla slušnou klasiku. Můj výkon 3:27h byl týden po náročném UltraCzech podle očekávání. Tělo stále bolelo a stávkovalo proti rychlejšímu tempu než 4:50min/km. Celkem dlouhou cestu jsme rozdělili tam návštěvou zříceniny hradu Strečna. Zpátky prohlídkou Spišského hradu. Celá akce proběhla přesně podle plánu. Navíc jsme zajeli konečně pořízené nové auto.

  10 12" 18

  Na příští rok už máme maraton vybraný. Vyrazíme dle přání budoucího šedesátníka Libora do Athén.


  A jak si naše sestava vedla:
  Jana (1/2 maraton) 1:45:57 - 117.místo v ženách
  já 3:27:17h - 123.místo M40 338.celkově
  Libor 3:32:10h - 42.místo M50 427.celkově
  Láďa 4:01:03h - 124.místo M50 949.celkově

  - vše v číslech podrobně zde + pár dalších fotek
 • 7.10.2019

  Nedělní běžecký maraton v Košicích za 3:27h, Jana půlku 1:46h, podrobně brzy.
 • 5.10.2019

  fotky kolem UltraCzech v Račicích

  3 3-2

  7 9

  14 12

  + několik dalších
 • 4.10.2019

  filip2019 Včerejší Filipův odložený fotbalový mistrák v Českém Brodě prohraný 3:0 (2:0). Hned v sobotu přivítají na domácí tuchorazské půdě Štítary.


 • 3.10.2019

  Dnes v 10:35h na ČT Sport 5mni záznam z víkendového UltraCzech, odkaz zde.
 • 1.10.2019

  majda2019 V sobotu Majda sama vyrazila na tradiční Svatováclavský běh do Českého Brodu. V kategorii starších žákyň na trati 1650m nenašla přemožitelku. Konkurence se sešla dost slabá. V nejbližší době jí budou čekat dva plavecké přebory a další běhy. Vše průběžně v její TERMÍNOVCE na hlavní liště.

  Filipův sobotní fotbalový mistrák, také v Českém Brodě, odložen na tento čtvrtek.


Ondrateply.cz

Kilometrovník

Kompletní kilometrovník

Galerie

Galerie

Archiv

Kompletní archiv

Návštěvnost

TOPlist