Archiv

Leden 2017

 • 29.1.2017 - Jilemnická 50ka (běžky klasika) za 2:50h na 42.místě. Jela se mi dobře. Konec jsem trochu tuhnul, ale stále to celkem jelo. S mázou nebyl problém. Jen to předpovídané sluníčko chybělo. Inverze bohužel končila o kus výše.
  Po zítřejším volnějším dni se soustředim na úterý, kdy mám v plánu kvalitně zaběhnout 8x800m. Následující víkend proběhne opět ve znamení běžek. V sobotu absolvuji stále atraktivnější Boboloppet v Jizerkách (90km skejt). Když po něm budu v pohodě, tak v neděli Orlický maraton klasicky. Případně ho nahradim během na 3km v hale ve Stromovce v rámci přeboru Prahy.
  Naražené rameno na běžkách nebolelo. Plavat kraula s ním zatím moc nejde. V bazénu se stále soustředim na nohy.
 • 28.1.2017 - Lednová běžecká desítka v Modřanech byla z cca 1/3 na ledu při mrazivých -5st. Tomu odpovídaly předvedené výkony. A když se na to vezmou oběhané hladké boty (můj případ), tak se tím dá slušně protrápit. 41:06min nebudu komentovat. Až konec se mi trochu rozeběhnul. V cíli minimální zadýchání, z výsledku zklamání. Rychle vyklusnout a nahřát do sauny v Podolí. Zítra na běžkách v Jilemnici snad bude lépe.
 • 27.1.2017 - Níže pozvánka na Pražský pohár v běhu na lyžích 2017, který opět absolvuji. Jede se ve středu 1.února na uměle nasněženém cca 600m kolečku v Chuchli. Sníh zatím je a stopro vydrží. Bude to opět zpestření tréninku, slušná intenzita. Začátek akce v 17h. Vyrazíme asi celá rodina. Pravděpodobně bez Majdy. Tu ten den čeká 800m v rámci dalších veřejných závodů žáků na Strahově.

  pozvánka

 • 26.1.2017

  Hodnocení sezony 2016 + cíle 2017

  Opět hodnotím uplynulý rok a dávám si cíle na následující. To považuji za nutnost. Je to pro mě důležitá motivace do dalšího tréninku. Ten uplynulý 2016 bych nazval jako průměrný. Jednoznačně se mi zastavil růst výkonnosti. Přisuzuji to času, který mám na trénink k dispozici. Přesto se mi povedl navýšit objem (plavání o 22%, kolo 6% a běh 10%). Hlavně jsem zapracoval na potřebném doplňkovém kolem. Více času není, proto se ho stále snažím efektivněji využívat. Bohužel se mi nepovedly posunout běžecké osobáky na delších tratích. To vyšlo jen na Pečecké desítce (34:20min). Stanovené časové limity jsem nesplnil, proto je pro nadcházející sezonu nechávám naprosto totožné. V roce 2016 jsem nepředvedl žádný extra výkon. Hlavní akce, červnový Moraviaman (dlouhý triatlon vypsaný jako MČR o distancích 3,8km plavání + 180km kola + 42,4km běhu) byl těsně pod ceněnných 9h opět na 7.místě. Povedlo se mi vyhrát, ve slabší konkurenci, Krkonošmana (extrémní dlouhý triatlon) a být druhý na Gigathlonu na Lipně. Během celého roku jsem opět zvládnul spoustu závodů viz VÝSLEDKY 2016. Řadu jsem jich opět chodil spíše tréninkově a často na hraně ve veliké únavě. To v následujícím roce změním a pokusím se vyladit na několik akcí. Z oblíbeného seriálu FORD CZECHMAN TOUR pravděpodobně absolvuji jen čtyři akce. Opět půjdu celý domácí seriál Tři pro zdraví, H-tour bohužel letos kvůli termínové kolizi vypouštím. Oba zmíněné seriály se mi povedlo loni těsně opanovat, to považuji za největší úspěchy hned za konečným 8.místem (2.v M35) v prestižním FORD CZECHMAN TOUR 2016.
  Kvůli materiálovému zajištění (nové kolo) jsem se v poslední době finančně vydal, proto si letos dovolím jen dva zahraniční závody. Půjde o triatlonovou půlku v italském Rimini. Druhým bude, po dlouhém zvažování, Gigathlon ve Švýcarsku, který jsem vyhrál na domácím Lipenském.
  Cílem zimní přípravy zůstává posun plavecké výkonnosti a s tím spojené pravidelné ranní navštěvování Hisporteamového Hostivařského bazénu. Hlavní jarní snahou bude opět pokus snížení váhy a s tím spojené vylepšení momentálně doslova tragické životosprávy. Začátkem roku opět absolvuji, pro oživení rychlosti, několik halových běžeckých závodů. Momentálně již mám čtyři za sebou. Také zařadím domácí běžkařské laufy a nějaký aquatlon (plavání + běh). Udržení 1x týdenní posilovny s Láďou v Úvalském fitku Mamut považuji za nutnost. Již začátkem března jedu na 2 týdny na soustředění za teplem opět na osvědčené Kanáry se zaměřením na kolo. Termínovku 2017 mám již téměř hotovu.
  V rámci těchto stránek chci stále mapovat dění kolem ostatních členů rodiny. Syn Filip hraje za dorost fotbal v našich Úvalech. Dcera Majda chodí na atletiku do oddílu ŠSK Újezd nad Lesy a plave v SOP Kolín, za který absolvuje několik aqutlonů a triatlonů. Hlavní akcí bude mít 22.dubna aquatlon na Praze 11, v triatlonu 11.června Příbram. Vše podrobně v její TERMÍNOVCE 2017. Můj vrchol nadcházející sezony směřuji na dlouhý triatlon do Otrokovic. Rád bych tam potrápil úplné čelo. Také se chci více věnovat novému projektu KANÁL LAMANCHE. Postupně navyšovat plavecký objem a konečně začít s otužováním.
 • 25.1.2017 - 1500m na 4.veřejných halových závodech ve Stromovce za 4:50min. Čas slabší, je to ale pár dní po maratonu stále ve slušné únavě. Navíc to ovlivnilo naražené rameno z běžek. I při běhu bylo cítit. Plavat s tím kraula vůbec nejde :(. Na tréninku v Hostivaři budu trápit jen nohy a volně co půjde. Nedělní oblíbená Jilemnická 50ka je také v ohrožení. Třeba běžky klasikou půjdou. Na druhou stranu to donutí odpočinout.
 • 23.1.2017

  Budějovický garážový maraton a běžky na Šumavě

  Těžká tréninková víkendová kombinace běžecký maraton + běžky za mnou. Bohužel zanechala zdravotní komplikace. Navíc jí zazdilo asi pět večeří a pekáč tvarohových buchet od tchýně.
  Sobotní garáže v Budějovicích se mi letos běžely mizerně (3:08h). Prý i byly o kus delší. Řada lidí naměřila až ke 44km. To pravděpodobně kvůli kličkování při předbíhání a nabíhání kolem sloupů. Od půlky (1:28min) to v mém podání vypadalo jako pochod mrtvol. Nedokázal jsem s tím nic dělat, zkoušel všemožné. Až poslední kola pocitově šla. To už klasicky chtěla hlava ležet v cíli na masáži. Dokonce jsem přesně okopíroval loňských pár tréninkových dní před. Bohužel bez výsledku. Akci opanoval náš momentálně nejlepší ultramaratonec Radek Brunner (2:44h) 1,5min před Danem Orálkem. S ním a Zbyňkem Vondrákem (4.za 2:51h) jsme si vyměnili několik zajímavých rad nad pozávodním jídle. Rychle vyklepat a nahřát nohy do bazánu. Přesun za Vimperk na nedělní Kašperskou 30ku klasicky.
  Ráno tělo vstávat nechtělo. V garážích jsem do něho poslal několik energetických gelů, takže dobře nespalo. V místě ubytování ráno -15, na Zadově sluníčko a jen ideálních -2. To neskutečně nakoplo. Rychle jsem ještě odrazovou komoru běžek přetáhnul měkčím fialovým. To byla, i podle mazacích servisáků od Swixu, ta správná máza. Jelo se mi nad očekávání dobře. Pohyboval kolem 25.místa až ke sjezdu kolem 20km, kde jsem se kvůli kochání krajiny slušně natáhnul. Při tom bohužel narazil rameno, ztratil brýle (složitě se pro ně vracel) a klesnul pořadím o deset pozic. Dlouho mi trvalo dostat se zpět do tempa. Do cíle ale dorazil na 35.místě v čase 1:52h absolutně spokojený.

  1 2

  Vítězství si z Kašperské 30ky odvážejí Pšenička a nestárnoucí Kocumová. Do tréninku akci zařadil (i sobotní 30ku volně) triatlonový mistr ČR 2016 v krátkém a londýský olympionik Honza Čelůstka (1:57h). Čekal jsem ho v pořadí o kus výše. V cíli komentoval akci s nadšením. Je výkon poznamenala sobotní únava a netrefená máza.
  Zítra ráno zkusím v bazénu otestovat rameno. Případně se zaměřím na slabé nohy. Běhat a cyklistický trenažer s tím stopro půjde.
 • 21.1.2017 - Páteční 1km v rámci třetích veřejných atletických závodů na Strahově za 3:02min. Po startu přede mnou spadli dva soupeři, takže jsem je musel složitě obíhat a zpomalit. Jinak by to snad pod ty plánované 3min bylo. Tuto trať vyhrál slávista Šmahel (2:30min), v ženách ve finiši Mezuliániková (2:43min) těsně před Masnou.
  Tentokráte celá hala věnovala pozornost skoku o tyči. Na ní se veterán Ivo Strnad, v kategorie nad 65let!, marně pokoušel překonat evropský rekord 352cm. Další hala již v úterý ve Stromovce. V plánu mám 1500m.
 • 20.1.2017 - Níže upoutávka na běžkařský seriál Stopa pro život, který letos nabízí pět akcí. Absolvuji dvě. V neděli za týden oblíbenou Jilemnickou 50ku klasicky a na konci jarňáků dětí Šumavský skimaraton. Vedle Stopy je tu ještě konkurenční Ski Tour. Tam má dokonce závodů šest. Do termínovky mi zapadá víkendová Kašperská 30ka, pravděpodobně Orlický maraton (ještě zvážim, je totiž den po Boboloppetu) a tradiční Jizerka. Do našich nejznámějších běžkařských laufů patří ještě Jesenická 70, která se jede až 12.března. To jsem bohužel mimo na soustředění. Zatím to vypadá, že se uskuteční vše.
  Běžky jsou v zimním, často objemovém období, ideálním tréninkem. Dlouhý závod, když se nejde do vyšších tepů, ještě lepší. Řada sportovců včetně triatlonistů je zařazuje. Troufnu si říct, že z nich v jarní části sezony slušně těžim, proto doporučuji. Je rozhodně z čeho vybírat.

 • 19.1.2017 - Druhé veřejné atletické závody ve Stromovce okořenil vystoupením Pavel Maslák. Jako halový ME v běhu na 400m se připravuje na obhajobu. O tu se pokusí začátkem března v srbském Bělehradu. Jak si vedl? Šel vložený běh na 500m těsně za rovnou minutou. Pak ještě 300m za 32,6s. Vypadá, že je ve formě. Radost se na jeho výkony dívat.
  Na plánovanou osmistovku, která akci uzavírala, se mi vůbec nechtělo. V běžeckém plánu (níže) ale byly první úseky. Ty jsem rozděleně zvládnul před a po běhu na 800m, který jsem dal za 2:22min. Pocitově už to bylo lepší, stále ale 6s za osobákem. Další hala již tento pátek na Strahově. Půjdu 1000m s cílem pod 3min.

  7.týdenní běžecký plán 2017 včetně závodů (neobsahuje plavání, kolo a další)

  1.týden
  Po 16.1. volný 1,5h běh Klánovice
  Út 17.1. 12x200m + 800m ve Stromovce v rámci 2.veřejných závodů
  St 18.1. krátký přechod po kole na běhátku ve fitku
  Čt 19.1. volný 1,5h běh Klánovice
  Pá 20.1. 1000m na Strahově v rámci 3.veřejných závodů
  So 21.1. Budějovický maraton 42km
  Ne 22.1. běžecké volno – běžky KAŠP30 klasika 30km

  2.týden
  Po 23.1. volný 1,5h běh Klánovice
  Út 24.1. 1500m ve Stromovce v rámci 4.veřejných závodů
  St 25.1. krátký přechod po kole na běhátku ve fitku
  Čt 26.1. 10x400m někde venku
  Pá 27.1. volný 1h běh Klánovice
  So 28.1. Rybakros Krčák 10km
  Ne 29.1. běžecké volno – běžky JIL50 klasika 50km

  3.týden
  Po 30.1. volný 1,5h běh Klánovice
  Út 31.1. 8x800m někde venku
  St 1.2. krátký přechod po kole na běhátku ve fitku
  Čt 2.2. volný 1,5h běh Klánovice
  Pá 3.2. volný 1h běh Klánovice
  So 4.2. běžecké volno – Boboloppet 90km volně běžky
  Ne 5.2. běžecké volno – běžky Orlický maraton klasika 40km nebo Přebor Prahy Stromovka 3km

  4.týden
  Po 6.2. volný 1,5h běh Klánovice
  Út 7.2. 6x1000m někde venku
  St 8.2. krátký přechod po kole na běhátku ve fitku
  Čt 9.2. volný 1,5h běh Klánovice
  Pá 10.2. 400m + 800m na Strahově v rámci 5.veřejných závodů
  So 11.2. Přebor Jablonec 3km
  Ne 12.2. běžecké volno

  5.týden
  Po 13.2. volný 1,5h běh Klánovice
  Út 14.2. 4x1500m někde venku
  St 15.2. krátký přechod po kole na běhátku ve fitku
  Čt 16.2. volný 1,5h běh Klánovice
  Pá 17.2. volný 1h běh Klánovice
  So 18.2. 3km ve Stromovce v rámci 6.veřejných závodů
  Ne 19.2. běžecké volno – JIZ50 běžky 50km klasika

  6.týden (volno jarňáky děti)
  Po 20.2. volný 1,5h na horách
  Út 21.2. 3x2000m někde venku nebo ve středu v Jablonci v hale
  St 22.2. krátký přechod po kole na běhátku nebo ty úseky 3x2000m + hala Jablonec 800m
  Čt 23.2. volný běh na horách
  Pá 24.2. kopce
  So 25.2. volný běh na horách
  Ne 26.2. běžecké volno – Šumavský skimaraton 45km klasika

  7.týden
  Po 27.2. volný 1,5h běh Klánovice
  Út 28.2. běžecké volno
  St 1.3. krátký přechod po kole na běhátku ve fitku
  Čt 2.3. běžecké volno
  Pá 3.3. volný 1h běh Klánovice + pár rovinek na profouknutí
  So 4.3. Kbelská 10
  Ne 5.3. běžecké volno – cesta na soustředění
 • 17.1.2017

  B5h - zimní běžkařská pětihodinovka

  Běžky mám poslední dobou čím dál více v oblibě. Hlavně díky skvěle rozložené zátěži do celého těla a zimě, která často nutí nepolevit. A orientační běžky, když se kouká do mapy a štípou kontroly, ještě raději. V neděli jsme se postavili s Martinem Berkou na start již 10.ročníku Bedřichovské pětihodinovky. Ambice absolutně žádné, jen kvalitně potrénovat. Na startu jsme si zapomněli vzít kartu s bodovým ohodnocením kontrol, takže nebylo nad čím dumat. Možná to bylo dobře. Taktiku jsme stanovili na: udělat kolečko, sebrat co nejvíce kontrol a stihnout časový limit 5h.

  1 2


  Napadlo trochu sněhu, takže ne všechny cesty byly upravené. Naše těžká těla se v tom místy slušně trápila. Zadní část Jizerek jsme museli vynechat. Včas jsme se vrátili ke stadionu v Bedřichově, kde bylo zázemí akce. Tam ještě stihli sebrat několik kontrol. Nakonec z toho bylo nad očekávání 4.místo v kategorii MM za 520 bodů.
  Rodina, která jela do Jizerek se mnou, si běžky taky užila. Další lauf dávám již v neděli na Šumavě. Pojedu Kašperskou 30ku klasicky. Bude to den po garážovém běžeckém maratonu v Budějovicích. Ten mi loni sednul. Proto jsem ho opět zařadil. Kombinaci běh + druhý den běžky mé tělo bez problémů zvládá. Neděli pravděpodobně zkusím jet převážně jen na ruce. Brzy podrobný 7.týdenní běžecký tréninkový plán do jarního soustředění, na které odjíždim na 14 dní v neděli 5.března.
 • 16.1.2017

  Zimní běh na Blaník


  blanik2017 Zimní běh na Blaník se již potřetí běžel jako půlmaraton na 21km. Letos byl opravdu zimní. Celá trať mírně kluzká pod sněhem. Nechyběl lehký vítr se sněžením. Tradičně to před vlašimským zámkem odstartoval rytíř. S ním a úvalským spoluúčastníkem Láďou jsme po doběhu udělali fotku.
  Po páteční hale se mi v úvodu běželo těžce. Hlavou se mi začaly honit myšleky, jestli to trápení mám zapotřebí. Kopce se mi ale šly dobře. Po dobití Blaníku se to díkybohu rozeběhlo. Ze 35.místa se mi povedl posun až na konečné celkové 18. za 1:43h. Bylo to skvěle motivační v závěru předbíhat. Opět se asi vyplatila taktika volnějšího začátku. Jinak výsledkově s porovnáním čela nic moc. Vyhrál Jirka Brychta (1:32h), v ženách Zuzana Urbancová (1:48h). Láďa Chvátal si před oslavou padesátky udělal žízeň za 1:58h. Při zpáteční cestě si pochvaloval předvedený výkon. I s Liborem (1:50h, těsná brambora v M50) jsme se u pozávodního jídla shodli na skvěle zorganizované akci se vším kolem. Vířivka, odpočinek, večer lehký bazén se saunou a příprava běžek na nedělní Bedřichovskou orientační pětihodinovkou. O ní příště.

  + několik dalších fotek
 • 14.1.2017

  Páteční 1.veřejné atletické halové závody 2017 na Strahově - běh 2km

  hala2016 Obliba a účast na veřejných pražských halových závodech nejen u dětí roste. Letos jich je vypsáno šest. Probíhají na Strahově (USK Praha) a Stromovce (OLYMP Praha). Opět je zařazuji do tréninku pro oživení rychlosti, kterou mám vždy před sezonou mizernou. V pátek se v nově zrekonstruované nafukovačce na Strahově uskutečnily první. Vždy vybírám nejdelší běžeckou trať, takže volba 2km byla jednoznačná. Loňský osobák 6:18min byl dost daleko. Zaběhnutý čas 6:35min (3:21min-1km + 3:14min-2km) je pomalý za očekáváním. S odstupem času nakonec spokojenost, že jsem to vůbec absolvoval. Cílové slušné zakyslení a hořící průdušky proběhly. Byl to dobrý běžecký trénink v teple. Mám rozhodně na čem pracovat. Odkaz na podrobné výsledky páteční haly zde.
  Další hala již v úterý 17.1. ve Stromovce. Půjdu těžkou rychlostní kombinaci 300+800m. Navíc do tréninku zařazuji 1x týdně běžecké intervaly, které budu měřit a hodnotit. Vše kolem na těchto stránkách.
 • 12.1.2017 - Včera Majda ve Stromovce, v rámci 1.veřejných atletických závodů mladšího žactva, běžela 150m. Předvedla slušných 24,13s. V lednu a únoru jí v teple čekají ještě tři podobné akce. Já jdu běžecké 2km již zítra na Strahově. Nečekám nic rychlého, bude to bolet. Podle plánu tím začínám dělat na rychlosti. Všem co běhají doporučuji. Odkaz na vypsané tratě zde.
 • 11.1.2017 - níže tři videa z Tříkrálového vystoupení kroužku kytary Majdy

  + Majdě založena TERMÍNOVKA 2017
 • 9.1.2017

  Piatlon 2017

  Po protrápeném sobotním dopoledním běhu ve Stromovce na 3,2km rychlý výklus, převlečení a hurá na plánovaný Piatlon, který startoval v Újezdě nad Lesy u fotbalového hřiště v 11h. Tříčlennou štafetu doplnil brácha a Láďa (společně na fotce).

  naše štafeta

  O co se vlastně jednalo. Byl to recesistický doprovodný závod seriálu Tři pro zdraví. Týmy si určí pořadí, startuje první člen, který musí vypít připravené pivo (lahvové – muži pijí 0,5l, ženy 0,3l, abstinenti 0,5l nealko - to dal Láďa, protože řídil). Po vypití se každý vydá na kilometrový běžecký okruh. Po doběhnutí musí absolvovat piatlonovou střelbu na určený cíl (korkem od vína na prázdnou basu od piva). Každý má k dispozici 3 pokusy. Při 3 trefách pokračuje na druhý kilometrový běžecký okruh. Každé minutí cíle znamená buď 1 trestné kolo (50m) nebo vypít 1 malý panák rumu (0,02). Teprve poté může absolvovat druhý běžecký okruh. Po doběhnutí čeká připravené druhé pivo a po jeho dopití předává štafetu dalšímu členovi. Předávka probíhá cinknutím prázdné lahve o plnou.
  Docela nám to vše sedlo. I ta piva šla docela rychle vypít. Vyrovnaným složením týmu jsme se prokousávali startovním polem kupředu až na 3.místo v kategorii mužů. Po dokončení mi konečně bylo v té zimě teplo :). Nejsem příznivcem alkoholu, natož při sportu. Celá akce ale byla pro většinu super zpestřením, hlavně uvolněním a zábavou. Jednou za rok se to dá přežít. Sešlo se neuvěřitelných 30 týmů! Odkaz na podrobné výsledky a fotky.
 • 7.1.2017 - Dvě míle (běh na 3,2km) ve Stromovce jsem čekal po virózce špatné. Byly extra špatné za 12:22min. Taky k tomu přispělo -11st. a lehce kluzký povrch. Na plánovaný 4.ročník recesistické pivní štafety Piatlon jsem s Láďou a bráchou odjížděl slušně rozladěn. Proběhl jako první stmelovací nebodovaná akce spolku Tří závodů pro zdraví v Újezdě nad Lesy tuto sobotu. Opět bylo veselo. Podrobněji brzy.
 • 6.1.2017 - Videa kolem hor v Krkonoších. Na prvním běžkaři (na toho posledního se naštěstí vybil telefon), druhé zachycuje Majdu na snowboardu. Na třetím pohodička na Dvoračkách.

 • 4.1.2017 - Doplněn prosincový KILOMETROVNÍK za rok 2016. Proti předešlému 2015 zaznamenal nárůst v plavání o 22%, kole 6% a běhu 10%. Hlavně jsem zapracoval na potřebném ostatním kolem. Níže vše podrobně v grafu a číslech.

  Kilometrovník 2016

  Rok 2016 (detail)

  běžky: 522km
  posilovna: 67h
  vířivka: 4×
  sauna: 61×
  strečink: 118,5h
  masáž: 60×
  pilates: 26×
  sjezdovky: 15h
  brusle: 8,5h

 • 3.1.2017 - fotky z vydařených Vánoc ve Vítkovicích

  34 30

  9 5

  20 18 32

  13 3

  21 23

  + další fotky zde

  Momentálně se stále nacházím v lehké virózce, takže trénuji jen lehce na absolutní pohodu. Po absolvovaném náročném zimním soustředění na horách dost odpočívám. Jak se z toho dostanu, tak začínám dělat na rychlosti.

Ondrateply.cz

Kilometrovník

Kompletní kilometrovník

Galerie

Galerie

Archiv

Kompletní archiv

Návštěvnost

TOPlist