Archiv

Prosinec 2020

 • 24.12.2020

  25.-30.12. hory s rodinou Černá Studnice
 • 23.12.2020

  Doplněna TERMÍNOVKA 2021 o vše dohledatelné.
 • 22.12.2020

  Honza MČR 20207

  V dnešní aktualitě se musím zmínit o Honzovi Machalickém, který na nedávném MČR v přespolním běhu v Běchovicích nenašel v kategorii mladších žáků přemožitele (2km za 6:48min). Jde o člena atletického oddílu ŠSK Újezd nad Lesy, kde trénuje manželka. Poznal jsem ho vlastně blíže díky momentálnímu opatření PES na 4.stupni, kdy se může trénovat jen venku v maximální skupině 6ti. Vedení odílu naprosto správně zareagovalo a oslovilo několik lidí, včetně mě, aby pravidelné tréninky proběhly. Přesněji vždy 5+1 trenér, takže v počtu 40ti dětí nás bylo až 8. Během několika tréninků jsem dostával na venkovní výběhy ty nejvýkonnější mladší žáky ve věku 13-14 let. Mezi nima skromný poctivý Honza, od dost rychlejší než ostatní. Vlastně ani já na něj při úsecích neměl. Ve 13ti uměl 1km pod 3 minuty! Prostě radost s někým takovým pracovat.
  Kéž by to tak bylo u mých potomků. Momentálně je to u sportu o přemlouváním. V jejich podání o mačkání a jídle. Vlastně asi téměř ve všech domácností podobné. Doufám, že si brzy lidé diktující opatření uvědomí, jak je pohyb nejen pro mladé potřebný.
 • 21.12.2020

  Pozvánka na Štědrodenní běh Úvaly. Opět absolvujeme v konverzačním tempu hodinové kolečko v Klánovickém lese. Sraz tradičně v 10h na lávce přes Výmolu pod školou. Samozřejmě vše za dodržení aktuálních opatřeních :).

  pozvánka na Štědrodenní běh Úvaly 2017

 • 15.12.2020

  níže článek o běžecké 100ce, který vyjde v lednovém měsíčníku Život Úval:

  100km

  Úvalský zástupce na Mistrovství České republiky v běhu na 100km

  První prosincovou sobotu proběhlo v Plzni, po uvolnění proticovidových opatření, MČR v běhu na 100km. Naše město na něm mělo zástupce, vyznavače extrémních sportovních akcí, Ondřeje Teplého. Položili jsme mu několik otázek.

  Víme, že tvým hlavním sportem je triatlon. Proč tak dlouhý běh?

  Rozhodla o tom situace na konci roku. Veškerá sportoviště byla zavřená. Na kole se vzhledem k chladnějšímu počasí už moc jezdit nedalo. Konečně jsem doléčil nohy a začal nabíhat kilometry. Akci jsem měl delší dobu v hledáčku. Volba byla jasná, a tak se nakonec uskutečnila.

  Nabíhal jsi kilometry, kolik jich bylo?

  Za poslední 3 měsíce se má systematická kilometráž pohybovala kolem 500km/měsíc. Na ultra běhy to zas tolik není. Fyzička je ale přenositelná z jiných sportů. Při úspěšném dokončení závodu se mi to potvrdilo.

  Jaký byl výsledek a jak závod probíhal?

  Běhalo se na 2,5km okruhu. Čas se mi v cíli zastavil na 9:36h. Stačil v celkem slušné konkurenci na 15. místo. Do 70km jsem držel průměrné tempo 5:20min/km pro plánované zdolání hranice 9h. Pak ale přišla krize, ze které už se nedalo dostat. Nejrychlejším byl David Pelíšek za rychlých 6:56h. Druhého Radka Brunnera, ikonu tohoto sportu, porazil o více jak půl hodinu.

  Jak se vlastně v takto dlouhém závodě stravuješ?

  Velmi důležitá věc. Jednoduše řečeno, energie nesmí dojít. Pro zajímavost jsem při této akci spálil 7500kcal, srovnatelnou kalorickou hodnotu např. se 42 10° 0,5l piv. Doplňování vhodné stravy při běhu, kde se moc kousat nedá, není jednoduchou záležitostí. Vše chce mít předem vyzkoušené. Téma na dlouhý rozhovor.

  Zúčastníš se ve výhledu nějaké podobné akce?

  Dál chci testovat své limity, takže určitě. V létě to pravděpodobně bude cyklistika pod názvem 1000mil, která bez zajištění kopíruje naše a slovenské hranice. Časem pod 10h na běžecké stovce jsem si zajistil kvalifikační kritérium pro Spartathlon. Jde o jeden z nejtěžších non-stop běžeckých závodů světa z Athén do Sparty o délce 246km s časovým limitem 36h. To je zatím daleko. Dlouho hlášené plavecké zdolání kanálu La Manche zatím odkládám. Důvodem jsou po konzultaci s přemožiteli mé tělesné dispozice. Musel bych minimálně 15kg tukové vrstvy přibrat, jinak je to vzhledem k dlouhému pobytu v chladné slané vodě téměř nereálné a s aktuálními plány neskloubitelné. Výhledově ale pokus absolvuji. Další rok dále zůstávám u dlouhého triatlonu.

  Co by jsi vzkázal čtenářům?

  Extrémní sporty nejsou samozřejmě nic zdravého. I v současné nelehké době se však stále máme velmi dobře. Často říkám, že se má člověk jednou za čas dostat na dno, aby si to uvědomil. Třeba jen zkusit vyrazit na delší výlet i v nevlídném počasí, bez jídla a pití. Občasný půst, otužování a jakýkoliv pravidelný pohyb jsou zdraví velmi prospěšné. Doufám, že tento příspěvek motivuje i vás, čtenáře, k aktivnějšímu životnímu stylu.
 • 12.12.2020

  vs-logo Dnes tradičních běžeckých 10km v Modřanech. Tělo celý týden po 100ce stávkovalo. Takouvou devastaci jsem ještě nezažil. Naštěstí otevřeli bazény, které vždy dobře uvolnily a protáhly. Na běh se vůbec nechtělo, za účast byl nakonec rád. Čas 43:13min s přitaženým koncem a 8.místo v M40 vůbec neřeším. Splnilo to dostat se z nejhoršího. Jak se říká: profouknout únavu. Bez čísla bych nic takového nedal. Nejrychlejším ve veteránech, kteří startovali jako první v oddělených vlnách po katergoriích, Dan Kupidlovský ve skvělém čase 34:52min.

  + výsledky
 • 11.12.2020

  Založena TERMÍNOVKA 2021 + doplněna o běžkařské akce, běhy a aquatlony v prvním čtvrtletí. Těžko momentálně říct, co proběhne.
 • 10.12.2020

  Spekulace kolem Velké Kunratické

  kunraticka-logo V neděli jsem chtěl se synátorem Filip (poprvé v 18ti) běžet Kunratickou, ale bohužel se tak nestane. Seděl na minutu na otevření registrace, která proběhla před pár dny. Zaplatil na hlavu přepálené startovné 400. Prostě když je něco žádané, tak si s ním organizátoři mohou dělat co chtějí. Následně přišel potvrzující mejl o platbě a přiřazení času startu. Včera ale dorazil další se slovy, že vzhledem ke stávající situaci byl pořadatel nucen upravit průběh závodu a redukovat počet závodníků. V hlavním běhu na Hrádek z 2700 na 500!, takže oznámení o nestartování. 331 přihlášených veteránů dostalo asi správně přednost. Naprosto redukci chápu a podporuji názor tradiční akci za každou cenu uskutečnit. Trochu musím zaspekulovat, že nebyly předem vyjednány momentální podmínky. Dále jsem zkusil poslat mej s dotazem, o jakékoliv možnosti startu. Přišlo: je pouze možnost, že by Vám některý z běžců přímo přenechal číslo, jinak my neevidujeme ani za normálních okolností nějaké náhradníky nebo tak... Trochu čekám, s jakou výší za číslo přijde nějaký špekulant. Přistihnul jsem Filipa, že byl párkrát běhat. Trochu začal mít vítr. Snad si to rozdáme příští rok. Startovné se v plné výši vrací.
 • 6.12.2020

  100km v Plzni za 9:36h na 15.místě v mužích, 10.M40. Do 70km se mi dařilo držet plánované tempo klem 5:20min/km pro zdolání 9h. Pak přišla krize, ze které už se nedalo dostat. Vítězí v rychlých časech Hana Vičarová 8:02h a David Pelíšek 6:56h.

  + odkaz na výsledky
 • 2.12.2020

  Prodloužený víkend o pondělní a úterní pracovní volno podle plánu na nohou. V neděli výběh s Liborem do Voděradských bučin ....

  12 13 7

  + další fotky

  V pondělí pěší tůra s Janou do Českého středohoří na Radobýl, Kamýk, Plešivec ....

  7 10

  19 14

  + další fotky

  Tam první šáhnutí na sníh pře úterníma běžkama v Jizerkách. Už napadlo :).

  bezky2020-1 bezky2020-2

  Situace konečně skočila do 3ky. Od čtvrtka otevírají bazény a začíná závodit. Dva měsíce jsem se konečně ve zdraví věnoval běhu. Kilometráž se pohybovala kolem 500km/měsíc. Trochu tajil přípravu na obrovskou výzvu: zdolání běžeckých 100km v čase pod 9h. O to se pokusím již tuto sobotu v Plzni, v rámci přeloženého MČR. Cítím, že na to fyzicky je. Hlavně musí vydržet aparát. Bude to obrovský morální boj. V příštím týdnu odpočinu a začnu věnovat lyžím.

Ondrateply.cz

Kilometrovník

Kompletní kilometrovník

Galerie

Galerie

Archiv

Kompletní archiv

Návštěvnost

TOPlist