Archiv

Srpen 2020

 • 31.8.2020

  1

  Pátý ročník Gigathlonu ČR minulostí. Vše se letos odehrálo na Mělnicku a Kokořínsku. Zázemí a hlavní depo v Mělníce na náměstí. Vše tedy nejen divácky na úrovni. Tratě letos distančně obdobné minulému ročníku. Přilákaly díky zrušení švýcarského zavodu a teké covidu (tolik se jako u nás nezávodí) řadu zahraničních účastníků. Konkurence závodníků tedy velmi slušná.
  V mém podání to byla v kategorii singl celkem těsná brambora. O ní rozhodl poslední dobou tradičně slabší běh. Celé jsem to absolvoval bez větší krize. Na inlinech by chtělo více jezdit a hlavně mít na sobotu kolečka na mokro.
  Vítězství suverénně obhájil Michal Vlášek. Veliká pochvala všem kolem organizace. Budoucnost tohoto náročného multisportu je nejen u nás otázkou. Organizačně to není vůbec jednoduché. Když bude další ročník, tak opět účastí podpořím. Dědo, díky za nedělní doprovod.

  + výsledky
 • 28.8.2020

  Doplněna podzimní TERMÍNOVKA 2020 převážně o běhy.
 • 27.8.2020

  vs-logo Ve středu tradiční běh na 10km v rámci VŠ ligy v Modřanech. Běžecky jsem na tom lépe, proto byl v hlavě čas pod 40 minut. První 3km v tempu kolem 3:50min/km, ale asi za hranou. Pak přišlo neskutečné vytuhnutí a boj o dokončení. Nakonec 41:57min na 36.místě. Připadal jsem si, jak když jsem 10ku šel poprvé.
  Nejrychlešími Vojta Bližňák (35:35min) a Bára Nováková (40:11min).

  + podrobné výsledky zde
 • 25.8.2020

  Na poslední chvíli sháním doprovod na víkendový Gigathlon. Na akci vždy jezdím autem z domova (Úvaly) přes Prahu. Vše vysvětlím na tel: 602 543 781 nebo teplyo@centrum.cz. Není to nic náročného, jde finančně za mnou.

  1

 • 24.8.2020

  V týdnu jsem plánované běhy bohužel nestíhal nebo díky únavě nešel. Až v pátek po dlouhé době dal, v tom šílenym vedru, kvalitní běžecký trénink. Víkend tedy opět ve znamení závodů. V sobotu navečer to byla Svěrácká desítka (běh na cca 10,5km) na Černém Mostě. Za 43:40min mi patřilo 8.místo. Odstup na prvního Dana Kupidlovského byl celkem značný (38:41min). Domů se jelo na kole celkem zvesela, protože jsme nezvykle dali s Láďou (50:39min) dvě pivka.

  3

  Neděle proběhla ve znamení plavání. MČR v Račicích na 20km dost lákalo. Nakonec jsem ale vyměknul a dal jen 10ku. Měl bych i problém s 2h limitem za prvním, kterým se opět stal Matěj Kozubek (4:01h!). Můj čas 3:06h je trochu za očekáváním. Chtěl jsem pod 3h. Je to na této trati značný osobák. Maximální spokojenost s celkem vyrovnaným tempem bez vytuhnutí. Pravidelný trénink na úvalském koupališti je znát. Taky 25st. voda mi nedělala problém. Bylo to poprvé, co jsem bez neoprenu zakázaného pro dálkové plavání nemrznul. Další podobnou akci absolvuji za 14 dní. Půjde o 15ku v Mělicích.
  V týdnu zkusím maximálně odpočinout. Kvalitu v podobě 10km běhu v Modřanech dám ve středu. Gigathlon je již tento víkend.

  + odkaz na výsledky běhu a plavání
 • 18.8.2020

  Musím oznámit, že je tomu týden, co se tréninkový plavecký parťák Kuba Valníček stal v čase 14:14h přemožitelem kanálu La Manche. Veliká gratulace. Jednou ho také následuji.

  valnicek-lamanche

 • 17.8.2020

  O proběhlém víkendu plánovaný dvojboj (dva závody) triatlon Příbram + běžecká Žebrácká 25ka s výživným tréninkem kolem. Vše jsem naplánoval úmyslně s ohledem na blížící se (za 2 týdny) dvoudenní Gigathlon. Prostě, aby tělo dokázalo pracovat ve vyšších otáčkách dva dny po sobě. Výsledkově to nebyla žádná hitparáda. Splnilo to plán bez následků. Hlavní bylo, že při bězích po dlouhé době vůbec nic netahalo. Bez tréninku to ale nechutnalo. Na pomalejším tempu se podílelo i nějaké to kilíčko nahoře. Ve stručnosti to dopadlo:

  triatlon Příbram (1,5-40-10km) 2:25h (42.místo, 9.M40)
  Prvními: Pohle Caroline (2:13h) a Honza Volár (1:58h)
  + výsledky

  Žebrácká 25ka 2:04:54h (40.místo, 12.M40)
  Prvními: Lenka Pastorová (1:41h) a Jirka Čivrný (1:31h)
  + výsledky

  V týdnu konečně zkusím nějakou běžeckou kvalitu v podobě kratších akcí v Milíčáku a Krčáku. O víkendu opět několik závodů (dva běhy + plavecká 10ka v Račicích). Na zmíněný Gigathlon kolem Mělníka a Kokořínska zkusím vyladit a jít ho na 100%. Po něm doplním termínovku s ohledem na naplánovaný podzimní běžecký maraton v Athénách (8.listopadu).
 • 13.8.2020

  fotky z dovolené v Jeseníkách

  14 61

  56 40

  59

  62 30

  + další
 • 11.8.2020

  1

  Do stratu českého Gigathlonu zbývají necelé 3 týdny. Proběhne 29.-30.8. na Mělníku a Kokořínsku. Tratě jsou letos celkem mírumilovné. Nakonec se postavím na strat opět v kategorii singl. Všem vyznavačům multisportů doporučuji.

  plány tratí:

  1-cr 2-cr

 • 9.8.2020

  Dovolená v Jeseníkách v Koutech nad Desnou klasicky rychle utekla. V soustředění se tentokráte nezvrhlo. Pohybu ale bylo dost. Moc rád jsem podrobně poznal nádherný daleký kout naší země. Před tím ho znal jen ze zimy, běžkařské Jesenické 70ky. Problémové koleno se celkem dalo dokupy, takže v závěru těžká Horská Výzva na 64km trati long (2,9km nastoupáno) proběhla. Nasadil jsem vyzkoušené tempo v kopcích chodecké s hůlkama. Roviny a klesání volně běžel. Konec byl podle očekávání na morál. Cíle jsem se za 10:24h dočkal. Jeseníky někdy zopakujeme. Líbilo by se mi tam soustředění. Brzy fotky.

  + výsledky Horské Výzvy
 • 4.8.2020

  Před odjezdem na rodinnou dovču jsem v sobotu dal Vlkančický triatlon. Jedná se o tradiční akci. Bohužel se termínově vždy kryje se Slovakmanem (dlouhý triatlon na IM tratích), kterému dávám přednost. Letos o neúčasti nakonec rozhodlo bolavé koleno.
  Ve Vlkančicích se to celkem sešlo. Dost všechno táhlo, protože jsou starty jednotlivých kategoriích rozděleny. Nakonec jsem dal jen tu kratší (cca 0,2-6-2km). V plavání cuknul Venca Kyral, který si jel svůj závod. Z vody jsem vylezl s Martinem Korousem a marně Vencu na kole stíhali. V depu se ozvalo 22s. V běhu už jsem na to neměl, vlastně ani moc nechtěl. V poklidném tempu se spokojil s třetím flekem. Výsledky hlavního dvojnásobného závodu vlastně ani neznám.
  Akce přesně splnila očekávání s cestování na kole. Na konci dovči v Jeseníkách asi absolvuji nedaleký Králický triatlon, nebo Horskou Výzvu Jeseníky. Rozhodnu podle momentálního stavu. 

  + výsledky

Ondrateply.cz

Kilometrovník

Kompletní kilometrovník

Galerie

Galerie

Archiv

Kompletní archiv

Návštěvnost

TOPlist