Archiv

Srpen 2022

 • 31.8.2022

  sabzo-logo Včera další běh seriálu SABZO. Šlo o Šáreckou 6ku. Byl to jeden z posledních těžších tréninků s celkem dalekou cestou na kole před sobotním Jánošíkem. Za 23:43min beru 9.místo. Prvním v cíli Jirka Chyba v čase 20:15min. Profilově těžký běh na krásném místě. Vůbec si člověk nepřipadá, že je v Praze.  + výsledky zde
 • 30.8.2022

  1

  V sobotu absolvuji extrémní dlouhý triatlon pod názvem Janošík. Proběhne ve slovenských Tatrách. Ze série Xtriworldtour je prý nejtěžší díky závěrečnému "běhu" a půlnočnímu startu.

  2 3

  Na otázku: Co je Jánošík? kopíruji slova stránek akce.

  Jánošík provede sportovce malebnými oblastmi severního Slovenska s celkovým převýšením 5800 m. Navíc krásnou přírodou a místy, kde se narodil a žil slovenský národní hrdina Juraj Jánošík. Za svého života pomáhal chudým lidem. Jeho život byl plný činů, vítězství i neúspěchů. Tento závod nebude jednoduchý. Je úžasně kouzelný, ale také velmi náročný.

  6

  5 4

  Jedu tam s jednoznačným cílem dokončit. Po závodě se do úterý přesunu pod Vysoké Tatry, kde chci něco prochodit a projezdit na bajku.
 • 29.8.2022

  Pilman 1/2 IM

  V sobotu Pilman, triatlon na polovičních tratích 1,9-90-21km, závod opět zařazený do Českého Poháru. Vše se odehrálo u Piláku (Pilská nádrž) u Žďáru nad Sázavou. Tuto profilově celkem těžkou akci zařadil jako přípravu na Jánošíka. Toho absolvuji již v sobotu. Také chtěl mít potřebný třetí závod do celkového bodování na dlouhých tratích.
  Na Pilmanovi se to sešlo. Potvrzují to jméma: Řenč, Soukup, Hradil, Oppolzer, Džalaj, Vabroušek .... V tomto pořadí obsadili čelní místa. V ženách nejrychlejší favorizovaná Simona Křivánková, které mě s lehkostí předbíhala v závěrečném okruhu.

  pilman2022

  S mým zadrženým výkonem celkem spokojenost. Zaplaval za 29min na překvapivém 13.místě. Kolo jelo také dobře. V závěrečném běhu už slabší, ale šlo to. V cíli za 4:58h na 23.místě (6.M40). Vše tedy podle plánu bez následků. Povedená akce.

  + výsledky
 • 26.8.2022

  doplněna TERMÍNOVKA 2022
 • 24.8.2022

  3 - 2 - 1 víkendový flek

  Se zpožděním pár řádků z uplynulého extrémně náročného víkendu. Absolvoval ho podle plánu i přes nepřízeň počasí. Na sobotní bajkové 12tihodinovce na Hradešíně lilo celý den. Paradoxně ale měl ten den nohy, jak často říkají cyklisti. Nasadil pláštěnku a jezdil v tom marastu absolutně bez krize téměř bez přerušení. Postupně se propracoval na třetí flek, který udržel až do cíle. Celkem natočil v čase 12:57h 224km (16x14km kol). Odstup na prvního Radka Svobodu (stejná kilometráž) přijatelných 55min. Tento výkon asi budu s odstupem času považovat za jeden z nejlepších. Svou daň zaplatilo kolo, které je na totální servis. Také při jednom z kontrolovaných pádů lehce naražené rameno.

  1

  V neděli dopoledne následovala běžecká štafeta dvojic v Hostivaři na 2x5x1km. Manželka taky běhá, takže hecnout jí do toho nebyl problém. Vše se odehrálo na zhruba kilometrovém okruhu, kde se pravidelně střídalo. Za 38:10min jsme v kategorii 80-100let brali 2.místo. 1,5 minutu nám nadělila dvojice Helena Poborská a Honza Hostička. Ten souběžně stíhal obsluhovat čipovou časomíru 4Timing. Celkově nejrychlejšími Vojta Bližňák s Jirkou Kabelkou (32:06min).

  2

  Odpolední silniční cyklistická časovka na 4,7km z Úval na Hradešín už byla na morál. Tělo nakonec povedlo přemluvil k výkonu ve vyšších tepech. Příznivně foukalo do zad. V 10tičlenné sestavě čas rovných 9min stačil o 9s na vítězství.

  + výsledky 12h
  + výsledky štafety
  + výsledky časovky
 • 19.8.2022

  sabzo-logo Včera podle plánu další běh mého oblíbeného seriálu SABZO. Šlo o Lomcovák v Krčáku na necelých 5km. Čas ani umístění není vůbec podstatné (19:04min 4.místo). Hlavní byla v tom pařáku účast a máknout. To se povedlo. Pocitově to ale běželo dost ztuha.

  Zítra bajková 12h na nedalekém Hradešíně. V neděli s Janou v Hostivaři běžecká štafeta 2x5x1km. Odpoledne podle stavu silniční časovka z Úval na Hradešín. V dalším týdnu půjdu více do kvality s cílem na Pilmanovi (1/2IM) něco slušnějšího předvést. Následující týden před Jánošíkem (3.září) už dost odpočinkový.

  + výsledky Lomcováka zde
 • 18.8.2022

  V úterý Márův běh v Milíčovském háji na 6,2km. Za 27:01min beru 8.místo (3.M40-49). Nic rychlého to na celkem těžkém profilu a vedru nebylo. Tělo ale už tepalo. Nejrychlejším Šimon Navrátil v čase 23:10min.

  + výsledky
 • 17.8.2022

  petr-maratonec Kluka, přesněji ultra běžce, na fotce jistě znáte. Jde o Petra Jedličku s přezdívkou Petr Maratonec. Potkal jsem ho v neděli na Matyldě, kde na trase závodu běhal. Chvilku s ním dal do řeči a zjistil, že je to jeho 99tý maraton (42,195m) v po sobě jdoucích dnech bez přerušení. Proč to dělá? Hecuje tím lidi, aby finančně přispěli přes Nadační fond Radost dětem na transparentní účet. Má v plánu maratonů v kuse 500! Podle jeho odhodlaných slov věřím, že to dá. Držím palce, aby hlavně vydrželo zdraví.
  Vše kolem jeho počínání možno vyčíst zde. Jednou mám něco podobného v plánu. Půjde o 100 x 1/2IM.

 • 15.8.2022

  1

  Na poslední chvíli rozhodnutí absolvovat v neděli triatlonovou půlku. Vše se odehrálio v Mostě u jezera Matylda jako doprovodný závod dlouhého. V první řadě chci poděkovat pořadatelům CSG Triteamu, kteří mi přepsali startovné od známého. Hlavně celou akci suprově bez chyby zvládli.

  2 6

  Můj výkon 4:51h musím pokritizovat. Vlastně celým závod slušně protrápil. Tělo vůbec nechtělo jít do tepů. Hlava taky moc nezabírala. Důvod vím. Ještě jsem se nedostal z náročného předešlého víkendu. Přesto to stačilo ve slabší konkurenci na 3.místo, 13.celkové.

  7 10

  Dlouhý s náskokem ovládli Renáta Benčová (10:31h) a Honza Oppolzer (8:34h). Na půlce nejrychlejšími Helena Kotopulu (4:38h) a Pavel Hradil (4:08h).

  + výsledky
 • 12.8.2022

  Níže článek, který by měl vyjít v zářijovém měsíčníku Život Úval a pravděpodobně na nějakém webu.

  Nordenskiöldsloppet očima úvalského rodáka

  Ondra Teplý se poslední sobotu v březnu postavil na start švédského běžkařského závodu Nordenskiöldsloppet, který úspěšně dokončil. Položili jsme mu v době, kdy si můžeme nechat o sněhu jen zdát, několik otázek.


  Víme, že tvým hlavním sportem je stále triatlon. Proč tato akce?

  Běžky v zimním období do tréninku pravidelně zařazuji. Mám je neskutečně rád. Člověk je venku v přírodě, otužuje se a je tepově celkem vysoko. Jsou také velmi šetrné na pohybový aparát, který po letní sezoně vždy dávám dohromady. Akci jsem měl jednou v plánu. Absolvování se stalo hlavním letošním cílem. Je o ní zájem. Limit startujících je omezen na 300.


  Můžeš čtenářům přiblížit o co přesněji šlo?

  Šlo o běžkařský jednorázový závod na dlouhých 220 km klasickou technikou. Hromadně startuje v Jokkmokk-Purkijaur v oblasti Laponska za polárním kruhem na konci března. Celková vzdálenost dělá ze závodu nejdelší soutěž klasického lyžování na světě a první ultra v moderní době. Celkové stoupání je "jen" 1900 m. Historie sahá až do roku 1884, kdy polárník Adolf Erik Nordenskiöld (níže na fotce) vyslal během jedné ze svých expedic na lyžích dva z jeho týmu na neuvěřitelně dlouhou vzdálenost. Na tehdejší dobu to zvládli v rychlém čase 21:22h. Kdo závod absolvuje v tomto limitu, tak obdrží medaili „Pavva Lasse“. Maximální povolený čas na dokončení je 30 hodin.

  1 2


  Byl takto dlouhý závod značen a zajištěn?

  Závod startující v 5h ráno byl dobře značen. Jedna stopa najetá skútrem místy při přejezdu jezer díky větru zafoukaná. Pravidelně dobře vybavené občerstvovací stanice po 15-20 km. Většinou šlo o stylové týpí s kožešinami a přírodním ohněm. V nich se ohřívalo pití, které se podávalo i v lahvích. Nemuselo se tedy dlouze zastavovat. Účastník měl možnost poslat si na tři místa libovolné věci. Toho jsem využil až na 140. km, kdy jsem krátce stavěl. Domazal lyže a připravil se na jízdu potmě.

  3 4


  Povedlo se ti být v cíli na 108. místě v rychlém čase 13:57h. Byl jsi nejrychlejším Čechem, jak na to s odstupem času nahlížíš?

  Do závodu jsem šel s cílem hlavně dokončit, najít si svoje tempo, neřešit pořadí a pravidelně občerstvovat. To se povedlo. Čas i umístění je nad očekávání. Seveřani jsou běžkami doslova odkojeni. Ve školách je mají v rámci tělocviku. Jejich výkonnost je proto velmi vysoká. První cíl proťal Švéd Johan Löfgren v čase 10:36h. Jen s odstupem času trochu mrzelo zkrácení tratě o 20 km, a to díky nevídané oblevě.


  Povedlo se ti dokončit na vynikajícím druhém místě v čase 10dnů 5hodin 23minut, jak na to s odstupem času nahlížíš?

  Do závodu jsem šel v naprosto pohodovém stavu. To je myslím základ. Vůbec neřešit pořadí, jen se soustředit na svůj výkon a vyvarování se chyb. Velikou roli hraje vedle fyzičky vybavení, životospráva, počasí a také to štěstí. Nějaké problémy tam byly, ale nic zásadního. V hlavě jsem si nastavil a povedlo se splnit, že každý den pojedu za světla, co to půjde, kolem 200km. To obnášelo v celkem profilově těžkém terénu 16-18h jízdy. Na spánek převážně venku ve spacáku zbyly v průměru 4h. Říkám tomu naučit se žít na kole.


  Jaké panovalo počasí, jak jsi byl oblečen?

  Počasí vyšlo ideálně. Slunečno pod nulou s čerstvě napadlým pomalejším sněhem. Oblečení jsem nepodcenil, měl jsem ho na sobě spíš více. V záloze byly připraveny vyhřívané rukavice, které jsem nakonec nepoužil. Jen mrzly i přes návleky na boty nohy. Následky jsem ještě nějakou dobu pociťoval. Parťáci, se kterými jsem akci absolvoval, na tom byli daleko hůře. Úspěšně bojovali o časový limit dokončení. Na trati tedy byli celou noc, kdy se dost ochladilo. Ráno jsem je pomáhal nakládal do auta. Takhle zmrzlé lidi jsem ještě neviděl.

  5 6


  Přišla nějaká krizová situace?

  Vše i s logisticky náročnou cestou proběhlo bez problémů. Jen ráno po pár hodinách spánku to bylo trochu hektické. Zapadl sběrný autobus, který nás měl odvézt na start. Museli jsme nakonec jet naším půjčeným autem a složitě se pro něj vracet.

  7 8


  Zúčastníš se ve výhledu nějaké podobné akce?

  Již mám za sebou několik známých běžkařských závodů, např. Vasův běh, Marcialongu, Birkebeinerrennet a další. Do termínové listiny jistě nějaký neabsolvovaný zařadím. Chci dále testovat své limity. Ještě nějakou dobu však zůstávám u dlouhého triatlonu. V nejbližší době půjde první sobotu v září o extrémní dlouhý triatlon pod názvem Jánošík. Akce a závody předem plánuji a jsou k náhledu na mých osobních stránkách www.ondrateply.cz.


  Co bys vzkázal čtenářům?

  Tyto běžky byly velikým extrémem, pro mě ale obrovským zážitkem. Zkuste v této hektické době ve volné chvíli zapomenout na všechny životní povinnosti a starosti. Najít si něco, při čem se budete cítit dobře. Jak praví Sri Chinmoy: Začínám tím, že si představuji nemožné, a končím tím, že nemožného dosahuji. Děkuji všem, u kterých mám podporu.
 • 9.8.2022

  Houmr + Jánky

  Uplynulý náročný víkend podle plánu. Když to člověk přečte, tak si poklepe na čelo, co je to za blbost. Ano, z hlediska výkonu v závodu vše špatně. To se ukázalo i výsledkově. O to mi ale nešlo. Cílem bylo tvrdě potrénovat před Jánošíkem (extrémní triatlon na dlouhých tratích již za 4 týdny) a podívat se na dvě skvělé sportovní akce.

  1 4

  V sobotu to byl Houmrův triatlon v dalekém Jiříkově na necelých olympijských tratích (5.místo 1:52h). Cesta na kole. Kilometráž hluboko přesáhla 300km. Vše tradičně skvěle zorganizované Vladislavem Dikastem a komentováno Standou Bartůškem.

  5 6

  V neděli Krkonošský půlmaraton v Jánských Lázních na 22km (75.místo 2:36h). Závod vypsán jako Světový pohár v horském běhu. Hecnul mě do něho, vzal s sebou autem, věrný úvalský parťák Láďa (společně na fotce). Tělo podle předpokladu stávkovalo, většinu kopců chodil. V sebězích dostaly nohy neskutečně zabrat. Chuť bojovat s těžkou tratí nabíjelo počasí a hlavně prostředí. Vše se odehrálo kolem Černé hory. Od prvních dostal ostudnou hodinu. Pohyboval v nabité konkurenci na úplném chvostu. Celé absolvoval bez krize na nízkých tepech.

  7 8

  Za cílem odměnil několika Krakonoši. Za zmínku stojí, při pohledu do výsledků, ročník narození lidí, kteří finišovali kolem mě. Takovou fyzičku bych chtěl ve stáří mít a stále běhat. Nadcházející neděli dám "jen" půlku v Mostě. Tam hlavní závod na IM tratích nahrazuje letos zrušeného Slovakmana.

  + výsledky Houmra
  + výsledky Jánek
 • 5.8.2022

  sadska-logo 1

  Nezvykle ve středu ve všední den další triatlonová akce. Jednalo se o tradiční Hoby triatlon na Sadské. Na předstartovní poznámku, že je to pro hobíky, jsem reagoval slovy: jsem otec od rodiny pracující na plný úvazek, jen trénuji proti ostatním víc.

  3 5

  Malé depo, nulové startovné, slušných 29 účastníků, krátké tratě 0,4-20-3km. Na obhajobu několikanásobného vítězství jsem si věřil už na startu. Dal cíl, na vždy stejných tratích, posunutí maxima pod 49 minut. Nakonec se to s celkem slušným náskokem povedlo v čase 48:20min. Rozhodující bylo kolo, které se mi jelo dobře. Na něm navýšil náskok po plavání na cca 3min. Závěrečný 3km běh už byl v poklidu. Zmínit se musím o manželce, která za 56:10min brala celkové 13.místo, 2. v ženách. Cesta tradičně jako rozjetí a vyjetí na kole. Opět povedená akce.

  6 8

 • 3.8.2022

  Triatlon Horní Počernice 0,75-20-5km

  1

  ve stručnosti naše myslím celkem úspěšné počínání:

  Jana 1:28:38h - 2.místo Z40 - 51.celkově
  já 1:13:02h - 2.místo M40 - 6.celkově

  + výsledky

Ondrateply.cz

Kilometrovník

Kompletní kilometrovník

Galerie

Galerie

Archiv

Kompletní archiv

Návštěvnost

TOPlist