Archiv

Květen 2022

 • 31.5.2022

  Triatlon Brno

  cta-logo Momentálně dávám přednost sobotním akcím, v letním období triatlonovým. Důvodem je, že pracovně volnou neděli můžu věnovat něčemu delšímu volnějšímu. Se sobotní intenzitou se to dá ideálně skloubit.
  O uplynulém víkendu to bylo Brno, závod Českého poháru o sprinttriatlonových distancích 0,75-20-5km. Až cestou se od Tomase (společně cestovali, na fotce) dozvídám, že je to vypsané jako Mistrovství ČR. Vůbec na tuto akci neladil. Šel z plného tréninku s cílem máknout co to pustí.
  Plavání se skokem z mola bylo díky větrem rozbouřené vodě neskutečným bojem o každý nádech. Celkem dost ztratil. Po rychlém povedeném depu to na kole musel pracně sjíždět. Při sprintu je povolena jízda v háku, proto spolupracoval s několika dorostenci. Dost je hecoval k pravidelnému rychlému střídání na špici. Vyplatilo se. Do závěru přivezl na lepší běžce nějaký náskok. V cíli nad očekávání 20.místo, třetí v M40 za 1:07:07h. Favorité Alžběta Hrušková (1:06:00h) a Lukáš Kočař (57:29min) s přehledem zvítězili.

  4 5

  8 9

  Dalším triatlonem v sobotu známý Czechman na polovičních vzdálenostech (1,9-90-21km). Na něj už zkusím trochu poladit a hlavně odpočinout.

  + výsledky
 • 26.5.2022

  vs-logo Včera běžecká desítka VŠ ligy v Modřanech. Chtěl jsem ji zkusit jít pod 40 minut, proto na ní nejel na kole a pořádně rozcvičil. Po 3:50min/km jen první a poslední kilometr. Jinak to byl boj v osamocení netakticky za početnou skupinou. V cíli za 40:31min. Nejrychlejším Vojta Bližňák. Zabrouzdal jsem v profilu do výsledků. Byl to 48. start na této akci.

  Dál jdu cestou kvality. Žádné ploužení, ve švem jen tempa a úseky. Cítím posun, který výsledkově zatím není vidět. Hlavně tělo až na bederku funguje na 100%. Chtělo by ještě sundat nějaké kilo. Po Czechmanovi (poloviční triatlon další sobotu) rozhodnu o účasti na dlouhém v Otrokovicích.

  + výsledky
 • 24.5.2022

  Triatlon Poděbrady 0,7-30-7km

  1

  Tak to v triatlonech konečně začalo. Tradičně v neděli v Poděbradech. Akce přitáhla i přes kolizi s Pálavou (půlka ČP) rekordně početné kvalitní pole. Nechyběly dětské závody, což považuji v tomto sportu za základ. V hlavním závodě prvními v cíli s obrovským náskokem Veronika Andrlová (1:27:22h) a Pavel Wohl (1:15:28h).

  2 3 4

  Já do toho šel s cílem, že pořádně máknu na plavání a kole, slabší běh dobojuju. To se mi myslím povedlo. Při závěrečném běhu propadal pořadím na konečné 15.místo (1:25:43h). Příjemným nečekaným zjištěním bylo 2.místo v kategorii M40-49.

  5 6

  Zúčastnila se i manželka Jana (1:46:13h 6.Z40-49). Při plavání, které vůbec neprovozuje, jí podle jejich slov zachránil neopren. Přesně naopak se posouvala kupředu až na nejsilnějším běhu.

  Povedená akce. Otestoval jsem novou kombinézu, které suprově sedla. Další triatlon absolvuji v sobotu v Brně. Půjde o sprin ČP na distancích 0,75-20-5km. V týdnu navíc zařadím nějaký kvalitní tempový běh v Praze.

  + výsledky
  + dalších pár fotek
 • 21.5.2022

  doplněna TERMÍNOVKA 2022
 • 20.5.2022

  sabzo-logo Včera další tempový běh seriálu SABZO ve Hvězdě na 6,4km. Byl trochu kuriozní díky kolizi s jiným během. Ten probíhal ve stejnou dobu také ve Hvězdě. Tratě se někde křížily, což bylo dost matoucí. Na místo dorazil tradičně na kole celkem s předstihem. Stačil se tedy pořádně rozcvičit a proběhnout to. Běželo se mi pravděpodobně i díky tomu nad očekávání (28:43min 3.místo). Přispěly k tomu úseky, které jsem 1x týdně zařadil do tréninku. Stále je to ale ve srovnání s minulými lety pomalé.

  Dnes po ranním plavání úplné volno s nějakou regenerací. Zítra klasické rozjetí v triatlonových sportech před nedělníma Poděbradama (0,7-30-7km). Na startovce je téměř 500 lidí, takže to bude mít šťávu.

  + výsledky zde
 • 17.5.2022

  Ocelový šíp - cyklistická časovka

  1

  V neděli druhý díl silniční cyklistické časovky Ocelových letců. Jela se opět intervalově po lesní asfaltové cestě z Mrzek na Hradešín. Byla dlouhá 2,8km s převýšením 103m. Registrace a vyhlášení proběhlo v hospodě na Hradešíně. Za čas 6:21min beru třetí flek, druhý v kategorii Staříků. Nejrychlejším Jarda Karas za 5:30min.

  3 7

  Další silniční časovka proběhne v neděli 21.srpna. Odstartuje v Úvalech na Přišimaské rovince s cílem opět na Hradešíně u kostela. Když budu doma, tak jí půjdu. Všem nejen cyklistům doporučuji.

  + výsledky
 • 16.5.2022

  logo-ujezd Víkend podle plánu celý v pohybu s rychlejším sobotní během na Sově a nedělní cyklistickou časovkou. V sobotu šlo o tradiční akci v Klánovickém lese pořadanou atletickým oddílem ŠSK Újezd nad Lesy. Jana, která v tomto oddíle trénuje, se tetokráte kvůli škole nezúčastnila.
  Moc mi to nechutnalo (5,3km 22:05min 9./4.M40) ale bojoval jsem, což bylo nejdůležitější. Nejrychlejším Dan Kupidlovský (18:38min). Celá vydařená akce opět neměla chybu. Přitáhla hlavně veliký počet dětí. O nedělní časovce na kole brzy.

  + výsledky
 • 12.5.2022

  sabzo-logo Ve středu další tempový běh v Hostivaři na 7,2km. Po maratonu se podle očekávání vůbec běžet nechtělo. Rozcvičit moc nešlo. Nějak jsem ale bolavé tělo rozhýbal a donutil ho. Za čas 32:00min na celkem profilově náročné trati beru celkové 5.místo. Splnilo to jak říkám profouknout a dostat se z nejhoršího.
  Další mojí akcí bude sobotní Sova v Klánovickém lese, v neděli silniční časovkav na Hradešíně. V týdnu běh ve Hvězdě. Následující sobotu 22.května už začínají triatlony. Prvním tradiční otevírák v Poděbradech, na kterém nebudu chybět.

  + výsledky
 • 9.5.2022

  praha2022 Nedělní Pražský maraton za pomalejších 3:29h. Šel ho nakonec v únavě z plného tréninku jako delší tempový běh kolem 5min/km. Nedonutil jsem se před ním odpočinout hlavně kvůli počasí. Tyto jarní dny mám nejraději strávené na kole, takže kolem toho dost i najel. V sobotu navíc vyrazil do Stromovky na běžecké 2 míle (12:17min).
  Vše přežito bez následků. Pro začínající triatlonovou sezonu myslím ideální. Začínám makat na rychlosti.

  + výsledky Stromovky a Pražského maratonu
 • 5.5.2022

  Ocelový džíp - cyklistická časovka

  Po těžké sobotě následovala v neděli opět téměř domácí bajková časovka. Jela se z Úval na Hradešín. Byla dlouhá 3,8km s převýšením 123m. Intervalový závod pořádají Oceloví letci, jejichž nejznámějším závodem je Ocelák (25.9.2022). Registrace a vyhlášení proběhlo v cíli akce u kostela svatého Jiří na Hradešíně. Čas 11:08min stačil na druhý flek v kategorii ve shodném čase s Radkem Svobodou. Nejrychlejším Franta Kadleček (9:30min).

  donat2022

  Další jejich silniční časovka proběhne v neděli 15.května. Její trasa o délce 2,9km s převýšením 103m povede z Mrzek na Hradešín. Pravděpodobně jí opět zařadím. V celkovém bodovaném seriálu budou letos čtyři.

  + výsledky
 • 3.5.2022

  Sobotní domácí kombinace Čarodejnický běh + Sázavák

  Dvě tradiční domácí úvalské akce, které se letos sešly v jeden den. Časově se ale nekryly, takže volba absolvování obou byla jasná. Říkám: když člověk sportuje, je potřeba účastí podpořit.

  Dopoledne Čarodejnický běh na 3,6km, ženy 1,4km. Moc ho paradoxně nemám rád, protože jsem po několikanásobném vítěžství vždy pasován do role favorita. Když se sejdou rychlejší lidi, což se přesně stalo, tak je to neskutečně náročné s otestováním maximální tepovky. Můj výkon stačil na 5.místo, na víc opravdu nebylo. Zachraňovala to Majda s Janou, finišovaly na čele těsně za sebou. Nejrychlejším Michal Černý, který trať zvládnul průměrným tempem pod 3:30min/km.

  5 12

  Na odpoledním Sázaváku (82km silnice) se to opravdu sešlo. Hned na startu bylo jasné, že to bude boj. Od začátku doslova vlál na konci balíku až do prvního většího stoupání za Hradcem. Naštěstí odpadli další tři. Postupně jsme se sjeli a celkem poctivě do cíle střídali. Těsně před závěrečným stoupáním na Hradešín mi praská drát v předním kole. Povoluji co nejvíce brzdu, aby se to vešlo do rámu a už dojíždím v klidu na téměř úplném chvostu. Při ukládání záznamu zjišťuji čas 2:23h s průměrem přes 34km/h, což mě zvedá náladu. Prvním Radek Vodrážka (2:12h). Prestižní HP (horskou prémii - horu pudinku v cíli) vybojoval Marek Joska.

  13 16 17

  + výsledky Sázaváku zde

Ondrateply.cz

Kilometrovník

Kompletní kilometrovník

Galerie

Galerie

Archiv

Kompletní archiv

Návštěvnost

TOPlist