Archiv

Červenec 2022

 • 30.7.2022

  Dnešní Miřejovický běžecký půlmaraton za 1:32h.
 • 29.7.2022

  10km běh v rámci ZÁTOPKOVA ZLAZÉHO TÝDNE

  1

  Tento týden to bylo již 70 let, kdy Emil Zátopek zvítězil na XV. OH v Helsinkách v běhu na 10 000m časem 29:17min, v běhu na 5 000 m časem 14:06min a v maratonu za 2:23:03h. Během osmi dnů získal díky své obrovské vůli a úsilí tři zlaté olympijské medaile, což se žádnému jinému vytrvalci dosud nepodařilo. Nesmíme zapomenout ale ani na jeho manželku paní Danu Zátopkovou, která 24.července 1952 po doběhu Emila v běhu na 5 000 m nastoupila k hodu oštěpem a hned prvním hodem rozhodla o svém vítězství výkonem 50,47 m, což byl nový olympijský rekord.
  15. ročník seriálu běžeckých závodů ZÁTOPKŮV ZLATÝ TÝDEN se uskutečnil ve Stromovce opět jako vzpomínka na tři jeho slavná vítězství na OH v roce 1952 v Helsinkách. Já si vybral středeční 10km trať, která zapadla do tréninku. Delší dobu nic podobného nešel. Poctivé rozcvičení bylo neskutečným trápením. S časem 39:59min nakonec celkem spokojenost. Hlavně tělo přežilo absolutně bez následků.
  Byla to povedená akce. Jen časově proti rozpisu trochu pokulhávala. Rád bych někdy absolvoval celou trojkombinaci. Dále si v sobotu dám Miřejovický půlmaraton, v neděli triatlon v Počernicích.

  + výsledky
 • 26.7.2022

  Triatlon Vyžlovka 0,6-21-7km

  logo-vyzlovka

  Na sobotní Vyžlovce stála řada věcí proti. Přes to se mi povedlo těsně vyhrát. Byl to boj od začátku do konce. V týdnu proběhla lehká virózka. Před startem jsem šlápnul bosou nohou na včelu. Během cyklistické části přišel naštěstí pomalý defekt zadního kola.

  1 2

  Plavalo se mi skvěle. Těsně vylezl za nejrychlejším Honzou Novotným. Dobře věděl, že je na běhu o fous rychlejší. Zkusit mu nastoupit hned v prvním stoupání a dále si budovat náskok bylo plánem, který se povedl. Na kole po půlce přišel již zmíněný defekt. Naštěstí se dalo opatrně jet. Pracně vybudovaný náskok se ale tenčil. Ve druhém depu tam minuta byla. Na běhu jsem fungoval jako magnet. Musel od začátku jít svižněji. Občas nenápadně mrknul dozadu. Odstup byl stále menší a menší. O 20s to nakonec vyšlo.
  První ženou Barbora Besperát (čtvrtá v singlech na Gigathlonu ve Švýcarsku). Těsně skočila Lenku Fanturovou, která momentálně bojuje se zdravotními problémy.

  5 4

  Triatlon Vyžlovka mi potvrdil vzrůstající formu. Dalším budou v neděli nedaleké Počernice. Opět zkusím předvést maximum. Následně zvažuju účast na nějaké půlce, možná dlouhym. Zkusím se více pověnovat nejslabšímu běhu.

  + výsledky
 • 19.7.2022

  konopiste-logo 1

  V sobotu na Konopišti triatlonový sprint ČP na tratích 0,75-20-5km. Podle plánu jsem na něj trochu poladil (víc odpočinul a přidal na kvalitě), což bylo znát.

  3

  V závodě měl dost štěstí. Vylezl totiž z vody s Petrem Vabrouškem a Rudou Coganem, se kterými na kole spolupracoval. Hlavně Petr nás sekýroval jak malé kluky. Všichni i s pár mladíky spolupracovali a doslova letěli. Dost toho sjeli i část lidí odpárali. Šlo i o mé lidi z kategorie 40-50 let. To mi hrálo do karet. Několikrát jsem se dostal na hranu, ale naštěstí to vždy uvisel. Z druhého depa vybíhali společně. Očekávaný boj se konal. Ze začátku trochu propadnul. Po nejprudším stoupáním se to najednou rozeběhlo a skočil Honzu Kučeru, který myslím doplatil na absolvovaný předešlý sprint. Do cíle už udržel bronz v kategorii. Jana si to dala taky. Ve stejné ženské kategorii nenašla přemožitelku. Nejrychlejšími Filip Václavík a Kateřina Hadravová. Dalším triatlonem již tuto sobotu Vyžlovka.

  + dalších pár fotek

  + přesné výsledky
 • 14.7.2022

  Ve středu Dvě kola při zdi, běh na necelých 8km ve Hvězdě, za 33:21min na 36.místě (10.M40-44). Bylo to pocitově celkem dobré, jako tempový trénink, ale nic rychlého. Delší cesta tradičně na kole. Nejrychlejšími Pavel Kubričan (27:09min) a Helena Poborská (35:09min). Opět vydařená akce s tradičním pozávodním pivkem a chlebem se slaninou.

  + výsledky
 • 11.7.2022

  Orka triatlon 0,9-32,5-6km

  4 5

  V sobotu sprint triatlon u Velkého Dářka. Auto nebylo doma, takže jsem naplánoval cestu na kole. Částečně musel kvůli přeháňce popojet vlakem. Kvůli rozkopané silnici organizátor pozměnit tradiční trať kola i běhu. Plaval se v neoprenu ve vlnách necelý 1km s krátkým přeběhem na protějším břehu. To sedlo a z vody vylézal kolem 5. místa. Odstup na čelo přijatelný. Nečekaně rychle všechny sjel. Postupně chytře vždy nastoupil, aby nestačili háknout. Najednou se ocitnul na dohled policejního auta, které jelo před prvním. To bylo motivující a fungovalo jako soupeř. Věděl jsem, že musím najet maximum před slabším během. Navíc skupina za mnou střídala, takže pošetřila trochu sil. Ve druhém depu to byly nad očekávání téměř 2 minuty. Hlavou prolétlo: při 6km běhu by tempo těsně nad 4min/km mělo stačit. Na to je. Měl jsem opět doprovod. Jel se mnou od organizátorů cyklista. To taky pomohlo. Taktika neohlížet se byla jasná. Na otočce za nejprudším stoupáním, kde jsme se potkávali, už náskok klesnul pod minutu. Malá rezerva tam naštěstí byla. Poslední kilometr takhle rychle dlouho nešel. Nechtěl o vítězství přijít a o 14s to udržel. Při výklusu s druhým Martinem Kleiblem se dozvěděl, že umí solo běžecký maratom kolem 2:30h!

  7

  Byl jsem tam poprvé a moc rád poznal novou lokalitu. Trochu mrzel ten vlak. Na cestu na kole domů se po celkem vydařeném závodě těšil. Moc dobře rozsáhle se tato aktualita psala. Další triatlon za týden na Konopišti. Je zařazen do ČP, takže se tam sejde daleko lepší početnější konkurece. Po dvouch třetích místech mám pohár celkového pořadí v kategorii M40-50 slušně rozjetý. Zkusím na něj víc odpočinout, poladit a předvést maximum.
 • 7.7.2022

  logo-zavadilka Úterní svátek jsem si zpestřil cyklistickou časovkou. Šlo o vyhlášenou Zavadilku u Roudnice nad Labem na 21km. Akce zařazena do UAC (Unie Amatérských Cyklistů), takže konkurence maximální. Prostě podívat se pravdě do očí se srovnáním s nejlepšími hobíky. Tím byl Tomáš Kotrlík v čase rovných 27min, což atakuje průměrnou rychlost 48km/h! Pro porovnání jeli první (na nedávné úvodní časovce Tour de France na mokru) 52km/h.
  Chtěl jsem tuto známou akci jednou zažít, máknout na ní a zároveň najet nějaké kilometry. Nesmyslná cesta na kole (tam a zpět 140km) pro kvalitní závod byla volbou. Po registraci byl do mého intervalového startu po 30s dlouhá hodina. V ní na chvilku natáhnul a slušně vytuhnul. V začátku přemlouvat tělo dostat ho do vyššího výkonu. Trať krásně rychle utekla. Cílovou čáru přejel v čase 31:05min na 80.místě (21.M40). Ihned po vyrazil směr domov na pozvaný pozdní obídek k rodičům. Extra chutnal.
  V sobotu chci dát krátký triatlon u Žďáru nad Sázavou. V neděli možná dálkové plavání na Brněnské přehradě.

  + výsledky
 • 4.7.2022

  Triatlon Příbram

  cta-logo V sobotu jsme s Janou dali v Příbrami triatlon na olympijských bezhákových distancích 1,5-40-10km. Začnu zamyšlením, proč se hlavního závodu ČP, navíc vypsaného jako Mistrovství ČR, zúčastnilo jen 77 lidí. Ve věkových převážně ženských kategoriích nebyli ani tři. Vidím to jasně. Trochu nešťastný termín, který kolidoval s domácími a světovými triatlony. Také výše startovného pro předem přihlášené 1000, na místě 1200. V dnešní nelehké době už na to většina kouká. Jinak organizačně se vším kolem dokonale zmáknutá akce za ideálního počasí. Aspoň mladých z oddílů bylo dost. V neděli proběhl závod štafet.
  U mě celkové 15.místo (3.M40) za 2:19h. Po celkem povedeném plavání toho na povolené časovce dost sjel. Na běhu už nějak dobojoval a uhájil bronz v kategorii. Únava po předešlým dlouhým tam ještě byla. Manželka v čase 2:59h bramborová v Z40. Tituly berou Honza Volár (1:58h), který ho po čtvrté v řadě obhájil. V ženách Michaela Štěrbová (2:13h).
  Svátky objemově potrénuju. Výhledově každý víkend budu dávat něco kratšího kvalitnějšího podle momentálního stavu. Rád bych ještě o kus posunul běh, který je největší slabinou. Termínovku dále ladím.

  + výsledky
 • 1.7.2022

  vs-logo Vs středu oblíbená běžecká desítka VŠ ligy v Modřanech. Pár dní po dlouhým jsem žádnou slávu nečekal. Čas 40:30min je celkem nad očekávání. V půlce otáčel za 19:45, takže to vypadalo pod 40min. Začalo ale neskutečně pršet a trochu se tím konec zpomalil. Nejrychlejším Tomáš Eldman (31:55min) a Petra Kotlíková (36:07min).

  V sobotu půjdu další triatlon v Příbrami na olympijských tratích (1,5-40-10km), vypsaný jako MČR. Budu obhajovat loňské vítězství v kategorii 40-49. Letos bez ambic z plného tréninku.

  + výsledky

Ondrateply.cz

Kilometrovník

Kompletní kilometrovník

Galerie

Galerie

Archiv

Kompletní archiv

Návštěvnost

TOPlist