Archiv

Leden 2021

 • 31.1.2021

  Jilemnická 50

  4

  Nedělní běžkařská Jilemnická 50ka naprosto božská. Doslova jsme si chrochtali. Hlavním důvodem bylo ideální slunečné počasí. Na přemrzlém prašanu to ale moc nejelo. Má volba bez stoupacího vosku na ruce nebyla správná. Trať v Roudnici v Krkonoších je totiž profilově velmi náročná. Sjezdy technické, takže se z rychlých lyží moc těžit nedá. Klasický stromeček také proběhl.
  Virtuálně (každý účastník si sám volil čas startu) se jelo na 15ti km okruhu. Volba absolvovat ho 1, 2 či maximálně 3x byla libovolná. V mém případě samozřejmě 3x15=45km. Cíl jsem proťal 7s pod hranicí 3h. Za to mi patří celkové 17.místo. Věrný běžkařský parťák Štěpán zvolil namazat na klasický stříďák. Předvedl skvělý výkon (2:40h 6.místo). Na bednu mu chyběl kousek, na vítězného eliťáka Michala Frackeho jen 13min. Zmínka musí padnout i o tréninkovém běžeckém úvalském kámoši Láďovi. Při letošní premiéře, po těžkém letním zranění na kole, našel odvahu a absolvoval ve slušném čase jedno kolo s poctivým vyjetím.

  6

  Při společné cestě domů jsme jen špekulovali, jestli letos ještě něco podobného bude. Jak už jsem se před časem zmínil, tohle je jediná cesta, jak obejít covidová opatření. Závodní kilometry mají pro výkonnost úplně jinou váhu. Já systém intervalů a oddělených startů mám rád. Člově nemůže taktizovat, neví jak na tom je, prostě jede hranu.

  + odkaz na výsledky
 • 28.1.2021

  Organizátoři běžkařské Jilemnické 50 seriálu Stopa pro život skvěle zareagovali na momentální situaci. Závod ve virtuální podobě na tento víkend připravili. Účastník si může vybrat z pátečního a sobotního skejtu, nebo nedělní klasiky. Vše na 15ti km okruhu ve vzdálenostech 15, 30 a 45km. Srartovní číslo s čipem a dárečke předem poslán poštou. Každý si trať a čas libovolně volí. Samozřejmě si akci nenechám ujít. Zkusím nedělní nejdelší klasiku soupažema. Snad tím další lyžařské závody motivují a inspirují. Jiná možnost aktuálně není. Podmínky jsou letos zatím ideální.
 • 25.1.2021

  B5h se povedla

  4 B5h, neboli Bedřichovská orientační pětihodinovka na běžkách, se nám letos povedla. Přispěla k tomu virtuální varianta a možnost libovolného startu během celého týdne.
  Se Štěpánem (povinná dvojice) jsme ideální podmínky neměli. Teplota atakující -10 s přemrzlým pomalým prašanem. Startovali jsme už po 6h, aby jsme se co nejvíce vyhli lidem. Navíc to u mě bylo po náročném sobotním Blaníku. Štěpán měl o dost lepší lyže, prostě místy na morál.
  Předem naplánovaná trať se nám téměř přesně podařila projet. Byla tam jen jedna asi 5min chyba při dohledávce kontroly v úvodní tmě. Do cíle dorazili pouhých 5s před limitem 5h. Za 1098 bodů nám patří celkové 5.místo ve slušné konkurenci. V příštím roce to jistě zopakujeme. Níže mapa, odkazy na výsledky a postupy.

  1 5

  + odkaz na výsledky a postupy (náš název týmu Triatlonisti)
 • 23.1.2021

  Kvůli šílenému papírování, drahým nutným testům a hlavně stresům jsme na naplánovaný běžkařský Toblach nakonec nejeli :(.
 • 20.1.2021

  toblach-logo Na dlouho plánovaný běžkařský laf seriálu Visma Ski Classics italský Toblach-Cortina na otočku s věrným parťákem Štěpánem jedeme. Proběhne za velmi přísných podmínek v omezeném počtu 600 lidí (amatérů vedle eliťáků). Je krásně vidět, jak jsou pro Italy zimní sporty důležité. Všude po světě se vše ruší. U nich běžky, biatlony, lyže a další probíhají. Slavná Marcialonga o týden později také bude. Lyžařská střediska jsou ale do 15.února zavřená.
  Splnit všechna pravidla (testy a formuláře) není jednoduché. Po návratu přiblížím. Závod na 42km klasicky, který jedu, startuje tuto sobotu 23.ledna v 8:30h. Možno ho sledovat v přímém přenosu na ČT Sport.

  Jinak termíny český běžkařský závodů jsou známy a doplnil jsem je do TERMÍNOVKY 2021. Těžko momentálně odhadnout, které proběhnou a jakým způsobem. Organizátoři je asi budou posouvat do jara. Snad ještě připadne a vydrží sníh. Většinu bych rád jel.
 • 18.1.2021

  Zimní virtuální běh na Blaník

  11 13

  V sobotu jsme podle plánu vyrazili na virtuální běh na Blaník. Nakonec se nás sešla slušná sestava včetně manželky a rodičovského doprovudu.

  2 3

  Běh na 23,5km byl letos opravdu zimní. Vybíhali jsme mezi prvníma, takže v hlubokém čerstvém prašanu ostatním prošlapávali cestu. Navíc jsem při kocháním se zasněženým okolím opustil dobře vyznačenou trať a slušné metry přidal.

  9 10

  Mělo to své kouzlo a všem moc líbilo, ale slušně náročné. Já v cíli za 2:32, Jana 2:51h. Na co to výsledkově bude stačit není důležité. Časy se díky rozdílným podmínkám nedají srovnávat. Akce probíhá až do soboty, doporučuji. Veliká pochvala orgazinátorům.

  1 4

  Hned jsem po příjezdu domů běžel na očkování :).

  covid-cyklista

  + odkaz na průběžné výsledky běhu
 • 16.1.2021

  blanik-logo Letošní tradiční Zimní běh na Blaník na 23,5km proběhne virtuálně od této soboty 16.1. do další 23.1.. Za momentální situace jinou možnost organizátoři nemají. Já to vítám a účastí podpořím. Na akci razíme již zítra s manželkou a dalšími vyznavači běžeckého sportu.
  Po něm v neděli brzy ráno, hlavně kvůli počasí a lidem, pětihodinový virtuální orienťák dvojic v Jizerkách.
  Tu samou virtuální variantu udělali organizátoři běžkařské Jilemnické 50ky, která proběhne poslední víkend v lednu.
 • 14.1.2021

  Není to vytahování. Na čísla a statistiky jsem doslova úchyl. Tradičně doplněn prosincový KILOMETROVNÍK za rok 2020. Chci upozornit na číslo u strečinku 147. Není to chyba. Opravdu jsem tím za rok strávil téměř týden! Je to cesta ke sportovní dlouhověkosti.

  Kilometrovník 2020

  Rok 2020 (detail)

  běžky: 1538km, posilovna: 28h, vířivka: 2×, sauna: 37×, strečink: 147h, masáž: 9×, jóga (pilates): 11×, brusle: 16,5h, lyže: 17h, skialpy: 23h, veslo: 5h

  Pro nadcházející rok si žádné cíle nedávám. Sportem se chci hlavně bavit, těšit se na něj a udržet momentální 100% zdraví. U závodění ale zůstávám. Hlavně začátkem to bude improvizece podle aktuálních opatření.
 • 12.1.2021

  1000mil-logo

  Stojí přede mnou další výzva. Povedlo sem mi na nový rok přihlásit akci 1000 mil v kategorii horské kolo. Jde o extrámní nonstop závod bez zajištění (opravdu na cca 1600km) kopírující hranice naší republiky a pohoří Slovenska. Letos akce proběhne na třech tratích: severní, jižní a severní+jižní.

  1000mil-mapa

  V plánu mám přinášet aktuální průběh. Vše odstartuje v Hranicích v Čechách 4.července.

  Motto 1000 miles

  „DÍLČÍ OSOBNÍ VÍTĚZSTVÍ, DOSAŽENÍ SVÉHO VLASTNÍHO CÍLE, SEBEPŘEKONÁNÍ, NABYTÍ SEBEDŮVĚRY, POCIT POKORY, ÚCTA K SOUPEŘI I PŘÍRODĚ, POZNÁNÍ I SEBEPOZNÁNÍ, STRACH I EUFORIE, RADOST I BOLEST… A HLAVNĚ VELKÉ DOBRODRUŽSTVÍ!“
 • 7.1.2021

  B5h bude

  4 Dobrá zpráva pro vyznavače orientačního běžkařského sportu. B5h v Jizerkách letos proběhne v podobě virtuálního závodu. Omezená registrace již spuštěna. Jdu do ní opět s věrným lyžařským parťáken Štěpánem.
  Uskuteční se od této soboty 9.1. do neděle 17.1..


  Podrobné info o akci zde.

 • 4.1.2021

  pár fotek kolem Vánoc doma a na Černé Studnici .....

  28

  12 10

  28

  + další

Ondrateply.cz

Kilometrovník

Kompletní kilometrovník

Galerie

Galerie

Archiv

Kompletní archiv

Návštěvnost

TOPlist