Archiv

Říjen 2020

 • 29.10.2020

  není o čem psát, tak aspoň fotky z rodinné nedělní tůry v Českém ráji ....

  12 19

  31 33

  9 6

  + další fotky
 • 21.10.2020

  SKI 2021

  Pro někoho brzy, pro mě akorát začít plánovat běžkařskou sezonu a sepisovat termínovku. Pro přehlednost vypisuji akce dvou našich konkurenčních seriálů Skitour a Stopy pro život. Řadu z nich do tréninku zařadím.
  Druhý víkend v lednu zopakujeme, po nočním Bedřichově, s běžkařským parťákem Štěpánem orientační B5h. V sobotu 23.ledna to bude přihlášený Toblach-Cortina (42km klasika) seriálu Visma Ski Classics. Domácí Jizerka se jede v neděli 14.února. Termín oblíbeného Boboloppetu zatím není. Předpokládám s nedělí 8.února. Každý víkend je možnost něco dát. Budu to opět volit podle momentálního stavu a počasí, převážně nedělní klasiku soupažema.

  8.-9.1. Night Bedřichov
  ?10.1. B5h
  16.1. Zlatá lyže
  17.1. Zadovská 30
  23.1. Toblach-Cortina
  30.1. Karlovská 50
  31.1. Jilemnická 50
  7.2. Orlický maraton
  ?8.2. Boboloppet
  14.2. Jizerka
  21.2. Karlův běh
  28.2. Jelyman
  28.2. Šumavák
  6.3. Piastow
  13.3. Krkonošská 70

  Jak napadne, tak budu dávat 1x v týdnu po práci osvědčený trénink s čelovkou v Jizerkách. Navíc zvažuji ještě před Vánocema soustředění právě na běžkách. Přes svátky jsme s rodinou tradičně v krkonošských Vítkovicích. Snad brzy napadne a hlavně začnou probíhat hromadné sportovní akce.
 • 20.10.2020

  níže dvě tabulky k zamyšlení .....

  11 12

 • 19.10.2020

  O víkendu se nezávodilo. Byl ale opět sportovně nabitý. Přesunutý Klánovický půlmaraton (nový termín 15.11.) nabídnul proběhnutí vyznačené tratě nanečisto. Stránky akce hlásily:

  Není žádný pevný čas startu, trasa je otevřená všem, kteří se kdykoliv chtějí proběhnout a mohou si zaběhnout celý 1/2Maraton, 10ku nebo jen část. Na obou závodních trasách bude možnost se virtuálně poměřit pomocí aplikace Strava - nachystány jsou segmenty. Vybrané zajímavé úseky na trase budou pro zpestření také zaznamenány pomocí průběžných segmentů. Pokud aplikaci nemáš, je velmi jednoduché si ji nainstalovat / si vytvořit účet. Nebo se můžeš proběhnout jen tak..bez hodinek a klidně i jinou trasou.

  Jakožto domácí jsem to bral za povinnost. Domluvil s několika lidma a v konverzačním tempu to dali. Čas těsně pod 2h nebyl vůbec důležitý. Byl to super dlouhý běh s přidanou kilometráží atakující číslo 40.

  klanovicenanecisto

  Ve vodě jsem nebyl přes týden. Dlouho plánoval plavání venku v neoprenu. Na to došlo až v neděli odpoledne. Hecnul mě do něho a vzal sebou na Lhotu Úvalák Tomáš. Energenicky jsem byl na dně, takže ve 12st vodě totální zmrznutí s testem imunity. Tělo si na zimu neskutečně odvyklo. Další snad v týdnu. Jinak opět začínám, po snad brzkém otevření bazénů, doslova od nuly.

  lhota1 lhota2

 • 14.10.2020

  Dr. Vernon Coleman (74) je britský spisovatel, publicista a bývalý praktický lékař. Napsal více než 100 knih, mnoho bestsellerů, včetně těch na téma zdraví. Je zastáncem názoru, že zdravotnictví ovládají farmaceutické společnosti, což mu způsobilo v životě i kariéře nemalé problémy.
 • 12.10.2020

  filip2019 Fotbalová Tuchoraz Filipa v sobotu doma proti Kouřimi vítězně 4:3 (3:2). V poslední době navíc začal hrát i za přišimaské chlapy. Díky opatřením (zrušením všech sportovních akcí) jsou další zápasy v nedohlednu. Pravděpodobně půjde o jejich odložení do listopadu a prosince. Venkovní tréninky by snad měly v předepsaném počtu probíhat.  9

 • 8.10.2020

  Středeční běh chemiků na 8km zůstane v hlavě. Byl totiž ve spoustu věcech jiný. Do daleké Hvězdy jsem dorazil na kole pozdě, když už se skoro startovalo. Po rychlém depu a registraci se na mě chvilku počkalo. Díky moc. Na čáru, pro srandu ve 2m rozestupech se nás postavilo jen 6. Tak málo lidí asi proto, že po zrušení téměř všech sportovních akcí všichni mylseli, že běh nebude. Není se venku čeho bát. Spíš organizátoři v nejistotě vyměkávají. Musí splni podmínku 130 účastníků včetně organizáturů. Venku ne větší skupina než 20 lidí. Start rozdělen po vlnách maximálně těch 20 lidí nebo intervaloně. To přispívá k větší plynulosti. Člověk přesně neví, jak na tom je. Mám to rád, protože se musí makat, netaktizovat. Samozřejně před staretem, po a kolem nosit roušku.
  Po startu se mi všichni účastníci (samý extra kvalitní ) rychle vzdálili. Nulové rozcvičení po kole bylo znát. Rozeběhnul jsem se až v závěrečném třetím profilově těžkém okruhu. Třešničkou byl na trati podrážděný roj sršňů. Ten téměř každému nadělil. V mém případě 3x. Ještě druhý den to svědilo. Také za poslední místo být v kategorii na bedně, to už asi nezažiju. Historie se ale neptá.
  O víkendu se v sobotu běží snad jen SABZO v Košířích. Věrní závodní závisláci budou na startu praděpodobně i se mnou. Jsem moc zvědav s čím Prymula koncem týdne přijde a co mu projde. Nechtělo by to na sportovní akce udělat s dodržováním jasných pravidel vyjímku?
 • 6.10.2020

  olymp-logo K mé maximální spokojenosti Majda přestoupila do atletického oddílu PSK Olymp Praha do vícebojařské skupiny. Možnost trénování mají v menší skupině po vzájemné domluvě každý všední den.
  Oddíl je nejen podle mého názoru jeden z nejlépe zajištěných. V zázemí pražské Stromovky má halu s 200m dráhou a venkovní 400ku. Dá se tedy kvalitně trénovat celoročně. Navíc nedávno zrekonstruovali regenerační centrum, které každý správný závoďák využívá.
  Ještě se musím zmínit ohledně jijích dvou běžeckých vítězství. První zapsala před 14ti dny na Mladých Běchovicích, druhé na sobotní Sově. Časově to ale žádná sláva nebyla. Navíc téměř v nulové účasti bez konkurence. Úmrtnost v tomto pubertálním věku je opravdu obrovská. Hlavní tedy byla účast.
  Další akcí měla mít o tomto víkendu víceboj v rámci přeboru Prahy. Díky nesmyslným opatřením byl bohužel zrušen včetně téměř všech sportovních akcí.
 • 5.10.2020

  sova-logo Proběhlý víkend podle plánu převážně běžecký. V sobotu s Majdou Újezdská Sova (5,5km běh). Na ní nebyl problém držet tempo 4min/km. Celkově na 6.místě, 3. ve 40kách. Prvním v cíli s náskokem Šimon Beránek.
  V neděli se stávat moc nechtělo. Přispěl k tomu dlouhý bajk s domácíma Úvalákama. Počasí se prostě muselo využít. Nakonec jsem půlmaraton v Hradci kousnul. Byl totiž tím hlavním. Povedl se čas podle plánu sltačit o 2min pod 1:30h. Žádná slast to ale nebyla.
  Další víkend jsem chtěl zkusit celý maraton. Bohužel přihlášený Benešovský kvůli opatřením zrušili. Snad najdu aspoň něco intervalového. Sám se k rychlejšímu tempu stěží donutím. V úvahu je s bráchou a Šlehou další kopec. Počínání Majdy si zaslouží samostatná aktualita, brzy.

  + odkaz na výsledky Sovy a Hradce
 • 4.10.2020

  vs-logo Ve středu tradiční běh na 10km v rámci VŠ ligy v Modřanech. Běžecky jsem na tom výrazně lépe, proto byl čas pod 40 minut jasným cílem. Bez problémů jsem plánované tempo na krásně nízkých tepech držel. V půlce otáčel za 19:35min. Konec se i povedl přitáhnout, to už byl boj. Čas 39:32min (22.místo 6.M40) beru. Takhle rychle jsem 10ku přes dva roky neběžel. Domů na kole odjížděl maximálně spokojený, jako bych vyhrál olympiádu. Nejrychlešími Karel Splítek (34:44min) a Zuzana Krchová (42:45min). Na pětce Michal Šeděnka (16:42min) a Alena Tylšová (19:32min).
  O víkendu další běhy. V sobotu domácí Sova v Klánovickém lese. V neděli Hradecký půlmaraton, na kterém chci jít pod 1:30h.

  + podrobné výsledky 10ky v Modřanech zde

  sabzo-logo Hnedka ve čtvrtek další běh SABZO pod názvem bramborárna (v rámci startovného se dostávají brambory). Proběhl v Horních Počernicích na tradiční tříkolové 7,5km trati. Po povedené středě podle očekávání bolel a nešel. Hlava ale bojovala. Pomalejší čas 31:47min stačil na celkové 10.místo (3.M40). Vítězství obhájil Michal Procházka (25:58min). V ženách nejrychlejší triatlonistka Lenka Fanturová (32:09min).

  + výsledky
 • 2.10.2020

  1 2 3

  Díky návrhu nového ministra zdravotnictví, netajím se jeho neoblíbeností, vláda schválila nouzový stav. Ten bude platit od tohoto pondělí 5.10. po dobu 30 dní, tedy do začátku listopadu. Na 14 dní se zakazují venkovní akce nad 20 lidí. Organizátorům sportovní akcí nezbývá téměř nic jiného, než je po tuto dobu zrušit. V úvahu jsou jen intervalové starty. Několik akcí ve výhledu budu muset nejen já obrečet. Bohužel je v těžkém ohrožení i domácí Klánovický půlmaraton (neděle 18.10.).
  A to, že opět na 14 dní zavřely jen střední školy je pro mě vrcholem blbosti. Proč v divadlech a na filmových představeních mohou i nadále být přítomni diváci do počtu 500 osob. Má to logiku? Opatření se vlastně nejvíce dotkla hlavně těch, co aktivně nejen sportovně žijí. To považuji v dnešní době za veledůležité. Celá situace je o politice a byznsu. Volit opět nejdu.

  5 4 6

  Buhužel přišla zpráva o zrušení letošního maratonu v Athénách. Na něj jsem s manželkou (dárek ke 40ce) a dalšíma měli vyrazit na druhý prodloužený listopadový víkend. Na výlet se mi tam moc nechce. Zaplacené letenky nebyly zadarmo.

  8 7

 • 1.10.2020

  Pondělní den volna jak jinak než sportovní. Hecla to slušně manželka, která měla závodní běžeckou potřebu. To se samozřejmě neodmítá. Počasí stále mizerné. Při běhu to ale vůbec nevadí, ba naopak. Dobře se dýchá a osvalená těla (můj případ) lépe pracují. V nabídce bylo několik akcí. Nakonec až ráno vyhrál Ocelák na nedalekém Hradešíně. Šlo o dopolední běh na necelých 5km. V něm Jana mezi ženami vítězí. Soupeřem a tahounem pro ní byl veterán v kategorii 50+.

  1 6

  Já mezi 40kama třetí. Celkově v málo početné ale kvalitní konkurenci šestý. Prvním závoďák Vinohradských Šlapek Matouš Rezek, který to po startu neskutečně napálil a pohlídal před druhým Jirkou Kalou.

  8 9

  Odpoledne následovaly bajky na 30 a 60km trati. Jana nejela, já v tom marastu dal delší 60ku. Kupodivu se cítil po sobotě dobře. Jak se říká, měl nohy. Technika kort na blátě tradičně mizerná. Dvoum kontrolovaným pádů jsem se nevyhnul. Trochu to odneslo naražené rameno. Naštěstí nic dramatického. Celé v rozumném tempu bez vytuhnutí za 3:02h na celkovém 21.místě. Nejrychlejšími Matouš Kozák (2:27h) a Nikol Flašarová. Ta mě drtivým závěrem málem skočila. Vůbec jsem o ní nevěděl.

  12 13

  Vydařená akce. Lidi neodradilo ani počasí. Bajkeři jsou tvrďáci! Další ročník proběhne 25.9.2021.

  + výsledky

Ondrateply.cz

Kilometrovník

Kompletní kilometrovník

Galerie

Galerie

Archiv

Kompletní archiv

Návštěvnost

TOPlist