Archiv

Červenec 2020

 • 28.7.2020

  Krátký triatlon u Pardubic - přesně podle očekávání

  Krátký triatlon v Mělicích u Pardubic (0,6-27-7km) dávám pravidelně na ukončení sezony. Letos ho hlavní organizátor naprosto vhodně posunul na poslední červencovou neděli.

  4 5

  Mám na něm nejraději plavání v čisté pískovně a rychlou rovinatou bezhákovou trať. Nezvyklý star v 9:30h, díky následujícím dětským, jsem vítal. Zopakovat celkem pravidelné přední umístění bylo už předem nereálné. Dobře jsem věděl, jak na tom můj momentalní běžecký stav je. Navíc s nedoléčenou nohou. Pro téměř každého závodit blbost, pro závisláka potřeba. Vydolovat z těla tempo 4:15min/km bylo vítězstvím. To ostatní celkem šlo. Plavání sice malinko za plánem, kolo ale s rezervou valilo průměrným tempem 41km/h. Přivezl jsem to do druhého depa na dohled celkové bedny. Pak následovalo psychicky těžké propadání až na 29.místo za 1:22:05h.

  6 1

  První v cíli s náskolkem Pavel Wohl (1:12:45h) před Matějem Burianem a Martinem Berkou. V ženách nejrychlejší Katka Janovská (1:24:41h). Opět skvělá akce. Tomáši, dík za spoluúčast s odvozem.

  + odkaz na výsledky
 • 23.7.2020

  vs-logo Včera plánovaná účast na novince VŠ Ligy (běžeckého seriálu) v podobě Trailu Chuchelským hájem. Šel jsem hlavní 14km trať, kratší měřila 9km. Nádherný profilově těžký běh. Člověk si vůbec nepřijde, že je v Praze. Bohužel koleno stávkovalo. Hlídal jsem si hlavně v sebězích každý krok. V cíli byl za 1:15h, propastnou čtvrthodinu za vítězem. Další akcí VŠ Ligy bude následující středu klasická 10ka v Modřanech.

  + výsledky podrobně zde
 • 21.7.2020

  DQ na triatlonu Vyžlovka

  V sobotu nakonec účast na Železném muži Vyžlovka. Akci znám, nikdy jsem jí ale kvůli termínové kolizi neabsolvoval. Zjistli o ní až v pátek při projíždění oblíbených Voděradských bučin. Jela se mnou i Jana. Asi měla nastavené po zrušeném Chlístovi závodění. Za to byl rád, protože se mi moc nechtělo. Byli jsme také v nejistotě, zda vůbec nastoupíme. Stránky závodu totiž hlásily vyprodáno. Klasicky někdo nedorazil, takže čísla bez problémů byla.

  9 10

  Vše se odehrálo na koupališti Vyžlovka. Účastníci si mohli vedle dětských závodů vybrat kratší nebo delší trať (0,4/0,6-12/18-4/6km). Bez váhání jsme šli do té delší, stále ale sprintu. Povedlo se mi jí s náskokem 2 minut vyhrát. Před vyhlašováním mi ale bylo sděleno, že jsem diskvalifikován za použití zakázaného kola (cyklokrosky). To jsem vůbec neřešil. Spíš se omlouval, protože o tom nevěděl. Paradoksně tam lidi měli povolené silničky na kratší téměř totožné trati.

  1 5

  Jana finišovala za Petrou Korandovou těsně druhá. V mužích nejrychlejší Ondra Němeček. Na kratší trati Lucie a Martin Krátký.
  Moc se mi tam líbilo. Běh jsem díky náskoku nešel naplno. Koleno dostalo testovací snesitelnou dávku. Vše kolem organizace klapalo na 100%. Horko těžko se tam ještě někdy podívám. Tento víkend bývá nejen triatlonově nabitý.

  + výsledky
 • 15.7.2020

  - do GALERIE přidány fotky z prodlouženého víkendu ve Vítkovicích
 • 14.7.2020

  chlist2020-logo Bohužel musí přetlumočit, že se letos srdeční záležitos Železný Chlíst díky zhoršení epidemiologické situace na Kutnohorsku neuskuteční.
  Po náročném víkendu nezvykle pobolívá koleno. Proto dnes raději vypustím Dvě kola při zdi (běh ve Hvězdě). Když přestane, tak asi v sobotu s Janou vyrazíme na daleký Welzlův kvadriatlon (k triatlonu navíc brusle) do Žábřehu. • 13.7.2020

  Víkend na Hamru

  Hamrman je v poslední době velmi žádanou akcí. Po tomto víkendu už vím proč tomu tak je a všichni jenom chválí. Opravdu nádherný těžký (hlavně cyklistika pod Ještědem) závod ve skvělém prostředí. Hlavní organizátor Honza Kubeš (letos ho názývám zachránce akcí triatlonu) nabídnul sobotní půlku a nedělní sprint a hoby. Já jsem šel do těžké vyhlašované kombinace SuperHamrman (půlka + sprint), Jana sprint o naměřených distancích 0,8-20-6,5km.

  30 28

  Můj výkon okomentuji jednoduše stručně. Důležitější sobota protrápený propadák (5:13h na 69.místě). Neděle lepší, kdy to hlava kousla, za 1:13h na 13.místě (3.M40). Jany výkon je kvalitní klasikou tradičně cca 20% za mnou (1:27h) na 2.místě v Z40. Prohrála to o minutku podle mého názoru na plavání, kdy si nechtěla vzít povolený neopren.

  29 20

  Jinak Hamrman byl o jednoznačných vítězů. Sobotní půlku vyhrál Pavel Wohl (4:17h), neděli Ondra Olšar (1:03h). V ženách oba dny Eliška Gregorová (4:56+1:13h). Ta si tedy odvezla ceněnný součtový titul SuperHamrman. V mužích ho těsně o 27s vybojoval Víťa Svozil před Hisporteamovým kolegou Michalem Volejníkem. Mě patří se značným odstupem 5.místo.

  11 17

  Opravdu povedená akce. Určitě jí ještě někdy zařadím.

  + výsledky sobota
  + výsledky neděle
  + další fotky
 • 4.7.2020

  Triathlon Fest Račice

  Na sobotní Triathlon Fest Račice jsem si z Vítkovic podle plánu odskočil. Měl po třech dnech rubání (dlouhá kola a páteční celodenní výstup na Sněžku) slušně nakoupeno. To se promítlo do výsledků. První proběhl interval sprint (0,5-15-3km). Ten samý den odpoledne hromadný na zkrácených tratích (0,4-10-3km) ve třech skupinách, podle výsledků sprintu. Nějaké body do celkového pořadí ČP, v mé kategorii M40, jsem za 8.+6.místo posbíral. Za nabitým čelem to bylo o parník. Nejrychlejšími v obou akcích Honza Volár. V intervalu díky vynikajícímu běhu Vendula Frintová. Ta v hromaďáku v depu před kolem chybovala. Díky tomu jí hlavní skupina odjela a musela se spokojit až s 8.místem. Ve finiši rozhodla o vítězství Petra Kuříková.

  1 12

  Skvělá akce bez chyby na vysoké úrovni. Nechyběly závody pro mladé s početnou účastí. V neděli festival uzavřely štafety a open.  

  + výsledky a brzy další fotky
 • 2.7.2020

  2.-5.7. prodloužený rodinný víkend ve Vítkovicích

  Bereme kola, proběhne i pěší tůra snad na Sněžku. V sobotu si odskočím na Triathlon Fest Račice.
 • 1.7.2020

  Úterní běh s názvem Přebor Sabzo na 3,6km v Krčáku za 15:05min. Doznívala povíkendová únava, takže jsem to pojal jako přechod po kole s přitaženým konce. Podrobné výsledky brzy zde.

Ondrateply.cz

Kilometrovník

Kompletní kilometrovník

Galerie

Galerie

Archiv

Kompletní archiv

Návštěvnost

TOPlist