Archiv

Červenec 2019

 • 30.7.2019

  Challenge Prague

  0

  Mediálně extra sledovaný Challenge Prague 2019 (poloviční triatlon distancích 1,9-90-21,1km) minulostí. Mám ho doslova za rohem se spaním doma, takže jsem se opět postavil na start. Hlavním splněným cílem bylo přežít bez následků a otestovat v poslední době mizerný běh. Ještě v nedávné době jsem to na něm v triatlonech rozhodoval. Momentálně trápení a propadání pořadím. Přesně takový byl průběh. Průměrné tempo 5 min/km na čelo v kategorii zdaleka nestačí. Chodí ho kolem 4 minut, což udělá na půlmaratonu neskutečný rozdíl.

  1 4

  Plavání v neoprenu ve studené Vltavě. Technicky těžké kolo se spoustou otoček po horším povrchu. Oboje bylo v mém podání na hranici možností. S tím spokojenost. Celkové 82.místo (10.M40), čas 4:56h a odstup na soupeře odpovídá aktuální výkonnosti.

  15 16

  Trochu překvapivě vítězí Němec Florian Angert (3:54h) a naše Radka Kahlefeldt Vodičková (4:22h).

  12 17

  Vedle profesionálů nechyběly ani známé české osobnosti, kardiochirurg Jan Pirk nebo bývalý desetibojař Roman Šebrle. Ti absolvovali doprovodný závod. Celá organizačně těžká akce celkem bez problémů proběhla. Pochvalu zaslouží složení občerstvovacích stanic (super studené pití na běhu) a ochota podavačů na nich. Také cílové jídlo bylo po loňské kritice o level posunuto. Na Šamorín to ale zdaleka nemělo. Našel jsem během závodu několik věcí, které si dovolím napsat a připomínkovat. Nabídnutá pozávodní masáž byla jen na dvou lehátkách v nekonečné frontě. Jedna cyklistická občerstvovačka (projížděla se 2x) nevhodně umístěna z kopce dolů, takže se tam muselo dost brzdit. Větší nerovnosti při přeběhu z vody do depa byly sice překryty luxusním kobercem, ale nevynačeny. V mém případě to odnesl nakopnutý palec.
  Další účast na Challenge Prague budu kvůli značnému startovnému zvažovat. V týdnu zkusím rychle zregenerovat a pořádně odpočinout před sobotním Slovakmanem. Ve středu snad půjdu běžeckou pětku v Modřanech na oživení rychlosti.

  + výsledky a další fotky
 • 27.7.2019

  koupaliste-7-2019

  Koupaliště v Úvalech po znovuotevření momentálně praská ve švech. Návštěvníci ho mohou využívat denně od 9-20h. Voda je díky výkonné čističce extra čistá. Plavci mohou využít třech vyhrazených 50m drah. Celkově je dlouhé kolem 65m! Mám ho za rohem, takže se stalo hlavním tréninkovým místem. Chodím tam navečer, nebo když je horší počasí, protože je tam volněji. Díky moc provozovateli za nabídku bezplatného celoročního využívání. Samozřejmě přidáno na hlavní lištu těchto stránek do VYBAVENÍ A PODPORA.
 • 25.7.2019

  sadska-logo 2

  Ve středu, nezvykle ve všední den, další triatlonová akce. Jednalo se o tradiční Hoby triatlon na Sadské. Žádné depo, nulové startovné, kolem 20 účastníků, krátké tratě 0,4-20-3km. Dovolil jsem si, po domluvě s hlavním organizátorem, udělat putovní pohár (rok má první doma) pro vítěze. Že si ho zpátky odvezu a obhájím několikanásobné vítězství, nebylo předem vůbec jasné. Nakonec se to s celkem slušným náskokem povedlo v rekodním čase pod 49 minut. Rozhodující bylo kolo, které se mi jelo dobře. Proti plánu ale na nižších watech (průměr 295). Na něm jsem navýšil odstup na Radka Skálu a Libora Vaváka (v tomto pořadí v cíli) na cca 2min. Závěrečný 3km běh už byl v poklidu. Testoval jsem na něm tempo 4:20min/km, které bych rád předvedl při sobotní Praze.
  Zmínit se samozřejmě musím o manželce. Ta za velmi slušných 55 minut a nějaké drobné brala celkové 9.místo. Ženou byla jedinou. Cestoval jsem tradičně na kole. Při zpáteční cestě nezvyklá zastávka s klukama v Českém Brodě na dvě plzínky. Po nich se jel konec dobře, spalo špatně. Když tělo musí odbourávat ethanol, tak prostě pracuje a dostatečně neodpočívá. Proto sportovci, kteří to myslí vážně, alkohol téměř nepijí.

  3 1

  Další akcí pořádajícím klubem CSC bude v sobotu 28.září Časovka na Truba.
 • 23.7.2019

  Triatlon Mělník

  Sobotní triatlon Mělník byl další zastávkou ČP (Českého Poháru) na krátkých tratích. Já byl zase u toho, tentokráte sám bez zbytku rodiny. Tradičně dopoledne proběhly dětské závody a kratší open. Hlavní, o přibližných distancích 0,75-20-5km, odstartonal až před 15tu hodinou. Profilově náročná trať dala početnému poli zabrat.

  8 9

  Nejrychlejšími Honza Volár (58:03min) a juniorka Tereza Svobodová (1:06:38h). Mně patří celkové 37.místo (5.M40) za 1:09:03h. Byla to kvalitní příprava s cestovaním na kole před Challenge Prague (1/2IM) a nakonec ještě dlouhým Slovakmanem. Obě akce půjdu s týdenním odstupem.

  + výsledky a dalších pár fotek
 • 15.7.2019

  Železný Chlíst 2019

  14 14

  Sobotní triatlonový Železný Chlíst opět neměl chybu. Poprvé jsme zůstali s manželkou posedět po závodě. Nakonec vyráželi domů až před půlnocí, kdy se to začalo slušně rozjíždět.

  8 6

  Na letošní ročník budu vzpomínat hlavně v souvislosti se zablouděním na běhu. Na konci se mi povedlo hloupě seběhnout ze slušně vyznačené trati a asi 2 minuty přidat. Trasu samozřejmě naprosto přesně znám. Naštěstí se to stalo dalším, takže jsem snad za úplného blba nebyl.

  11 10

  Výsledkově to stačilo na 8.místo (3.M40) se ztrátou 7 minut na prvního Jardu Ploce. Ten vítězství poněkolikáte v řadě obhájil. Letos mu to ale druhý Pája Mužíček nedal zadarmo. V ženách nejrychlejší Martina Nováková. Jana po výkonu na hranici svých možností čtvrtá, jen 2,5min za bednou. Na dalším dvacátém ročníku stopro budeme.

  + další fotky a výsledky
 • 12.7.2019

  Železný Chlíst již zítra

  chlist-logo Zítra se v Chlístovicích u Kutné Hory uskuteční 19.ročník hobby triatlonu Železný Chlíst. Je to taková vesnická klasika na distancích 600m plavání, 28km kolo (silniční) a 6,5km běh. Sice tam nenajdete profi depo ani čipovou časomíru, ale po závodě na všechny čeká tradiční porcička pečeného prasátka. O této akci říkám, že je to pro mnohé více jak MČR. Vždy se to tam sejde. Stejně tomu bude i letos. Myslím, že neodradí ani slabší počasí. Všem co chtějí zkusit tento sport doporučuji. Start u rybníku Vidlák v Černínech 12:45h, prezentace do 11:30h.
 • 11.7.2019

  V úterý jsem po dlouhé době absolvoval tempový běh, do kterého se mi vůbec nechtělo. Jednalo se o Dvě kola při zdi v pražské Hvězdě na necelých 8km. Za čas 33:37min jsem bral 39.místo (5.M40-45). Nejrychlejšími Podjukl Vojtěch (27:36min) a Zuzánková Tereza (31:31min). Velmi sledovaná akce neměla chybu. Považuji jí za jeden nejlépe pořádaný běh. Letos byl dokonce natočen dokument, který je k vidění na ČT Sport zde.

  + výsledky

  4

 • 9.7.2019

  13

  Na prodloužený víkend jsme vyrazili s Janou do kempu v oblasti Flaming (jižně od Berlína). Je to místo, kde jsou hlavním sportem inlajny. K nim přibalili kola, věci na běh a plavání. Byla to pohoda absolutně bez stresů. Manželku bohužel limitavaly záda. Všem co mají rádi pohyb po rovině bez lidí, místo doporučuji.

  14 2

  + další fotky
 • 2.7.2019

  Gigathlonová štafeta ve Švýcarsku

  32 14

  Prodloužený víkend na Gigathlonové štafetě ve Švýcarsku minulostí. Panovalo jako u nás letní horké počasí. Absolvoval jsem podle plánu úvodní páteční swimrun. Ten celkem sednul. Na úvod figuroval náš tým na třetím fleku. Další dva dny jsem dostal na starost silničku. V sobotu celkem rovinatá, zpestřena ve 2/3 trajektem (přesun na druhý břeh jezera). Po všech pěti disciplínách klasáme v nabité konkurenci na průběžné 8.místo. Časová ztráta na čelo značná. Neděle pro mě kratší "jen" 84km, za to ale výživnější. Nastoupáno 2100m. Časovkářské kolo do těžkých kopců špatnou volbou. Chtělo to mít sebou klasickou silničku.

  52

  Finišovali jsme cílovou rovinkou společně v čase 20:20h na 7.místě, ostudu rozhodně neudělali. Všichni členové štafety předvedli téměř svá maxima.

  57-2 58-2

  Druhá extra silná česká štafeta CSG TRI Team bohužel není kvůli těžkému pádu bruslařky ve výsledcích. Každý svou trať mimo závod dokončil. První naší historickou Gigathlonovou bednu vybojovali ve dvojicích Bára a Michal (3.místo za 20:33h). Měli jsme i sólistu Martina Gablu. Ten se v čase 24:59:50h umístil na výborném 18.místě.

  22 59-2

  Poznal jsem další oblast kolem města Sarnen. Navíc samozřejmě kolem volně sportoval. Taky trochu zavzpomínal na mou účast v singlu dva roky zpátky u Zurichu. Vlastně mi bylo trochu líto, že jsem to celé nedal sám. Všechny tratě prý byly nádherné. Třeba jindy. Ještě jednou díky za pozvání.

  + odkaz na výsledky a další fotky

Ondrateply.cz

Trénink

Dnes

Plavání: 6h Fialka
Závod: Jarní běh Europlantu - 4,5km
Ostatní: 20:00h jóga Fit na vlně

Zítra

Plavání: 6:30h Hostivař
Kolo: trenažer ve fitku
Ostatní: strečink + navečer posilovna VKFITNESS

Více o tréninku

Závody

28.3.2023 (je dnes)
Jarní běh Europlantu - 4,5km

30.3.2023 (bude za 2 dny)
Memoriál Otakara Pachmanna - 6km

1.4.2023 (bude za 4 dny)
1/2 maraton Praha - běh 21,1km

Komplet termínovka

Kilometrovník

Kompletní kilometrovník

Galerie

Galerie

Archiv

Kompletní archiv

Návštěvnost

TOPlist