Archiv

Září 2018

 • 30.9.2018

  V pátečním dni volna Majda podle plánu absolvovala atletický pětiboj. Jednalo se o přebor Prahy mladších žáků opět na venkovní čtyřstovce oddílu Sparty Praha na Podvinném Mlýně. Akce se zúčastnilo 132 závodníků! To potvrzuje zvýšený zájem o tento sport.
  Účastníky čekalo pět disciplín. Tři běhy (60m, 60m př., 800m), kriket a dálka. Bodově Majda ztrácela hlavně na dálce a krátkých bězích. Předvedla průměrné výkony pod hranicemi osobních rekordů. Za celkových 1772 bodů brala 32.místo. Vyhrátla Terezie Táborská (2940b). Byl to skvěle neproflákaný den.

  distancevýsledek
  60m9.51s
  800m2:41.89min
  60m př.12.67s
  kriket29,77m
  dálka3,75m

  + odkaz na podrobné výsledky

  Brzy o triatlonovám zavíráku v Odolené Vodě a domácím cyklistickém Šternberku.
 • 26.9.2018

  majda2016 Pražské finále C přeboru družstev mladších žáků proběhlo v úterý na Pekařce, stadionu AC 1890. Majda, jakožto běžecký tahoun, nechyběla. Trenéři jí podle očekávání postavili na kombinaci 60m překážek a 800m. Po pauze se do toho začíná dostávat. Předvedla slušné výkony (60m př. 6.místo 12.17s, 800m 2.místo 2.41,6min). Připsala za to celkem 14 bodů. Celkově mladší žákyně oddílu ŠSK Újezdu nad Lesy na 5.místě se 70ti body.
  Další její akcí bude v pátečním volnu tradiční pětiboj na Podvinné Mlýně (A.C. Sparta Praha). Půjde o přebor Prahy mladších žáků.
 • 25.9.2018

  Maraton v rakouském Wachau očima manželky


  Maraton ve Wachau (v mém případě půlmaraton) jsme vybrali již před Vánoci loňského roku s vizí, jak se na něj dobře připravíme a poznáme město. Libor měl nedávno nějaké zdravotní problémy, takže musel omezit trénink, Ondra zcela odrovnal nohy letošní sezónou, Štěpán se raději věnoval práci a dětem,já si v posledních čtyřech týdnech byla asi dvakrát zaběhat, čím jsem završila moji běžeckou přípravu během léta. No co, nějak to dopadne!
  Jedno auto se dvěma maratonci s doprovodem vyrazilo již v pátek, aby posádka mohla nasát atmosféru města i závodu, druhé auto se třemi maratonci a mnou vyrazilo až v sobotu odpoledne po splnění pracovních či jiných povinností. Již bylo jasné, že z prohlídky města nic nebude. Krajinu si holt musíme prohlédnout až během závodu.

  1 6

  Naše posádka byla načasována na vyzvednutí čísla a večeři na pasta party v posledních možných minutách, v záloze bylo ranní vyzvednutí. První posádka ovšem měla mezi sebou Libora, který pomocí rukou a nohou dokázal vykomunikovat vyzvednutí i našich čísel, takže jsme se v klidu mohli zdržet v případné koloně. Jak to tak bývá, když už nebylo kam spěchat, byla cesta pohodová a my dorazili na místo včas. Poukazy na pasta party ovšem byly již v tomto okamžiku v místě ubytování. Jídlo na rozdíl od sportovní přípravy neponechávám náhodě, takže skvěle připravená jsem povečeřela domácí těstoviny z krabičky. I ostatní tuto část přípravy nepodcenili.
  Po měsících tropických teplot se nám přihlásil podzim, kdy předpověď hlásila ochlazení o deset a více stupňů. Toto ochlazení zcela rozhodilo Karla, který si doma nechal běžecké kalhoty. Pro takové případy máme dobře vybavené kamarády, kteří si vozí náhradní oblečení.
  Start tohoto závodu je jinde než cíl, takže nás ráno rozvážely autobusy. Hlavní bylo vlézt do toho správného, abych se najednou neobjevila na startu maratonu nebo ostatní naopak. Startu neodmyslitelně předchází dlouhé fronty na záchod, muži močící kdekoliv, různě poskakující a protahující se závodníci a všudypřítomná nervozita. Za třes možná mohlo i chladno, které ustalo teprve v chumlu teplosálajících startujících.
  Po prvních metrech si většinou vyberu někoho v davu s přiměřenou rychlostí a toho se snažím držet. Můj pěkně urostlý „vodič“ se mi ovšem asi po sedmi kilometrech začal vzdalovat a já zjistila, že bych mohla přidat. Zvýšila jsem úsilí, ale zda se to projevilo na rychlosti nevím. V každém případě se můj vodič přestal na chvíli vzdalovat. Na patnáctém kilometru jsem ho i přes mé úsilí nadobro ztratila z dohledu. Asi pět kilometrů do cíle nastává chvíle, kdy si začínám vybírat slabší jedince, přibližující se cíle, a postupně je překonávám, tím získávám motivaci doběhnout.

  7 10

  Při ideálních podmínkách (příjemná teplota, chvílemi lehké krápání) jsem svůj půlmaraton dokončila v čase 1:48:09, Ondra v bolestech doběhl v čase 3:17:22, Libor se se svým letošním nejlepším výkonem umístil na třetím místě ve své kategorii v čase 3:26:10, Karel bez jeho tradiční chodecké vložky v čase 3:51:27, Láďa ve svém vyrovnaném výkonu v krásném čase 4:04:04, Štěpán asi nechtěl konfrontaci se svým maximem, tak se neúčastnil.
  Běhu zdar!

  + dalších pár fotek
  + výsledky
 • 24.9.2018 - maraton ve Wachau za 3:17h, Jana půlku 1:48h, podrobně brzy

  Filip v neděli další fotbalový mistrák. Na domácím hřišti proti Radim/Plaňany těžká prohra 1:7 (0:3).
 • 22.9.2018

  Majda na Mladých Běchovicích (běh na 600m) až na 13.místě bez šťávy. Čas na totožné trati o vteřinu pomalejší než vloni. Po prázdninách, které zakončila mořem v Turecku, je prý odpočinutá plná sil. Bez tréninku ale běhat rychle nejde.
  Na podzim bude dále pravidelně 2-3x týdně trénovat v atletickém oddíle ŠSK Újezd nad Lesy a minimálně jednou plavat v Kolíně. Téměř každý týden absolvuje nějaký závod. Dále po vzájemné domluvě jdeme cestou univerzálnosti, od každého trochu. Navíc vedle sportu bude docházet na kroužek skautu, angličtiny, možná tancování a kytary. Má toho dost. Škola je ale u nás na prvním místě.

  1 2

 • 20.9.2018

  Včera poslední těžší běžecký trénink před nedělním maratonem v rakouském Wachau. Šlo o tradiční profilově náročný Geofyzikální běh na 5,8km v Krčáku. Nohy stále bolely, tepy šly, pocitově i výsledkově průměr (23:44min, 9.místo, 3.M40). Takto bych ve stručnosti okomentoval mé počínání.
  První v cíli Adam Jindra, v ženách Lenka Fanturová těsně před Terezou Zuzánkovou. Převážnou část jejich souboje jsem viděl, pohyboval se totiž v nepatrném odstupu. V závěrečném stoupání je s omluvou předběhl. Při a po vyhlášení se tradičně nezvykle rozdávaly knihy. Veliká pochvala všem kolem organizace.

  Letošní vyhlášení ČP Czechtriseries 2018 proběhne letos v Praze. S Majdou si půjdeme pro kompletní sadu. V zimních aquatlonech (plavání + běh) zvítězila v její kategorii 12-13let. Já v krátkých triatlonech 40-50let druhý, třetí v kategorii 40-44let na dlouhých tratích. V celkovém bodování FORD CZECHMAN TOUR, což považuji za nejcennější, beru 9.místo. S přehledem vyhrál Tomáš Řenč před Petrem Soukupem a Karlem Zadákem. V ženách Helena Kotopulu. Tomáše Řenče a Vendulu Frintovou (reprezentantka na olympijských tratích) považuji za hlavní adepty ankety Král triatlonu 2018.
 • 17.9.2018

  Půlmaraton Ústí

  1

  Sobotní běžecký půlmaraton v Ústí testem, na co by za týden ve Wachau mohlo být. Běžecká kalkulačka po zadání předvedeného času 1:27:07h ukázala 3:03h. To by byla veliká spokojenost. Čas začínající dvojkou, více jak 2 roky starý, v říši snů.
  Českým nejrychlejším závodníkem se stal Jirka Homoláč za 1:05:12h. Celkově Kiprop k Keni (59:41min) a jeho krajanka Kipyokei (1:07:17h), která na vteřinu vyrovnala traťový rekord.

  4 2 3

  Jinak v Ústí vše podle plánu zakončeno vyplaváním a saunou. Běžecky to bylo celé bez krize na ideální hranici ANP, kterou mám momentálně 168. Konec přitažený. Stále ale pomalé průměrným tempem 4:05min/km.

  + výsledky
 • 13.9.2018

  Včerejší běžecká trojka na dráze, v rámci 4. kola přeboru družstev, za pomalých 11:26min na 13.místě. Nejrychlejším Kryštof Vrána (9:39min) z AC Praha 1890, který mi dal ostudné kolo. Za tento výkon jsem Aritmě žádným bodem nepřispěl. Celkově oddíl skončil na chvostu celkového pořadí družstev.
 • 11.9.2018

  konečně slíbené fotky z dovolené ve Švýcarsku u Ovrovnnazu, níže dvě videa

  13

  13 91

  10 81

  38 39

  178

  102 103

  + spousta dalších fotek zde

 • 10.9.2018

  trirace V dnešní aktualitě kolem včerejšího DoksyRace (střední triatlon na změřených tratích 2,1-92-24,3km) se nebudu klasicky moc věnovat mému neslavnému počínaní (5:01:49h, celkové 18.místo, 5.M40-44). Celou akci mi totiž zkazilo několik hákujících (zakázaná jízda na kole za sebou) lidí ve skupině, která mě v závěru dojela. Byl jsem z toho rozladěn a sprostě jsem jim už během závodu vynadal. To se asi i promítlo do závěrečného běhu, který mi vůbec nechutnal.
  Nechápu chlapi, že to máte zapotřebí, že s tím můžete žít. V klidu si někteří stoupnout na bednu a radovat se. Já se snažím pohybovat podle pravidel raději ještě s větším něž předepsaným ostupem. Za sebou se jezdí, neskutečně to pomáhá, ale pravidelně se střídá. Ne že budu většinu tratě hákovat rychlejšího. Pro zajímavost jsem se za vás ve vašich odstupech na chvíli zařadil. Tepy mi klesly o 15, waty o 50! To se to pak běží. Je mi z vás opravdu smutno. Přečtěte si i pravidla předjíždění.
  Přemýšlím, jak tomuto věčně probíranému tématu pomoci. Rozhodčích je málo (v Doksech na 30km jen tři motorky). Absolutně nemají šanci tyto věci vidět. Jak je slyšet motorka, tak se to natáhne. Už jen pravidelné ohlížení svědčí o všem.
  Myslím, že si to závodnící musí mezi sebou pohlídat sami. Vidí to totiž nejlépe. To budu ještě více dělat. Zvažuji, že na těchto stránkách udělám hákařský list, ve kterém budu přímo jmenotat. Kruté, asi si to vyslechnu, třeba to aspoň částečně pomůže.
 • 7.9.2018

  Ve čtvrtek plánovaný kros v Hostivaři (Cena Ness) na 4,8km za 19:55min (pr.4:10min/km) na bramborové pozici (1.M40-50). Lepší se to. Stále ale šíleně pomalé.
 • 5.9.2018

  Včerejší běh v Krčáku pod názvem Kros Oty Pachmanna (stále běhající člen SABZA, ročník 1944!) na 4,2km. Konečně jsem se dostal průměrným tempem pod 4min/km, přesněji 3:56. Začátek i přes poctivé rozcvičení neuvěřitelně bolel. Konec se trochu rozeběhnul. Pocitově to bylo stále trápení. Čas 16:28min stačil ve slabší konkurenci na celkové 2.místo za Tomášem Slavatou (15:56min). V minulých ročnících by to bylo kolem desítky. Další běh mám naplánovaný již ve čtvrtek v lesoparku Hostivař. Půjde opět o kros na 5km. V neděli ukončím triatlonovou sezonu půlkou na Mácháči.
 • 3.9.2018

  Krátký triatlon u Pardubic - opět pro..... na běhu


  4 Na krátký triatlon do Mělic u Pardubic (letos 0,5-27-7km) jezdím na konci sezony pravidelně. Mám na něm nejraději plavání v čisté pískovně. Nastupoval jsem do něj s nízkým startovním číslem 2, podle loňského slušného umístění. Jeho obhajoba byla při pohledu na startovku těžká, ale reálná. To se přesně dělo do konce kola, které se mi jelo extra dobře na průměrných tepech 155 při 310W. Povedlo se mi dokonce sjet skupinu 4 lidí za bezkonkurenčním vítězným Petráskem. Ten si jel start cíl svůj závod. Závěrečná běžecká část byla opět protrápená. Prostě to nešlo. Propadal jsem se až na celkové 12.místo (3.M40) a o vítězství v kategorii také přišel. Zuby nehty za sebou držel domácího Honzu Vodehnala.
  Příčiny špatného běhu jednoznačně znám. Jsou jimi: dlouhodobá úvana, kterou si už ani neuvědomuji, bolavé nohy, s tím spojená bsence kvalitních běžeckých tréninků a nadváha. Do maratonu ve Wachau za (3 týdny) to už doklepu a pak podle trenérského nařízení zkusím dát měsíc volno. Přesnějí zařadit doplňkové sporty, pravidelně plavat, cvičit, ostatní podle nálady a hlavně doléčit ty nohy. Následně zaměření na běh a přes zimu oblíbené běžky.

  1 3 5

  + odkaz na výsledky

  Filip v neděli druhý mistrák doma proti týmu Chotutice/Nové Dvory s prohrou 0:4 (0:2). Paradoxně byla Tuchoraz lepší. V 8 lidech se ale fotbal navyhrává. Další zápas následující neděli v Kutné Hoře od 10:15h.

Ondrateply.cz

Kilometrovník

Kompletní kilometrovník

Galerie

Galerie

Archiv

Kompletní archiv

Návštěvnost

TOPlist