Archiv

Únor 2018

 • 28.2.2018 - Půlka soustředění za námi. Počasí na Kanáry nezvykle deštivé. Trénink to ale vůbec nenarušuje. Jen na tom kole, hlavně při sjezdech v horách, trochu mrzneme. Bazén taky není nejteplejší. Neopren to zachraňuje. Únava se podle očekávání kumuluje, hlava ale chce. Na pátek plánuji v kaňonu na Sorii rekordní cyklistický zápis. Jdu běhat...

  Foto 3 Foto 4 Foto 5 Foto 6 Foto 7 Foto 8

 • 25.2.2018 - Prvních pár dní soustředění na Kanárech za mnou. Má opět klasický průběh se zaměřením na kolo. Po prvních třech dnech volnější den. Konečně příležitost něco málo napsat. Jinak jen trénuju, jím a spím. Nechybí každodenní potřebný strečink a občas zaposilování s vlastní vahou. Maximálně si to užívám. Hlavně výběhy podél moře. Snažím se nejít moc do intenzity. V těžkých kopcích to ale moc nejde. Hlavně držím životosprávu. Počasí je jak na houpačce. Jeden den azuro, druhý hůře. To ale pro složení triatlonového tréninku vůbec nevadí. Proti momentálním holomrazům v Čechách je zde stabilních 18 stupňů. Vše kolem soustředění podrobněji až po návratu.

  Foto 1 Foto 2

  Majdě středeční běžecká 800ka ve Stromovce, v rámci přeboru mladšího žactva Prahy, moc nevyšla. Za 2:45min brala až 6.místo. Důvodem byla lehká virózka, kterou chytla po návratu z lyžáku na Benecku. Běžet ale chtěla. První aquatlon (200m plavání + 2km běhu) jí čeká již tuto sobotu v Českých Budějovicích. Razí tam s manželkou, která si ho dá také.
 • 20.2.2018

  21.2.-3.3. soustředění na Kanárech
 • 19.2.2018

  Jizerská 50

  4 7

  Letošní nejpopulárnější běžkařský závod u nás byl opět o level posunut. Organizátoři zaslouží velikou pochvalu. Nenašel jsem chybu. I velmi kritizované pozávodní jídlo připraveno velmi slušně. Veledůležité občerstvovačky na trati vhodně vybaveny a rozmístěny. Trochu jsem vždy na nich něco ztratil, ale vůbec nic sebou nevezl. Lyže mažu na stoupání, abych si v kopcích užil stříďáku. Nemám rád soupaže do mrtva. Stále beru běžky jako zimní doplněk. V závěru mi trochu přestaly jet lyže a jedna cukala. Zastavovat jsem nechtěl. Příčinu jsem zjistil až v cíli. Do stoupací komory se mi přilepil nějaký papírek. Těžko spekulovat jestli by to bylo rychlejší než zajetých 2:48min na celkovém 159.místě (30.v M49).

  Vyhrál Pedersen (2:05h) a Norgrenová (2:26h) o cca půl minutu před naší Katkou Smutnou.

  5 3

  Nejlepším Čechem se opět stal na celkovém 18.místě Standa Řezáč (2:11h).

  6 1

  Po loňsku jsem hlásil, že zvážím účast na dalším ročníku. Po letošku vím, že se na další start postavím. Stojí to za to.

  3 5

  Zazimovám běžky a přesedlávám na kolo. Na soustředění vyrážím najíždět kilometry již tuto středu.
 • 16.2.2018 - Na těchto stránkách, po vzájemné domluvě, zveřejní několik reportů kolem běžkování v Jizerkách od Libora Šourka. Jde o vynikajícího padesátníka, který tímto sportem doslova žije. Nebojí se svůj názor zveřejnit. Měl jsem tu čest s ním před týdnem na Božím Daru chvilku jet a popovídat v šatně. Dnes tedy první, směrovaný pro vedení Jiz.OPS a Jiz.50.

  6.2.2018
  Dobrý den. Trénuji a jezdím na běžkách po Jizerkách a to spíše od strany ze Souše. Několikrát zavítám i okolo Krásné Máří, jako i dnes. Není to poprvé, kdy jsem v místě od Tetřevích bud k Točně viděl svého kamaráda laufaře Láďu Mizeru z Liberce, jak naváží na tento úsek sníh. Kope ho krumpáčem v lese a vozí na saních jako soumar za doby krále Klacka. Dělá to mnoho let dobrovolně! V letošním roce mu bude 71 let. Je to zkušený starý laufař. Místo toho aby trénoval na svůj 20tý jubilejní Vasák, tak takto otročině vozí sníh pro tisíce a tisíce běžkařů a účastníků Jizerské 50ky. Je mi ho líto. Myslím si, že by v dnešní vyspělé přetechnizované době nebyl problém tuto okuj tomuto obětavému člověku vzít. Mohly by se o to postart, navždy už od zítřka, Vaše dvě organizace, které jistě najdou společné síly a finanční prostředky. Mimo jiné i na to, aby tohoto člověka odměnily a tak mu i poděkovaly. Například úhradou pobytu a startovném na jeho 20té účast na Vasaloppetu, třeba i doživotním bezplatným startovným na Jiz50. Děkuji a těším se na Vaše vyjádření.

  ..... třeba se mi dostane do ruky odpověď
 • 15.2.2018 - Ve čtvrtek na pravidelném plaveckém tréninku s Hisportteamem mě trenérka Martina při kraulu nahrála na video a následně slušně rozebrala. Bylo to správně po hlavním intenzivním motivu (4x5x50m K s intervalem startu po pěti 60,55,50,45s), kde jde technika stranou a chyby se nejvíce ukážou. Navíc den před proběhly plánované běžky. Video tedy ideálně načasované.
  První pohled na to byl dost strašný. Chyby stále stejné, sepsané níže. Ve vodě se ale cítím čím dál tím lépe. Na časech a technice se to ale moc neprojevuje. Po soustředění proto ubírám a zaměřím se na kolo a běh. To je pro dlouhý triatlon daleko důležitější. Na bazén budu chodit jen 2x týdně. V úterý, kdy jsou delší kraulové úseky, střední intenzitou a čtvrtek - krátké svižné úseky. Prostě zaměření na kvalitu.

  hlavní chyby:
  - nedotažený záběr, málo protažený dopředu
  - nerovnoměrné nohy
  - přizvedávání hlavy při nádechu
  - malá rotace v ramenou
  - moc roztažené prsty na levé ruce
 • 12.2.2018

  Premiéra na Božím Daru

  1

  Karlův běh v Krušných horá jsem nikdy nejel. Premiéru jsem si odbyl tuto neděli, jak jinak než na nejdelší trati klasickou technikou. Opět byla proti tradiční jednokolové 45km vzdálenosti zkrácena. Jelo se ve dvou okruzích necelých 40km. Sešlo se extra kvalitní startovní pole. Únava ve mě po předchozím náročném Boboloppetu doznívala. Navíc jsem v týdnu celkem kvalitně trénoval. Tomu i odpovídal předvedený průměrný výkon. Za čas 2:23h jsem bral celkové 37.místo (13.v M49). Jelo se mi celkem dobře bez vytuhnutí s vystupňovaným konce. V závěru mi dost pomohl Pavel Šimek (společně cestoval), kterého jsem hákoval.

  2

  Vyhrál Jakub Pšenička (1:58h) a Kristýna Černá (2:28h), společně na fotce. Na Božím Daru se ukázal místní rodák Lukáš Bauer. Poštěstilo se mi ho potkat na trati, jak doprovázel své potomky na 10km doprovodném závodě. Jeho stylová lehkost byla záviděníhodná. Účast na dalším ročník budu zvažovat. Nemělo to chybu.

  Před Jizerskou 50kou (jede se tuto neděli) absolvuji v půli týdne ještě jedny večerní běžky. Tím pravděpodobně letošní běžkařskou sezonu ukončím. Již ve středu 21.února vyrážím na 10 dní na soustředění. Opět to bude osvědčené místo na Kanárech. Zaměřím se na cyklistický objem s pokusem udržet na 100% životosprávu.
 • 8.2.2018

  majda2016 Včera Majda absolvovala další Olympcup (atletické halové závody žactva) ve Stromovce. Běžela 60m (9,59s) a 150m (22,91s). Podrobně vše v číslech zde.

  Příští týden je na lyžařském kurzu se školou na Benecku. Následně jí ve středu 21.února čeká atletický přebor Prahy mladšího žactva. Ten se tradičně uskuteční na Olympu ve Stromovce. Půjde její hlavní 800m trať s ambicemi na čelní umístění. Na rozehřátí dá před ní 60m. Výhledově jí čekají tři aqatlony (200m plavání + 2km běhu). České Budějovice, Příbram a daleká Karviná.

  Skipar Praha, přesunutý z Chuchle na Vypich ke Hvězdě, díky mrazům konečně zasněžuje! V sobotu zahajuje provoz. Hlavně běžkařským začátečníků a dětem doporučuji.
 • 6.2.2018

  Nedělní běžecké 3km ve Stromovce v rámci přeboru Prahy za slabších 10:08min na 13.místě. Vyhrál Michal Šmahel ve slušném čase 8:25min. První kilometr jsem rozeběhnul podle 10min plánu za 3:20min, druhý už 3:25 a třetí zmáčknul za 3:23min. Víc to nešlo. Běžím do krámu koupit litrovku Božkova. Prohrál jsem totiž sázku, že dám Boboloppet pod 6h a druhý den 3ku pod 10.
  Cítím, že na jarní atak osobáku (34:20min) na běžecké 10km trati bude. Pokusím se o to 10.března týden po soustředění v Pečkách, případně později.

  + doplněna TERMÍNOVKA 2018
 • 5.2.2018

  Boboloppet 2018

  3 4

  Letošní Boboloppet (běžky v Jizerkách na 90km) kvůli několika místům s nedostatkem sněhu zkrácen na 86km. Vyhrál skejtem za 5:02h tradiční lídr Víťa Vondra, v ženách Jana Jetmarová (5:46h). Klasikou zaznamenal nejrychlejší vynikající čas 5:17h Michal Sedláček. To považuji za úplně jinou ligu. Prostě klasika je náročnější.

  1

  S mým výkonem 5:47h (odstup na vítěze třičtvrtě hodinu) celkem spokojenost. Prodal jsem poctivě najeté kilometry. Hlavně bez vytuhnutí a následků, trochu ale docházelo. Připadlo několik málo centimetrů, takže to extra nejelo. Byla to opět vydařená akce. Přispělo k tomu i nové čipové měření. Podrobné výskedky byly díky tomu ihned. Vyhlášení proběhlo od 19h na Královce. Tam už se po tradiční sauně a vyplavání v Jablonci nechtělo.

  5 6

  Boboloppet považuji za nejlepší běžkařskou akci u nás. Jak se říká mezi Švédy: kdo nejel Vasák, není chlap. Já to kopíruji: kdo nejel Boboloppet, není Čech :). Hlavním sloganem této akce je ale: závod opravdových chlapů. Feministky při prvních ročníků organizátory nařkly z diskriminace a tak vypsali kategorii i pro ženy. Za rok ho dávám jistě znovu. V hlavě je klasika.
  Možná zazávodím ještě na něčem před Jizerskou 50kou, která proběhne za 14 dní v neděli 18.února. Výběr běžkařských domácích laufů je slušný.
 • 1.2.2018 - Včera Majda v rámci dalších atletických halových závodů ve Stromovce 60m za 9,68s.

Ondrateply.cz

Kilometrovník

Kompletní kilometrovník

Galerie

Galerie

Archiv

Kompletní archiv

Návštěvnost

TOPlist