Archiv

Leden 2018

 • 30.1.2018

  Jilemnická 50 - boj o dokončení

  Po extra vydařené Kašperské a běžecké desítce jsem před nedělí cítil slušnou běžkařskou formu. Průběh byl ale přesně opačný. Od prvního šťouchu trápení s hledáním co by pomohlo. Totální závodní nechuť s vidinou být v cíli. Navíc mizerné teplé deštivé počasí, na které se mazal neoblíbený klistr. Přípravu lyží jsem doma odfláknul, proto hlavně v závěru nejely. Před startem ve vyhřívaném stanu Stopy pro život natáhnul klistr 60ku a téměř bez rozjetí (nechtěl moknout) šel na to. Čekalo nás ve třech okruzích necelých 50km na loukách kolem Roudnice-Vítkovic. V cíli za 3:24h celkové 52.místo. Má momentální výkonnostní skupina mi dala propastnou půlhodinu.

  2 1

  Na akci se mnou jela Jana. Bez problémů zvládla poloviční 25km doprovodnou trať (2:01h 9.v kategorii). Konečně se svezla na nových lyží Skintec. Ty jsou o chlup pomalejší, ale na stoupání se nemažou. Do těchto podmínek byly téměř ideální volbou.
  Letošní Jilemnickou 50ku vyhrál Jirka Ročárek (2:21h) o 3min před Jakubem Pšeničkou. Opět se i přes nepřízeň počasí sešlo kvalitní startovní pole. Organizátoři opět pro závod udělali maximum. Jen jedna občerstvovačka na kolo byla málo. Po tom trápení rozhodně s běžkařením nekončím. Pár dní dám volnější. Tento týden asi bez večerního ježdění s čelovkou. V sobotu se v Jizerkách jede můj nejoblíbenější Boboloppet na 90km. Nebudu chybět.

  + výsledky
 • 29.1.2018 - Sobotní běžecká desítka v Modřanech nad očekávání za 36:43min (pr.3:40min/km) na celkovém 6.místě (1.nad 40). Vyhrál Jakub Exner (34:04min) a Regina Procházková (38:24min). Takhle rychle jsem 10km trať hodně dlouho nešel. Přičítám to několika osvědčeným halovým krátkým běhům, které mi oživily rychlost. Také jsem výrazně ubral na objemu a hlavně zdraví slouží. Se samotným během ale spokojený nejsem. Druhá půlka totiž o 23s pomaleji než ta první. Poslední kilometr naplno jen za 3:39min. Začátek jsem celkem na hraně visel za Ondrou Sedláčkem (36:11h) a mladým špaňělákem, kteří finišovali kousek přede mnou. Díky tomu jsem získal rozhodující náskok před Jirkou Kabelkou (36:56min) a Víťou Králem. Ti si se mnou v kategorii nad 40let stoupli na stupně vítězů. Omlouvám se za namachrovanou vtipnou poznámku, že musí začít více trénovat. Za tu mě ten nahoře potrestal v neděli na běžkách, které těžce nesedly. O nich brzy.

  Dcera Majda v sobotu plavala za její plavecký oddíl SOP Kolín "B" MČR družtev - Středočeského kraje v Mladé Boleslavi. B-čko bralo 7.místo, A-čko si druhým místem zajistilo postup do dalšího kola. Majda přispěla několika body za tratě 400m VZ (5:53min), 50m VZ (33,02s) a 800m VZ (12:19min). Ukázala, že bez problémů umí držet tempo kolem 1:30min/100m. Podrobné celkové výsledky zde.

  Syn Filip sehrál za Přišimasy (momentálně spojené s Běchovičákama, za které hraje) halový fotbalový turnaj 4+1 v Sázavě. Brambora byla truchu zklamáním. Prý je v rozhodujícím zápase zaříznul rozhodčí, který má samozřejmě vždy pravdu.
 • 26.1.2018 - Doplněna Majdy TERMÍNOVKA 2018. Tuto sobotu jí čeká plavecké MČR štafet za její oddíl SOP Kolín. Také jsme společně naplánovali halové atletické a aquatlonové jarní akce. Ještě letos pojede na dvoje hory (se školou Benecko + jarňáky Špičák) a účastní se plaveckého soustředění v Benešově. V létě spolu se mnou absolvuje krátké triatlony ČP s cílem bedny v seriálu v její kategorii 12-13 let.
 • 25.1.2018 - Úterní běžecké 3km ve Stromovce za 10:10min (pr.3:23min/km). Bylo to dost za 10ti minutovým plánem. Nacházel jsem se klasicky 2 dny po náročném víkendu v nejhorším. Na osvědčené profouknutí únavy to bylo ideální. Další hala v pátek. Půjdu 400+800m na maximum. V sobotu tempová 10ka v Modřanech, v neděli již zmíněná Jilemnická 50ka klasikou.
 • 24.1.2018

  Kašperská 30 - povedený závod

  2 1

  Další účast na nedělním běžkařském závodě seriálu Skitour. Po oblevě se do poslední chvíle nevědělo, na jakých tratích. V týdnu ale slušně napadlo, takže i mé rozhodnutí vyrazit na dalekou Šumavu bylo jasné. Po sobotním maratonu v garážích tělo ráno stávkovalo. Klasika je ale hlavně o rukách, při běhu nejvíce namožené nohy. Kombinaci sobotní běh a nedělní běžky mám osvědčenou. Přesně tento víkendový dvojboj jsem absolvoval loni. Letos ale v jiném až nečekaném levelu. Zajetý výsledek (celkové 14.místo za 1:54h) považuji za mé dosavadní maximum. Asi jsem prodal letos najeté kilometry. Taky jsem pro -3st se sušším sněžením skvěle trefil mázu. Lyže dobře jely i stoupaly. Proti stánku Swixu jsem dal o dva stupně nižší fialovou VR45ku lehce doplněnou 50kou. Od začátku do konce byla chuť závodit. Po volnějším začátku jsem celou dobu stupňoval a předjížděl. Ve finiši trochu sprostě předjel bezkonkurenčního 60ka Pepu Vejnara. Vítězství v M40 bylo třešničkou.
  Zasněžená Šumava přitáhla přes 600 účastníků. Roli startéra plnila místní rodačka Katka Neumanová. Vyhrál Daniel Máka (1:43h) a Anna Kožíšková (1:52h). V cíli jsme se spolucestovatelem Štěpánem H. (2:03h), Jirkou M. a Pavlem Š. udělali u Čezu společnou fotku. Po vyhlášení téměř celou trať projeli v protisměru. Další běžkařskou akcí budu mít nejoblíbenější Jilemnickou 50ku. Letos se jede ve výše položené Roudnici u Vítkovic, kam jezdíme na Vánoce.

  9 14


  + několik dalších fotek
 • 22.1.2018

  Budějovický garážový maraton

  1

  Sobotní maraton v Českých Budějovicích za 3:09h na 17.místě (6.v M49, pr.4:28min/km). Vše se odehrálo v garážích Výstaviště na přesně postaveném 400m kolečku. Šlo se jich tedy 105. Pro většinu psycho pakárna, pro lidi co běhají dobrý trénink v krátkém v teple s možností občerstvení v každém kole. Tak to vidím i já. Byl to trochu slalom (122 lidí), ale s tím do toho každý šel.
  S výkonem spokojenost. Celý jsem ho běžel bez krize, naprosto vyrovnaným tempem, hlavně bez následků. Jen trochu tahala ze zatáček lýtka. Pozávodní masáž je celkem dala dokupy.
  V Budějovicích se sešla extra kvalitní sestava. Vyhrál ultramaratonec Radek Bruner (2:39h) a Radka Churáňová (3:01h). Běžel i Slovák Alexander Simon (4:34h), který zaznamenal těžko uvěřitelný 951 maraton! Cestování proběhlo s účastníky známého Spartathlonu Zbyňkem Vondrákem a Petrem Válkem, takže bylo o čem povídat. Další aktualita o extra vydařené nedělní běžkařské Kašperské 30ce.

  6 4

 • 20.1.2018 - Čtvrtý halový běh jsem šel v pátek na Strahově. Nakonec dal jen 1km (v plánu bylo ještě 500m), protože v hlavě vrtal sobotní garážový maraton v Budějovicích. Nechtěl jsem ho odfláknout a protrápit se jím. Snad tedy správné rozhodnutí.
  A jak to na Strahově šlo? Kilometr za 3:01min beru (osobák 2:54min). Odpovídá momentálnímu běžeckému stavu. 200ky vyrovnané 36,36,37,37s a poslední vystupňovaná za 35s. Před klasický rozklus, abeceda, strečink a rovinky. Po vyklusnutí a poctivé protažení. Prostě trénink kvality jak má být. Největší spokojenost ve mě zavládla, když jsem při zpáteční cestě otevřel dveře haly. Venku totiž zima, vítr a déšť.
  Další běh v hale již v úterý. Půjde ve Stromovce o 3km. To už něco ukáže. Navíc to bude po extra náročném víkendu. Cíl (možná veliké oči) pod 10min. Atak maxima 9:38min by byl z říše snů.
 • 18.1.2018

  labska-vyzva

  Byl jsem osloven organizátory seriálu LABSKÁ VÝZVA o udělání rozhovoru (níže), který vyjde v únorovém čísle jejich magazínu.


  Rozhovor LABSKÁ VÝZVA 2018

  1. Napiš nám něco málo o sobě…

  40 na krku. Pracuji v rodných Úvalech v menší stavební firmě. Sportuji celý život. Pohyb je pro mě doslova drogou. Nic jiného vedle rodiny a pracovních povinností vlastně téměř nestíhám. Manželka Jana má ke sportu také blízko. Předcvičuje aerobik v úvalském fitku Mamut a dálkově studuje FTVS. Máme dceru Magdalénu, které je 12 let. Bez problémů zvládá slušné tréninkové dávky. Plave za oddíl v Kolíně a chodí na atletiku do nedalekého Újezdu nad Lesy. 15tiletý syn Filip hraje fotbal za mladší dorost v Běchovicích. Oba studují na víceletém gymnáziu v nedalekém Českém Brodě. V poslední době dělám triatlon. Před časem jsem téměř neuměl stylově plavat kraulem, takže na tom poctivě pracuji. Po účasti na Ironmanu Havaj v roce 2014 jsem zahlásil pokus o překonání Kanálu La Manche. To je další výzvou. Asi jediného koníčka mám vedle sportování osobní webové stránky www.ondrateply.cz.

  2. Jak dlouho se věnuješ triatlonu a co Tě k tomuto sportu přivedlo?

  Na tuto otázku mám kuriózní odpověď. V roce 2008 jsem z hecu absolvoval cyklistickou 24ku v Liberci. Po ní mi kolega v práci říká: „Když jsi dal 24h na kole, tak už ti zbývá jen železňák“. Do vyhledávače jsem napsal toto slovo a vyskočil na mě Železňák na Lipně, na kterého jsem se hned přihlásil. Byl to bez tréninku doslova boj o přežití. Tuto akci vyhrál famózní olympionik Honza Řehula, který mi dal už na cyklistice jedno 60km kolo. Můj výsledek a průběh závodu si raději nechám pro sebe. Jinak srdeční celoživotní sport je od mládí házená v rodných Úvalech. Před cca 5ti lety jsem s ní ale definitivně skončil, protože dynamika s vytrvalostí nešla dohromady. Navíc se rozpadla parta.

  3. Která disciplína z triatlonu Ti přijde nejlehčí, a která naopak nejtěžší?

  Nejlehčí a nejtěžší nerozlišuji. Záleží na tom, kolik je v čem natrénováno. Snažím se pracovat na slabinách. Pro kvalitní triatlonový výkon je třeba mít vše vyrovnané.

  4. Některé závody z Labské Výzvy máš již za sebou, který se Ti líbil nejvíc a proč?

  Na první místo stavím duatlon Břehy. Ten má několikaletou tradici a vždy se v úvodu sezony sejde kvalitní startovní pole. Ostatní akce měly loni úspěšnou premiéru s trochu nižší účastí, asi i díky termínové kolizi. Závodil jsem v Brandýse a Milovicích. Nemělo to chybu.

  5. Doporučil bys svým přátelům naši sérii závodů Labská Výzva?

  Jednoznačně ano. Je to ideální příležitost zasportovat si v Polabí. Dovolím si citovat výstižná slova redaktora etriatlonu.cz Franty Schovala: „Labská výzva je nově vzniklý seriál závodů, který je vhodný pro každého. Všichni účastníci si přijdou na své, neboť mají možnost závodit v triatlonu, duatlonu a i třeba jen v samotném běhu. Navíc jsou vypsány dětské kategorie. Ty mají startovné zdarma, pokud závodí jejich rodiče.“

  6. Přijdou Ti závody z naší série Labská Výzva něčím odlišné od těch ostatních? Pokud ano, čím?

  Všichni kolem organizace jsou neskutečně zapálení, prostě tím žijí. Dělají to pro lidi. V minulém roce možná i ve značné ztrátě. Dokonce vyvinuli vlastní čipovou časomíru. Díky ní dokážou nabídnout startovné, pro předem přihlášené jen kolem 400.- se vším servisem kolem. Za zmínku také stojí nádherné originální trofeje a hodnotné ceny pro vítěze.

  7. Máš raději silniční nebo terénní závody a proč?

  Zatím závodím převážně v silničních triatlonech, kde člověk často hodiny hledí na to samé. To mě v poslední době tolik nepřitahuje. Příroda je o něčem úplně jiném, baví to a utíká jinak. Akce labské Výzvy jsou převážně v terénu. Jsou přesně tím, co aktuálně vyhledávám.

  8. Jaký Tvůj závod si v životě zajel nejlépe?

  Nejvíce si cením překonání osobních rekordů a předvedení momentálního maxima. Také potěší skalp silného soupeře. Vysoko stavím vítězství v seriálech. Životní zajeté maximum si snad ještě schovávám :).

  9. Pověz nám nějakou vtipnou historku, která se Ti stala na závodech.

  Odzávoděno je celkem dost, takže nějaké zkušenosti jsou. Stále ale dokážu chybovat. Je to převážně vždy způsobeno stresem. Předloni jsem na jednom polovičním triatlonu při nasednutí na kolo zjistil, že mám předem upnuté tretry obráceně :). Podařilo se mi je vyměnit za jízdy. Kdybych ale zastavil, tak by to bylo rozhodně rychlejší. Také jsem na jednom závodě zabalil místo silničních bot bajkové. Naštěstí jsem hekticky sehnal a vyměnil pedály. Start jsem nakonec těsně stihnul.

  10. Co si myslíš, že by se dalo ve světě triatlonu změnit? Co bys změnil Ty sám?

  Po běžeckém boomu triatlon lidi zkouší a tím u nás v posledních letech zaznamenává obrovský růst. Myslím proto, že na něm není co měnit. Doufám, že jako jeden z nejnovějších letních olympijských sportů zůstane zařazen. Rád bych viděl větší vznik nových dětských triatlonových oddílů, plaveckých bazénů a škol se zaměřením na tento sport.

  11. Přidáš se někdy k naší výzvě „Poznej svého pořadatele“ a dáš nám tak možnost změnit něco v triatlonu za Tebe?

  Projekt „Poznej svého pořadatele“ znám. Bohužel se momentálně z časových důvodů nepřidám, snad někdy.

  12. Chystáš se jet Labskou Výzvu i příští rok? Co bys doporučil úplným nováčkům, kteří se k nám chystají.

  V již nabité termínovce 2018 má všech pět letošních závodů Labské Výzvy pevné místo. Pravděpodobně se zúčastním i doprovodných běhů s cestováním z domova na kole. Všem doporučuji. Ideální příležitost začít sportovně závodit.

  Co bys vzkázal našim čtenářům, či závodníkům, kteří pořád váhají, zda k nám přijet?

  Neváhejte. Vždy se tam dá najít něco pěkného. Po sportu chutná úplně jinak. Nezapomeňte na potřebnou regeneraci. Sejdeme se letos na startu!

 • 17.1.2018 - V úterý ve Stromovce, na dalším halovém běhu, 1500m za 4:41min. Bylo to přesně podle plánu. Konečně jsem v leže za cílem pocítil to správné zakyselení. Snad konečně náznak formy. Další rychlý běh v pátek na Strahově, před náročným víkendem. Asi půjdu kombinaci 500+1000m.
 • 15.1.2018

  Zimní běh na Blaník


  blanik2018 Zimní běh na Blaník se letos běžel o délce 22,5km. Trať bala naprosto vhodně natažena před prostředním stoupáním. Odpadla tím případná kolize protiběžců. Letos nebyl vůbec zimní. Řada účastníků zvolila hladké silničky. Já asi chybně krosovky. Tradičně to před vlašimským zámkem odstartoval rytíř.
  Po páteční hale se mi v úvodu neběželo dobře. Kopce celkem šly, v sebězích na jistotu slušně ztrácel. Po náběhu na silnici tradičně stupňoval s předem osvědčenou taktikou volnějšího začátku. Celá bedna 40tníků byla na dohled, chyběl kousek. To trochu mrzelo. V cíli za 1:40:48h celkové 15.místo (5.M40). Vyhrál Libor Emerka (1:28:29h), v ženách nestárnoucí Radka Churáňová (1:39:30h).

  Znamý nabízí (musí do práce) číslo na sobotní garážový maraton v Českých Budějovicích za 600,-. Já ho mám v plánu taky, takže se případně můžeme domluvit na společné cestě. Většina za touto akcí vidí psycho pakárnu. Já ale dobrý běžecký dlouhý trénink v teple v krátkém, kde má člověk možnost občerstvení v každém 400m kole.
 • 14.1.2018 - Doplněn prosincový KILOMETROVNÍK za rok 2017. Proti předešlému 2016 jsem zůstal na téměř stejných objemech. Povedlo se udržet potřebné ostatní kolem (strečink, posilovnu, ...). Níže vše podrobně v grafu a číslech.
  Protože jsem v uplynulém roce zaznamenal spíše výkonnostní pokles, chystám radikální změny. Hlavním bude ubrat na objemu a zaměřit se na kvalitu. U závodění zůstávám s dodržením stanovených priorit.

  Kilometrovník 2017

  Rok 2017 (detail)

  běžky: 1049km, posilovna: 76,5h, vířivka: 15×, sauna: 57×, strečink: 117,5h, masáž: 43×, jóga (pilates): 30×, sjezdovky: 17h, brusle: 2h, compex: 15×, solná jeskyně: 1×

 • 13.1.2018 - V pátek, na druhých veřejných halových atletických závodech v nafukovačce na Strahově, běžecké 2km za 6:33min. Odpovídá to pomalejšímu času z pondělní 800ky. Běželo se mi celkem dobře vyrovnaným tempem všech 200m kol. První kilometr za 3:18min, druhý díky vystupňovanému závěru 3:15min. V cíli těsně předposlední. Stále platí jak říkám: až budu v hale poslední, tak končím. Takže nekončím :-). Další halový běh v úterý na Olympu ve Stromovce. Půjde o 1500m s cílem 4:40min.
 • 12.1.2018

  majda2016 Ve středu účast Majdy na prvních halových atletických závodech mladšího žactva ve Stromovce. Vybrala si oblíbenou 800ku. Za 2:46,3min jí patří ve slušné konkurenci o rok starších 17.místo. Výkonnostně ale průměr 3s za osobákem. Brzy od ní očekávám atak času 2:40min. Už mi dýchá na záda :).

  Následující týden je s jejím plaveckým oddílem SOP Kolín na horách v Herlíkovicích.

  Dnes založena její TERMÍNOVKA 2018. Brzy o plánech a cílech.
 • 11.1.2018

  B5h - zimní běžkařská pětihodinovka 4

  Po loňsku opět ve dvojici (podmínkou) s Martinem Berkou. Byl to dobrý vytrvalostní trénink, který díky hledání kontrol rychle utekl. Najeli jsme téměř 70km a posbírali rovných 500 budů. To stačilo na 21.místo, 13. v chlapech. Skvělá akce, při které jsme projeli místa kam se moc často nevydávám. Za rok stopro znovu. Snad připadne, protože to je po oblevě v nižších partiích na hraně. V termínovce ještě několik laufů mám.

  3 2

  + výsledky
 • 10.1.2018 - Včera, v rámci prvních atletických halových závodů ve Stromovce, běh na 800m za slabších 2:24,6min. Důvod jasný: únava, povánoční kila, lehká virózka a momentálně mizerné rychlost. Je běžecky rozhodně na čem pracovat. Nejrychlejším Tomáš Martínek ze Staré Boleslavi za 1:57,9min. Další běh na Strahově v pátek, půjdu nejdelší 2km. Následně v sobotu stále populárnější běh na Blaník na půlmaratonské trati. Zítra o nedělní orientační běžkařské pětihodinovce.
 • 8.1.2018

  Noční běžky v Bedřichově

  Noční běžkařský závod v Jizerkách proběhl, oproti tradičnímu přesilvestrovskému 30tému, tento víkend. Jednalo se již o 10.ročník, opět zařazení do seriálu Skitour. Letos organizátoři rozdělili akci do dvou dnů. V pátek se jelo volně. V sobotu klasicky na 30ti a 17,5km trati. Nechyběly ani dětské závody.
  Na páteční skejt se mnou vyrazila manželka Jana, která 17,5km trať v pohodě zvládla za 1:22h na 20.místě v Z20-40. Já dlouhou za 1:35h na celkovém 23.místě (6.v M49). S výkonem celkem spokojenost. Chtěl jsem bednu v kategorii. Na tu chybělo propastných 5min. S odstupem času jen trochu mrzí rozhodující pomalejší start. Moc jsem hlídal ujmu na vybavení. Vše v číslech podrobně zde.
  Akce přilákala téměř rekordních 1000 účastníků! Zavzpomínal jsem, když nás na stratu prvního ročníku stálo asi dvacet. Zatím jsem se zúčastnil všech. Pro absolvování dalšího to bude těžké přemlouvání. V poslední době mám totiž nejraději běžkování bez lidí, brzo ráno nebo po tmě.

  night-2018

  Hned v sobotu ráno ve Stromovce běžecké 2 míle. Začátek podle očekávání tuhý, druhé kolo se ale rozběhlo na cílových 11:19min na 9.místě (pr.3:32min/km). O nedělním orienťáku brzy. Zítra pravděpodobně první běžecká hala.
 • 5.1.2018 - Včerejší Novoroční lampionový běh na necelých 10km za 38:52min (pr.4:03min/km) na 5.místě. Akci zorganizovala TTT PARTA. Pro vítězství si doběhl Franta Schoval (35:14min) z Triexpertu a Veronika Andrlová (41:15min) z Kerberos. Účastníci mohli absolvovat i poloviční a čtvtinovou trať. Opět jsem v bezkonkurenčním prostředí golfového hřiště v Hostivaři nenašel chybu.
  Hrdým členem TTT se čerstvě stala manželka Jana! Ta se bohužel nemohla zúčastnit, protože ve čtvrtek trénuje dětský atletický oddíl v Újezdě.
  Již dnes začíná můj oblíbený kolotoč běžkařských akcí noční skejtovou 30kou v Bedřichově. V sobotu dám na profouknutí běžecké 2 míle ve Stromovce. V neděli dvoučlennou běžkařskou orientační pětihodinovku v Jizerkách s Martinem Berkou. Také zařazuji halové běhy.
 • 4.1.2018 - Po vánoční pauze jsem opět začal tyto stránky spravovat. Upravena TERMÍNOVKA 2018. V ní mám tradičně pro přehled poznámku R - registrace, Z - zaplaceno, ? - pravděpodobná neúčast nebo Ú - pravděpodobná účast. Novinkou je označení 1,2 a 3 priority závodu.
  ČTA (Česká triatlonová asociace) konečně zveřejnila termínovku seriálu FORD CZECHMAN TOUR 2018 a mistrovských akcí ČR. Organizátoři zpravidla drží stejné datumy.

Ondrateply.cz

Trénink

Dnes

Běh: odpoledne Klánovice
Plavání: 6h Fialka
Kolo: na bazén a zpět
Ostatní: plavčík Fialka

Zítra

Plavání: před během Podolí
Kolo: 14h MTB Úvaly
Závod: VŠ liga Modřany - běh 10km
Ostatní: strečink + regenerace

Více o tréninku

Závody

25.3.2023 ( bude zítra)
VŠ liga Modřany - běh 10km

28.3.2023 (bude za 4 dny)
Jarní běh Europlantu - 4,5km

30.3.2023 (bude za 6 dní)
Memoriál Otakara Pachmanna - 6km

Komplet termínovka

Kilometrovník

Kompletní kilometrovník

Galerie

Galerie

Archiv

Kompletní archiv

Návštěvnost

TOPlist