Archiv

Duben 2018

 • 30.4.2018

  Uplynulý víkend opět závodní. S Majdou jsem v sobotu dopoledne vyrazil na běh do Semic, zařazený do oddílového bodovaného poháru. Se zvláštním pocitem jsem vydržel neběžet hlavní dospěláckou trať na 10km. Odpoledne mě totiž čekal oblíbený silniční duatlon Břehy. Filip souběžně sehrál fotbalový mistrák na hřišti Alexe Zubra v Modřanech 7:3 (3:3).
  Majda šla v Semicích, po mém popíchnutí, dva běhy. Její nezvykle krátký na 400m, kde finišovala třetí. Následně se staršíma 800m. Tam pouze ve tříčlenné sestavě nenašla přemožitelku. Právě tuto věc (úbytek závodníků ve vyšších kategoriích) jsme probrali cestou domů. Prý to zatím nehrozí :).

  semice2018

  + dalších pár fotek

  Brzy o duatlonu Břehy a nedělním běhu O Krušovický soudek.
 • 27.4.2018 - Ve středu další kvalitní běh v rámci VAŠE LIGA v Modřanech. Tentokráte jsem místo tradiční desítky zvolil jen pětku. Důvodem byla silná únava a cestování na kole. Běžet závod se mi opět chtělo, asi už závislost, nakonec to celkem šlo. Tempo těsně přes 3:40min/km bylo asi 10s za plánem. V cíli tedy 18:26min na celkovém 8.místě (2.M40). Při zpáteční cestě domů po tmě jsem slušně zmrznul. Naštěstí bez následků.

  Majda má bohužel zánět zvukovodu, takže nucená plavecká pauza :(.
 • 26.4.2018

  Dnes aktualita o uplynulém víkendu od Jany, která na nedělním Újezdském duatlonu prodala najeté cyklistické kilometry ze soustředění. Škoda technických problémům s kolem. Mohlo to být ještě o fous lepší. Trochu kolem toho mám výčitky, protože se o servis samozřejmě starám já. Můj závod jsem protaktizoval volnějším úvodním během. Na těžší cyklistické trati se totiž dalo slušně hákovat. Něco málo jsem sjel, bedna ale byla úplně jinde. Brambora v kategorii o 12s trochu mrzela.


  Krásný víkend ve znamení závodů


  8 13

  V sobotu jsme se postavili na start úvalského Čarodějnického běhu. Předposlední dubnová sobota se vytasila neobvykle slunečným a pěkně horkým počasím. Tratě oproti předchozím letům organizátoři museli změnit z důvodu rekonstrukce náměstí, ale jak se ukázalo vše špatné je k něčemu dobré a většině se tratě líbili více než ty původní. Majda měla povinné plavecké závody, tak musela tuto akci vynechat. Pro mě i Ondru je to prestižní akce na domácí půdě, takže v mém případě to znamená pěknou nervozitu na startu. Ondra svou trať vyhrál neobvykle s přehledem formou start cíl, ale já musela bojovat až do cíle. Na trati 1500 m není na co čekat, většina startovního pole mě znala, nechala udávat tempo. Netušila jsem, kdo se mi za zády udrží a na konci nezkusí nějaký trhák, takže jsem pelášila, co mi síly stačily. Nakonec to vyšlo a i já obhájila vítězství.
  V neděli nás čekala další tradiční akce a to Újezdský duatlon. Tentokrát se na start postavila i Majda, která si chtěla vylepšit loňské druhé místo. Tušila, že běžecky je na tom dobře, ale na kole si tak nevěřila. Běžeckou část tedy rozeběhla rychleji, aby si vytvořila náskok na lepší cyklisty. Povedlo se a na kolo vyjížděla z první pozice. Obě kola se držela v popředí, předjel jí pouze jeden kluk, což znamenalo vítězství a tím pádem velká spokojenost.
  Já absolvovala ve slušném čase tři úvodní cca 1km běžecká kola. Trochu se zdržela v depu přezouváním a už uháněla za soupeřkami do kola cyklistického. Letošní změna trasy se mi zamlouvala, žádné příliš obtížné pasáže ani nudné rovinky. Po pár kilometrech mi připadalo, že mi kolo nějak podivně chrastí, způsobilo to uvolněný upínání předního kola. Ve spěchu jsem slezla a špatně upínák dotáhla, takže mi nezbylo než po nějaké době opět zastavit a utáhnout ještě jednou. Po přezutí v druhém depu jsem do posledního běžeckého úseku vybíhala s plným nasazením, které se vyplatilo. Povedlo se mi předvést nejlepší běžecký čas a tím získat druhé místo v kategorii.
  Ondra startoval jako vždy v hlavním závodě, kde se na start postavil mezi špičkové závodníky jako je například Petr Soukup, Václav Holub či Jarda Brynda. Ti na rozdíl od Ondry jistě před závodem alespoň lehce odpočívali, takže mu na počátečním běhu poodběhli i s několika dalšími soupeři z jeho kategorie. V cyklistické části si Ondra vedl dobře a posunul se o pár míst dopředu, ale i když v závěrečné běžecké části předvedl parádní výkon, skončil na nepopulárním čtvrtém místě v kategorii.
  Krásná akce, krásné počasí, úžasní pořadatelé – všem moc děkujeme!

  14-1 15

  + výsledky
  + další fotky
 • 25.4.2018 olymp2018

  Majda v pondělí další veřejné závody na Jeseniově. Po domluvě jsme po náročném víkendu zvolili její technické slabiny, 60m překážek (12,60s) a 2kg kouli (5,62m). Podrobné výsledky zde.

  Následně v úterý mermomocí chtěla Běžecké naděje (běh 1260m) na Olympu. Tušil jsem, že jí to nepoběží, tak se i stalo. Za 8.místo za 4:43min připsala jen 3 body. Byl jsem u toho, takže závěrečný dospělácký běh na 5630m byl dobrým tempovým tréninkem. S časem 20:39min (pr.3:40min/km) a výsledkem (5.celkově 3.M40) maximální spokojenost.

  Od zítra pravidelně každý čtvrtek společný trénink na silničkách (kozách). Start v 17h (možná výhledově posunut na 16:30h) na točce autobusů v Kolodějích.
 • 24.4.2018

  Majda na plaveckých závodech, v rámci 1.kola základní soutěže v Kutné Hoře, posunula většinu svých nejlepších časů. Druhé kolo opět v Kutné Hoře 19.května.

  distancevýsledekumístění
  200m Z3:02,4min13
  100m P1:37,2min6
  400m VZ5:39,2min13
  200m M3:12,2min6
  100m VZ1:12,1min10
  200m PZ2:59,2min12
  + podrobné výsledky

  Filip ve fotbale za Běchovice doma s Březiněvsí těsná výhra 3:2 (2:1). Další mistrák proti FA Alexe Zbura další neděli 29.dubna od 17h.
 • 23.4.2018 - V sobotu jsem dal nakonec přednost domácímu Čarodejnickému běhu, před plánovaným pražským aquatlonem. Tvrdnout v bazénu a čekat na odpolední běh se mi vůbec nechtělo, když bylo takové počasí. Raději jsem navíc odpoledne vyrazil na silničku.
  Běh v Úvalech se letos odehrál v prostoru hřiště pod školou, protože máme rozkopané náměstí. Tratě byly také změněny. Vzdálenosti všech kategorií přibližně zachovány. S Janou se nám opět povedlo obhájit tituly. Letos jsem to měl hodně jednoduché. Žádní rychlejší soupeři bohužel nepřijeli. Jana musela o vítězství tvrdě bojovat. Další tři soupeřky finišovaly v těsné blízkosti. Opět jsem doslova vyžrali hlavní ceny, za které veliký dík. Veliká pochvala všem kolem organizace v čele s Janou Horovou. Další úvalskou akcí spolku Jonatán bude v sobotu 19.května 2.ročník Highland games (vše kolem zaměřeno na Skotsko).

  1 2

 • 20.4.2018

  Pardubický vinařský půlmaraton

  2

  Běžeká akce opět vypsaná jako mistrovství republiky. Když má člověk rok nazpět zaběhlo pod 1:25h a je členem atletického oddílu, tak může běžet v mistrovské kategorii a nemusí platit startovné. To je velmi příjemné. V rámci startovného tradičně dostane lahvinku a kvalitní triko. V mé případě dárečky pro rodinu. Už se ani nevejdou do skříně a řetězy se mi s nima čistit nechce.
  A jak to běželo? 1:22h je asi momentálním maximem v rozumném tempu kolem 3:50min/km bez vytuhnutí a následků. První dvě příčky patřily keňským běžcům z Benedek Teamu v čase přes 1:05h. Jejich krajanka dominovala v ženách za 1:18h. Nejlepší výkon Čechů zaznamenal podle očekávání Jirka Homoláč (1:06:15h), momentální domácí jednička na půl a maratonských tratích. Další start plánuje na pražském maratonu, kde bych chtěl zaútočit na svůj osobní rekord. Kvalitní čas 1:06:23 zaběhl Vít Pavlišta, který šel až do závěru s Jirkou. Byl však nejen on dodatečně diskvalifikován v mistrovské soutěži s vyjádřením atletického svazu: "Důvodem vyřazení z výsledkové listiny mistrovství ČR v půlmaratonu je porušení soutěžního řádu, ve kterém se píše, že závodníci, resp. závodnice, mohou startovat pouze buď v oddílovém dresu nebo v oddílové kombinéze. Tuto podmínku výše zmínění závodníci nesplnili." Opravdu úsměvné. Já jsem dres Aritmy také neměl. Bafuňáře až 36.místo asi nezajímalo. Diskvalifikování by mi bylo stejně celkem ukradené. Do Pardubic jsem jel s cílem kvalině tempově běžecky potrénovat a to se povedlo.
  Petr Pechek z Maratonstavu Úpice se tak posunul na druhou příčku, třetí skončil Kamil Krunka (společně na fotce níže). Šňůra šesti mistrovských titulů Petry Kamínkové (1:21:01h 45let!) pokračuje. Za ní o 45s Ivana Sekyrová. Měl jsem tu čest je na prvních 3km hákovat. Bylo to o fous rychlejší než plánované tempo, takže jsem raději vystoupil.

  3 4

  1


  + odkaz na výsledky zde
 • 19.4.2018 - Majda včera šla, v rámci veřejných atletických závodů žactva na Vinohradech, její slabší výšku. Výsledek 120cm (6.místo v mladších žákyních) znamená posunutí maxima. Byl to ideální tréninkový doplněk.
  O víkendu jí v sobotu čeká 1.kolo základní soutěže plavání v Kutné Hoře, v neděli tradiční domácí duatlon v Újezdě.
 • 18.4.2018

  Rodina na aqatlonu v Karviné

  V sobotu Majda s Janou absolvovaly aquatlon (plavání + běh) v daleké Karviné. Vše kolem cesty vlakem, ubytování a doprovodu zařídila babička ze Slovan, za což ještě jednou díky moc. Byl to Majdy třetí potřebný závod do celkového bodování. Druhým místem, za bezkonkurenční Chovanečkovou, zkompletovala stupně vítězů. Pravděpodobně bude v celkovém pořadí aquatlonů v její kategorii 12-13 let na druhém místě. Poslední sobotní závod v Praze, kvůli termínové kolizi s plaváním v Kutné Hoře, nepůjde. Jana v Karviné také kvalitně závodila. Hlavní trať v na 0,4+5km suverénně ovládli Volár a Fairaislová. Výsledky zde.
  Brzy o mém počínání na souběžném Pardubickém půlmararonu.

  2 3 1

  Včera tempový běh Čimickým hájem na 5,6km v čase 21:24min na 3.místě za vítězným Michalem Procházkou (19:18min) a Honzou Hostičkou (20:21min).
 • 16.4.2018 - Filip v sobotu další fotbalový mistrák v Řeporyjích. Sehrál ho na postu obránce. Byl celkem vyrovnaný. Výsledkově ale prohra 2:0 (2:0). Další zápas tuto neděli. Na domácím hřišti v Běchovicích přivítají Březiněves, která je momentálně ve středu tabulky.
 • 13.4.2018

  Běh lesoparkem Hostivař

  Ve čtvrtek další plánovaný běh v Hostivaři na cca 7km. Bylo to stále tuhé, celkem to ale běželo. Za 29:17min mi v cíli patřila těsná brambora, první v M40. Na startu se sešlo početné pole sestavené hlavně z věrných Sabzáků. Žádný rychlík bohužel nedorazil. V úvodu jsem se dokonce nezvykle pohyboval na úplném čele s vítězným Jirkou Součkem a dvěma mladíky, kteří mi na 3km kousek cukli. Ve druhém kole v závěrečném stoupání ale slušně tuhli. Na bednu mi chybělo jen několik vteřin. V ženách se z vítězství radovala Lenka Fanturová (společně s Jirkou na fotce). Další tempový běh pravděpodobně v úterý v Čimickém háji.

  1 2

 • 12.4.2018

  filip-fotbal-2017 Filip má za sebou za Běchovice další dva fotbalové mistráky. Na Velikonoce prohráli na hřišti ČAFC Praha 7:4 (3:1). Ve středu pak na domácí půdě zvítězili proti Klánovicím 4:2 (3:2).
  Momentálně jsou stále na úplném chvostu tabulky, bodově se však dotahuji. Další zápas odehrají tuto sobotu v Řeporyjích. Výkop v 11h. • 11.4.2018 - Úterní Krčská 5 (běh na 4,4km) na 7.místě za 15:32min. Šla se mi po soustředění nad očekávání dobře. Průměrné tempo atakovalo 3:30min/km. Další běh pravděpodobně absolvuji již ve čtvrtek v lesoparku Hostivař. V sobotu pak Pardubický půlmaraton, jako triatlonový přechod. Budu na něj cestovat z domova na kole.
 • 10.4.2018 - V neděli další úspěšný závod Majdy. Šlo o aquatlon (plavání + běh) v Příbrami, zařazený do ČP. K vítězství položila základ v úvodním 200m plavání, které zvládla za slušných 2:42min. Na 2km běhu v půlce nastoupila a takticky si to pohlídala. Drahocenné rady jí dával děda ze Slovan (bývalý atletický trenér), který jí doprovázel. Ještě jednou díky moc. Odkaz na podrobné výsledky zde. Další aquatlon jí čeká již tuto sobotu v daleké Karviné. Pokuď předvede podobný výkon, tak bude útočit na nejvyšší pozice v celkovém pořadí aquatlonového poháru.
 • 9.4.2018 - Soustředění Toskánsko počtvrté

  Foto 23

  Poslední aktualitu ze soustředění píšu během dlouhé cesty autem domů. Nakonec jsme volili, jako směrem tam, klidnou noc. Je to náročnější, ušetřilo to ale spoustu času.
  Celé Toskánsko jsem to absolvoval na časovce a snad na ní více zvyknul. Za zmínku stojí nečekaně vysoká cyklistická kilometráž Jany 529km. V závěru jí trochu trápily sedací partie a přetížené vazy v koleni. Vše včetně výběhů bez problémů zvládla. Plánovaná flákárna to z její strany vůbec nebyla.
  Za rok pravděpodobně tuto oblast společně opět navštívíme. Já jsem v ní byl maximálně spokojený. Jen mi trochu vadil horší stav povrchu silnic. Proto doporučuji, brát tam horší kola a věci na servis. Z závěru jsme si dopřáli vynikající zmrzlinu. Jsou tam v ní mistři světa. Lepší jsem ještě neměl.

  Foto 17 Foto 16 Foto 18 Foto 19 Foto 20 Foto 21

  .... noha na fotce není moje :)
 • 5.4.2018 - Soustředění Toskánsko potřetí

  Únava se načítá. Chuť trénovat stále je. Několikrát jsme v poslední době zmokli. Jednou takovým způsobem, 70km od domova, že pro nás muselo jet auto. Téměř vše máme v této oblasti projeté. Mezi nejznámějšími místy byla Voltera (upíři), Pisa (šikmá věž), Livorno (přístav), Sassetta (termální lázně), Florencia (pamálky) a další. Čekají nás poslední dva dny.

  Foto 10 Foto 11 Foto 12 Foto 15 Foto 14 Foto 13

 • 5.4.2018 - Soustředění Toskánsko podruhé

  Polovina za náma. Počasí se proti začátku vylepšilo. Na sport doslova ideální. Je nám trochu zima v bydlení, protože tvrďácky netopíme. Po čtyřech odtrénovaných dnech jsme dali jeden volnější. Proběhnul v něm pěší výlet kolem hradu v Piombinum a společná večeře (obžerství) v nedaleké restauraci. Do konce soustředění vše naplánované.

  Foto 5 Foto 6 Foto 7 Foto 8 Foto 8

 • 1.4.2018 - Soustředění Toskánsko poprvé

  Druhé soustředění v Toskánsku u města Cecina běží v plném proudu. Vše zatím absolutně bez problémů podle plánu. Jen mi trochu chybí bazén, který tu je. Museli jsme si ho ale rezervovat předem. Navštívíme ho jen dvakrát. Plavat chci, takže nezbývá než chodit do 2,5km vzdáleného moře. Je celkem studené kolem 15st. Jana v pohodě zvládá. Na kolo, které je zde hlavním programen, vyráží s výkonnostně podobnýma lidma. Na rozdíl ode mě dost odpočívá. Proti jindy to tu nehrotím. Soustředím se na kvalitu a správnou životosprávu. Navečer navíc vedu společnou hodinu protahování nebo lehkého posilování.

  Foto 1 Foto 2 Foto 3 Foto 4

Ondrateply.cz

Kilometrovník

Kompletní kilometrovník

Galerie

Galerie

Archiv

Kompletní archiv

Návštěvnost

TOPlist