Archiv

Červenec 2018

 • 31.7.2018

  V Praze nepopulární brambory


  brambory V sobotu proběhl velmi sledovaný triatlon Challenge Prague na 1/2 IM distancích. Opět jsem nechyběl, poprvé se řídil waty a tepy. Plavání ve studené Vltavě za 28min. Kolo jelo jen 2/3. Pak začaly šíleně bolet stehna, což omezovalo, přišlo výrazné zpomalení. Čas 2:23h byl cca 5min za plánem. Běh kupodivu celkem šel (1:31h pr.4:18min/km). V cíli za 4:31h celkové 45.místo, 4.v M40. Na bednu hratelné 3 minuty, které trochu mrzí. S výkonem i časem spokojenost. Dlouhá depa dělala téměř 8 minut.
  Vyhrál Španěl Gomez (3:44h!), několikanásobný mistr světa a olympijský vítěz. Měl jsem tu čest být jím předběhnut. Připadal jsem si, že stojím. A to šel tempem po 3:25min/km, protože na něj nikdo netlačil. Jinak půlmaraton v triatlonu umí hluboko pod 1:10h.
  Jana absolvovala doprovodný závod na 1/10 IM tratích. 10.místo (5.v kategorii 30-39) ve slušné konkurenci je velmi dobré.
  Čtvrtým místem jsem si zajistil účast v Challenge Championship. To proběhne 2.června 2019 ve slovenském Šamoríně. Zvážím účast. Rád bych se někdy do opěvovaného areálu podíval. Termínově se pravděpodobně opět bude krýt s naším Czechmanem.
  Další aktualita o účinkování Majdy na nedělním triatlonu v Táboře.
 • 23.7.2018

  Mělník + Počernice

  7 8

  I přes trenérské rozmlouvání jsem o víkendu absolvoval sobotní Mělník a nedělní Počernice. V obou případech se jednalo o triatlony. Prestižnější byl Mělník, protože se v něm odehrály boje o mistry ČR na sprint tratích (Jan Čelůstka a Jítka Rudolfová).

  1 2

  Nechyběla Majda, pro kterou to byl první plánovaný závod seriálu ČP. 5.místo je trochu za očekáváním, ale s ohledem na třítýdenní nicnedělání to vidím jako dobré. Můj výkon (23.celkové místo, 2.M40 za 1:08:31h) je momentálním maximem. Ocenění vícemistra MČR v dědcích, opět za Honzou Novotným, bylo za tu dřinu odměnou. Tratě byly tradičně profilově extra těžké.

  5 10

  V neděli se mnou závodila manželka Jana (2:41:56h, 7.místo v ženách) na nejdelší trati Sport o distancích 1-40-10km. Podle nařízení jsem šel akci zadrženě. Musím říct, že hlavně asi díky tomu pocitově neskutečně pohodově. Trochu se to zvrhlo až v závěrečném běhu, kde jsem finišoval o 2-4 místo. Nakonec z toho byl těsný bronz (2:12:48) díky křečím do problémových stehen. To jsem si v cíli slušně vyčítal. Momentálně je totiž jejich uzdravení na prvním místě. Vyhrál Honza Walter za 2:09:53h.

  Tento týden více odpočinkový a ladění před sobotním Challenge Prague (triatlon 1,9-90-21km). Krátkou trať půjde Jana. V neděli doprovázím Majdu kolem triatlonu Tábor.
 • 16.7.2018

  Železný Chlíst - pro mnohé více jak MČR  4 V sobotu se u Kutné Hory odehrál tradiční triatlonový "pouťák". Trať 0,6-26-6,5km se měnila pouze v úvodním plavání, protože v rybníku Vidlák bylo málo vody. Hlavní organizá Honz K. přemýšlel o změně na duatlon, ale nakonec připravil v extra špinavé vodě dvě kola. Ty podle Garmina v součtu měřila téměř 700m, takže i o kus delší.
  Byl vyhlášen zákaz neoprenů. To jsem nepřivítal s nadšením. Znamená to u mě +10s/100m. Celkem mi to v poslední době i bez něj plave (nepotvrdil jsem), na čelo to zdaleka nebylo. Při hákovém kole nemožné sjet. Bedna tedy mimo hru, což mám z motivačního hlediska rozhodující.
  Kolo celé za své jelo. Žádný soupeř nedokázal mé tempo akceptovat. V závěrečné běhu jsem udržel celkovou devátou pozici za 1:25:46h. Tahající stehno mě bohužel do vyšších tepů nepustilo.

  6 8 7

  Vítězství obhájil Jarda Poloc (1:19:07h). Nejrychlejší ženou se stala mistrynĕ ČR v olymijském triatlonu Jíťa Rudolfová (1:25:33h). S ní jsem, jakožto ženou, dle mých zásad do finiše nešel.

  1 3 2

  Manželka Železného Chlísta bez problémů zvládla ve slušném čase 1:44:53h. Pro mě při vyhlášení čekala odměna v podobě druhého místa v kategorii nad 40 let za Honzou Novotným. Na něj v sobotu i přes běžecké vytuhnutí nebylo. Vydařená akce. Za rok jí jistě zopakujeme a zůstaneme posedět do druhého dne.
 • 13.7.2018

  Po dlouhé době jsem v úterý připnul startovní číslo pro 8km běh ve Hvězdě. Trenér mi ho na přání zakomponoval do tréninku. Žádná sláva to ale nebyla. Běželo se mi mizerně. Hlavním limitujícím důvodem byly tahající stehna, která mě do vyšších tepů nepustila. Předvedený čas 33:04min znamenal v extra kvalitní konkurenci 30.místo (4.v M40-45). Nejrychlejší byl Michal Procházka (28:23min) a Tereza Zuzánková (32:30min).
  Další akcí bude již tuto sobotu Železný Chlíst. Půjde o tradiční triatlon u Kutné Hory na tratích 0,6-26-6,5km. Na start se postaví i manželka Jana. Filip vyrazí s námi dělat pomocníka, Majda se vrací ze skautského tábora.
 • 3.7.2018

  Slušně se v tom poslední dobou plácám. Výsledkově žádný propadák, ale snižující se tendence. Proto dlouho přemýšlím o radikálních změnách, které jsem konečně udělal. Bodově ve stručnosti:

  1. Trenérské vedení (Jirka Havrlant)
  2. Pořízení sporttesteru Garmin Forerunner 935 TRI Bundle (pro záznam dat z tréninku)
  3. Zaregistrování v TrainingPeaks (koučovací a analytický program pro komunikaci kolem tréninku)
  4. Pořízení pedálů Garmin Vector 3S (pro cyklistické měření výkonu)

  Momentálně si tréninkovou komunikaci ošaháme ve třech cca 10ti denních cyklech do Slovakmana (další dlouhý triatlon na IM tratích 4.srpna). Hlavním cílem je ubrání na objemu, přidat kvalitu, dostat se z dlouhodobé únavy, zaměření na regeneraci, životospráva a méně závodit. Celkem jednoduše se to píše, hůře realizuje. Nové vybavení brzy aktualizuji na horní liště těchto stránek.
 • 2.7.2018

  majda2016 Atletický oddíl ŠSK Újezd nad Lesy, kam pravidelně dochází Majda, ukončili jarní část soutěže MPD (městské přebory družstev) mladšího žactva. Po 4.kole (1.přespolní běh a 3.kola dvojbojů) se umístili v nejtěžší skupině B na 4.místě, viz tabulka níže. Nejen vedení to považuje za veliký úspěch, vzhledem k nedostatku chlapců, kdy na závody chodili 3-4 z dvanácti možných. Děvčata to ale podržela a svými výkony oddíl dostala na čtvrtou pozici. V září je čeká semifinále a finále. Správným cílem je dostat se do finále A.

  mpd2018

  Oddíl ŠSK Újezd nad Lesy opět čeká v termínu 21.-28.července soustředění v Sušici. Jako trenérka tam jede i manželka Jana. Majda soustředění zahájí triatlonem v Mělníce a po dni volna ukončí Táborem. Momentálně "odpočívá" na skatském táboře ve Zderadinách.

Ondrateply.cz

Kilometrovník

Kompletní kilometrovník

Galerie

Galerie

Archiv

Kompletní archiv

Návštěvnost

TOPlist