Archiv

Únor 2017

 • 28.2.2017

  2 1

  Jarní práznidy dětí v Dolním Dvoře v Krkonoších úspěšně za námi. Z mé strany se to opět tréninkově zvrhlo. Zapracoval jsem, díky mizernému počasí, hlavně na plavání. Tento týden dávám před soustředěním volnější. Poladím jen běžeckou rychlost na sobotní Kbelskou desítkou.
  Níže video ze sjezdovek.

 • 21.2.2017 - Jizerská 50ka dost protrápená. Vůbec jsem netrefil mázu na odraz ani na skluz. Lyže byly připravené na teplejší podmínky, které moc nebyly. Stopa po celé délce trati převážně rychlá namrzlá. Zajetý čas 2:48h je celkem dobrý, proti ostatním ale průměrný. Stačil na celkové 318. místo, což mi pro příští ročník zajišťuje opět startovat z první vlny. Cíl tedy splněn. V závěru mi totál odešla bederka, takže jsem se po nuceném zpomalení slušně pořadím propadal. Rameno přežilo.
  Vyhrál Nor Pedersen v novém traťovém rekordu 1:55:53! V ženách naše Kateřina Smutná (2:17h). Nejlepší z naši Standa Řezáč (2:00h, 13.místo). Jizerka letos opět zaznamenala posun. Hlavně k libosti úcastníků kolem občerstvení na trati a v cíli. Za Stopou pro Život stále o kus zaostává. Vše kolem závodů už se pomalu přestává vejít na Bedřichovský stadion.

  Jizerská 50

  Následující neděli ještě zvážím start na oblíbeném Šumavském Skimaratonu. Tím pravděpodobně výživné bězky ukončím a začnu najíždět potřebné cyklistické kilometry.
  Na jarňákách na horách zatím vše podle plánu. Rozhodně se neflákáme. Dáváme na střídačku podle nálady a počasí lyže, snowboard, běžky, výběhy, pěší tůry a bazén.

 • 19.2.2017 - 19.2.-26.2. jarňáky dětí Dolní Dvůr Krkonoše, jsem mimo signál
 • 18.2.2017 - V sobotu se oteplilo, takže jsem dal místo plánované trojky v hale 5km v Modřanech. Šel jsem to jako test, na co by mohlo být za 14 na Kbelské desítce. První kilometr 3:20min, pak malé zpomalení kolem 3:30min, konec vystupňovaný. Celkem tedy průměrných 17:23min. To stačilo na 2.místo za Michalem Vokrouhlíkem (16:40min). Na plánovaný atak 34min to nevypadá. Zkusím ale pro to udělat maximum. Dnes to bylo ve stále slušné únavě na mokru, s opět lehkou rýmičkou. Tepům se moc nechtělo.
  Úvalský spoluúčastník Láďa Ch. běžel stejnou trať za 21:20min. Byl to opět dobrý tempový trénink. Sám bych se nikdy takhle nezmáčknul.
 • 16.2.2017 - Včera Majda ve Stromovce, v rámci 4.veřejných atletických závodů mladšího žactva, běžela 150m za 24,35s. Tím absolvovala další kvalitní trénink v teple. Nedělního přeboru Prahy se bohužel nezúčastní, jsme na horách.
 • 13.2.2017

  Jizerská 50 Velmi sledovaný běžkařský závod Jizerská 50ka již tuto neděli 19.února. Je opět zařazena do světového seriálu Ski Classics. Startuji v první vlně s číslem 323 (prvních cca 500 lidí z předchozích ročníků), která vyběhne tradičně společně s eliťákama v 9h. Možno jí sledovat v přímém přenosu na ČT Sport. Jdu do ní s cílem pořadí udržet a hlavně kvalitně potrénovat na oblíbených běžkách.
  Následující týden proběhne další zimní soustředění na jarňákách dětí opět v Dolním Dvoře v Krkonoších. Vůbec ještě nevím jak ho pojmu. Z únavy se totiž stále nemůžu dostat, rychlost mizerná. Rameno také stoprocentní není.
 • 11.2.2017

  4

  Skvělá fotka z dojezdu Boboloppetu na hupu při vjezdu na stadion v Bedřichově. Na ní v bojovné pozici Pája Mužíček, marně pronásledován mou maličkostí. Využiji tak jeho malého představení. Jedná se o vynikajícího plavce, trenéra, multisportovce a hlavního zakládajícího člena přes rok fungujícího týmu TTT PARTA. V létě jsme se společně slušně tahali na Gigathlonu na Lipně a potkali na dalších závodech. Já o něm tvrdím, že je mistrem světa vytěžit z minima maximum. Rád bych se to naučil. Jinak TTT již letos úspěšně pořádala Novoroční lampiónový běh na golfovém hřišti v Hostivaři. Dále organizují ČSOB Hostivařský běh s aquatlonem (18.května) a plaveckou akci O Hostivařského vytrvalce (25.května). Vše kolem dění možno sledovat na jejich stránkách zde.
 • 8.2.2017

  Úmyslný tah ve prospěch Callenge Prague nebo omyl?

  Tak konečně zveřejněna termínovka FORD CZECHMAN TOUR 2017 (zatím bez soutěžních směrnic). Nabízí 8 akcí téměř totožných s předešlým ročníkem. Nejen mě v ní zaujala jedna věc, která je k zamyšlení. Již na konci roku jsem marně dotazoval ČTA (Česká triatlonová asociace), jak to s termíny vypadá. Důvodem bylo zvýhodněné startovné několika naplánovaných akcí. Byl mi na to odpovězen nepochopitelný mejl s odkazen na stránky czechtriseries.cz, kde ovšem nic přesného nebylo. Následně jsme obdrželi buletin s předběžnou termínovkou. Po její proštudování jsem se rozhodnul k účasti na Gigathlonu ve Švýcarsku, protože v ní nebyl tradiční Slovakman (dlouhý triatlon na IM tratích), který již měl vypsaný tradiční termín na první sobotu v srpnu. Chtěl jsem ho letos absolvovat. Asi se nedomluvili, to mi proběhlo hlavou. Marně jsem i organizátory Slovakmana s tímto dotazem kontaktoval. Termín Challenge Prague (týden před Slovakmanem) a hlavně překvapivě "nízká" cena 89E rozhodla, že jsem to přihlásil. Toho také využilo více jak 300 lidí, startovka se rychle zaplnila. V nedávno zveřejněné termínovce se ale Slovakman objevil. Jedná se o druhý závod na IM tratích (vedle Moraviamana), který mívá do celkového hodnocení zvýhodněný spravedlivý koeficient 1,1. Otázka: "Byl to úmyslný tah ve prospěch Callenge Prague (organizátor ČTA) nebo omyl?", je na místě. Za týden totiž většina lidí nestihne zregenerovat a do náročného dlouhého na Slovensku nepůjdou. Dost ceněné celkové pořadí seriálu (počítájí se většinou 4 nejlepší bodové výsledky) letos pravděpodobně nebude odpovídat výkonnosti. Slovakman, řada let vlajková loď seriálu, díky tomu jistě zaznamená úbytek účastníků. Vlado Baron (jeho hlavní organizátor a skvělý komentátor) termín Challege Prague rozhodně neuvítal s nadšením. Přesto zvážím jeho absolvování. Za týden se z půlky snad dostanu. Pro info: zaplacené startovné na Challenge Prague je nevratné (do 28.2. 149E, před závodem až 189E), na Slovakmana do 30.5. 90E.
 • 6.2.2017

  Boboloppet + Orlický maraton

  Víkendová těžká běžkařská kombinace sobotní Boboloppet (90km bruslení) a nedělní Orlický maraton (40km klasika) za mnou. Obojím jsem se od začátku do konce protrápil. Sobota v Jizerkách, díky dobrým podmínkám, ještě docela jela (46.místo 5:46h). Dost mi pomohl Honza Oppolzer s Jirkou Pokorným. V půlce mě dojeli a do úplného konce jsem je na hraně hákoval. Na střídání nebylo. Ještě jednou díky moc. Nejrychleji to zvládnul Jan Polášek (4:35h!) 5min před Víťou Vondrou.

  1 3

  Do neděle se mi vůbec nechtělo. Přišla obleva s teplotou nad nulou. Ruce totál vytahané. Lyže jsem proto úmyslně přimáznul klistrem 50 více na odraz, takže moc nejely. Pomalejší stříďák šel krásně. 81.místo za 2:36h je nejhorším vystoupením ve SkiTour za poslední dobu. Orlický maraton vyhrál Radek Šretr (1:57h), v ženách Kamila Bořutová (2:18h).

  Byl to poslední extrémní závodní víkend. Jsem momentálně v šílené únavě. Naražené rameno na běžkách dostalo slušně zabrat. Každým dnem se ale lepší. Následující týden dávám volnější s rege běháním a plaváním. Chci v něm odtrénovat jeden kvalitní trénink. Půjde si až ve čtvrtek o běžecké úseky 6x1km. Návazně začínám poctivě pracovat na rychlosti a hlavně životosprávě.
 • 3.2.2017

  SkiPark Velká Chuchle

  SkiPark Velká Chuchle je venkovní lyžařská dráha s technickým sněhem, která již čtvrtým rokem poskytuje dětem i dospělým možnost lyžovat v Praze. K dispozici je půjčovna běžkařského vybavení a možnost využít zkušených instruktorů. Zasněžovat se začíná, jakmile to přírodní podmínky dovolí. Pražským školám poskytuje v dopoledních hodinách instruktory a běžkařské vybavení zdarma.
  Tyto slova najdeme v úvodu stránek běžkařského projektu, který opět podporuje Katka Neumannová (bývalá vynikající závodnice v běhu na lyžích). Navíc se v Chuchli opět můžeme zúčastnit několika akcí, viz odkaz zde. Jednou z nich byl středeční Pražský pohár v běhu na lyžích, kterého jsem se opět zúčastnil.
  Jelo se intervalově 7x600m kolečko. Závod s přehledem vyhrál český reprezentant Daniel Máka (8:45min). Ten doslova létal. Přesvědčil jsem se o tom na vlastní kůži, když mě předjížděl. Předvedl jsem asi maximum na co momentálně je (16.místo za 10:33min). V technických zatáčkách jsem se stím hodně pral. Jinak to docela jelo, snažil o 1-1. Neskutečně rychle to uteklo. Škoda že to nebylo delší.
  Umělého sněhu je na trati přes metr, takže dlouho vydrží. Doporučuji tam vzít děti. Letos tam ještě s rodinou vyrazím.
 • 2.2.2017 - Majda včera běžela 800m, v rámci 3.veřejných atletických závodů žactva ve Stromovce, ve skvělém osobáku 2:47,14min. Jako nejmladší 2005ka byla nejrychlejší. Děda ze Slovan (dík za doprovod) to okomentoval: Kdyby šla v předchozím rozeběhu s rychlejšíma, bylo by to ještě lepší. Udělal opět video (níže), které klasicky rozebereme. Další halové závody půjde Majda opět ve Stromovce za 14 dní ve středu 15.února.
  Syn Filip na fotbale přestupuje z Úval do sousedních Přišimas. Tam by měl hrát zápasy v základu. Hlavně jsou tam jeho největší kámoši.
  Následující aktualita o mém vystoupení na Pražském poháru v běhu na lyžích 2017 v Chuchli.

Ondrateply.cz

Trénink

Dnes

Plavání: 6:30h Hostivař
Kolo: trenažer ve fitku
Ostatní: strečink + navečer posilovna VKFITNESS

Zítra

Závod: Memoriál Otakara Pachmanna - 6km
Ostatní: 19:30h jóga Fit na vlně

Více o tréninku

Závody

30.3.2023 ( bude zítra)
Memoriál Otakara Pachmanna - 6km

1.4.2023 (bude za 3 dny)
1/2 maraton Praha - běh 21,1km

4.4.2023 (bude za 6 dní)
Hodkovičský lesokros - běh 3km

Komplet termínovka

Kilometrovník

Kompletní kilometrovník

Galerie

Galerie

Archiv

Kompletní archiv

Návštěvnost

TOPlist