Archiv

Duben 2017

 • 30.4.2017 - Na Čarodejnickém běhu v Úvalech manželka i Majda brala domácí titul. Majda si podle plánu odskočila protáhnout nohy z plaveckého soustředění v Benešově. Díky moc dědům za odvoz. Manželka o vítězství musela tvrdě bojovat. Podle jejích slov makala naplno, bylo to doma. Filip si na už dospěláckou trať netroufnul a plnil roli fanouška.

  12 8

  + další fotky

  Já jsem letos dal přednos duatlonu v Břehách (cca 6km běh + 24km kolo + 3km běh), který mi vůbec nesednul. Hlavně první běh byl pocitově i rychlostí mizerný. Nová koza jela skvěle, ale nohy bolely. Tělo vůbec nechtělo do tepů. S výsledkem (celkové 11.místo) a hlavně předvedeným výkonem nejsem spokojený. Rád bych se viděl o 2-3 minuty rychlejší kolem 6.místa. Ve slušné konkurenci s přehledem vyhrál Karel Zadák, v ženách Lucka Klimešová.

  V neděli jsem pak tréninkově absolvoval běžecký půlmaraton v Kolíně s cestováním na kole (17.místo za 1:27:57min). Po náročné sobotě jsem si ho, za konečně nádherného počasí, celkem užil. Vystupňoval od 16km závěr.
  Filipovo přišimaské fotbalové družstvo vyhrálo v Chrásti další mistrák 0:10 (0:5).
 • 28.4.2017 - V propršené středě třetí akce Běžeckých nadějí 2017 ve Stromovce. Na plánovanou cestu na kole to nebylo, tak jsme jeli společně autem. Dětská účas byla slušná. Majda na 1260m trati opět dobře zaběhla. Ve slušné konkurenci o rok starších finišovala na 8.místě. Tím si zajistila další body do celkového hodnocení. Na můj 5,6km běh se to nesešlo. Jen pár rychlých mladíků a věrných závoďáků. Průměrný výkon 20:49min mi stačil na celkové 4.místo (2.M39). Rozeběhnul jsem to tempově volněji a postupně stupňoval. Opět skvělý trénink v areálu Olympu. Tam momentálně probíhá oprava střechy haly a kompletní výměna travnaté plochy venkovní čtyřstovky.

  1 2 3

  Další závod Běžeckých nadějí za 14 dní v sobotu 13.května. Půjde o akci s názvem Běh o pohár starosty aneb Běh za Újezdskou Sovou, který pořádá Majdy atletický oddíl. Opět ho máme v termínovce, všem doporučuji.

  Naskytla se mi výhodná koupě zadního plášťového disku od Rolfu. Ještě přemýšlím o výměně toho nedávno pořízeného. Jedná se o kvalitní švýcarskou značku Edco, galuska, kazeta shimano/sram 11 speed, minimálně používaný jen na závody. Cena dohodou. Kontakt zde.

  disk

 • 27.4.2017

  Duatlon Újezd

  Do domácího duatlonu v Újezdě nad Lesy (3km běhu + 26km kola + 2km běhu) jsem šel letos naplno. Dlouho mi bude ležet v hlavně. Byla totiž šance bojovat o celkové 2.místo. Na závod jsem se neskutečně těšil, dokonce půjčil pořádného bajka. Celý den panovalo mizerné počasí. Dopoledne dokonce poletoval sníh. Lidi to ale neodradilo. Na startu se ve všech kategoriích sešla celkem početná kvalita. Organizačně opět bez chyby, veliký dík všem kolem.

  22 26 11

  První běh jsem začal celkem rychle kolem 3:30min/km a postupně posouval na čelo přes tuhnoucí lidi. Tam diktovali tempo Honza Waltr s Petrem Soukupem. Snažil jsem se chytře hlídat silné bajkery Jardu Bryndu a Vencu Holuba (společně na první fotce). O výsledku se totiž rozhoduje v cyklistické části rovinatého profilu Klánovického lesa. Po rychlém prvním depu jsem jen tak tak chytnul Vencu a na hraně ho hákoval. První trojice byla na dohled. Neskutečně rychle jsme jí sjeli. Tahat jsem se dostal jen na chvilku, na víc nebylo. Polevilo tempo, Petr s Jardou dokonce prohodili pár slov. Já těžce vydechoval a chystal se ne technickou kořenovou část v polovině prvního okruhu. Do ní jsem chybně najížděl z posledního místa. Ukázali mi, jak se v terénu jezdí. Hlavně Jarda to na cyklokrosce neskutečně přeskákal. Vznikla mi tam asi 20m díra, se kterou se nedalo nic dělat. Ještě jsem to na totální hraně marně zkusil. Bylo zle, co teď. Za mnou s obrovským odstupem sjetý střídající balík. První trojka rychle mizela. Celé jsem to jel na snesitelné hraně za své. Dojeli mě až v úplném závěru. Tam byla taktika jasná. Trochu pošetřit a rozdodnout to už v druhém depu. To se mi povedlo. Mírný náskok při výběhu jsem dokonce navyšoval. V cíli tedy brambora (2.místo M35-45) za 1:07:12h. Honza Waltr se na kole propadnul. Silným během o vítězství rozhodnul Petr Soukup (1:04:14h), který letos odjížní na IM Havaj s dost nereálnými ambicemi získat titulu v amaterské kategorii. O zbytek bedny si to rozdali Venca Holub (1:04:45h) a Jarda Brynda (1:04:59h). Na kole mi dali přes 2min. S tím se na krátkém 2km závěrečném běhu nedalo nic dělat. Škoda, běžecky jsem si na ně věřil. Chtělo to najet do terénu z čela a trochu to přibrzdit.

  22 26 11

  Majda šla do svého závodu (cca 1km běh + 3km kola) s jednoznačným cílem vítězství. To se mi neskutečně líbilo. Podle toho jsme naplánovali taktiku, vybudovat v silnějším běhu náskok, na kole ho pak udržet. Případně se za silnějším cyklistou vyvézt do cíle. První část se jí povedla, na kolo nasedala se slušným náskokem. Atletická kolegyně Verča Součková ale na kole kralovala. Ani při předjetí jí Majda nechytla. V cíli byla tedy těsně se slzičkama druhá. Předvedla skvělý bojovný výkon. Nový trochu větší dres od Ježíška jí také seknul.

  34 19 10

  Jana zopakovala loňské třetí místo v kategorii nad 35 let. Klasicky dobře běžela, na kole ztrácela. Za zmínku stojí její nejrychlejší závěrečný běžecký čas. Mezi ženami s přehledem zvítězila Katka Ludvíková. S ní si to manželka rozdá o celkové vítězství v celém seriálu Tří závodů pro zdraví. Další díl proběhne v neděli 14.května. V Klánovicích se pojede Mini Adventure. Zúčastníme se ho celá rodina včetně babiček, dědů, bráchy a jeho holek. Momentálně ladíme složení dvoučlenných týmů.

  + podrobné výsledky Újezdského duatlonu a ostatní fotky.
 • 25.4.2017 - Filip sehrál v neděli za starší žáky Přišimas další mistrák. Slabší Kamenné Zboží doma porazili 6:0 (4:0).

  majda2016 Majda včera absolvovala, po těžkém závodním víkendu, veřejné atletické závody na Jeseniovce. Úmyslně nešla dlouhý běh. Vyzkoušela si vrh 2kg koulí (6,68m) a 60m překážek (14.15s). V obou disciplínách skončila na chvostu výsledkové listiny. Byly to další dobré zkušenosti s potrénováním síly. Další závod má již zítra. Půjde o Jarní běh Olympu ve Stromovce na 1260m (třetí akce Běžeckých nadějí). Pravděpodobně ho absolvuji také.
  Dále se zúčastní se SOP Kolín plaveckého soustředění. To proběhne od tohoto čtvrtečního večera do volného pondělka v Benešově. Navíc si vydupala odskočení z něho na domácí sobotní Čarodejnický běh. Má to momentálně slušně nabité.
 • 24.4.2017

  Aquatlon Praha 11

  Poslední závod AQUATLON CZECHTRISERIES 2017 na Praze 11 proběhl tuto sobotu. Organizačně to opět trochu časově pokulhávalo. Akce byla vypsána jako MČR. Ve všech kategoriích se sešlo celkem kvalitní startovní pole.

  1 4

  Majda makala na plné obrátky. Opět posunula plaveckou 200ku na 2:51min. Na běhu pozici udržela a finišovala mezi holkama 12-13let pátá. Tato pozice jí patří i v celkovém bodování poháru. Manželka si zazávodila také. Téměř bez tréninku plavala 400m za slušných 7:20min. Silnějším během se posouvala kupředu až na 30.místo mezi ženami. Titul brala s velikou rezervou Tereza Čapková.

  10 13 12

  Můj plánovaný útok na plavecký čas 5:20min o 5s nevyšel. Pocitově to bylo ve vodě celkem dobré. Po shlédnutí videa (bude s rozborem chyb brzy) mám smíšené pocity. Dost hrozný pohled. Stále je třeba na technice pracovat. 5,2km běh jsem úmyslně nešel naplno, kromě posledního vystupňovaného kilometru. V cíli jsem se ukázal až na 27.místě v čase 23:40min. Vítězný Frana Linduška mi nadělil více jak 3 minuty. Domů jsme všichni odjížděli v naprosté spokojenosti s plánováním taktiky na nedělní Újezdský duatlon. O něm na v týdnu.

  + odkaz na výsledky a dalších pár fotek.
 • 21.4.2017 - Dost se v poslední době mezi cyklisty mluví o posedu, jak je důležitý. Chci mít do sezony vše stoprocentní, proto jsem se rozhodnul absolvovat s novou kozou drahé poladění posedu na GURU FIT systému u Triexpertu. Vše kolem je dost složitá záležitost, kterou nebudu rozebírat (možno vyčíst pod modrým odkazem).
  Veliké změny v nastavení jsem nečekal, ale proběhly. Šel jsem do toho s jednoznačným cílem zefektivnit posed, který snad přinese zrychlení, ne na úkor pohodlí. Přeci jen vydržet v IM v pozici na hrazdě 180km není jednoduché. Navíc chci potom být schopný běžet maraton kolem 3h.
  Zpátky jak to dopadlo. Posunutí protikusů pedálů bot k patě o 3mm. Díky tomu budu šlapat více do paty. Výměna a nahoru sedlo o neuvěřitelných 13mm! Snížení hrazdy o 10mm a její posun dopředu o těměř 4cm. Opěrky více od sebe. To přinese menší hrbení.

  1 2

  Na fotce (horní před, dolní po) je rozdíl vidět hlavně v zakřivení zad. Níže 20s video napůl rozdělené na staré a nové nastavení na závodních 270W. Jak se oteplí, tak se chci na novou pozici zaměřit, maximálně si na ní zvyknout. Navíc mi Honza Dubec (obsluha kolem nastavení, společně na fotce) doporučil cviky na uvolnění bederky. Ty zařadím do pravidelného cvičení. Všem co vyznávají cyklistiku absolvování poladění posedu doporučuji. Snad dobrá incestice.

  + zpráva z ladění časovkářského posedu
 • 20.4.2017 - V úterý další tempový běh. Tentokráte Čimickým hájem na 5,6km. Čas 21:38min (průměr kolem 3:50min/km) stačil na 6.místo. Proti loňsku to bylo o více jak minutu pomalejší. Stále je to na tempu o 10s níže.
 • 18.4.2017

  Velikonoce s aquatlonem v Jablonci

  Velikonoční svátky trávíme společně celá rodina na Černé Studnici v Jizerkách u známého na chatě. Při plánování sportovních akcí bylo příjemným zjištěním, že se právě v tomto termínu jede v nedalekém Jablonci další aquatlon (plavání + běh). Samozřejmě jsme na něj vyrazili. Nakonec jen já s Majdou. Manželka s Filipem dali přednos výletu do vojenského muzea ve Smržovce. Stihli jsme i botanickou zahradu v Liberci a tůru do biatlonového areálu v Břízkách.

  2 1 7

  Aquatlon se konal na klasických tratích 400m plavání a následným 5km během (odděleně Gundersenem v časových plaveckých ztrátách). Majdu po přestupu do kategorie 12-13 let čekalo 200m + 2km. Na dvoustovce si udělala osobák 2:53min (průběžné 7.místo). Do běhu šla v bojové náladě s cílem útoku na reálné 3.místo. Na něj po plavání chybělo jen 14s. Začla dost ostře a odstup v prvním technicky náročném okruhu slušně stahovala. Starší soupeřky však tempo držely. Třetí Katka Mičková byla v cíli o 20s dříve, Majda nakonec těsně až sedmá. Předvedla své momentální maximum, což rád vidím.

  10 11

  Můj závod proběhl nad očekávání dobře. Po pocitově mizerném plavaní byl čas 5:27min příjemným zjištěním (průběžné až 46.místo). Běželo se mi těžce. Většině soupeřům asi ale ještě hůře. Posun na konečné celkové 18.místo (6.M20-39) a hlavně výkon beru. Aquatlon v Jablonci vyhrála Tereza Čapková a Martin Semerád. Byla to opět vydařená akce.

  3 9

  Celé Velikonoce se také povedly, jediné to obžerství :(. Na silniční časovku do Jabkenic jsem nakonec nejel. Další poslední aquatlon na Praze 11 je již tuto sobotu. Je vypsaný jako MČR. Půjdu do něho s cílem opět zapracovat na rychlosti a zaplavat pod 5:20min. Běh dám úmyslně zadrženě s vystupňovaným koncem. V neděli je totiž domácí srdeční Újezdský duatlon, kde chci zajet.
 • 13.4.2017 - Tuto neděli zkusím zařadit do tréninku silniční časovku na novém kole v plné závodní výzbroji. Jede se v Jabkenicích na 28km. Odskočím na ní z tradičního velikonočního víkendu s rodinou na Černé Studnici v Jizerkách. Navíc v sobotu s Majdou absolvujeme další aquatlon v nedalekém Jablonci. Vše je celkem krátké, takže je v plánu to jít dost ostře. Od časovky čekám vše vyzkoušet. Navíc jsem se objednal do Triexpertu na poladění posedu, aby bylo vše do sezony 100%. Filip bohužel vynechá další sobotní fotbalový mistrák. S manželkou budou plnit roli fanouška. Jinak o víkendu proběhne nějaká tůra po Jizerkách. Možná i kolo, když vyjde počasí.

  Časovka Jabkenice - pozvánka

 • 12.4.2017 - Běh ČZU na 3km na dráze za bídných 10:45min (pr.3:35min/km), raději bez komentáře.
 • 11.4.2017

  Modřanská rokle

  3 3

  Na těžký běžecký kros na 10km v Modřanské rokli se nikdy netěším. Jezdíme na něj s manželkou Janou, protože je zařazen do Majdy seriálu Běžeckých nadějí. Za účast jsem vždy neskutečně rád až na zemi za cílem, díky závěrečné náročné skalce. Ta vždy prověří a vyžene tepovku do maximálních hodnot. Po sobotním půlmaratonu to podle očekávání neběželo. Celou trať jsem trpěl, bojoval a hledal něco pěkného. Jana opět skvěle zvládla 8km ženskou trať na 3.místě ve své kategorii. Majda ve slušné konkurenci starších finišoval těsně bramborová. Za rok jistě znovu.

  1 1

  Majda 1000m 3:38min 4.místo
  Jana 8km 39:33min 9.celkově/3.místo (Z35-45)
  já 10km 40:43min 4.celkově/4.místo (M35-45)

  + podrobné výsledky
 • 9.4.2017 - Sobota přesně podle plánu. Filip sehrál za Přišimasy, na postu obránce, první vítězný mistrák v Semicích 3:6 (0:3).

  Běžecké naděje 2017

  Majda běžela první akci Běžeckých nadějí na Praze 11. Tentokráte si vedla průměrně. Na 1200m trati finišovala na 6.místě (první 2005) v čase 4:47min. Týmové kolegyně, které nedávno porazila, braly stupně vítězů.

  Bakovský půlmaraton se mi nešel vůbec dobře. K účasti jsem se musel slušně přemlouvat. Přidala tomu i dlouhá 2,5h cesta na kole. Na 3km jsem zděšeně mrknul na hodinky. Ukazovaly 12:30min (pr.4:10min/km). Přihlížející hlásil až 35.místo. Pak se to trochu rozběhlo (5km 20:20min, 10km 40:39min). Konec s kopce už šel a závěr se mi povedl vystupňovat. Cíl na náměstí v Bakově jsem proťal na 15.místě za 1:24:23h. Za zmínku stojí vítězství Keňana Tooa Silase Kipronoa v novém traťovém rekordu 1:05:01h! Ten posunul přeně o 1 minutu. Za to si odvezl vypsanou prémii 2tis + 6tis za první místo. Nejlepší z našich Radka Churáňová (1:21:43h) a Vlasta Flegl (1:15:54h).

  Dost jsem se zamyslel nad tím, proč mi to neběhá jako loni (tempa pomalejšíí o cca 10s/km), když se mi povedlo navýšit objem. Možná právě proto. Asi už nestíhám dostatečně regenerovat. Navíc málo a hůře spím. Únavu stále honím mizernou životosprávou (hlavně přejídáním). Nějaké kilo je taky nahoře. Opět se na tom pokusím zapracovat. Ubírám, odpočívám, když půjdu závod tak né tréninkově, ale naplno. Objemově natrénováno je, momentálně jít do kvality. Do hlavních akcí sezony je ještě nějaký čas. Jarní detox začíná.
 • 7.4.2017 - Další plánovaný tempový běh za mnou. Jednalo se o včerejší 5,6km Ďábličák. Byl to doslova triatlonový přechod. Na místo startu jsem na kole dorazil jen 8min před startem, takže bez běžeckého rozcvičení. Ve stresu jsem si málo dotáhnul tkaničky, které se mi obě rozvázaly. Aby toho nebylo málo, tak zavazování při závodu nebylo dostatečné, takže se rozvázala potřetí :). Už jsem na to neměl a téměř celé druhé kolo běžel s povolenou botou. Prostě školácké chyby, o kterých jsem si myslel, že po tolika absolvovaných akcí nemohou nastat. Jinak se mi běželo pocitově celkem slušně. Po pomalejším začátku jsem se i přes zastavování prokousával kupředu až na 4.místo (21:48min). Byl to opět dobrý trénink s potřebným přechodem.

  Plán na víkend:
  Sobota:
  Majda - Jarní běhání
  Filip - fotbalový mistrák Semice - Přišimasy 10h
  já - Bakovský půlmaraton
  Neděle:
  Majda, Jana a já - Běh Modřanská rokle
 • 6.4.2017 - Níže pozvánka na domácí Čarodejnický běh 2017 v Úvalech, který tradičně pořádá spolek Jonatán. Vše proběhne v sobotu 29.dubna od 9:30h u školy. Bohužel se ho nezúčastním. Půjdu duatlon Břehy, kde protáhnu časovku. Čarodejnický běh ale absolvuje zbytek rodiny. Majdu dokonce na otočku přivezeme z plaveckého soustředění v Benešově. Všem akci doporučuji. Letos se na tento termín sešly další dvě mé oblíbé nedaleké akce. Jede se Sázavák (silnice cca 75km) a běží Pošuk. Potřebný duatlon, týden před Rimini (1/2IM), dostane přednost.

  Čarodejnický běh Úvaly 2017 - pozvánka

 • 5.4.2017 - Úterní Bankokros (běh v Milíčovském háji na 3,7km) na 4.místě za 13:32min. Stylem start cíl zvítězil Michal Procházka (12:15min) před Tomášem Machem a Tondou Rektorem. Konečně se při běhu začínám cítit lépe. Asi pomohlo zvýšení intenzity. Stále je to ale za loňskem o parník pozadu.
 • 4.4.2017

  Majda pohár V neděli další vítězný zářez Majdy na běhu Prokopským údolím na 1450m. Rozhodla to finišem, o pouhou vteřinu před starší týmovou kolegyní Kristýnou, viz výsledky. Pohár a óbr čokoláda (už není) byla skvělou odměnou. Běhá jí to :).

  Již tento víkend absolvuje další dva běhy (Jarní běhání a Modřanskou rokli), které jsou zařazeny do podporovaného seriálu Běžeckých nadějí. Ten letos nabízí 9 akcí. Všem doporučuji. Součástí je zpravidla i běh pro dospělé na kratších tratích.

 • 2.4.2017 - Velmi sledovaný Pražský půlmaraton okořenil světový rekord Keňanky Jepkosgeiové 1:04:52h. Chlapům už na trati utekl Etiopan Tora. V cíli se ukázal v čase 59:37min s více jak minutovým náskokem. Homoláč prodal tříměsíční soustředění v Keni. Zaběhl si kvalitní osobák 1:03:23h. Trochu za očekáváním finišovala první Češka Eva Vrabcová (1:11:45h). Český rekord Aleny Peterkové z Osla 1994 totiž odolal o 43s.
  Můj předvedený výkon 2s pod 1:20h stručně okomentuji: podle očekávání, unavené bez krize, neskutečně nízké tepy, vyrovnané tempo, s časem nespokojenost. Pražský půlmaraton v číslech zde. Jinak klasicky mizerné občerstvení v cíli. Totálně nezralé banány se fakt nedaly. I lákání komentátorem na pozávodní guláš (ne v místě akce) asi řada výkonnostních běžců odmítlo. Cena startovného / servis pro závodníky je slabší, obdobné jako na běžkařské Jizerce. Asi jsem z triatlonů zhýčkaný. Letos jsme ale ve startovní tašce našli, místo tradičního baťohu, lehkou modrou bundičku s logem RUNCZECH. Dopřál jsem si i celkem kvalitní pozávodní masáž od študáků z Palestry. Pražský půlmaraton chodím jen kvůli atmosféře a kvalitní obsazenosti. Na rychlý čas to potřebuji.
  Další půlku půjdu již následující sobotu v Bakově, s cestou na kole. V týdnu pravděpodobně dva kratší tempové běhy v Praze. Zaměření na mizerný běh a kolo stále zůstává. Ranní plavání ubírám, hlavně abych více naspal. Snižuji objem, přídávám na rychlosti.

Ondrateply.cz

Kilometrovník

Kompletní kilometrovník

Galerie

Galerie

Archiv

Kompletní archiv

Návštěvnost

TOPlist