Archiv

Červenec 2017

 • 31.7.2017 - Na sobotním Challenge Prague další brambora v kategorii, manželka třetí. Majda v neděli ihned po návratu z atletického soustředění na výsledkovém chvostu triatlonu Tábor. Podrobně brzy.
 • 27.7.2017 - Ve středu účast na hoby triatlonu na Sadské (0,4-20-3km). Nakonec proti plánu sám, protože si manželka zapomněla helmu. Bez ní si, i přes povolení hlavním organizátorem, do závodu netroufla. Na startu se sešlo 21 lidí. Předem mi bylo jasné, že pojedu o vítězství. To nebylo vůbec jednoduché. Po malém náskoku po plavání se za mnou sjela 5ti členná střídající skupina. Nakonec asi moc naspolupracovala. Do závěrečného běhu jsem vybíhal se slušným náskokem, který až do cíle bez problémů držel.
  Závod byl ideálním testem před sobotním Challenge Prague (1/2IM). V neděli pak razíme s Majdou (momentálně na atletickém soustředění) na triatlon do Tábora.
 • 26.7.2017

  33 25

  + spousta dalších fotek z dovolené v Českém lese

  Níže videa z cyklistické vyjížďky do Horšovského Týna a házení sekyrou.

 • 24.7.2017

  Po čtvrtém místě před týdnem na Chlístovi v neděli další brambora. Tentokráte na Pražském triatlonu v Počernicích. S Janou jsme tam absolvovali hlavní trať Sport o distancích 1-40-12km. Akce zaznamenala rekordní účast. Ani dopolední deštík lidi neodradil. Přispělo tomu i, po zrušení závodu v Mělníce, zařazení žákovských a dorosteneckých kategirií do Českého poháru. Třetí závod H-tour tradičně skvěle komentoval Standa Bartůšek. Vítězství start-cíl brali Štěpán Krátký a Veronika Andrlová.

  1 2

  Jana finišovala ve slušné konkurenci žen šestá. Já jsem to měl na bednu minutku. V závěrečném nekontaktním běhu mi chybělo info, jak na tom jsem. Věřím, že bych se ještě zmáčknul. Podrobné výsledky zde. Vydařená akce byla opět o level posunutá. Díky za VIP pozvání. Za rok stopro znovu. Zvážím účast v celém seriálu.
 • 19.7.2017

  Chlíst 2017 V sobotu před dovolenou v Bernarticých (Český les) jsme absolvovali srdcovku v podobě Železný Chlíst. Jednalo se o tradiční triatlon na distancích 0,6-26-6,5km. Majda s Janou opět daly štafetu. Majda bohužel kvůli puchýři na noze jen plavala. To bylo letos trochu natáhlé. Na startu jsme trochu zaspali a museli se zezadu probíjet kupředu. To se na hákovém silničním kole ukázalo jako dost rozhodující. Sjížděl jsem to, ale proti balíku nebyla šance. I na běhu jsem se posouval na konečné 4.místo. Holky finišovaly mezi štafetáři na 6.místě. Vítězství obhájil Jarda Ploc před Martinem Pejsarem a Pavlem Mužíčkem. V ženách nenašla přemožitelku Lenka Fanturová. Promiň za ten trhák na kole :).
  Železný Chlíst 2017 neměl chybu. Veliká pochvala a dík všem kolem organizace. Tradiční grilované prasátko nechybělo. Cesty na akci jak jinak než na kole. Po náročném Gigathlonu ve Švýcarsku to nad očekávání šlo.

  + několi dalších fotek
 • 13.7.2017 - rozhovor o víkendovém Gigathlonu, který v nejbližší době vyjde na etriatlon.cz

  19 10


  Rozhovor s Ondrou Teplým - účastníkem extrémního švýcarského Gigathlonu v Zürichu

  Gigathlon, můžeš nám přiblížit, o jakou akci jde?
  Dovolím si použít nejvýstižnější slova ze stránek akce. Pro každého může Gigathlon představovat jiné hodnoty či výzvy. Dosavadní účastníci často jmenují "překonání osobních hranic", "týmový zážitek" či "radost z aktivního způsobu života". Bez ohledu na osobní naplnění každého z účastníků lze říct, že Gigathlon je jedna velká sportovní rodina, která se každý rok potkává a těší se na nové sportovní i společenské zážitky. Jedná se o závod na 2 etapy, tzn., že účastníci musí zvládnout všech 5 disciplín dvakrát (1x v sobotu a 1x v neděli). Pořadí disciplín i jejich délka se každý soutěžní den stanovuje jinak a není pevně určena, pořadatelé připravují pro každou disciplínu a den dvě odlišné trasy.

  5 disciplín, jaké to jsou. Je možnost nějaké štafety?
  Tři základní triatlonové (plavaní, kolo a běh) doplněné o inline brusle a horské kolo. Ve Švýcarsku byly brusle nahrazeny městským během. Gigathlon je možné absolvovat v kategoriích:

  - Single (jednotlivci - muži a ženy, každý absolvuje všech 5 disciplín samostatně)
  - Couple (dvojice - mix, min. 1 žena v týmu, která absolvuje min. 2 disciplíny)
  - Team of Five (štafety - mix, min. 2 ženy v týmu, každý člen týmu absolvuje 1 disciplínu).

  V Zürichu jsi závodil v nejtěžší kategorii Singl. Jak hodnotíš tvé 12. místo za 19:11h?
  Do závodu jsem šel bez ambic na umístění s cílem kvalitně potrénovat vytrvalost a hlavně přežít bez následků. To se myslím povedlo. Vítězný Gabriel Lombriser předvedl neskutečný výkon 17:14h. Tempo 4:30min/km v závěrečném běhu po schodech a nadjezdech mluví za vše.

  Co tě ve Švýcarsku nejvíce zaujalo a naopak?
  Každá disciplína byla něčím zajímavá. Náročná organizace klapala téměř bez chyby. Nespokojený jsem byl s četností občerstvovacích stanic v cyklistice a nezpevněným cca 1km úsekem, kde jsem se nevyhnul defektu. Také se musím zmínit o neskutečné ochotě všech kolem a vynikajícím jídle.

  Jak probíhala regenerace v průběhu a po takto náročné akci?
  Vše kolem bylo klasicky hektické, téměř bez dovolené. Cestování autem přes noc. Střídal jsem se v řízení s bráchou Štěpánem, který mi navíc dělal povinný závodní doprovod. Slabší spaní ve stanu, který obdrží účastník v rámci startovného. Odpočinek před a regenerace mezi etapami nebyla tedy ideální. Zachraňovala to ledová sprcha a masáže ihned po dokončení. Několik následných dní raději nebudu komentovat.

  Po loňské úspěšné české premiéře v Lipně nad Vltavou se Gigathlon opět podívá do jižních Čech, konkrétně na Olšinu. Zúčastníš se i tam?
  Účast zvažuji. Proběhne totiž na konci triatlonové sezony, první víkend v září.

  Kde tě dále uvidíme závodit?
  Termínovku mám klasicky nabitou až do konce roku. Po nevydařených Otrokovicích si jedu spravit chuť na Slovakmana. Na podzim chci zaběhnout kvalitní čas na maratonu. V nadcházející sezoně přeskakuji do kategorie nad 40 let. Tam zkusím posbírat čelní pozice. Výhledově se z triatlonového světa trochu vytratím. Mám před sebou další výzvu v podobě přeplavání Kanálu La Manche. Určitě ale budu doprovázet dceru Magdalénu, která začala nejen v triatlonu celkem úspěšně závodit. Vše podrobně na mých osobních stránkách www.ondrateply.cz.
 • 11.7.2017 - do galerie přidány fotky z víkendového Gigathlonu
 • 10.7.2017 - Dvoudenní Gigathlonová dřina ve Švýcarsku za mnou. Za 19:11h beru 12.místo.

  1

 • 7.7.2017 - O víkendu absolvuji ve Švýcarsku u Zürichu dvoudenní akci pod názvem Gigathlon. Čeká mě extrémní vzdálenost 365km s 5050 nastoupanými metry. Jdu do toho bez jakýkoliv ambic s cílem kvalitně potrénovat a přežít bez následků. Inlajny jsou nahrazeny městským během, což vítám. Povinný support kategorie jednotlivců mi bude dělat brácha. Celá akce je logisticky neskutečně náročná. Níže tratě obou dnů. V neděli se bude startovat Gundersenovou metodou (s odstupy po sobotě). Vše kolem v následujícím týdnu.

  1 2

 • 5.7.2017 - Včerejší běh O Milíčovského běžce na necelých 10km na 2.místě za 37:31min. Celkem to běželo. Nic rychlého to ale nebylo. Organizačně vydařená akce, která bohužel nepřilákala moc účastníků. Hlavním důvodem vidím její opožděné zveřejnění na behej.com (nejsledovanější stránky kolem běhání).

  + slíbené video ze školního paraglindingového kurzu Jany

 • 4.7.2017 - Do GALERIE-VIDEA-2017 přidána slíbená videa z víkendu. Snažil jsem se je udělat krátká záživná. Přesto doporučuji si k nim udělat kafíčko. Je jich totiž 9.

  V další aktualitě video ze školního paraglindingového kurzu manželky. Celkem jí to šlo. V úvodu jsem moc nevěřil, že je to ona. Přijela z něj absolutně nadšená. Pravděpodobně jeho pokračování zapíše jako volitelný předmět v dalším semestru. Jinak začala dělat bakalářskou diplomku u Lenky Kovářové (šéfka ČTA) na téma: stravování kolem dlouhého triatlonu. Díky moc všem, co jí vyplnili dotazník.
 • 3.7.2017 - Naplánovaný víkend ve Švýcarsku u Davosu minulostí. S manželkou jsme ho pojali jak jinak než sportovně. Počasí nám moc nepřálo. Vůbec nám to ale nevadilo. V sobotu jsme dali bajka na extrémně těžké 80km singtrekové trati. V úvodu a závěru pomohli zdolat slušné výškové metry pomocí lanovek. Ty jsme měli včetně přepravy kol v celé lokalitě v ceně. S výběrem obtížnosti jsme to trochu přehnal, vybral tu nejtěžší :). Kolo se často nosilo. Jana si s tím statečně poradila. Kontrolovaných karambolů se nevyhla. Navíc začala jezdit s nášlapama, takže ideální škola. Já naopak užíval, fotil a dělal videa (po zpracování brzy). Neděle proběhla ve znamení pěší hřebenové tůry. Po ní do auta a rychle domů. Dlouhá téměř 800km cesta autem celkem utekla. Davos je nádherné neskutečně drahé místo. Chtělo to tam být déle. Dovolené ale už moc není. Díky moc vedení českého Gigathlonu za skvělou obdrženou cenu, za loňské 2.místo v kategorii singl. Letošní závod se uskuteční první víkend v září opět na Lipně. Veškeré info kolem na stránkách akce zde, doporučuji. Ještě zvažuji účast. Ten švýcarský startuje již tento víkend. Vyrážim na něj s bráchou v pátek.

  29 38

  + spousta dalších fotek

Ondrateply.cz

Kilometrovník

Kompletní kilometrovník

Galerie

Galerie

Archiv

Kompletní archiv

Návštěvnost

TOPlist