Archiv

Červen 2017

 • 29.6.2017 - Další dvě videa z víkendu. Tentokráte už z nezávodní neděle (brusle + koupání).

 • 28.6.2017 - Včera domácí běh Vídrholcem v Klánovickém lese na 8.místě za 22:31min. Dva dny po dlouhym to nad očekávání běželo. Na předloňský osobák 20:04min na totožně trati můžu ale jen vzpomínat.

  Níže první várka videí z Otrokovic. Na nich plavání, běh s Petrem Vabrouškem a finiš. Přidala se ke mě Majda. Byl nejemotivnejším zážitkem celé akce.

 • 27.6.2017 - do GALERIE přidány fotky z víkendu v Otrokovicích
 • 26.6.2017

  Moraviaman 2017

  Dlouhý triatlon v Otrokovicích mi bohužel nevyšel podle představ. Hlavní příčinu vidím v lehké virózce, která mě před týdnem postihla. S časem 9:45h a 14. místem nejsem spokojen. Od začátku do konce to bylo obrovské trápení ve vedru. Hlava chtěla, tělo ne. Troufnu si říc, že je momentálně na daleko víc. Časy jednotlivých disciplín za plánem. Plavání bez neoprenu 1:04h, kolo za rovných 5h a běh 3:36h.

  5h 5o1 6

  Vše na Moraviamanovi zachraňovala Majda. Vyhrála totiž ve své kategorii doprovodný běh a aguatlon (plavání + běh). Za to dostala poháry, které pro děti ze své sbírky věnoval Petr Vabroušek. Ten o vítězství na hlavních IM tratích přišel až na konci běhu. Udolal ho Lukáš Krpec (9:01h). V ženách si mistrovský titul odváží momentální jednička Helena Kotopulu (9:48h). Opět předvedla famózní běh. Předvedeným maratonským časem 3:24h porazila téměř celé mužské čelo.

  5q 5r 5v

  Odkaz na výsledky zde. 30ti minutový sestřih ČT Sport tento čtvrtek od 17:10h.

  Jinak celý víkend proběhl společně s rodinou podle plánu se spoustou okolních aktivit. Veliké množství suprových fotek a videí od Davida brzy. Díky všem za podporu. Následující týden dám volnější, abych se z toho rychle dostal. Nadcházející dva víkendy se podívám do Švýcarska, díky obdrženým cenám z loňského Gigathlonu na Lipně. Poprvé jedeme s manželkou na horská kola k Davosu. Během toho druhého si dám těžký dvoudenní singl Gigathlon u Zürichu. Brácha mi bude dělat povinný doprovod.
 • 25.6.2017 - Nepovedený Moraviaman za 9:45h na 14.místě :(, podrobně v týdnu.
 • 23.6.2017 - Na čtvrtečním atletickým tréninku Majdy proběhly interní závody. Jednalo se o slalom s florbalovou holí, skok snožmo z místa do dálky, hod oštěpem a plnění lahve vodou. Majdě se podařilo v součtu všech disciplín zvítězit. Dostala óbr lízátko, které dlouho vychutnávala v solné jeskyni na Blatově. Její návštěvu jsme vyhráli na orienťáku seriálu Tří závodů pro zdraví. Byl to ideální relax před náročnou sobotou.

  1 2 3

 • 22.6.2017

  beh-sestajovice-2017 Středa 21.června proběhla ve znamení Olympijského běhu. Konal se na neuvěřirelných 81. místech po celé ČR. Zvolili jsem ten nejbližší 5km v Šestajovicích. Dalo se na něj totiž doběhnout z domova. Před sobotou to byl dobrý tempový trénink a test na rozumné vzdálenosti.
  Šel se mi v tom horku celkem dobře. Celý na nízkých tepech kolem 3:45min/km, konec rychlejší. Dojem mi ale zkazilo špatné značení trati. Pohyboval jsem se v čelní skupince, takže trať doslova hledal. V úvodní části před námi jelo policejní auto, které spíš překáželo. Korunou bylo, když nás poslal na cca 4km z trati jeden z organizátorů. Do cíle jsme první tři dorazili opačným směrem s celkem o dost metry méně v čase pod 17min. Na konci jsem navíc navštívil slepou ulici a tím přišel o slušný vedoucí náskok. Ve finiši pak podlehl rychlému mládí. Vůbec jsem to neřešil. Hlavní organizátor se před vyhlášením takticky omluvil.
  Značení fáborky je historií. Nejlépe udělat v důležitých místech na zem šipky moukou, která lesu nevadí a po dešti zmizí. Tyto má slova si snad pro další akci zapamatuje. Manželka běh absolvovala také, finišovala shodně druhá.
 • 20.6.2017

  majda2016 Majda, v rámci závěrečného 4.kola přeboru mladšího žactva na Slávii, šla výšku + běžela 60m. Ve výšce zopakovala 1,15m. Na dalších postupných 1,20m si už nevěřila a nedala. Na 60ce jí za čas 9,61s patřilo 10.místo, stejně jako na výšce. Tím přispěla odddílu ŠSK Újezd nad Lesy jen dvěma bodíky. Ve 4.kole byli třetí. Celkově těsně za Slávií druzí, čím si zajistili účast na podzimním republikovém semifinále.
  O nadcházejícím víkendu si v Otrokovicích dá duatlon (100m plavání + 1km běhu). Mě tam čeká první letošní dlouhý triatlon pod názvem Moraviaman. Je opět vypsaný jako MČR. Jede se na klasických Ironmanských distancích 3,8km plavání + 180km kola + 42,2km běhu. Jdu do něho na 100%. Momentálně se snažím maximálně odpočinot a dostat z doznívající lehké virózky. Celá rodina (jede i Davidova) mi bude dělat podporu.
 • 19.6.2017

  Běh Konopiště

  8 6

  Byl to v neděli prazvláštní pocit, být s Majdou jako doprovod na běhu a nezávodit v hlavním závodě na 10km. Maximálně jsem si to ale užil. Hlavně i díky jejímu takticky vynikajícímu výkonu. Na celkem technické 1020m trati nenašla v čase 3:40min přemožitelku. Níže sestříhané video z průběhu běhu a vyhlášení.

  + další fotky
 • 17.6.2017 - Přesně týden před IM v Otrokovicích zdravotní komplikace v podobě slušného škrábání v krku. Na dnes naplánovaný sprint triatlon do Račic jsem dokonce zkusil vyrazit. Po pár cyklistických kilometrech ale vyměknul a otočil to domů. Tam skončil se začatou superkompenzační dietou a zalezl do postele :(. Zítřejší účast v Bakově je také v ohrožení.
 • 16.6.2017 - odkaz na televizní záznamy ČT Sport z Czechmana a nedělního triatlonu Příbram
 • 15.6.2017 - 4. závěrečné kolo atletického MPD (městského přeboru družstev) mladšího žactva proběhne v úterý 20.června v Edenu na Slávii. Majdy atletický oddíl ŠSK Újezs nad Lesy stále drží mezi velkokluby průběžné první místo. Pravděpodobně se podaří postoupit do podzimního republikového semifinále. To bude obrovským úspěchem oddílu a odměnou vedení za poctivou trenérskou práci. V ročnících 2004-2005 se sešla dobrá výkonnostní parta. Veliká gratulace!
  Atletické soustředění oddílu proběhne opět v Sušici v termínu 22.-29.července.

  prebor-majda2017

  + dalších pár fotek z přeboru Prahy
 • 12.6.2017 - Dva týdny do dlouhého triatlonu v Otrokovicích, nejdůležitější tréninková část. Cítím, že se celkem povedla. O víkendu jsem dal tři akce v tréninkovém tempu s cestama na kole. V sobotu dopoledne běžeckou desítku (2.místo za 39:40min). Proběhla za velmi slabé účasti před hlavním sprint triatlonem v Brandýse (0,8+21+6km). Ten byl třetí akcí seriálu LABSKÁ VÝZVA. Zůčastnilo se ho jen 28 lidí. Podařilo se mi ho start-cíl vyhrát. Takhle pohodové vítězství dlouho nepamatuji. Beru ho ale s velikou rezervou, protože triatlonová kvalita odpočívala po Czechmanovi, nebo šetřila na nedělní MČR Příbram (1,5+40+10km). Tam jsem podle plánu vyrazil s manželkou, která opět zajela v obrovské konkurenci slušně (4./13.místo za 2:53:44h). Můj výkon byl podle očekávání poznamenám náročnou sobotou (6./38.místo za 2:24:50h). Mistrovské tituly berou Romana Gajdošová (2:13:05h) a František Kubínek (1:59:51h). Začátek týdne dám volnější. Další víkend bude opět ve znamení dvou tempově zadržených krátkých triatlonů. Bude to v superkompenzační dietě, takže hlavně o morálu.

  4 4 4

  Filip poslední fotbal v Kovanicích prohrál 2:1. Majda na republice 100m M za 1:25,2min na 24.místě. Ve štafetě 4x50m VZ družstvo Sop Kolín na 6.místě. Odkazy na podrobné výsledky a fotky níže.

  - výsledky 10km běhu Brandýs
  - výsledky triatlonu Brandýs + fotky
  - výsledky triatlonu Příbram + fotky
  - výsledky plavání Zlín
 • 9.6.2017

  6 5

  Filip tuto sobotu zakončí fotbalovou sezonu 2016/17 za Přišimasy venku v Kovanicích. Již předčasně mohli kluci slavit první pozici v tabulce uplynulou neděli. Po vyrovnaném poločase (3:3) si doma poradili s Chrástí 10:4. V další sezoně dochází ke spojení s Běchovicema, kde odehrají domácí zápasy. Navíc přestupují do mladšího dorostu. V termínu 20.-28.srpna jedou na přípravné soustředění do Vrchlabí.

  + dalších pár fotek
 • 8.6.2017

  majda2016 Majda včera, v rámci přeboru Prahy mladšího žactva na Kotlářce, běžela 800m. Podle očekávání posunula své maximum o více jak 7s na 2:39,4min. Za tento výkon brala bramboru. Mezi 2005kama byla nejrychlejší.

  O víkendu jí čeká 100m motýlem v dalekém Zlíně. Půjde o MČR 12ti letých. Plavání dala přednost před prvním triatlonem Českého poháru v Příbrami. Na něj vyrazíme v neděli s manželkou. Jede se na olympijských distancích 1,5+40+10km, kde je kolo bezhákové. Navíc je závod vypsán jako mistrovství ČR.
 • 7.6.2017 - Ve včerejším 2.kole přeboru družstev na Strahově účast na 3 a 1km. Bylo to dva dny po půlce, takže jsem žádné kvalitní časy, natož body pro Aritmu, nečekal. 3km za 10:42min, mezi hodinové klusání naboso po trávě, 1km 3:24min. Další kvalitní trénink. Tentokráte bez cesty na kole, protože pršelo.
  Majda dnes na Kotlářce poběží 800m v rámci přeboru Prahy mladšího žactva. Očekávám od ní vylepšení osobního rekordu 2:47min.
 • 6.6.2017 - Dnes report ze softballového turnaje starších žákyň SK Joudrs Praha. Autorem aktérka akce Karolína Teplá (dcera bráchy), v týmu přezdívaná Bio.

  1

  Výstup na horu Olymp

  O víkendu 20.-21. května se tlupa Joudů (tým Joudrs) vydala na lov do Ledenické džungle nedaleko Českých Budějovic. Po brzkém příjezdu jsme obsadili místní tábořiště značky Sokolovna a vydali se ihned na lov. První obětí se stala skupinka Hrochů z Havlíčkova Brodu. Hroši jsou normálně hodně nebezpečná zvířata, ale my jsme je skolili poměrně snadno 11:1. Po chvilce jsem byli přepadeni bandou krvežíznivých Vampírů z Merklína. Po tuhém a napínavém boji jsme je nakonec porazili 5:4. Následoval návrat do tábořiště, vydatný oběd a zasloužený odpočinek. Čas jsme si krátili zábavou, křepčením kolem ohně a sledováním domorodých tanečnic. Těsně před soumrakem jsme vyrazili na lov do džungle ještě jednou. Tentokrát byli naším cílem Panteři až z daleké Trnavy. Z boje jsme si odnesli 8 krásných panteřích kůží (8:0). S kořistí jsme se vrátili do tábořiště a po krátké oslavě spokojeně zalehli do pytlů.
  V neděli jsme měli v plánu nebezpečný výstup na horu Olymp (Blansko). Bohužel se nám během výstupu zranilo hned několik Joudů. Maki S. přišla o část své tlapy, já si pochroumala své biokoleno a pro Báji nohu musel dokonce přijet domorodý šaman přezdívaný Sanita. Rozburácené prostředí hory Olymp nám také moc nepřidalo, takže jsme nakonec vrchol o fous minuli, 5:6 ve druhém tiebreaku :-(. Ztracené síly nám ale vrátila sada 13ti pestrobarevných fakeerů. Výpravu do džungle jsme zakončili výlovem Ledenických Žraloků z místní laguny. Po klidném odlovu se naše skóre zastavilo na konečných 7:3.

  Celá výprava se zdařila, druhý flek, spokojenost.
  Děkujeme náčelníkům: Tondovi, Jitce, Zuzce a Ádě
  Poděkování patří i všem udatným bojovnicím : Kačce K., Amče, Týně, Barbie(Káje D.), Barče R., Kajakovi, Ádě M., Káje N., Maki S., Báje a Elišce.
  Za žákyně starší: Bio (Kája T.)
 • 4.6.2017

  Sobotní Czechman - neběželo nám to

  Czechman 2017

  V sobotu proběhl svátek našeho triatlonu na polovičních Ironmanských distancích (1,9km plavání + 90km kola + 21km běhu). Vše se tradičně odehrálo u pardubického písníku Hrádek pod názvem Czechman. Akce byla druhým dílem seriálu FORD CZECHMAN TOUR 2017. Sešlo se na ní extra kvalitně početné startovní pole s řadou profíků. Tím nazývám lidi, kteří nechodí do práce a mohou si tento náročný sport užívat plnými doušky.
  Závod jsem zařadil po neúspěšné kvalifikaci do Šamorína na poslední chvíli. Vyrazili jsme celá rodina. S Majdou užili závodění, Jana s Filipem slunečné pohodičky u vody a fandění. Pro Majdu to byl první triatlon na delších tratích (0,3+6+2km), do kterých letos naskočila jako nejmladší. Z 10min loňských to najednou bylo téměř 30min. To pravděpodobně zapříčinilo netradiční problémy (píchání v boku) při závěrečném běhu. Jinak se s tím slušně poprala. Extra se jí povedlo úvodní plavání. Na silničním kole tolik neztratila. Za normálního běžeckého stavu (2km umí kolem 8min) by pravděpodobně atakovala medailové pozice v její kategorii 12-13let (v závodě 10.místo). Na videu sestříhaný průběh.

  Můj hlavní závod se odehrál podobně jako před týdnem na sprintu v Poděradech. Slušné plavání na pohodu, kolo neskutečně jelo (průměr přes 39km/h). Do druhého depa jsem to přivezl v pohodovém stavu na čele početné skupiny na 11.místě. Půlmaratonem jsem se neprotrápil. Bylo to ale proti ostatním opět pomalé pod 1:30h. Postupně propadal na celkové 16.místo (6.v M35-40) za 4:20:57h. S odstupem času výsledek i čas beru. Bylo to stále z tréninku bez ladění v lehké únavě. Jen ten slabší běh mě stále leží v hlavě. Na dlouhý do Otrokovic s tím zkusím ještě něco uděla. Mám na to ještě tři týdny. Těsně před navíc zařadím krutou osvědčenou superkompenzační dietu.
  Letošního Czechmana vyhrál Přemek Švarc (4:04:28h) a Helena Kotopulu (4:31:00h). Skvěle zorganizovaná povedená akce.

  + další fotky
 • 2.6.2017

  majda2016 Majda včera, v rámci 3.kola přeboru mladšího žactva na Olympu, běžela štafetu 4x60m + 150m a vrhala 2kg koulí. Účastník musí jít v každém kole jiné disciplíny (pravidlo přeboru), dle rozhodnutí trenéra. S tím naprosto souhlasím. Komplexnost u dětí na prvním místě. Občas to ale těžce berou, protože je každý na něco jiného. U Majdy zatím jednoznačně převažuje vytrvalost nad sílou a dynamikou.

  Štafetu na 60m šla za újezdské Déčko 31,97s, 150m 24,28s a kouli 7,69m. V té mě docela překvapila. Bylo to cca o metr dále než posledně. Desátým místem přispěla oddílu jedním bodem do celkového hodnocení. V něm se přetahují o vítězství s pražským velkoklubem Slávie. Závěrečné 4.kolo MPD proběhne v úterý 20.června v Edenu.

  Plán na víkend:
  Sobota:
  Majda + já - Czechman triatlon
  Neděle:
  Filip - fotbalový mistrák, doma Chrást

Ondrateply.cz

Trénink

Dnes

Běh: odpoledne Klánovice
Plavání: 6h Fialka
Kolo: na bazén a zpět
Ostatní: plavčík Fialka

Zítra

Plavání: před během Podolí
Kolo: 14h MTB Úvaly
Závod: VŠ liga Modřany - běh 10km
Ostatní: strečink + regenerace

Více o tréninku

Závody

25.3.2023 ( bude zítra)
VŠ liga Modřany - běh 10km

28.3.2023 (bude za 4 dny)
Jarní běh Europlantu - 4,5km

30.3.2023 (bude za 6 dní)
Memoriál Otakara Pachmanna - 6km

Komplet termínovka

Kilometrovník

Kompletní kilometrovník

Galerie

Galerie

Archiv

Kompletní archiv

Návštěvnost

TOPlist