Archiv

Leden 2016

 • 30.1.2016

  Sobota 30.1. až pátek 5.2. - jarňáky Dolní Dvůr v Krkonoších

  Stejně jako posledních 10 let razíme s rodinou na jarní prázdniny dětí do Dolního Dvora v Krkonoších. Vyžití a starosti o chalupu jsou tam maximální. Nějaký sníh je, má být teplo (to mi vyhovuje). Opět bude na vše více času, takže proběhne malé soustředění. Nechci se konkrétně zaměřovat (jen na životosprávu). Trénik budu plánovat podle rodiny, únavy, pocitu, počasí, ... vždy den předem. Navíc mám v plánu několik dlouhých laufů na běžkách. Ve středu dáme nedaleký běh na 6km v Batňovicích, v případě nepřízni počasí 3km v hale v Jablonci. Určitě opět zařadíme dlouhou chodeckou tůru po hřebenech. Předběžný plán akcí vidím takto:

  neděle 31.1. Jilemnická 50 - běžky klasika
  středa 3.2. běh Batňovice - 6km
  sobota 6.2. Boboloppet - běžky 90km skejt
  neděle 7.2. Orlický maraton - běžky 40km klasika
 • 29.1.2016 - Majda dnes 800m v hale na Strahově za 3:09,4min. Opět posunula o 6s své maximum.
 • 28.1.2016 - Včerejší Winter Indoor Triatlon podle plánu. Poslední čas se mi povedl o necelou minutu vylepšit na 45:46min. Pata přežila, což je momentálně nejdůležitější. Organizátor prodloužil závod do konce března. Přihlásil jsem se ještě na jeden termín (středa 23.března). Všem co dělají triatlon doporučuji. Je to skvělý trénink přechodů v teple.

  1 2

 • 27.1.2016

  trenažer Včerejší 1500m v hale jsem raději kvůli patě vypustil a poseděl na chvilku na válcích s Majdou u televize (na fotce). Od Vánoc (dostla silničku) to občas společně děláme. Pořídil jsem kvůli tomu pro ní trenažer s upnutím zadního kola. Snažím se to vždy udělal zájímavé (rovinky, střídání zátěže, ze sedla ...), aby jí to bavilo a utíkalo. Čekám od toho, že si nové kolo ošahá a přechod na ven tak bude jednodušší. Sama chce pracovat na své největší cyklistické slabině :). Dnes už to nevydržím a dám přihlášený Indoor triatlon s cílem posunutí posledního času.
  Majdu v pátek čeká 800m v hale na Strahově v rámci veřejných atletických závodů žáků za oddíl ŠSK Újezd nad Lesy, který pravidelně navštěvuje. V sobotu měla plavat štafetu na Kladně. Tu ale kvůli kolizi s přípravným kurzem na přijímačky rušíme. Filip bohužel momentálně pobývá v nemocnici, kvůli problémům s břichem :(. Zítra ho snad pustí domů.
 • 26.1.2016

  Jubilejní X. ročník Czech BIGMAN FESTIVAL - PRAHA 2016

  Kontraverzní festival Bigman se po loňské odmlce letos uskuteční. Pojede se na klasických tratích po uzavřené Strakonické. Pouze místo plavání se o kus posune. Navíc je přidán sprint triatlon (0,7-20-5km). Vše proběhne 1-2.července. Pro přihlášené do půlky února nabízí hlavní organizátor 50% vrácení startovného (při úspěšném dokončení v časovém limitu). Pravděpodobně absolvuji střední triatlon (1,9-100-21km) jako skvělý domácí trénink. Moraviaman (můj hlavní závod sezony) je jen 14 dní před.
 • 25.1.2016 - Noha se hojí. Je naštěstí bez zánětu. Zabral na to osvědčený zelý Novikov s kombinací se sypkým Framykoinem. Zkoušel jsem s ní spinnig, to docela šlo. Upravil jsem kvůli tomu vyřazené boty, aby to maximálně větralo (vel.43, klidně komukoliv půjčim). Starám se o ní, jako o miminko. Hlavně to neuspěchat. Už přemýšlím, jak to zabalit na bazén, aby se do toho nedostala voda.

  1 3

 • 24.1.2016 - Filip na dalším fotbalovém zápase zimní ligy, za starší žáky Úval, vítězně proti Radošovicím 5:0 (2:0). Další zápas odehrají až v sobotu 13.února. Soupeřem budou Dolní Počernice.
 • 23.1.2016 - Dnes Budějovický garážová maraton za 2:51h na celkovém 5.místě (3.v M40). S celou akcí i výkonem jsem maximálně spokojený, vůbec jsem to nečekal. Celé bez krize na dobrý pocit. Ke konci jsem úmyslně zpomalil a dobíhal v klidu. Vyhrál ultramaratonec Dan Orálek (2:39h). Měl jsem tu čest s ním několik koleček běžet (přesněji hákovat), díky jeho žaludečním problémům. V ženách Radka Zbíralová (3:17h), se kterou jsem cestoval. Jediný veliký problém mám s orvanou celou patou. Něco mě v osvědčených botech začalo tlačit a špatně to dopadlo. Měl jsem zastavit a řešit to. Pravděpodobně to způsobyly zatáčky kolem sloupů nebo se mi tam něco dostalo. Běžel se 63x okruh ve tvaru písmene E. Kupodivu to docela utíkalo. Jen bylo občas náročnější předbíhání pomalejších. Příští rok stopro na akci zase vyrazím. Napověděla mi, že na plánových 2:40h v Praze by mohlo být.
  Buhužel kvůli noze musím vypustit zítřejší Kašperskou 30ku na Šumavě. Bylo by to trápení o ničem. Chci to rychle vyléčit. Stopro vypustím plavecké tréninky začátkem týdne, kvůli nebezpečí zánětu. Mám s tím bohaté zkušenosti. Nahradím ho suchým tréninkem. V ohrožení je i úterních 1500m v hale a středeční Indoor Triathlon. Vše rozhodnu podle aktuálního stavu.

  + odkaz na podrobné výsledky maratonu zde
 • 22.1.2016 - Ven do zimy se mi dnes nechtělo, tak jsem do teplé haly na 1km na poslední chvíli vyrazil (čas 2:58,4min). Běžel se, jako nejdelší trať, v rámci 3.veřejných závodů na Strahově. Vůbec jsem v týdnu nedpočíval, ráno ani nevstal na bazén, takže to opět bylo protrápené. Je to vše stále úmyslně ve veliké únavě. Navíc před extra náročným závodním víkendem (sobota maraton, neděle dlouhé běžky). Mám ho v plánu jít trochu zadrženě, aby mě neoddělal. Cítím, že to po odpočinku bude velmi dobré. Ten mám v plánu po dovolené s rodinou v Dolním Dvoře v Krkonoších, na které jsme první únorový víkend. Na ní se opět chci zaměřit na plavání a běh. Plus dám několik bězkařských laufů. Po týdnu honičky v práci (ten tréninkový odpočinek) jedu koncem měsíce na soustředění najíždět cyklistické kilometry. Dále uberu na objemu a začnu pracovat na rychlosti. Sezona už se bude rychle blížit. Cíle mám jasné.
 • 21.1.2016

  Hodnocení sezony 2015 + cíle 2016

  Jako každoročně na přelomu roku hodnotím uplynulý a dávám si cíle na následující. To považuji za nutnost. Je to pro mě důležitá motivace do dalšího poctivého tréninku. Ten právě uplynulý 2015 bych nazval jako dobrý. Trochu se mi zastavil růst výkonnosti. Přisuzuji to času, který mám na trénink k dispozici. Více už ho prostě není, proto se v poslední době snažím vychytávat chyby a efektivněji ho využívat.
  Povedly se mi těsně posunout běžecké osobáky na půlmaratonu a maratonu. Bohužel mi vylepšení časů na jarních desítkách (Kbely a Pečky) o pár vteřinek uteklo. Obě ale byly týden po sobě pod 35 minut. Stanovené časové limity jsem nesplnil, proto je pro nadcházející sezonu nechávám naprosto totožné.
  Za nejlepší výkon považuji posunutí času na červnového Moraviamanovi (dlouhý triatlon o distancích 3,8km plavání + 180km kola + 42,4km běhu) na 8:54:32h. Další dva dlouhé triatlony (Roth a Slovakman), ve třech týdnech po sobě, nebyly pocitově i výsledkově dobré. Během celého roku jsem opět zvládnul přes 100 závodů viz VÝSLEDKY 2015. Řadu jsem jich chodil spíše tréninkově a často na hraně ve veliké únavě. To bych rád v následujícím roce změnil a pokusil se vyladit na několik akcí. Z oblíbeného seriálu FORD CZECHMAN TOUR pravděpodobně absolvuji jen čtyři závody. Opět chci absolvovat celé seriály Tři pro zdraví a H-tour, kde bych rád bojoval o celkové vítězství seriálu. Ještě jednou díky moc organizátorům těchto seriálů za výhodné startovné podmínky (včetně celé rodiny). Kvůli materiálovému zajištění jsem se v poslední době finančně vydal, proto si letos dovolím jen jeden podzimní zahraniční maraton. Jinak zůstanu závodit doma. V datech a číslech to vidím takto:

  So 5.3. Kbelská desítka - pod 34min (nebo na Pečecké 12.3.)
  So 2.4. Pražský půlmaraton - pod 1:15h
  Ne 8.5. Pražský maraton - pod 2:40h
  So 20.6. Moraviaman IM MČR - zabojovat o čelní pozice
  So 30.7. TriPrague 1/2IM - předvést maximum

  Navíc chci více rozjet nový projekt KANÁL LAMANCHE, o něhož zdolání bych se rád pokusil v roce 2019.
  Cílem zimní přípravy zůstává posun plavecké výkonnosti a s tím spojené pravidelné ranní navštěvování Hisporteamového Hostivařského bazénu. Hlavní jarní snahou bude opět pokus snížení váhy, kterou považuji za velmi důležitou. S tou mojí se dá závodit, ale nedá vyhrávat. Začátkem roku opět absolvuji, pro oživení rychlosti, několik halových běžeckých závodů. Také zařadím nějaký ten domácí běžkařský lauf, aquatlon (plavání + běh) a Indoor triatlon. Navíc chci k poctivé regeneraci (sauna, vířivka, strečink, protahování...) zařadit pravidelné otužování a udržet 1x týdenní posilovnu s Láďou v Úvalském fitku Mamut. Již koncem února jedu na 2 týdny na soustředění za teplem opět na osvědčené Kanáry se zaměřením na kolo. To považuji před sezonou za nutnost. Termínovka 2016 je již na světě a opět se rychle plní.
  V rámci těchto stránek se chci více zaměřit na ostatní členy rodiny. Chtělo by to začít pracovat na poloviční úvazek. Vše v poslední době hrnu ve veliké únavě před sebou. Už aby manželka začala po dokončení školy dělat tu kariéru :).
 • 20.1.2016 - Včerejší druhé veřejné halové závody ve Stromovce ve veliké únavě. 400m za 1:01,7min, 800m 2:21,4min. Trochu jsem to po náročném víkendu čekal. Za osobákama jsem zůstal dost daleko. Byl to ale skvělý běžecký trénink v teple, jak má být. Třetí páteční závody na Strahově pravděpodobně, kvůli sobotnímu maratonu v Budějovicích, vypustím. Chtěl jsem na nich jít 1km.

  + odkaz na 10min sestřih ČT Sport ze sobotních nočních běžek v Bedřichově, několikrát se tam mihnu
 • 19.1.2016

  Těžká tréninková sobota = běh na Blaník + noční běžky

  blanik2016 Zimní běh na Blaník (půlmaraton 21,1km) pevně zakořenil v mé termínovce. Navíc jsem nechtěl přijít o přesunuté noční běžky v Bedřichově, takže náročná sobota byla na světě. Kombinovat běh (nohy) a běžky (převážně ruce a záda) se dá. To mám několikrát odzkoušené, ne ale v jeden den. Vše proběhlo podle plánu. Byl z toho skvělý trénink bez větších následků a hlavně první dobré svezení na běžkách. Na Blaníku jsem zadrženě finišoval na celkovém 10.místě v čase 1:33:09h, běžky na 23.místě (1:56:57h). Na nich to mohlo být o fous lepší, kdyby jsem neodfláknul mázu lyží. Navíc jsem se nechal, při průjezdu do druhého kola, strhnout finišujícími do cíle (co jeli poloviční trať) a nezahnul včas. Několik slušných metrů jsem si přidal a hlavně nechal ujet skupinku, ve které se do té doby pohyboval.

  2 3

  Podobnou ještě těžší kombinaci mám naplánovanou na nadcházející víkend. V sobotu půjdu garážový běžecký maraton v Budějovicích jako tempový trénink. V neděli se přesunu na běžky na Šumavu. Tam se jede třetí díl seriálu Skitour, Kašperská 30ka klasickým stylem.
 • 17.1.2016

  Páteční 1.veřejné atletické halové závody na Strahově - 2km

  hala2016 Obliba a účast na veřejných pražských halových závodech rok od roku roste. Letos jich je vypsáno šest. Probíhají na Strahově (USK Praha) a Stromovce (OLYMP Praha). Opět je zařazuji do tréninku pro oživení rychlosti, kterou mám vždy před sezonou mizernou. V pátek se v nafukovačce na Strahově uskutečnil první. Vždy vybírám nejdelší běžeckou trať, takže volba 2km byla jednoznačná. Cíl vylepšit osobák, za 6:18,4min (1km-3:10, 2km-3:08), se mi těsně podařil. Čekal jsem ale o fous více. S odstupem času nakonec spokojenost po připomenutí přísloví: nemusí pršet hlavně když kape. Byl to skvělý běžecký trénink v teple. Akci jsme dali společně s Pájou Mužíčkem (6:40min, letos druhý na veleznámém Vánočním plavání otužilců ve Vltavě) a Jirkou Součkem (6:05min), který s přehledem zvítězil druhý den na sobotním Blaníku. Ten jsem také absolvoval navíc s noční Bedřichovskou 35kou. O náročné sobotě brzy. Odkaz na podrobné výsledky páteční haly zde. Další hala již toto úterý ve Stromovce. Pravděpodobně půjdu těžkou rychlostní kombinaci 400+800m.
 • 15.1.2016 - Na horách slušně napadlo, takže se sobotní odložená noční 35ka v Bedřichově (druhý díl seriálu noční 35ka v Bedřichově) pojede skejtem na původní trase. Na první pořádné svezení se šíleně těším. Akci všem doporučuji. Půjdu do ní ne zrovna čerstvý, protože si dopoledne dám náročný běh na Blaník. Dnes navíc jdu na Strahově 2km v rámci prvního kola veřejných závodů. Rodina razí na celý víkend na sjezdovky na Klíny do Krušných hor. Asi nejen tam bude díky sněhu přetlak.

  Včera jsme doma přivítali nového člena rodiny. Konečně jsem dotáhnul dlouho připravovanou cyklokrosku. O víkendu jí snad projedu, do těchto podmínek ideální. Terén začnu jezdit převážně na ní. Starého bajka (malý 50cm rám) dostane Majda.

  lasergame

 • 13.1.2016

  1 Na sobotní 2 míle do Stromovky jsme z domova vyráželi s Úvalákem Láďou již v 5:30h. Naplánovali jsme totiž ještě před bazén v Podolí. Po příjezdu do Stromovky se u prezentačního stolku vinula dlouhá fronta, protože bylo naplánováno celkové vyhlášení lívancového seriálu 2015 (započteno 9 nejlepších výsledků). V poslední době cítím, po slušně proběhaných vánočních svátcích, formu. Chtěl jsem zkusit zaútočit na vousatý osobák 10:46min. To ale bylo, při pohledu na namrzlý povrch, rychle přehodnoceno. Navíc jsem zkusil běžet v nesmekách (gumové protiskluzové botičky natažené na klasických botách). Bylo to v nich půl na půl. Po ušlapaném sněhu a ledu dobré, po holém asfaltu pomalé. Díky tomu jsem skákal pořadím. Od začátku šel do čela Daniel Noah, který v poslední době zkouší triatlon. Za "mlada" v jeho rodném USA velmi dobře běhal (desítka hluboko pod 30min!). Na startovní čáře se nečekaně objevil vynikající ultravytrvalec Radek Bruner. Ten zase umí 100km kolem 7h. Po volnějším začátku se postupně posunul až na úplnou špici a už jí nepustil (10:55min). Ve finiši těsně za ním Daniel (10:58min), pak já jen za další vteřinu (10:59min). Díky namrzlému konci jsem stahoval. Třetí místo a hlavně čas v těchto podmínkách beru. Vítězství a hlavně skalp zvučných běžců nebyl vůbec daleko. Běžel i brácha a Libor (Morová Šleha), který v celkovém pořadí seriálu bral bramboru. Naše výsledky níže, vše podrobně zde. Znovu upozorňuji na naprostou výsledkovou spravedlivost. Časy se totiž násobí věkovým koeficientem.

  2 3 4

  Libor 12:07min
  brácha 12:47min
  Láďa 13:34min
  já 10:59min

  Již tento pátek běžím v rámci prvního kola veřejných halových závodů na Strahově 2km. Cíl vylepšit loňský čas 6:20min mám jasný.
 • 12.1.2016

  Jizerská 50 2016 Z letošní Jizerské 50ky jsem dorazil ve slušném rozladění. Důvodů bylo několik. Začalo to odloženým startem (proti plánu o téměř 15 minut) kvůli slavnostnímu ceremoniálu eliťáků. V tenkých dresech jsme (v úzkém koridoru bez možnosti pohybu) slušně zmrzli. Trvalo mi tři kola ze čtyř, než jsem se zahřál. Navíc jsem netakticky odstartoval (na startu byl 30min předem) někde v první třetině vlny, takže předjíždění na úzké ucpané trati bylo téměř nemožné. Lyže jely hlavně dolů suprově, posun o každé místo kupředu byl ale rizikovým činem. Několikrát jsem se dostal do kolize, naštěstí bez pádu a poškození vybavení. Slušně mě ve druhém okruhu rozhodil jeden nejmenovaný spoluúčastník, který za mnou řval: co děláš takhle vepředu, když na tom neumíš. Ve výsledcích samozřejmě o parník za mnou. Po dojetí jsem se pozdravil s babičkou a dědou ze Slovan, kteří dorazili zafandit z nedalekých Hrabětic. Rychlé (opět mizerné) občerstvění a rychle na skibus směr Jablonec pro auto. To byl poslední hřebíček, protože proti plánu nejel. Vrátil jsem se aspoň do stanu prohodit pár slov se Štěpánem H. (společně na fotce), který mi vyzvedával čílo a trávil čas kolem akce. Ještě jednou díky moc. Náladu se mi povedlo srovnat až v plánované Jablonecké sauně a bazénu.
  Účastí jsem chtěl letošní zkrácený ročník podpořit a nepřijít o pracně vyjetou první vlnu. To se za čas 53:37min (celkové 155. místo, 79.v M40) povedlo. Při dalším ročníku ale budu těžce zvažovat účast. Výše startovného ku kvalitě závodu a všeho kolem se nejen mně absolutně nelíbí. Z triatlonových akcí jsme zhýčkaní. Asi jen diváci si letošní Jizerku užili, protože pevné kamery na malém okruhu zachycovaly vše podrobně během celého závodu. I na Bedřichovské hlavní tribuně bylo (díky točení krátkých koleček) na co koukat. Bylo něco neuvěřitelného vidět lehounké soupaže prvního Eliassena z Norska. Standa Řezáč bohužel na první nestačil, finišoval až na 12.místě. Vše v číslech podrobně zde. Snad se mi jí ještě letos podaří objet celou. Již tuto sobotu si, po Zimním běhu na Blaník, nejpíše dám skejtem přeloženou Jizerskou noční 35ku. Když nenapadne, tak se pojede na této trati.
 • 11.1.2016 - Uplynulý víkend rozdílných pocitů a výsledků. V sobotu jsem v namrzlé Stromovce (2 míle - cca 3,2km) bojoval s Radkem Brunerem a Danem Noahem o vítězství. V neděli pak doslova litoval účasti na Jizerské 50. Vše kolem brzy.

  Filip se v sobotu na dalším fotbale zimní ligy dostal na hřiště až v samém závěru. S Březiněvsí těsně prohráli starží žáci Úval 3:2 (2:1). Další zápas odehrají již tuto sobotu. Čekají je Radošovice. Výkop v Kolovratech u Říčan v 11h.

  Majdě založena TERMÍNOVKA 2016. První jí čekají za SOP Kolín plavecké závody na Kladně v rámci Mistrovství ČR družstev. V atletice je bohužel ještě letos mladá (ročník 2005), aby se mohla zúčastnit zimních halových závodů. S organizátory akcí zkouším řešit její možný start.
 • 8.1.2016

  graf wattbike Dnes aktualita pro vyznavače cyklistiky, z nedávno absolvovaného Winter Indoor Triathlonu.
  Pro připomenutí o co šlo. Novinkou pro tento rok je použití ergometru Wattbike, díky kterému je možno sledovat online techniku šlapání v průběhu závodu a další údaje (spárování s CycleOps Virtual Training, díky kterému je na obrazovce vidět jak závodíte, aktuální watty, kadenci, rychlost, tepovou frekvenci, pokud si účastník donese svůj hrudní pás podporující technologii ANT). Dále je na nohu připnouto zařízení Moxy, které v reálném čase určuje úroveň okysličení pracujícího svalu a procento hemoglobinu transportující kyslík.
  Vše se zdá na první pohled složité. Ve skutečnosti to tak (po krátkém vysvětlení dohlížející obsluhou) vůbec není. Technika a sledování cyklistické výkonnosti je třeba. Novým metodám jdu naproti. Report mého počínání s grafickým zobrazením techniky šlapání a spotřeby kyslíku v aktivním svalu (boční stehenní) v průběhu závodu zde.
 • 7.1.2016

  Jizerská 50ka se pojede na velmi zkrácené trati

  Tato akce patří mezi mé nejoblíbenější. Rozhodnutí konání závodu, na extra zkrácené trati, jsem neuvítal s nadšením. Pojede se totiž jen 4x3,6km uměle nasněžené kolečko. Navíc budou lidi rozděleni do vln po 400, kde bude každá startovat kvůli propustnosti trati odděleně (od pátečního odpoledne až do neděle). Můj start 6.bloku (jen 400 nejrychlejších hobíků loňska) je naplánován hned po závodu eleťáků na neděli 11:30h. Hlavní televizní se pojede od 8:30h 15ti kolově na totožné trati. Můžeme ho živě sledovat na ČT Sport.
  V posledních dnech u nás slušně napadlo. Jizerkám se ale srážky zatím vyhýbají (jen 5cm přírodního sněhu). Mají tam dorazit koncem týdne. Může se tedy paradoxně stát, že trať bude jetelná celá. Závod je ale třeba předem připravit, takže by případná sněhová nadílka posloužila na delší rozjetí a vyjetí.
  Letos to tedy bude na cca 15km trati doslova sprint. Taktika je jasná. Po startu se nedostat do tlačenice ve zúžení ze stadionu. Před výstřelem být na místě dostatečně před a zabrat výhodnější čelní pozice. Extra přitáhnout začátek.
  Najeto na běžkách kameňačkách mám v posledních dnech jen pár kilometrů v Klánovickém lese. Ani o Vánocích se nikde nedalo (jen 500m svážnice pod Medvědínem na Mísečkách). Závod budu brát jako trénink před dlašími běžkařskými laufy, které se snad pojedou. Určitě se po cestě stavím v bazénu v Jablonci. Organizátory je nutno pochválit, protože udělali pro konání sledované Jizerky maximum. Budou to mít letos extra náročné. Kdyby nezačalo mrznout, tak se měla snad dokonce běžet. Hrozí také (kvůli občasnému zrušení) vyřazení z Worldloppetu, proto se stále diskutuje na změně termínu.
 • 6.1.2016 - Dvě videa. Na prvním trénink Majdy na novém silničním kole na válcích. Druhé z přeplněné sjezdovky ve Vítkovicích (Filip červená bunda, Majda modrá, poslední Jana).

 • 5.1.2016 - Slíbené výsledky ze Silvestrovského běhu Havlovicemi.

  Níže fotky kolem Vánoc, hor ve Vítkovicích a tůry na Sněžku.

  1 2

  3 4

  5 6

  7 8

  + další spousta fotek zde, bude i video z prvního tréninku Majdy na válcích na nové silničce a lyžování na přeplněné sjezdovce

Ondrateply.cz

Kilometrovník

Kompletní kilometrovník

Galerie

Galerie

Archiv

Kompletní archiv

Návštěvnost

TOPlist