Archiv

Červenec 2016

 • 30.7.2016

  TRIPrague (1,9km plavání + 90km kolo + 21,1km běh)

  Dlouho očekávaná pražská triatlonová akce za námi. Nakonec se sešlo celkem kvalitní pole s několika cizinci. Přispělo tomu i vypsání závodů jako MČR. Hlavním favoritům ale nepřálo. Filip Ospalý po kole odstoupil. Loňského mistra na 1/2IM tratích Tomáše Miku potkal defekt, po kterém dále nepokračoval. K vítězství tak měl cestu otevřenou Karel Zadák (4:12:08h), který se úspěšně k triatlonu vrátil. Je přesně můj ročník 78, takže o extra soupeře navíc. V ženách bere mistrovský titul Pavlína Švadlenková.

  1 2

  Již při pohledu na startovku mi bylo jasné, že jen výkon na hraně maxima bude znamenat pódiové umístění. Nakonec jsem za 4:32:40h bral celkové 12.místo, bramboru v kategorii. Maximální spokojenost s plavání jen cca 1,5min za silnou skupinou, která se prala o čelní pozice. Vyhořel jsem na kole. Vůbec to nejelo, trápení při každém šlápnutí. Přičítám to hlouposti - cyklistický neodpočinek pár dní před. Běželo se mi bez krize celkem dobře těsně přes 1:30h (čelo kolem 1:22h, loni 1:27h). Potřeboval bych to delší. Na tom jsem se shodnul v pozávodní rozpravě s Petrem Vabrouškem (8.místo 4:22:41h).
  Skvělý vyrovnaný výkon předvedla manželka Jana na doprovodném MINI TRIPrague (0,4-18-4km). Mezi ženami finišovala čtvrtá, kategorii vyhrála. Podrobné výsledky zde.

  V neděli jedeme na poslední chvíli s Majdou na triatlon do Tábora. Již se vrátila z atletického soustředění. O něm v další aktualitě.
 • 28.7.2016

  powertap V poslední době se v cyklistice mluví o výkonu. Stavějí podle něho tréninky, jezdí na osvědčených hranicích závody. Dlouho už o tom přemýšlím. Jen cena wattmetrů byla stále pekelná. Na jaře jsem zničil tréninková kola, tak bylo rozhodnuto jít do toho. Zvolil jsem variantu v náboji zadního kola od Powertapu. Tato značka nabízí i kopmlet s kvalitními Al ráfky DT Swiss R360 "jen" za 800E. Náboj se dá samozřejmě koupit solo (cca 15tis) a zaplést na téměř jakýkoliv ráfek. To mě výhledově čeká na závodních karbonových kolech. Navíc jsem k tomu musel dokoupil použitou základní navigaci Garmin Edge 510, která umí s wattmetrem bezdrátově komunikovat (ANT+). Bohužel to Powertap neumí s Polarem, kterým mám osazená všechny kola. Nezbívá než vše postupně vyměnit za Garmina, který je stejně v poslední době jasnou jedničkou. Umí měřit i ve vodě, což je pro triatlon suprové.
  A jak se mi to osvědčilo? Nemá to chybu. Člověk hned krásně vidí jak na tom momentálně je (poměru k tepům). Hlavně to donutí totálně změnit styl jízdy do kopce a z kopce (pro nejefektivnější udržení rovnoměrné watáže). Současně mám maximální cyklistickou hodinovou výkonnost kolem 320W (Chris Froome prý přes 400W). To jsem pro zajímavost zkoušel a vydržel na absolutní hraně necelých 10min. Existuje ještě několik dalších kontraverzních způsobů měření (střed, kliky, pedály). Je na každém, jakou variantu zvolí. Rozhodně v tom vidím přínos a dobrou investici.
 • 26.7.2016 - Včera tempová běžecká desítka v Modřanech za 38:48min na 5.místě. Bylo to den po krátkém triatlonu podle očekávání unavené. Téměř všichni přednedli (hlavně asi díky vedru) pomalejší časy. Byl to dobrý trénink před sobotním TRIPrague, kde bych chtěl jít podobné tempo pod 4min/km. Bude se jednat o klasický triatlon na polovičních ironmanských tratích (1,9-90-21km). Letos je vypsán jako mistrovství ČR. Na startovce je skvělá konkurence. Obhajoba loňského 10.místa (2.v M35) bude velmi těžká. Zkusím prodat vše. Manželka Jana si dá doprovodný MINI TRIPrague o distancích 0,4-18-4km. Vše se bude odehrávat v centru Prahy kolem Střeleckého ostrova u mostu Legií. Nezávodníkům doporučuji přijet se podívat.
 • 24.7.2016

  Pražský triatlon - udržení průběžného vedení v seriálu

  1 Nedaleká triatlonová akce v Horních Počernicích letos přilákala spoustu příznivců tohoto sportu. Jela se jako třetí díl seriálu HT TOUR 2016. Naše rodina, mimo Majdy pobývající na atletickém soustředění, stála na startu také. Filip se statečně popral s distancemi 0,1-2,5-1km. Manželka Jana si se mnou dala hlavní závod SPORT (0,75-40-10km). Vedla si dobře. Za čas 2:35:41h brala třetí místo a o parník odskočila všem ženám v celkovém bodování seriálu. 2 Mé počínání nezačalo v úvodním plavání šťastně. Přišel jsem v klasické mele o brýle, které jsem dlouho rovnal. Totál mě to rozhodilo. Do tempa jsem se dostal až v úplném závěru. Bohužel o pár vteřin přede mnou vylezli z vody silní cyklisté, kteří vytvořili střídající skupinu. Marně jsem se je snažil stíhal. Téměř celé deštivé kolo jel za své a slušně si hrábnul. Rychlé druhé depo a stíhání čela na profilově těžké trati. Kopce se mi šly extra dobře. Řadu lidí se povedlo předběhnout. Třetího Tomáše Burdycha až před cílovou rovinkou. Opět se vyplatilo bojovat do konce. Odměnou byla bedna za 2:03:57h, přesněji až 4.místo. S přehledem vyhrál Tomáš Mika (1:55:02h), který se velmi sportovně odmítnul jakožto profík počítat do výsledků pro vyhlášení. Hlavně na kole předvedl famózní výkon. Ani již zmíněný balík ho neměl šanci sjet. Podrobné výsledky zde. Směr domov jsem ale nevyrážel moc spokojený. Troufnu si říct, že byla šance letošní ročník Pražského triatlonu ovládnout. Opět mě to utvrdilo, jak důležitou roli hraje plavání. V celkovém bodování také držím průběžné vedení o pouhý bod před Filipem Peřinkou, který mě slušně naháněl. Poslední závod absolvujeme již za 14 dní v Jiříkově. Bude se opět jednat o triatlon na olympijských distancích.
 • 21.7.2016

  Místo tréninkové středy hektický závod

  1

  Téměř každou středu absolvuji kvalitní cyklistický silniční trénink s Broďákama (lidi kolem cykloservisu v Českém Brodě). Stejně tomu bylo i tuto středu. Při příjezdu těsně před 18h jsem dostal otázku: kde máš věci? Vždyť je dnes ten hoby triatlon na Sadské (cca 0,4-20-3km). Bohužel mě to vypadlo. Je toho v poslední době moc. Jedu vám alespoň zafandit. Domů pro věci už to nestíhám.
  Cestou na Sadskou mě samozřejmě začala hlodat myšlenka jet to taky. Ale jak? Vždyť nemám věci na plavání a hlavně boty na běh. Plavat se dá bez nich v cyklistickém dresu, běžet naboso. A bylo rozhodnuto. Na start se postavilo necelých 20 hobíků vyznávajících tento sport. Ve vodě jsem si vypracoval téměř 1,5min náskok, který na kole před střídající skupinkou udržel. Závěrečný běh šel po polňačce na jistotu, hlavně se nezranit. Nakonec to stačilo o necelé 2min na vítězství před trojicí, která si to až do cíle rozdávala o další umístění. V cíli jsem těžce vysvětloval, že to nebylo machrování, že boty opravdu sebou nemám :). Byla to skvělá akce s potrénováním přechodů. Chodidla ale dostala slušně zabrat. Snad se do neděle dají dokupy. Celá rodina jedeme Pražský triatlon v Počernicích. Majda odjíždí na týden s atletikou na soustředění k Sušici. Cítím formu a zároveň obrovskou únavu. Konec týdne měním plán a dávám volnější.
 • 19.7.2016 - Pro příští rok mám jasný cíl: nominovat se na THECHAMPIONSHIP (1/2IM) do slovenského Šamorínu, který se uskuteční v sobotu 3.června 2017. Jedná se o vyvrcholení triatlonového seriálu Challenge Family, který konkuruje seriálu Ironman. V poslední době dokonce získává více na oblibě. Přispívá tomu i hlavní závod Roth (jel se tuto neděli, absolvoval jsem minulý rok), kde Frodeno posunul světové maximum na neuvěřitelných 7:35h! Jako kvalifikační závod (podobná pravidla jako u IM) jsem zvolil Rimini na severu Itálie 7.května 2017. Konkurence se dá očekávat obrovská, protože závodů v Evropě zas tolik není.
  Akci asi spojíme s rodinnou dovolenou. Termínově se Šamorín bude pravděpodobně krýt s naším oblíbeným Czechmanem (1/2IM). Dále dám na konci června tradičního Moraviamana. Případné spoluúčastníky na Challenge Rimini vítám. Registrace byla otevřena. Pro prvních 300 přihlášených je startovné nejvýhodnější ("jen" 170E).
 • 18.7.2016

  + další fotky ze sobotního Železného Chlísta
 • 17.7.2016

  Železný Chlíst - obhajoba loňského stříbra

  1 2

  Tradiční triatlon u Kutné Hory se opět vydařil. Počasí navíc ideální. Vše proběhlo podle plánu. Majda s Janou sestavily štafetu. Majda skvěle cca 600m zaplavala. Manželka na 26km silniční cyklistice lehce ztratila. Závěrečný běh si holky na půl rozdělily. V silné mužské štafetářké konkurenci se rozhodně neztratily. Braly za 1:39:52h bramboru (4min na bednu).

  3 4 5

  Já jsem akci jel celou. Na čelo po plavání ztráta 50s, kterou skvěle hlásil Filip. Následovala malá chyba po rychlém depu v podobě vypadlé tretry. Navíc jsme se na hákovém kole sjeli do silné skupinky. Vypadalo to dobře. První po plavání Pája Mužíček s Jardou Plocem a Jíťou Rudolfovou (Šimákovou) však vzorně spolupracovali a náskok ještě o 30s navýšili. Bylo to ale hratelné. Ztráta v druhém depu jen 1:20min. Na 6,5km těžké běžecké trati Páju předbíhám v druhém kole (i o kolo Majdu). Šlo se mi výborně. Na prvního Jardu to už ale nestačí. Běžel výborně, potřeboval bych to delší. Cíl protínám na celkovém druhém místě (1:19:06h). Znamená to obhajobu loňského druhého místa. V ženách si pro vítězství s náskokem dobíhá Jíťa (1:21:57h) před Lenkou Fanturovou (1:25:16h). Domů, po tradičním grilovaném prasátku, vyjetí na kole. Podrobné výsledky zde. Za rok stopro znovu.
 • 14.7.2016 - Dnešní Ondřejův běh v Krčáku na cca 10,5km za ostudných 49:13min. Dorazil jsem 5min před startem, takže téměř bez rozcvičení. Ani v průběhu se to nerozeběhlo. Vše po včerejší těžké posilovně bolelo, přehnal jsem jí (nejtěžší série na nohy 4x 50x legpress s 200kg). Zítra dávám jen lehké plavání s regenerací v podobě strečinku a sauny.
 • 13.7.2016 - Dvě kola při zdi, to je tradiční běžecký závod na 8km (ženy 4,1km) v pražské Hvězdě. Uskutečnil se včera. V termínovce toho přes léto zas tolik není, takže akce zaznamenala skvělou kvalitní účast. Hlavní závod vyhrál Michal Procházka (28:29min), v ženách Tereza Zuzánková (15:35min). Můj cíl byl oživit rychlost, kterou mám momentálně mizernou. To se mi celkem povedlo. Dorazil jsem na běh v dostatečném předstihu autem, takže proběhlo dobré dlouhé rozcvičení - rozklus, abeceda, protažení a rovinky. V úvodu se mi šlo ztuha, ale postupně se to rozeběhlo. Celé druhé kolo předbíhal, což bylo motivující. V cíli byl za 31:14min na celkovém 11.místě (3.v M35-40). Večer jsem se odměnil thajskou masáží (výhra v závodě). Neměla chybu, skvělá regenerační záležitost, doporučuji. Další podobný běh půjdu již zítra v Krčáku. Na sobotu máme v plánu Železného Chlísta (triatlon 0,6-26-6,5km). Majda s Janou si dají štafetu. Filip bude občerstvovat a hlásit odstupy.
 • 12.7.2016 - Níže konečná tabulka sezony 2015-2016 fotbalového oddílu starších žáků Úval, za které hraje syn Filip. Klukům se povedlo projít celou sezonou bez ztrátou bodu. Právem jim v celkovém pořadí patří první místo. Musím poznamenat, že Filip bojuje o základní sestavu. Tréninky ale navštěvuje pravidelně. Má rozhodně na čem pracovat a výkonnostně se posunout, jen chtít. Momentálně mají fotbalové prázdniny. Nepadlo ani slovo o soustředění před další sezonou.
  Nejsem příznivcem fotbalu. Často v něm nevyhrává ten lepší, možná to je na něm tak zajímavé. Nesnáším simulování a manýry hvězd. Mám rád měřitelné poctivé sporty, kde o výsledku nerozhoduje často šťastná náhoda. Lepší ale hrát fotbal, než dřepět u počítače.

  pořadítýmzápasůvýhryremízyprohryskórebody
  1.Úvaly222200189:1966
  2.Mnichovice221822202:1956
  3.Velké Popovice221633115:2351
  4.Louňovice221516119:2946
  5.Klíčany221318106:6740
  6.Veltěž22113869:3136
  7.Kostelec nad Č.L.221001250:7330
  8.Stříbrná Skalice22621470:13920
  9.Mukařov22431539:8315
  10.Radonice22401820:11012
  11.Mirošovice22301924:2069
  12.Struhařov22211920:2247
 • 10.7.2016 - Včera další jednodušší vítězství na půlce v Praze (1,9+100+21km) v rámci Bigmana za 4:46:21h. Hlavní závod na ironmanských tratích vyhrál Petr Vabroušek před Davidem Jílekem, který o vedení přišel v závěrečném pomalejším běhu.
  Můj závod se mi vyvíjel přesně podle plánu. Z vody jsem vylezl na druhém místě, 4 minuty před silným cyklistou Standou Cibulkou. Odstup jsem v pěti kolech (na Cukrák a zpět) udržoval. Pravidelně doplňoval a hlídal rovnoměrné tempo. Kopec se mi po Krkonošmnovi jezdil na velkou extra dobře. V závěrečném běhu (1:32h, pr.4:20/km) jsem v klidu vedení pohlídal. Standa finišoval cca 3 minuty za mnou. Třetí místo bral za další 4 minuty Stephan Hammerl z Německa. Po závodě jsem ochladil tělo ve studené Vltavě. Před vyhlášením vyjel na kole směr domov. Akce mi splnila cíl ošahání tratí před TRIPrague (1/2IM), který se uskuteční za tři týdny 30.července.
  Navíc jsem časomíře IronTime testoval nový GPS čip. Třeba se jich jednou dočkáme. Zatím má (kvůli baterce) téměř 100g, takže slušné závaží. Cena je prý také značná. Kdyby se to jednou povedlo, tak by odpadly veškeré prahy (brány) pro snímání. Brzy se i od nich konečně dočkáme online výsledků v průběhu akce. To je ve světě naprosto běžné. Díky tomu mě David na IM v Kodani přesně informoval o průběžném pořadí a tím pomohl vybojovat poslední slot pro Havaj. Závodník často (na velkých akcích v tisícičlenném poli) neví, jak na tom je. Tyto drahocenné informace nejen se mnou dokážou udělat neskutečné věci.
 • 8.7.2016

  1


  Záznam 6.dílu studia Gigathlon 2016 televize Sport5. Vše kolem akce na stránkách akce zde.

 • 7.7.2016 - Včera běh v Milíčovském háji na 10km za pomalých rovných 47:00min. Až konec se trochu rozeběhnul. Jinak podle plánu celé na dobrý pocit. Únava po náročné sobotě doznívá. Do víkendu budu na půlku v Praze v rámci Bigmana v plné síle.

  1 2

 • 6.7.2016 - článek o sobotním Krkonošmanovi, který brzy vyjde na etriatlon.cz


  Rozhovor s Ondrou Teplým – vítězem extrémního Krkonošmana


  Pro nedotčené, o jakou akci vlastně jde?

  Krkonošman 3D Full HD je náročný triatlon na ironmanských distancích s celkovým převýšením cca 4500m. Plavecká část se odehrává v Campu Dolce u Trutnova. Silniční cyklistika navštíví pět horských vrcholů Krkonoš, kde jsou kontrolní body a občerstvovací stanice. Závěrečný běh, ve strmých stoupáních spíše chůze, je směrován na Černou horu. Cíl byl letos na horské chatě Krakonoš. Účastník se pohybuje v národním parku, takže musí dodržovat přísná pravidla. Vše podrobně na stránkách závodu www.krkonosman.cz. Loňský první ročník ovládl Petr Vabroušek před Martinem Polesným a Tomášem Martínkem. Za tři týdny v sobotu 30. července proběhne poloviční varianta 3D Half HD.

  3 4


  Máš za sebou docela slušně zajetého Czechmana a Moraviamana. Před týdnem třetí místo na Hostivařském terénním triatlonu. Proč tak rychle Krkonošman?

  S účastí jsem čekal do poslední chvíle, jak na tom budu po této těžké kombinaci. O akci se mluví. Chtěl jsem jí zažít. Koncem týdne jsem se cítil dobře, takže rozhodnutí padlo na poslední chvíli. Šel jsem do ní s cílem kvalitně potrénovat bez následků. To se mi povedlo.

  5 1 2

  Jak vidíš jednoznačné vítězství o téměř hodinu?

  Na start se postavilo pouhých 14 závodníků (loni 25) slabší konkurence, takže vítězství nepovažuji za úspěch. Startovalo se již v 5h. Plavání bylo v mém podání spíš probuzením. Náskok jsem si začal budovat v úvodu cyklistické části. Postupně ho navyšoval. Nohy mi ten den šly výborně. Do druhého depa jsem přivezl 18 minut na celkově druhého Jirku Kalu. Na běhu mi pomohl povinný doprovod v podobě bráchy Štěpána (společně na finišerské fotce). Bez chyby mě občerstvoval a vedl v Krkonošském parku, kde nebylo umožněno značení tratě. Celé jsem to absolvoval bez krize lehce zadrženě, takže maximální spokojenost.

  6

  Jaký byl tvůj největší zážitek?

  Akci jsem si od začátku do konce užil. Bylo na co koukat, neskutečně to uteklo. Vypíchnul bych ochotu hlavního organizátora Honzy Pešana, jeho rodiny a všech dobrovolníků kolem. Stoprocentně naplnili slib: Každý finisher bude vítěz a podle toho s ním bude zacházeno. Musím se také zmínit o jediné startující ženě Aleně Vrátné z Krušnoman TT Litvínov. Všech 14 závodníků dokončilo. Poslední v neděli ráno za deště při 4 stupních za 23,5h. O čas ale vůbec nešlo.

  Kde tě dále uvidíme závodit?

  Závodím téměř každý víkend. Baví mě to. U toho chci zůstat. V nejbližší době mám v plánu několik menších nedalekých triatlonů s rodinou. Koncem července TRIPrague. Na něm bych rád předvedl maximum. Dále začátkem září na Lipně první roční Gigathlonu. Na podzim běžecký maraton Budapešť. Vše na mých osobních stránkách www.ondrateply.cz.


  + podrobné výsledky Krkonošmana zde
  + řada dalších skvělých fotek
 • -->
 • 4.7.2016
  Tipovačka fotbal

  Jdeme do finále. Uzavírka semifinále Tipovačky na fotbalové EURO 2016 ve středu 6.7. ve 21h.
 • 3.7.2016 - Vítězství na těžkém sobotním Krkonošmanovi v čase 12:07:10h. Vše podrobně brzy.
 • 1.7.2016 - Krkonošman FULL HD, to je extrémní triatlon na Ironmanských distancích s převýšením v cyklistické části cca 3200m, na běhu přes 1200m. Startuje v campu Dolce u Turnova zítra v 5h ráno. Na poslední chvíli jsem se rozmyslel a jdu do něho. Na startovce je zatím pouhých 16 lidí. Jak píše hlavní organizátor Honza Pešan: každý finisher bude vítěz a podle toho s ním bude zacházeno :). Do akce jdu s cílem kvalitně potrénovat, dokončit bez následků a vyhrát. Povinný doprovod při závěrečném maratonu mi bude dělat brácha Štěpán.

  Ve středu tempová běžecká desítka v rámci Loap PBT VAŠÍ LIGY v Modřanech za 38:41min na 10.místě.

Ondrateply.cz

Kilometrovník

Kompletní kilometrovník

Galerie

Galerie

Archiv

Kompletní archiv

Návštěvnost

TOPlist