Archiv

Červen 2016

 • 30.6.2016
  Tipovačka fotbal

  Uzavírka čtvrtfinále Tipovačky na fotbalové EURO 2016 dnes čtvrtek 30.6. ve 21h.  + zajímavé počtení od běžeckého kamará Libora O. (Morové Šlehy), který nedávno předvedl na 12ti hodinovce ve Stromovce 106km!

  Minulý týden jsem potkal na výběhu svoji bývalou třídní učitelku. Rázovala si to lesem v kraťasech a tričku s nápisem ZVLÁŠTNÍ ŠKOLA PRAHA 3 a s obrázkem týpka v rádiovce. Trekové hole jí kmitaly v rukách jako jehlice ovčí babičky. Vůbec jsem nevěděl, že je ještě naživu. Vždyť i mně je už skoro šedesát. Už když jsem byl malým Šlehou, zdála se mi postarší. Jak je to dávno, co jsem ji viděl naposledy? Hodně. A poznali jsme se!

  "Ahoj Šleho," povídá a prý: "Jak se ti daří?" A také se ptá, jestli ještě pořád běhám.
  Říkám, že se mám dobře a běhám pořád.
  "Bodejť ne, vždyť si proběhal celou základní školu".
  Já na to, že tohle už si nepamatuju.
  "Ale já velice dobře", odpověděla, "od první do poslední třídy, tuším že do sedmé, jsi byl přece pořád na útěku. Kluci ti nedali pokoj ani na chviličku. Co já jsem se kvůli tomu s vámi natrápila."
  Odpovídám, že mám paměť jenom na obličeje – ostatní ve svý hlavě moc neudržím.
  "Ale na mne si přece pamatuješ."
  "To jo, na vás ano, vy jste na mně byla vždycky moc hodná".
  "Děkuji ti, Šleho… a kde jsi tedy běžel naposledy?"

  Morová Šleha

  A protože měla dost času – v důchodu prý nemá nikam naspěch – začal jsem jí o svým posledním běhání vyprávět...

  Více v článku ŠLEHŮV PRVNÍ BĚH DO ŠUPLÍKU

 • 29.6.2016 - Dcera Majda včera na plaveckém tréninku SOP Kolín test na 3km ve venkovní 50ce. Předvedla slušných 56:59min. Přes prázdniny se jako správný oddíl neflákají. Mají upravené časy tréninků, všecha družstva plavou společně. Podrobný rozpis zde. Poslední týden v srpnu opět proběhne v areálu bazénu soustředění. Majda nebude chybět.
 • 28.6.2016

  Pódiová žně v Hostivaři

  1

  Terénní triatlon v Hostivaři má již pevné místo v termínovce. Je to akce, kterou absolvujeme celá rodina. Stejně tomu bylo i uplynulou neděli. Jen Filip dospával po náročné cestě z dovolené, na které byl v týdnu s babičkou a dědou z Podhájí.
  Klasicky první závodila Majda, která bez problémů (ve slabší konkurenci) mezi holkama zvítězila. Skvělými soupeři ale pro ní byli kluci. Celkově finišovala na pátém místě. Po běhu vedla. Na horském kole jela podle mých rad (kvůli mokré trávě) opatrně, díky tomu trochu ztratila.
  Hlavní kategorie SPORT odstartovala v 10h skokem z mola Hostivařské přehrady. Tu jsem jel já, manželka zvolila kratší variantu KLASIK. Akce byla letos zařazena do Českého poháru v terénním triatlonu, takže přitáhla řadu kvalitních soupeřů. Plavalo se bez neoprenu. Z vody jsem vylézal s lehkou ztrátou až na 9.místě. Bajk se mi jel extra dobře (opět 9. čas). Přičítám to hlavně půjčenému celopéru - Scott Genius 920 29 carbon. Prostě radost z každého šlápnutí, i když to týden po Ironmanu slušně bolelo. V závěrečném technickém cca 11km běhu jsem se prokousal až na celkové 3.místo (2.v M40). Velmi k tomu přispěla rodina a další přihlížející, kteří vzorně hlásili ztrátu. To mě skvěle motivovalo a hnalo. Díky moc.
  Manželka ve své kategorii nenašla konkurentku a i přes pád na kole (dopadl naštěstí dobře bez větších následků) svojí kategorii ovládla. Celkově vyhrál o 19 let mladší Vojta Bednarský (1:55:39h) před Vencou Franckem (1:56:50h). Již zmíněné třetí místo jsem bral těsně já (2:02:27h). Vše v číslech podrobně zde.
  Celá akce opět neměla chybu. Veliká pochvala všem organizátorům a dobrovolníkům. Skvěle jí komentoval Standa Bartůšek. Letos přitáhla silnější i početnější pole účastníků. Za rok jí stopro znovu absolvujeme.

  2 3 4

 • 26.6.2016

  majda2016 Ve čtvrtek Majda šla za atletiku Újezd, v rámci 3. veřejných závodů přípravek v Edenu na Slávii, výšku (110cm), kriket (22,84m) a skok daleký 316cm. Opět skěle potrénovala slabší neběžecké disciplíny. Výsledky zde.
  Já jsem plánované 3km na dráze za Aritmu bohužel nestihnul, možná dobře.
  Sobotní plavecká 5ka se v Jablonci nevydařila. Byla odstartována, ale po dvou kolech zastavena kvůli hrozící bouřce :(. Ta se nakonec nekonala, takže jsem to celé dokončil volnějším tempem. Závodnící odcházeli od vody slušně rozladěni. Bezpečnost je ale na prvním místě.

  + odkaz televizního záznamu ČT sport z Moraviamana zde
 • 24.6.2016
  Tipovačka fotbal

  Uzavírka osmifinále Tipovačky na fotbalové EURO 2016 v sobotu 25.6. v 15h.
 • 23.6.2016 - Včera osvědčené prošťouchnutí únavy v podobě běhu Olympijského dne ve Stromovce na 10km. Podprůměrný čas 38:18min stačil ve slabší konkurenci na celkové 9.místo (4.M39). Akce splnila přesně to, co jsem od ní očekával.
  Dnes půjdu za Aritmu na Kotlářce, v rámci 3.kola pražského přeboru družstev, 3km.
 • 20.6.2016

  S Moraviamanem napůl spokojenost

  Zajetý čas těsně po 9h (8:59:50h) se počítá, ale nejsem s ním spokojen. Bral jsem za něj celkové 7.místo (2. v M35). Plavání (o cca 200m kratší) podle plánu za 56min. Bohužel skupina, se kterou dokážu v poslední době jet, vylezla z vody o cca 3min dříve. Navíc jsem ztratil spoustu času v depu díky nandavání časovkářských návleků na tretry. Asi chyba, bylo v nich i šílené vedro.

  2 1 7

  Kolo za slabších 4:53h (průměr těsně pod 37km/h) téměř celé za své. Po něm obrovská ztráta na čelo a bednu v kategorii. Tu se mi ale povedlo postupně smazávat třetím nejrychlejším během (3:06h). Opět mě k tomu obrovsky pomohl David, který vzorně hlásil odstupy. Skvěle fandily i manželky a děti.

  8 9

  S odstupem času mě trochu mrzí vypuštěných posledních 5km. Tuhnoucí šestý Honza Šneberger nebyl daleko. Finišoval jen 2min přede mnou. Právě prvních 6 lidí bylo totiž celkově vyhlašováno i finančně oceněno. Plán běžet pod 3h jsem si také nesplnil. Celé to ale bylo bez větší krize a hlavně následků. S tím jsem maximálně spokojen.

  2 1

  Vyhrál díky vynikajícímu běhu Honza Oppolzer (8:28h) před Petrem Minaříkem a Tomášem Martínkem. V ženách Simona Křivánková (9:18h). Oba stanovili nová traťová maxima. Petr Vabroušek nečekaně skončil hluboko v poli poražených až na 15.místě (9:19h). Tím je přerušena jeho dlouhá šňůra domácích mistrovských titulů. Díky moc všem za podporu. Opět to nemělo chybu.

  11 12


  + výsledky podrobně
  + spousta dalších fotek
 • 19.6.2016 - Moraviaman za 8:59:50h na 7.místě, vše podrobně brzy.
 • 17.6.2016 - Vedle sportování a dalších koníčků zvládá dcera Majda i hraní na kytaru. Navštěvuje 1x týdně kroužek pokročilých v domácím úvalském Domě dětí. Níže dvě videa z jejich čtvrtečního vystoupení. Už se to dá poslouchat. Snad bude hraní, po přestupu na gymnázium v Českém Brodě, dále zvládat. Co Čech, to muzikant :).

 • 16.6.2016

  1


  Záznam 5.dílu studia Gigathlon 2016 televize Sport5, ve kterém vystupuji. Vše kolem akce na Lipně možno vyčíst na stránkách akce zde.

 • 15.6.2016
  Tipovačka fotbal

  Uzavírka 2.kola Tipovačky na fotbalové EURO 2016 dnes ve středu 15.6. v 15h.
 • 14.6.2016

  drncak2016 Sobotním Hradešínským Drncákem (MTB na 54km) jsem se podle očekávání od začátku do konce protrápil. Byl to nejhorší druhý den superkompenzační diety, navíc tomu přispělo ranní plavání v Podolí. O výsledek (35.místo za 2:47:32h) absolutně nešlo. Hlavní bylo dostat z těla další glykogenové zásoby.
  Neděli jsem přehodnotil, plánovaný sprint triatlon v Bakově nedal. Jen jsem lehce běhal a vyjel na delší kolo. V pondělí dietu zakončil ranním plaveckým tréninkem a běžeckými úseky. Ty kupodivu šly. Hlava už se asi těšila na objednaný rýžový nákyp, který neskutečně chutnal.
  Díky bohu je to už za mnou. Snad to šílené trápení k něčemu bude. Zkusím do soboty maximálně odpočinout se zařazením regenerace. Do Otrokovic na Moraviamana vyrážíme s Davidem a manželkama v pátek po práci. Zkusím tam nechat vše.
 • 12.6.2016 - Majda v Domažlicích na MČR 50m motýlem v novém osobním rekordu za 41,7s! To stačilo v maximální konkurenci na 15.místo (30 účastníků).

  + pár povedených fotek z Czechmana (1/2IM - 1,9km plavání + 90km kola + 21,1km běhu)

  1 2

  3 4

  6 7

 • 10.6.2016 - Včera jsem ještě dal tréninkově profilově těžký běh v Hodkovičkách na 7km. Čas 29:16min stačil ve slabší konkurenci na celkové 4.místo (2.M40). Majda šla, v rámci 3.kola dvojboje mladšího žactva na Strahově, své slabší technické disciplíny. 60m překážek (13.97s) a skok daleký (313cm). Vše podrobně v číslech zde.
  Tipovačka fotbal

  Tipovačka na fotbalové EURO 2016 ve Francii startuje dnes ve 21h. Nezapomeňte natipovat první kolo + celkového vítěze. Do začátku je ještě možné přidat se.


  Plán na víkend:
  Sobota:
  Majda - Plavání Domažlice - letní pohár ČR
  já - Hradešínský Drncák - MTB 54km
  Neděle:
  Majda - Plavání Domažlice - letní pohár ČR
  Filip - 10:15h fotbalový mistrák Mnichovice - Úvaly
  já - Pojizerský triatlon 0,75-20-5km

 • 9.6.2016 - Dnes rozhovor s manželkou Janou, který nedávno vyšel na stránkách závodu TRIPrague. Toho se letos 30.července společně zúčastníme.


  Rozhovor s Janou Teplou - účastnicí MINI TRIPrague


  TRIPrague není jen pro elitní triatlonisty a vytrvalce. MINI TRIPrague nabízí i hobby účasníkům možnost vyzkoušet si atmosférou triatlonového závodu a to na trase, kterou zvládnou a užijí si ji. Jana Teplá se zúčastnila loňského MINI TRIPrague, obsadila krásné 6. místo a závod ji natolik uchvátil, že si ho nenechá ujít ani letos. Co jí vůbec k přihlášení na TRIPrague přivedlo, kterou z disciplín má nejradši a co by vzkázala těm, kteří ještě s přihlášením váhají? To a mnohé další se dočtete v našem rozhovoru.

  1) V letošním roce absolvujete MINI TRIPrague, účastnila jste se však již vloni. Co vás k přihlášení vedlo?

  Dalo by se říct, že s triatlonem vlastně již pár let žiji. Můj manžel se věnuje triatlonu – ironmanským distancím. Je rád, když ho doprovázím, a tak místo, abych jen tak postávala a fandila, rozhodla jsem se účastnit kratších verzí. Pro MINI TRIPrague jsme se rozhodli pro jeho blízkost a snadnou dostupnost z našeho bydliště. Dalším lákadlem je i místo konání – historické centrum Prahy.

  2) Jaká byla vaše první zkušenost s triatlonem?

  Prvního krátkého triatlonu jsem se účastnila myslím v roce 2013. Od té doby jsem jich pár zkusila – většinou doprovodných k těm dlouhým. Ačkoliv nejsem dobrý plavec, cyklista a vlastně ani běžec, všechno dohromady to nějak zvládám. I když se většinou na trati trochu trápím, po závodě mě všechno přejde a zůstane hrdost, jak jsem to zvládla.

  3) Váš loňský čas byl 1:05:35 a skončila jste na krásném 6. místě. Jaký čas a umístění je vaším cílem letos?

  Já si cíle nedávám, i když po závodě mi to nedá a srovnávám dosažený čas s tím minulým. Umístění není směrodatné, protože závisí na konkurenci, která se zrovna sejde.

  4) Jak na MINI TRIPrague trénujete/plánujete trénovat?

  Já bohužel moc specificky netrénuji, na to nemám čas. Chodím na plný úvazek do práce, mám na starosti domácnost, dvě děti a manžela, který veškerý svůj volný čas trénuje. Do toho ještě dálkově studuji fakultu tělesné výchovy a sportu. Trénuji tedy nekoncepčně, jak mi zrovna vyjde chvíle. Vedu jednou týdně posilovací hodinu ve fitcentru, jednou týdně se snažím proběhnout (z hlediska tréninku pouze udržovací stav výkonnosti) a snažím se jednou týdně doprovázet dceru na plavecký trénink, kde si mohu i já zaplavat v dráze určené pro veřejnost – to je občas dost problém, protože se mi tam „motají“ i méně zdatní plavci a občas i úplní neplavci. Abych to shrnula, opravdových tréninků zaměřených na zlepšování výkonnosti moc nemám. Nejlepším tréninkem je tedy závod! Jsem ukázkou toho, že se dá krátký triatlon zvládnout i bez většího objemu trénování.

  5) Na co si z loňského ročníku MINI TRIPrague vzpomenete jako první?

  Na studenou vodu ve Vltavě navzdory vedru, které panovalo a na netradičně dlouhý přeběh z vody do depa. Původně jsem si nechtěla brát neopren, protože jsem v něm nikdy předtím neplavala, ale ve vodě jsem manželovi žehnala, že mě přesvědčil o opaku. Na startu nás nechali čekat pár minut ve vodě, takže i těm, co neopren měli, byla slušná zima. A co teprve ti, kteří se odvážně vrhli do 17 stupňové Vltavy bez něj!

  6) Měla jste během závodu nějaký humorný zážitek?

  Trochu humorné bylo snad jen to, jak se plavci bez neoprenu choulili na břehu, než byli zahnáni do vody.

  7) Která ze třech disciplín - plavání - kolo - běh - je vaší nejoblíbenější a která naopak nejméně oblíbená a proč?

  Jak jsem již říkala, nejsem dobrý plavec, cyklista ani běžec. Kdybych si ale měla vybrat, tak nejsilnější se cítím v běhu, proto mám tuto disciplínu nejraději. Na druhou stranu je běh až poslední disciplínou triatlonu, takže na něj zůstává nejméně sil. Plavání je v poměru s ostatními disciplínami krátké, takže zbývá cyklistika, kde vždy na ostatní soupeřky nejvíce ztrácím. Nechci říct, že bych cyklistiku neměla ráda, jen mi na ní nezbývá čas trénovat, proto je pro mě nejtěžší částí.

  8) Provozujete kromě triatlonu ještě nějaký jiný sport?

  Je otázkou, co znamená provozovat daný sport. Pravidelně pouze cvičím, běhám a plavu. Kdykoliv však mám čas a příležitost, ráda si zahraji volejbal, projedu na kole nebo kolečkových bruslích. Také miluji turistiku a tanec. Ale když to tak vezmu kolem a kolem mám prostě ráda jakýkoliv pohyb, hlavní je, že se u toho hýbu!

  9) Co byste vzkázala těm, kteří ještě s registrací na MINI TRIPrague váhají?

  Asi to, aby se nebáli, trať zvládnou a ten pocit v cíli za to prostě stojí….
 • 8.6.2016 - Včerejší běh Vidrholcem na 5,8km v domácím Klánovickém lese za 22:43min na 6.místě. Po náročné sobotě dolehla únava klasicky až třetí den. Vůbec se mi na běh nechtělo. Nepomohly ani dvě kafe s redbulem. Nakonec jsem ale vyrazil a tratí se protrápil. Obhajoba loňského vítězství (20:04min) se zdaleka nekonala. Snad to prošťouchlo únavu. Vyhrál Hisporteamový kolega Michal Volejník za 20:56min.
  Zkusím dát dva volnější dny, abych nabral sílu před krutou osvědčenou superkompenzační dietou. Tu nasazuji od pátečního večera do pondělí. Během ní ještě půjdu Hradešínckýho drncáka (MTB kolo 54km), v neděli triatlon v Bakově. Pak zasloužený odpočinek před sobotním Moraviamanem (celý IM).
  O diskutované superkompenzační dietě jsem něco sepsal v aktualitě 12.10.2013, možno dohledat v archivu.
 • 7.6.2016

  1


  Další 15ti minutový 4.díl studia Gigathlon 2016 televize Sport5. Domácí závod ve Švýcarsku proběhne tento víkend. Na start se postaví tisíce účastníků. V rámci našeho závodu na Lipně (2.-4.září) možno objednat skvělý dotažený dres, což jsem hned udělal. Vše kolem na stránkách akce gigathlon.com. Pátý díl studia, ve kterém se ukážu, ve středu 15.6. od 18:40h.

 • 6.6.2016
  Tipovačka fotbal

  Tipovačka na fotbalové EURO 2016 ve Francii spuštěna. Její průběh možno klasicky sledovat na těchto stránkách. Vše vypukne již tento pátek 10.června. Uzavírka prvního kola (12 zápasů) do 21:00h. Je dostatek času přidat se.

 • 5.6.2016 - Sobotní Czechman (1/2IM - 1,9km plavání + 90km kola + 21,1km běh) za 4:15:30h na celkovém 11.místě (3.M35). Šel se mi nad očekávání dobře. Absolutně bez krize na nízkých tepech, což je nejdůležitější. Snad náznak formy. Kupředu jsem se posouval klasicky až 7. nejrychlejším závěrečným během, kde řada lidí tuhla. Vyhrál, v poslední době přezdívaný motorka, Karol Džalaj (4:01:17h, společně na fotce). O jednoznačném vítězství rozhodnul právě na kole, které prolétnul za 2:07h (pr.43km/h)! V ženách nejvyšší stupeň vybojovala na běhu Simona Křivánková (4:25:30h) před Lenkou Královou. Výsledky zde. Czechman neměl opět organizačně chybu. Rodina nezávodila. Byli na prodloužený víkend v Adršpachu na Bišíku. Byl to skvělý test před Moraviamanem (celý IM), který startuje za 14dní v sobotu 18.června v Ortokovicích. Je to akce, kterou mám letos zařazenou na prvním místě. I proto od nadcházejícího víkendu zařazuji krutou osvědčenou superkompenzační dietu. Navíc do té doby tréninkově absolvuji ještě několi akcí viz TERMÍNOVKA 2016.

  czechman2016

 • 1.6.2016

  majda2016 Včera Majda za atletiku Újezd, v rámci 3.kola kvalifikace dvojboje ml. žactva v Edenu na Slávii, 60m 10.12s 27.místo + výška 105cm 23.místo. Ve výsledcích je jako nejmladší na chvostu. O to ale vůbec nejde. Ošahala si její slabé disciplíny a získala nové atletické zkušenosti. 4.kolo proběhne ve čtvrtek 9.června na Strahově. Po něm se rozhodne, jestli to bude oddílu stačit na postup.
  Já včera, před sobotním Czechmanem (1/2IM, svátek triatlonu), poslední těžký trénink v podobě běhu Ness v Hostivaři na cca 5km. Bylo to podle očekávání tuhé, rozeběhlo se mi to až v závěru. Čas 18:36min stačil na celkové 6.místo (4.M40).

Ondrateply.cz

Trénink

Dnes

Běh: odpoledne Klánovice
Plavání: 6h Fialka
Kolo: na bazén a zpět
Ostatní: plavčík Fialka

Zítra

Plavání: před během Podolí
Kolo: 14h MTB Úvaly
Závod: VŠ liga Modřany - běh 10km
Ostatní: strečink + regenerace

Více o tréninku

Závody

25.3.2023 ( bude zítra)
VŠ liga Modřany - běh 10km

28.3.2023 (bude za 4 dny)
Jarní běh Europlantu - 4,5km

30.3.2023 (bude za 6 dní)
Memoriál Otakara Pachmanna - 6km

Komplet termínovka

Kilometrovník

Kompletní kilometrovník

Galerie

Galerie

Archiv

Kompletní archiv

Návštěvnost

TOPlist