Archiv

Srpen 2015

 • 31.8.2015 - Dvě videa z pravidelného tréninku s Láďou v Úvalském fitku Mamut. Snažím se ho bez přestávky 1x týdně udržet. Jen před hlavními dlouhými závody jsem ho úplně vypustil, případně se značně ubralo na váze. V přípravném období (7 týdnů) před podzimním maratonem na Gardě zkusíme postupně navyšovat počet opakování i váhu. Plus navíc zařadím potřebný osvědčený běžecký trénink intervalů na dráze (plán viz níže). Ten bude probíhat každé úterý na venkovním 400m atletickém stadionu A.C. Sparta Praha, Podvinný mlýn, Praha 9, od 18-19h. Všechny případné zájemce vítám. V partě to bude bolet méně :). Vstup v tomto čase a dalších vyhrazených zadáčo.


  Plán úterní dráhy:
  1.týden (Út 1.9.) 16x100m
  2.týden (Út 8.9.) 12x200m + 5km v rámci přeboru družstev
  3.týden (Út 15.9.) 10x400m
  4.týden (Út 22.9.) 8x800m
  5.týden (Út 29.9.) 6x1000m
  6.týden (Út 6.10.) 4x1500m
  7.týden (Út 13.10.) něco volnějšího na dobrý pocit
  Neděle 18.10. maraton Garda (souběžně Stromovka, sobota 17.10.)

  - v další aktualitě o sportovně nabitém víkendu ve znamení brambor (čtvrtých míst))
 • 28.8.2015 - Prestižní Rasokros v Krčáku na 7,5km za 32:50min. Tuto akci mám pro její náročnost velmi rád. Aktéry čeká 3x2,5km (ženy 1x2,5) velmi technické trati. V každém kole je navíc 2x táhlé dlouhé stoupání. Prostě výstižný název Rasokros.
  Včera jsem se během spíš protrápil a potvrdil si, že tam momentálně rychlost vůbec není. Musím na ní velmi zapracovat (přiblížim brzy).

  Plán na víkend:
  Sobota:
  celá rodina Velká cena města Úval
  Jana + já Zahaj školní rok pětkou - běh 5km
  Neděle:
  Majda + já - Triatlon Pardubice (Majda 0,1-2-1km, já 0,75-20-5km)
 • 26.8.2015

  Nedělní 10km plavecká premiéra v Račicích

  racice10km

  Po 5km trati před 14ti dny v Jablonci, jsem si dal ještě cíl, zkusit letos zaplavat 10km. To se mi povedlo tuto neděli na kanále v Račicích, kde se souběžně odehrávalo Mistrovství ČR na 20km. Tituly obhájili Štěrbová a Kozubek, kteří jsou u nás v poslední době suveréni tohoto sportu.
  Do 10km jsem šel s velikým respektem ze vzdálenosti (nikdy jsem v kuse neuplaval) a hlavně studené vody. Na akci jsem vyrážel brzy ráno s otužilcema z 1.PKO (První plavecký klub otužilců Praha) a cestou z nich doloval drahocenné všemožné rady.
  Před startem u prezentace mi nastala komplikace s plavkama. Na dálkové plavání totiž nesmí mít zip, což má triatlonová kombinéza (povolená pro triatlon při plavání bez neoprenu) má. Abych nebyl od rozhodčích předem diskvalifikován, tak jsem se musel rychle převléknout do nepleveckých ktraťasů s tenkou vložkou na kolo. Bohužel nic lepšího nebylo.
  Taktiku a cíl jsem měl předem jasný. Rozjet to co nejpomaleji, dýchat na tři, pravidelně občerstvovat a dokončit. Plaval se 4 x 2,5km okruh s možností občerstvení na mole za cílem. Jela s námi Irena, která kolem výživy vzorně pomáhla i mě. Za to jí velmi děkuji. Je to při dálkovém plavání jedna z nejdůležitějších věcí.
  Zpátky k průběhu. První kolo nad očekávání v naprosté pohodě za 43min. Pak ale následovalo tuhnutí a zpomalování (2-52min, 3-55min, 4-59min). Cílový čas tedy těsně přes 3:30h na celkovém 25.místě.
  Celé to bylo bez krize kraulem. S tím jsem nejvíce spokojen. Byla to další zkušenost a hlavně dobrý vytrvalostní plavecký trénink. Nejvíce mě dostala 21 stupňová voda. Pro otužilce kafe, pro mě ledárna. Jsem zvyklý na bazén, kde se teplota pohybuje kolem 26-27st. Celou dobu mi byla zima, což mě zase ale nutilo nepolevit v tempu. Něco jako v zimě na běžkách. Také to byl slušný test imunity, který snad vyšel. Otužování je v plánu, musím na něm zapracovat. Další výzvou pro mě bude 20km trať, kterou pravděpodobně letos nestihnu.
 • 25.8.2015

  Sobotní Pilman

  Letos se tradiční Žďárský triatlon, na polovičních Ironmanských tratí, konal jako Mistrovství ČR. Díky předešlému TRIPrague byla účast i kvalita startovního pole značně ochuzena. Mistrovské tituly si odváží skvěle běžící Tomáš Mika (4:19h) a Hisporteamová kolegyně Eva Potůčková (5:00h), která si to s přehledem hlídala start-cíl.
  Pro mě byl závod ve znamení nestíhání, blbostí, úvavy a nakonec trochu štěstí. Ráno bylo vše až v podezřelém poklidu. Na cestě to ale začlo. Na notoricky známé trase špatné odbočení, které jsem si uvědomil po dlouhé době. Na místě závodu 20min po uzavření registrace, 10min do konce depa. Prostě šílená zbytečná honička. Navíc mi u prezentace dali špatnou startovní tašku. Vše jsem nakonec na vteřiny stihnul. Jedna veliká chyba tam ale byla. Při nasednutí na kolo, po relativně dobrém plavání, přišlo zjištění, že tretry jsou nacvaknuty obráceně :). Za jízdy jsem si to raději netroufnul prohodit, takže muselo přijít krátké zastavení. Několik přihlížejících jsem tím slušně pobavil.
  Celý cyklistický okruh dobře znám. Jeho náročnost nemám rád, prostě mi nesedí. Možná zůstávají vzpomínky z minulých ročníků na pravidelné trápení a tuhnutí. Přesně tak to bylo i letos. Tři 31km okruhy nakonec celkem utekly. Potěšili nás silničáři, kteří dali dokupy nejhorší úsek.
  Samozřejmě jsem sledoval boj o čelní pozice a mou v kategorii. Lukáš Krpec a Honza Wainer (loučící se s kariérou) byli o parník daleko. Bylo to v kategorii zatím kolem 3.místa. V závěru cyklistiky mě předjížděl Martin Polesný a několich dalších. Prostě jsem vytuhnul. Naštěstí mě to trochu oživilo a do druhého depa dojížděl v těsném kontaktu za nima někde kolem celkového 15.místa.
  Běh byl celkem dobrý, strojový bez šťávy za 1:30h. Předběhl jsem několik lidí a hlídal pozici. Poslední kilometr mohl vyklusnout. V cílové rovince jsem se ocitnul na celkovém 11.místě, bronzový v kategorii za 4:46h. Těsně za mnou byl o další pozice neuvěřitelný přetlak. V leže, s pocitem blaženosti dokončení, jsem hned začal přemýšlet, jakým způsobem se dám do nedělní plavecké desítky v Račicích dokupy. O ní v další aktualitě.
 • 24.8.2015 - víkendové počínání stručně:

  sobota - Pilman 1/2IM 4:46:50h 3./11. místo
  neděle - dálkové plavání Račice 10km 3:30:46h 6./25. místo

  podrobně opět v týdnu
 • 21.8.2015 - Včerejší běh v Krčáku na 4,6km jsem kvůli nadcházejícímu náročnému víkendu trochu ošidil (18:07min 10.místo). Dnešek dávám úplné volno se saunou. Zítra vyrážim na tradičního Pilmana (1/2IM), který se opět jede jako Mistrovství ČR. Na neděli jsem naplánoval zkusit zaplavat v Račicích 10km. Hlavní závod se tam odehraje na 20km trati (také v rámci MČR). O průběhu v další aktualitě.
 • 20.8.2015 - Doladěna TERMÍNOVKA 2015 do běžeckého maratonu na Gardě. Tam budu směřovat po ukončení triatlonů podzim. Cíl mám už teď jasný: vylepšit osobák z jarního Pražského maratonu 2:47:10h. Uberu na kole a začnu více pracovat na běžecké rychlosti, která je momentálně po dlouhých triatlonech mizerná. Do 6ti týdeního přípravného období před maratonem zařadím 1x týdně dráhu. Pravděpodobně vždy v úterý na osvědčeném stadionu A.C. Sparta Praha, Podvinný mlýn, Praha 9. Garda se běží v neděli 18.října. Jedeme na ní s bráchou, Liborem, jeho manželkou a mojí Janou, která si dá doprovodnou 15km trať.
 • 18.8.2015

  TRIPrague


  Nedělní triatlon v centru Prahy pro nás začal již v sobotu při registraci. Manželce jsme pořídili triatlonový dres, čímž se jí vyřešil stálý problém s výběrem vhodného oblečení a hlavně konečně proběhl slibovaný opožděný dárek k narozeninám. Navíc jsem Janu přesvědčil, při rozplavání v Tyršáku, zkusit si starší neopren. Při vstupu do studené Vltavy mi za to v neděli žehnala. Voda měla úžasných 18,5st. Většině plavců zvyklých na bazény s vodou o deset stupňů teplejší to zas tak úžasné nepřipadalo.
  Hlavní závod odstartoval v 10:00h. Téměř 300 závodníků se vrhlo do plavecké části měřící více jak 1,9km. Voda ve Vltavě se začala doslova vařit. Za přihlížení a povzbuzování slušného počtu fanoušků, ze Střeleckého ostrova a mostu Legií, plavci mizeli z dohledu. To již nastal čas pro odstartování tříčlenných štafet. Minitriprague přišel na řadu v 10:45h. Toho se zúčastnila manželka. Dále, jak to celé viděla:

  Ze zkušeností z minulých závodů jsem startovala při pravé straně, abych se vyhnula největší strkanici u bójek, které jsme obeplavávali právě z pravé strany. Neopren mě krásně hřál a nadnášel na trati měřící 380 m spolu s necelou stovkou závodníků. Po plavecké části a nezvykle dlouhém přeběhu do depa následovala 18km cyklistická část. Trasu jsem předem několikrát bedlivě zkoumala na mapě. Na trati mě pak stejně směrovali organizátoři a ostatní. Ve druhém okruhu, měřícím šest kilometrů, jsem se spojila s několika dalšími závodníky a projela s nimi konec. Následovalo druhé depo a rychle na závěrečnou běžeckou část, která měřila 4,2 km. Po 1 hodině a 5 minutách jsem dorazila do cíle, kde jsem se cítila nad očekávání dobře. Asi jsem se šetřila.
  Už před 13tou hodinou dorazil po cyklistické části hlavní favorit Filip Ospalý. Po něm s časovými rozestupy i ostatní závodníci hlavního závodu. Ten se odehrával na polovičních Ironmanských vzdáleností (1,9-90-21,1km). To už se z podmračeného rána vyklubalo horké odpoledne a na závodníky čekalo 5 běžeckých okruhů měřících 4,2 km. Filip nenechal nic náhodě a náskok každý okruh zvyšoval. O vítězi bylo rozhodnuto. Za to o ostatní pozice se strhl dramatický souboj. Dosud s přehledem druhý Lucemburčan Olivier najednou ve třetím kole začal ztrácet. Rychle ho předběhla stíhající trojice Řenč, Vabroušek a Petrásek. Ve čtvrtém kole se lehce trhnul Řenč s Vabroušek, kteří si v cíli rozdělili druhé a třetí místo.
  Ondra vybojoval celkové desáté místo, které v kategorii 35-40let znamenalo stříbro. Na stupně vítězů se tedy postavil vedle excelentního Filipa Ospalého. To pro něho bylo největší odměnou.
  Ti závodníci, kteří nestačili doběhnout do cíle do 16h, pak náhle překvapila průtrž mračen. Kanály nestačily pobírat tolik vody. Vítr bral vše, co nebylo pevně připoutáno. Tuto část jsme příjemně strávili v občerstvovacím stanu. Byl to ideální čas na klidné popovídání a hodnocení. Za stálého jemnějšího deště proběhlo vyhlašování.

  triprague2015


  TRIPrague byl téměř bez chyby. Jen chybělo pozávodní větší jídlo. To by si akce s vyšším startovným rozhodně zasloužila. Hlaďák byl, chuť na pomeranč, banán a další už ne. Nezbylo nám nic jiného než přepadnout nedalekou večerku. Vlakem jsme domů odjížděli spokojení. Dalšího ročníku se jistě zúčastníme.
 • 17.8.2015 - Nedělní TRIPrague, naše výsledky:

  Jana (0,38-18-4,2km) 1:05:35h 3./25. místo
  já (1,9-90-21,1km) 4:27:59h 2./10. místo

  vše podrobně brzy
 • 14.8.2015 - Velmi očekávaná triatlonová akce s názvem TRIPrague podpořená ČTA (Česká triatlonová asociace) a dodatečně zařazena do seriálu Ford Czechman Tour 2015 již tuto neděli. Z únavy po třech Ironmanech jsem snad venku, proto na ní nebudu chybět. Čekají nás poloviční distance, tedy: 1,9km plavání + 90km kola + 21km běhu. Vše se odehraje v atraktivním centru Prahy. Startovka je slušně nabitá. Souběžně se uskuteční Mini TRIPrague (0,38+19+4,2km), kterého se zúčastní i manželka Jana. Dostala startovné k narozeninám :).
  Snad se první ročník povede. Podobná akce by si zasloužila zařadit do světové série Ironman nebo Challenge, což u nás zatím chybí. Vše o průběhu začátkem týdne.
 • 11.8.2015 - Dnes spuštěn další plánovaný projek s názvem KANÁL LA MANCHE. Vše podrobně na hlavní liště těchto stránek.
 • 9.8.2015

  Nabitá sobota

  Gigatlon Jablonec 2015 Přes týden jsem se po utrápeném Sovakmanovi z úvany docela oklepal. Sobotu jsem proto slušně sportovně naplnil i díky rodině mimo. Vše se odehrávalo na přeradě v Jablonci. Začalo to dopolendím Gigatlonem (triatlon dolněný o kolečkové brusle), kde jsem za průměrný tréninkový výkon bral 5.místo. Hlavním ale byla 5km trať v rámci poháru dálkového plavání, která startovala ve 14h. Časem 1:37h jsem trochu zaostal za plánem. Plavalo se mi celkem dobře. Jediný problém jsem našel v občerstvování. Poslední kolo mi díky tomu slušně došlo a plán 1:30h byl pryč. Po Gigatlonu jsem moc nejedl, protože se mi to při plavání vrací. Na delších plaveckých tratí to bude dost důležité, zkusím se to ve vodě za pohybu naučit. Jediným způsobem bude gel a pití. Samozřejmě nutnost mít sebou doprovod. Nebo si připlatit drahé občerstvení v rámvi závodu, které často nabízejí. Taky jsem si na konci uvědomoval a soustředil, jak je důležité mít ruku při přenosu uvolněnou. Účast na 10km trati za 14dní v Račicích vidím dost reálně.
  Celá sobota v Jablonci neměla chybu. Navíc jsem kousnul a na bajku dojel 120km domů. Taky jsem se seznámil se špičkovým běžkařským laufařem Standou Řezáčem. Ten jakožto nedaleký Bedřichovský rodák jel Gigatlonovou štafetu. Všem na kolečkových bruslých ukázal, kdo je v tomto sportu pánem.
 • 7.8.2015 - Před časem jsem se stal členem 1.PKO (I. plavecký klub otužilců Praha), který má zázemí (klubovnu) v Bráníku u Vltavy. Důvody to mělo dva. Systematicky se začít otužovat v rámci přípravy na Lamanche. Druhým byl stát se členem nějakého registrovaného plaveckého oddílu, abych se mohl účastnit akcí dálkového plavání.
  První poplavu již tuto sobotu v Jablonci. Na úvod jsem zařadil nejkratší 5km trať. Dále se plave na distancích 10 a 20km (25km). 10km pravděpodobně zkusím již za 14 dní v neděli 23.srpna na kanálu v Račicích v rámci mistrovství ČR.
  Jako rozcvičení si dám dopolední Gigatlon (plavání + běh + MTB kolo + inline brusle), který se také odehraje kolem Jablonecké přehrady a biatlonového areálu v Břízkách. Do plavání jdu s cílem dokončit. Plave se vždy bez neoprenu, takže bych rád viděl čas někde kolem 1,5h. V neděli pak nezvykle jako divák zkouknu Doksymana (1/2 IM) na Mácháči. Vyrazím tam pravděpodobně na kole. Celou rodinu mám o víkendu na chatě mimo.
  + středeční výsledky běhu Draháňskou roklí na 6,3km
 • 6.8.2015 - Včera už jsem konečně začal něco dělat. S bráchou jsme vyrazili na plánovaný běh Draháňskou roklí na 6,3km. Akce je zařazena do seriálu KOPEC, takže se sešla skvělá účast. Lidi neodradilo ani slušné vedro. Asi už si na něj všichni zvykli. Bylo to unavené, ale pocitově nad očekávaní dobré na neuvěřitelně nízkých tepech. Průměrný čas 27:44min stačil někam kolem 10.místa (výsledky zatím nejsou). Brácha finišoval kousek za mnou. Prostřední část jsme běželi společně, pak mu podle jeho slov trochu došlo. Navíc cesta na kole, jako rozehřání a vyjetí. Snad jsem z nejhoršího venku.
 • 5.8.2015 - Dnes písařská premiéra manželky Jany. Je o sobotním Vlkančickém triatlonu, na který vyrazila s Filipem a dědou ze Slovan (Majda byla na soustředění s atletikou). Doma se jí nepovedlo odemknout silničku, takže silniční závod musela absolvovat na bajku. Nevedli si vůbec špatně.


  Triatlon Vlkančice

  Triatlon Vlkančice 2015 Každoročně se v obci Vlkančice koná během prvního srpnového víkendu PRIMA Vlkančický triatlon. V sobotu 1. srpna 2015 se uskutečnil již 26. ročník. Každý účastník triatlonu získává pamětní tričko s motivem triatlonu a cenu od sponzorů, což je velice motivující nejen pro děti. Již před pár lety jsem se tohoto triatlonu účastnila jako fanoušek a závod mě tak oslovil svou pohodovou a rodinnou atmosférou, že jsem si ho před dvěma lety zkusila už i jako závodnice. Letos jsem na závod vyrazila v doprovodu syna Filipa, který závod jel již dvakrát, a tchána, který figuroval jako řidič, fanoušek i technický doprovod v jednom.
  Začátek závodů dětských kategorií byl stanoven na 9:00 h u bazénu. S předstihem jsme dorazili na prezentaci, což se ukázalo jako velice unáhlené rozhodnutí. Závod Fíli totiž startoval až po jedenácté hodině. Nezbylo než čekat a prozatím jen nasávat atmosféru závodu.
  Když konečně uzrál čas a ohlásili start kategorie 12-14 let, Fíla vystartoval v konkurenci „odrezovaných“ závodníků a závodnic do plavecké části měřící 80 m. Fíla ji zvládl jakožto příležitostný plavec výborně. Vylézal z vody v polovině startovního pole, ale v depu svůj náskok ztratil a všichni mu na kole poodjeli. Tuto ztrátu se mu již nepodařilo dohnat ani v běhu, kde se statečně pral s jednokilometrovou tratí i vedrem, které se během dopoledne udělalo.
  Po jeho vyhlášení jsme se přemístili k místnímu rybníku, kde probíhala registrace dospělých. S malým zpožděním byl asi v půl druhé odstartován závod žen, na který jsem netrpělivě čekala já. Plaveckou část 200 m jsem zvládla neočekávaně jen kousek za čelem závodnic a tak jsem s dobrým pocitem nasedala na své horské kolo a před sebou měla šestikilometrovou trať do kopce s kopce. Do pedálů jsem dupala, co to šlo, ale přesto mě pár závodnic na silničním kole předjelo. Nevěšela jsem hlavu! Běh mi celkem sedl, takže jsem finišovala na celkovém druhém místě. Sice není hlavní zvítězit, ale srdce závodníka, které se ve mně probouzí při každém závodě, si postesklo. Mít silniční kolo, pravděpodobně bych zvítězila. Tak třeba příště!
 • 3.8.2015

  Slovakman

  Slovakman v Piešťanech za mnou. V mém podání byl průběh dost podobný jako v Rothu. Plavání necelá hodina, kolo těsně přes 5h a maraton téměř celý protrápený za průměrných 3:35h. Celkem tedy 10.místo za 9:39h. Nakonec panovalo proti předpovědi téměř 30st. vedro, které mi zase nesedlo.
  O vítězství rozhodl až v závěrečném běžeckém okruhu Petr Vabroušek (9:46h), před Lukášem Krpcem (8:47h) a třetím Pepou Křivánkem (8:52h). V ženách, krátce po porodu potomka, Simona Křivánková (9:46h) minutku před Petrou Krejčovou.
  Krásně se boje o čelní pozice sledovaly s lehkou závistí, že tam někde nejsem. S předvedeným výkonem jsem průměrně spokojen. Tři dlouhé triatlony po třech týdnech je asi moc. Doprovázel mě a vydatně pomáhal Lukáš z Českobrodského cykloservisu. Díky moc.
  Momentálně se nacházím v neskutečné únavě, kterou naposledy pamatuji z 24 hodinovky na běžkách. Zkusím dát pár volnějších dnů bez intenzity. Musím se z toho do 14ti dnů dostat, protože v neděli 16.srpna chci absolvovat půlku TriPrague a následně Pilmana. Ten je letos vypsaný jako mistrovství ČR na polovičních Ironmanských tratích (1,9+90+21km).

  + odkaz na skvělé video, ve kterém se na chvilku ukážu v úvodním depu, jak připravuji kolo do stojanu
 • 2.8.2015 - Sobotní Slovakman za 9:39h na 10.místě. Jana s Filipem souběžně úspěšně závodili na tradičním Vlkančickém triatlonu. O všem podrobně v týdnu.

Ondrateply.cz

Kilometrovník

Kompletní kilometrovník

Galerie

Galerie

Archiv

Kompletní archiv

Návštěvnost

TOPlist