Archiv

Září 2014

 • 30.9.2014

  Nedělní dvojboj Běchovice - Svatováclavský běh

  Jsou věci, které občas nechápu. Jedna z nich se mi stala tuto neděli. Start Běchovic (silniční běh na 10km) klasicky ve 12h. Poctivé téměř hodinové rozcvičení s masáží, protažením, abecedou a rovinkami. Tři dny jsem neběhal, takže běžecký pocit dobrý. Na trati to však byl pravý opak. Do 3km jsem držel tempo kolem 3:30min/km, ale potom přišlo trápení až do cíle. Hlavně jsem tam chtěl být a mít vše za sebou. Valící se závodníci přeze mě vůbec nazajímali. Čas mizerný 38:36min. Rychlé převléknutí a vlakem za rodinou do Českého Brodu na Svatováclavský běh. Tam jsem akorát stihnul Majdu, která bohužel na trati zakopla. Díky tomu finišovala svůj 650m okruh za očekáváním. Slušně běžely i děti bráchy a manželka, která se zúčastnila hlavního závodu na 3250m (5x650m) a povedlo se jí mezi ženami vyhrát. Nakonec jsem se rozhodnul, že to dám taky. K mému údivu se mi běželo dobře. Chuť, síla, vystupňovaný konec, prostě jak to má být. Bylo z toho 4.místo celkově (3.v M40) za 11:25min. Ještě dnes přemýšlím, jak je to možné, jak může být za čtyři hodiny jinak.

  výsledky rodiny:
  Tereza 350m 1:21min 8.místo
  Majda 650m 2:47min 15.místo
  Kája 650m 2:50min 18.míto
  Jana 3250m 13:58min 1.místo
  já 3250m 11:25min 4.místo
 • 29.9.2014

  Šternberk - 100km silnice

  Šternberk 2014 Tradiční sobotní akce s názvem Pohár Posázaví 2014 se uskutečnil tuto sobotu. Na startu se sešlo k údivu všech pramálo účastníků (kolem 30ti). Počasí bylo totiž na silničku téměř ideální. Trať vedla klasicky z Úval směr Šternberk a zpět. Letos byla o objížďku, kvůli opravě silnice těsně před hradem ve Šternberku, o cca 2km delší. V hlavním balíku jsem se pohyboval až do Chocerad, kdy začne první větší stoupání. Tam jsem se dostal proti loňsku o kus dál, ale na uvisení čela to opět nebylo. Naštěstí vypadli další tři lidi, se kterými jsme střídali až do Jevanského údolí do 80km. Nakonec jsem dojížděl v osamocení s Vlastou Firmou do cíle. V hlavě nedělní Běchovice, takže o sprint nebyla snaha. Vyhrál Libor Janoušek před Pavlem Kudou a Honzou Herdou (na fotce), za kterým jsem v kategorii do 40let bral druhé místo. V Úvalákách jsem s přehledem obhájil loňské vítězství. Podrobné výsledky zde. Všem organizátorům veliký dík za skvělou akci.

  + ostatní fotky

  další aktualita o nepochopitelném nedělním dvojboji Běchovice - Svatováclavský běh
 • 26.9.2014 - Doplněna TERMÍNOVKA 2014 do konce roku. Ještě před úspěšnou kvalifikací jsem přihlásil maraton ve Stromovce, který je pouhý týden po Havaji 18.října. Ještě uvidím, jestli ho půjdu. Rozhodnu to až těsně před podle momentálního stavu. Když jo, tak jako dlouhý tréninková běh někde kolem 4:30min/km. Nakonec jsem se rozhodnul ještě letos zkusit slušněji zaběhnout maraton. Přihlásil jsem až na 30.listopadu (dávám si k svátku:)) první ročník Ústeckého maratonu. Podzim zaměřím klasicky na běh a hlavně plavání. Začnu do Hostivaře chodit na ranní tréninky 4x týdně. Na kole, díky horšímu počasí, uberu. Přesunu se do teplého fitky a domů na válce. TERMÍNOVKA 2015 se již začíná slušně plnit, zveřejním brzy.

  příznivcům pozvánkou připomínám dnešní posezení před Havají

  pozvánka na posezení před Havají

 • 25.9.2014 - Včera v rámci tréninku další běh (Geofyzikální) v Krčáku na 5,8km za 22:56min.

  plusy: kvalitní dlouhé rozcvičení, vyrovnané časy obou kol (11:27+11:28min), opět přechod na kolo
  mínusy: nešlo se dostat do tepů díky přetrvávající únavě, mizerný pocit, před jsem se zbytečně moc najedl

  Asi na mě dolehla po náročné sezoně s řadou dlouhých závodů únava. O tomto víkendu se jedou v okolí dvě tradiční akce, které si přesto nenechám ujít. V sobotu Šternberk (silnice cca 100km) a v neděli Běchovice (běh 10km). Zkusím dát dva dny úplného volna s poctivou regenerací. Navíc se v neděli odpoledne v Českém Brodě konají dětské běžecké závody, na které pravděpodobně také vyrazíme.
 • 22.9.2014 - Nedělní desítka ve Hvězdě za 38:27min.

  plusy: nízké tepy, vyrovnané tempo, čas nad očekávání, dobrý přechod na kolo
  mínusy: stále veliká pocitová únava, lehké škrábání v krku
 • 20.9.2014

  Mladé Běchovice - posun Majdy výkonnosti

  Mladé Běchovice 2014 Mladé Běchovice (největší běžecký dětský závod u nás) tradičně předcházejí klasickému běhu Běchovice-Praha (mistroství ČR v silničním běhu na 10km), který startuje další neděli 28.září. Vyrazili jsme na ně s Majdou, která na své 300m trati předvedla slušný výkon a k mé spokojenosti posun výkonnosti. V rozběhu finišovala viz video druhá. V celkovém pořadí děvčat 2005-2006 zůstala těsně pod stupni vítězů na 6.místě. Velikým zážitkem pro ní bylo vyfocení a podepsání čísla od bývalého špičkového desetibojaře Romana Šeberleho, který tradičně předával ceny. Povedený běh bude dobrou motivací k pravidelnému atletickému tréninku v ŠSK Újezd na Lesy, který Majda 2x týdně navštěvuje.
  + ostatních pár fotek

 • 19.9.2014 - Venkovní závodní sezona brzy bude končit. Už teď je třeba začít pokukovat po zimní. Ideálním zpestřením je seriál běžeckého lyžování SkiTour, který bude mít šet závodů. Většiny (spíš nedělní delší klasiky) se opět zúčastním. Jejich datumy jsem již dal do TERMÍNOVKY 2015, která se už začíná plnit. Navíc jsem začal řešit jarní soustředění, které považuji za nutnost.
 • 18.9.2014 - Níže tři videa z IM v Kodani. Na prvním běh. Fandění a povzbuzování Davida, který přišel téměř o hlasivky, je nepopsatelné. Hlavně tomu přičítám, že jsem to po technických problémech s kolem nezabalil a bojoval až do konce. Na druhém videu vidět v cílové rovince minimální odstup 8. Dána (červený dres) v mé kategorii, který dobíhal těsně za mnou na prvním nepostupovém místě. Poslední video z vyhlášení slotů.

 • 17.9.2014 - Včerejší běh kolem Europlantu na 7,5km za 29:15min na 9.místě. Trochu už se po náročném běžeckém víkendu vrátila síla a chuť. Pořád to ale není ono, proto dám tento víkend odpočinkový bez závodu (možná jen tréninkově nedělní běh v Krčáku). V sobotu mají děti Mladé Běchovice, kam stopro vyrazíme.
 • 15.9.2014 - V Cyklistickém klubu Úvaly, jehož jsem také členem, letos opět proběhla interní týmová soutěž. Složení týmů zůstalo z loňska stejné. Bohužel náš tým C obsadil poslední místo, takže nás pravděpodobně čeká útrata za společné posezení v závěru sezony. Díky nabité triatlonové sezoně jsem se zúčastnil jen tří z pěti bodovaných závodů. Navíc mi parťáci skoro vůbec nepomohli. Vše podrobně v tabulce.

  ck-uvaly-2014

  V sobotu 27.září se uskuteční organizovaná tréninková vyjížďka Pohár Posázaví (Český Šternberk). Start klasicky v 11h, vereráni a zvaní (béčkaři) v 10h. Součástí proběhne premiérový závod koloběžek, který startuje již v 9h. Délka necelých 100km s převýšením 1280m. Všem doporučuji, startovné symbolické 50Kč.
 • 14.9.2014

  Půlmaraton Ústí

  Nedělní půlmaraton v Ústí za 1:27:17h. Čas mizerný, ale to nebylo podstatné. Takhle jsem si půlku ještě nikdy neužil. Připadalo mě to, jako kdybych běžel fartlek (změny rychlostí). Prostě když se mi chtělo, tak jsem šel rychle, jinak vše podle plánu na dobrý pocit. V cíli jsem si navíc dopřál masáž (na závod nečekaně dobrá), která trvala snad půl hodiny.
  Po návratu domů jsem přihlásil Pražský půlmaraton i maraton 2015, který se příští rok nebude krýt s tradičním Krušnomanem. Na obouch akcích se budu pokoušet o vylepšení osobáků.
 • 13.9.2014

  Babický trail 1/4 maraton

  Na teprve čtvrtý ročník skvělého běhu v nedalekých Babicích jsem nakonec vyrazil sám. Majda je trochu nachlazená a ostatním (i dětem bráchy) se do bláta po deštích nechtělo. Trať byla proti loňsku pomalejší, což potvrdil čas 36:28min jednoznačného vítěze Honzy Havlíčka, vedle kterého jsem si dnes trochu troufale stoupnul do první lajny na startu. Už ráno, jsem věděl, že to bude trápení. Po čtvrteční pětce na dráze přesně dolehla únava. Navíc nezvyklá lýtka na rychlost v totálním rozkladu. V hlavě navíc nedělní půlmaraton v Ústí, takže jsem to slušně odfláknul za 43:21min, což zajistilo 20.místo. Po doběhu jsem nevyrazil na plánovanou silničku, ale rychle k rodičům za dětma do vířivky a večer doma saunu. Snad mě to před zítřkem postaví na nohy. Cílem bude běžet rychle, nehrotit to, prostě na dobrý pocit kvalitně potrénovat.
 • 12.9.2014 - V rámci včerejších 4. pražských přeborů družstev jsem za Aritmu stihnul plánovaných 5km na dráze (400m) těsně před deštěm. První kilometr jsem šel podle plánu za 3:20min. Pak jsem si trochu netakticky nechal utéct skupinku a téměř celý závod pohyboval 10-20m za ní. Dost foukalo, takže cílová rovinka proti větru byla vždy náročná. Poslední dvě kola jsem se trochu zmáčknul a předběhnul ještě tři lidi. S cílovým časem 17:15min (prům. 3:27min/km) jsem celkem spokojený. Cítím ještě v rychlosti obrovské rezervy, včera to bylo pořád těžkopádné unavené. Přes zimu bude cíl na ní a technice zapracovat. Na jaře budu chtít posunout většinu běžeckých osobáků.
 • 11.9.2014 - U příležitosti úspěšné kvalifikace na letošního Ironmana na Havaji, proběhne v pátek 26.září společné posezení všech mých příznivců, kteří budou ještě osobně pozváni.

  pozvánka na posezení před Havají

  autoři pozvánky: podklad - Havajská vlajka od Filipa (asi 4 roky visí doma na nástěnce), text - Majda
 • 10.9.2014 - Včera jsem díky neskutečné únavě vypustil plánovaný běh v Krčáku a dal den volna. V několika málo dnech mě totiž čekají tři běžcké akce. Již zítra běžím za Aritmu v rámci Pražského přeboru družstev 5km na dráze na stadionu Sparty - Podvinném mlýnu P9. V sobotu dám volněji Trail 1/4 Maraton v nedalekých Babicích. V neděli poběžím půlmaraton v Ústí, kde by se měla sejít česká elita. Útok na osobák (1:16:53h) z jara rozhodně neplánuju. Rád bych se dostal někam kolem 1:20h.

  Bohužel se, díky tomuto programu, v neděli nezúčastnim Krásně Okružního Kamarádského Ohleduplného Dne 2014 - KOKODského kvadráče 2014. První ročník zakládá Pája M. a další. Podrobné info o extrémní akci zde.
 • 9.9.2014

  Duatlon Příbram - poslední díl seriálu Ford Czechman tour

  s dědou s Petrem Minaříkem na bedně

  Tradiční akcí, v podobě dlouhého duatlonu v Příbrami (5-60-15km), skončil tuto neděli populární seriál Ford Czechman tour. Za celkové 8.místo (2.v M35-39) se mi povedlo urvat pár bodů a tím zajistit konečné 3.místo v mé kategorii M35-39 (10.místo celkově) v již zmíněném seriálu. Závodilo se mi i přes doznívající únavu dobře. Hlavně v závěrečném běhu se mi to rozběhlo a předbíhal jednoho soupeře za druhým. Velikou oporou pro mě byli babička s dědou ze Slovan, kteří mohutně povzbuzovali a hlásili časové rozdíly. Díky křeči, která mě postihla v závěru do zadního stehna, jsem protínal cíl v čase 3:08:03h těsně za Rudou Coganem. Vyhrál (podle mě jednoznačný objev roku) Luboš Truhlář před Hisportteamovým kolegou Petrem Minaříkem a Tomášem Eklem, který zajel suprově.
  Vyhlášení poháru proběhne letos v neděli 9.listopadu v Českých Budějovicích.

  + ostatní fotky zde
 • 7.9.2014 - V sobotu jsme po dlouhé době vyrazili s Majdou na dvě míle do Stromovky (běh 3,2km). Majda běžela jedno kolo (1,6km). Za čas 7:35min brala mezi děvčaty do 12let 3.místo.
  Mé dvě míle splnily cíl oživit rychlost. Běželo se mi dost těžce. Výsledný čas 10:59min byl ale nad očekávání. Ve slušné konkurenci to stačilo na 6.místo.
 • 5.9.2014 - Synátor Filip včera naskočil do fotbalu za mladší žáky Úval. V přátelském utkání porazili Přišimasy 8:5 (4:1). Další zápasy a dění na jejich webu zde.

  Včera jsem šel nedaleký běh Smetánkou v Kyjích na 3,7km. Čas 14:41min stači na bramboru. Bylo to trápení, proto zítrá dávám před náročným víkendem volno s poctivou regenerací.
  Zítra vyrážim do Stromovky na Dvě míle (běh 3,2km) oživit trochu rychlost, která je po dlouhých závodech mizerná. V neděli pak závěrečný díl Ford Czechman tour 2014 v podobě dlouhého duatlonu v Příbrami (5-60-15km). Tam bych rád zabojoval o nějaký bodík do celkového poháru.
 • 3.9.2014

  Takhle jako v Pardubicích chci závodit

  Poslední neděli v srpnu tradičně vyrážim do Pardubic na sprint (0,75-20-5km) uzavřít triatlonovou sezonu. Letos díky úspěšné kvalifikaci na Havaj tomu tak není. Akci jsem si ale opět nenechal ujít, i přes ranní únavu po několika pivkách na večerním posezení po Úvalském MTB. Šel jsem do ní s cílem: vzít si jen to dobré. Možná i díky doznívající euforii z postupu se mi to dařilo. Tomu odpovídal i slušný konečný výsledek v podobě 5.místa na dohled bedny. I čas 59:57min znamenal na totožných tratích vylepšení loňska o cca 4 minuty. Start-cíl vyhrál domácí Jan Volár (56:19min) před Danem Polanským (58:03min). Mezi ženami suverénně Hisportteamová kolegyně Linda Vítová (1:03:58h).

  start kolo

  linda-vitova jan-volar ja

 • 1.9.2014

  Velká cena města Úval

  Sobotní tradiční domácí akce neměla ze strany organizace chybu a proběhla přesně podle plánu. Celá rodina jsme si to náramně užili se vším okolo. První startovala Majda za dívky do 10 let. Po ní Filip (kluci 10-14let) a dále manželka Jana, kterou v poslední době, na tuto těžkou technickou trať, vůbec nemusím přemlouvat. Hlavní závod startoval v 13:30h a sešla se podle slov několika závodníků pomalu lepší konkurence než na Kole pro život. Můj průměrný bajkový výkon stačil na celkové 26.místo (6.v M35). Trať jsem zvládnu, stejně jako manželka, v těsném osobním rekordu za 1:09:45h. Ve sjezdech, na kládách a technických pasážích jsem jel doslova na jistotu. Cílem bylo hlavně se nezranit a pohlídat body, které mě zaručí konečné vítězství v celém seriálu Tři pro zdraví. To se mi s dostatečným náskokem povedlo. Odkaz na výsledky + pár fotek. Díky moc za skvělé ceny a příspěvek od spolku 3+ na CESTU NA HAVAJ.

  majda filip jana ja

  Další aktualita o nedělním sprint triatlonu v Pardubicích, kterým každoročně uzavírám triatlonovou sezonu.

Ondrateply.cz

Kilometrovník

Kompletní kilometrovník

Galerie

Galerie

Archiv

Kompletní archiv

Návštěvnost

TOPlist