Archiv

Únor 2014

 • 28.2.2014 - Zítra běžím Kbelskou desítku. Podle plánu na ní zkusím atakovat 35min hranici. Na startovce je neskutečných 1500 lidí, takže by mělo být s kým běžet. Případný reparát plánuji na další sobotu 8.března, kdy se konná tradiční Pečecká desítka. Mezi mají děti prázdiny. Jedeme, jako každý rok, na hory do Dolního Dvora. Tam snad proběhnou poslední běžky a lyže. Plánuji dál makat na plavání v nedalekém bazénu v Jilemnici.

  + do GALERIE 2014 přidáno několik povedených fotek z biatlonu v Olympijském Soči parku na Letné

  + krátké video, jak se tam jezdilo:

 • 27.2.2014

  Nedělní Šumavský skimaraton + běžkařský výlet

  Šumavský skimaraton Organizátoři nedělního Šumavského skimaratonu ukázali, že se letos závodit na běžkách dá (i ne na kaměňačkách) a zaslouží velikou pochvalu. Vzor by si z nich měla vzít zrušená Jizerka. Připravili zktácenou plnohodnotnou 25km trať, která se jela pro všechny pouze klasicky. Už na startu v Modravě panovala skvělá atmosféra. Na poslední chvíli mě zachraňoval Honza a jeho kámoš z Žižkovských Tygrů. Místo klistru 30, na který se jelo, jsem ráno dal 50ku. Naštěstí jsem lyže zkoušel a půjčenou škrabkou namrzlou vrstvu pracně stahoval. Nakonec z toho byly lyže téměř bez vosku, což na ledovou stopu šlo. Téměř celé se to jelo na soupaže. Startoval jsem ze třetí lajny a ihned se zabudoval do balíku, který jel mé snesitelné tempo. Ve sjezdech se ukazovalo, jak komu jedou lyže. Na rovinách a ve stoupáních se to vždy sjelo. Rozhodovalo se až na 20km ve stoupání na Černou horu, kde už každý jel za své. Tam nám techniku ukázala později vítězná Zuzana Kocumová, kolem které jsem se do té doby pohyboval. Většině totiž ujela. Cíl byl na louce nad Kvildou. Celé to neskutečně rychle uteklo a moc nebolelo. Z běžkařských laufů jsem zvyklý na úplně jiné vzdálenosti. Celkové 45.místo (20. v M30) za 1:19:10h asi odpovídá najetým letošním kilometrům. Odpoledne jsme společně s rodinou vyrazili na tu samou trať.
  Běžkaři od nejmladšího:

  Terka Majda Kája Filip babička

  + ostatní foteky zde
 • 26.2.2014 - Nekvalitní video ze 100m plavání Majdy na aquatlonu v Českých Budějovicích:

 • 25.2.2014

  Tipovačka olympijského hokejového turnaje Soči 2014 u konce. Podle očekávání rozhodnul 15ti bodový příděl za vítěznou Kanadu. Ještě budou doplněny tipy od lidí, co neměli možnost připojení (poslali tipy mejlem nebo SMSkou). Ty však nemají vliv na první tři v pořadí. Ohledně předání výhry vás budeme brzy kontaktovat. Zvažujeme společné posezení. Konečný žebříček zde.

  Další tipovačka bude v létě "Brazílie 2014". Dík za účast.

  Tipovačka - banner

 • 24.2.2014

  Aguatlon České Budějovice Závodní víkend se opět vydařil. Sobotní aguatlon v Českých Budějovicích jsem podle plánu absolvoval s Majdou (Filip a babička diváci). Vyráželi jsme z domova brzy ráno, protože první rozplavba nejmladších na 100m startovala v 10h. Vše rychle podle rozpisu probíhalo. Už v poledne jsme seděli na svačince v autě a rozebírali naše zaplavané časy (Majda 100m 2:14min, Já 400m 5:34min). Běh začínal v nedalekém parku ve 14h. Majda byla zatím ve své kategorii 2005 bramborová, takže motivace nechyběla. Předvedla dobrý výkon (1km - 4:41min) a posunula se na konečné druhé místo. Na můj 5km běh jsem vyrážel ve středu startovního pole s cca 1min ztrátou na čelo. Držel jsem tempo kolem 3:20min/km (5km - 16:47min). V cíli z toho bylo celkové 18.místo (12.v M20-40). V závěru mě předběhlo o pár vteřinek několik lidí, což trochu mrzelo. S časem ale spokojenost. Je to vlastně nový osobák. Na těch 35min na sobotní Kbelské desítce bych snad měl mít. Vyhrál triatlonový olympionik Přemek Švarc. Na záda mu dýchal stále se lepšící Martin Debnár. Podrobné výsledky aguatlonu zde.
  O nedělním zrkáceném Šumavském skimaratonu brzy.

  + pár fotek zde
 • 21.2.2014

  Tipovačka olympijského hokejového turnaje Soči 2014 jde do finále. Je neskutečně vyrovnaná. O konečném pořadí rozhodne pravděpodobně až 15 bodů za celkového vítěze. Průběžný žebříček zde.

  Tipu zdar!

  Tipovačka - banner  Včera na biatlonu na Letné smolná brambora. Na třetí místo mi chyběly pouhé 3s, na druhé další 2s. Nevyvaroval jsem se opět jedné chyby na střelnici, která rozhodla. Smutnit jsme ale nemuseli, protože Majda předvedla ve své kategorii 2004-5 suprový výkon. Také s jednou chybou brala vynikající druhé místo. Synátor Filip vyhořel na střelbě a musel na pět tresných koleček, takže skončil na chvostu. Podrobné výsledky zde. Fotky a videa okolo biatlonu na Letné brzy.

  Zítra vyrážíme s rodinou a babičkou ze Slovan do Českých Budějovic na aguatlon (závodí Majda a já). Přespíme na Kvildě, kde si v neděli nenechám ujít, jeden z mála letošních běžkařských laufů, Šumavský skimaraton. Ten je díky nedostatku sněhu zkrácen ze 45 na 25km.

  + výsledky včerejších 2.přeborů plavecké školy Hisport Teamu
 • 20.2.2014 - Ráno na bazénu 400m za 5:35min (100m - 1:20,1:27,1:25,1:23min). Povedlo se mi po dlouhé době zaspat (Pájo, díky moc za probuzení). Dorazil jsem až v závěru čtyřstovek. Bylo mi ale umožněno, dát si jí sólo. Za což musím znovu poděkovat. Nasledná 200m PZ (polohovka) za 3:04min už moc nešla. Díky mě se to celé trochu posunulo a nestihly plánované štafety, za což se všem moc omlouvám. Po závodech následovalo tradiční vyhlášení ve vestibulu bazénu s vynikajícím občerstvením. Podrobné výsledky brzy.
  Třetí závody se pravděpodobně uskuteční přesně za měsíc 20.března. Budou se plavat vytrvalostní distance na 800 a 1500m. Nejspíše tady ale nebudu. Od 16-30.března jsem na soustředění.

  + večer podle plánu razíme s rodinou na biatlon do Olympijského parku SOČI na Letnou
 • 18.2.2014 - Dnes v Endurancelab další plánovaný start ve Winter Indoor Triathlonu.
  Z posledně jsem přesně věděl do čeho jdu. Pořádné zahřátí ve všech disciplínách bylo nutností. Obzvlášť rychlost plavání, v bazénku s protiproudem, jsem dlouho ladil (nakonec 1:22min/100m). Do kola a běhu jsem dal vše, na co momentálně je. Odměnou za velikou dřinu pro mě bylo předskočení (o pouhých 14s) dosud vedoucího Petra Vabrouška. Tohoto výsledku si extra cením a určitě bude další motivací do poctivého tréninku.

  Můj dosažený výsledek, v závorce z prvního startu:
  plavání 500m: 6:59min (7:22min)
  depo 1: 0:24min (0:31min)
  kolo 15km: 26:19min (26:43min)
  depo 2: 0:23min (0:17min)
  běh 3km: 12:35min (13:51min)
  celkem: 46:40min (48:44min)

  odkaz na průběžné výsledky zde
 • 17.2.2014 - Na víkendu s rodinou u bráchy v Jiřetíně jsem nelenil a vyrazil na nedaleký 11,1km běh na Úhošť poblíž Kadaně. Tam jsem si potvrdil běžeckou formu s dobrým pocitem. Za výsledný čas 47:10min jsem bral 3.místo. Podrobné výsledky zde.
  Snad to vydrží ještě 14dní. Za takhle krátkou dobu startuje první desítka ve Kbelích. Tam budu atakovat čas 35 minnut. Když nebudou podmínky, tak se o to pokusím následující týden v Pečkách, případně dále v oblíbeném Českém Brodě.

  Zítra jdu podle plánu znovu do Winter Indoor Triathlonu. Cíl mám jasný: co nejvíce vylepšit čas. Musím si vzít sebou vlastní kolo, protože erární momentálně nemají. V tom vidím obrovskou výhodu, protože jsem na něj zvyklý. Podporou mi navíc bude plavecký šéftrenér Pája M., který to jde zkusit také.
 • 14.2.2014

  běžky Včera nečekané vítězství na biatlonu v Olympijském parku SOČI na Letné. Při rozjíždění jsem si dvakrát vyzkoušel střelbu z laserové pušky. Přišla mi naprosto jednoduchá, protože jsem vždy vše trefil. Při závodě však hnedka první rána mimo, ostatní tam naštěstí padly. Trestné kolečko bylo extra krátké, takže jedna chyba neměla na výsledném čase téměř žádný vliv. Střílelo se jen jednou hnedka v úvodu. Poté následovalo pět cca 500m okruhů. Jelo se mi na měkkém umělém sněhu dobře. Vše rychle uteklo. Vítězství při vyhlášení bylo příjemným překvapením, nečekal jsem to. Odkaz na výsledky zde. Další čtvrtek se akce opakuje. Pravděpodobně tam vezmu děti, aby si to taky vyzkoušely.
 • 12.2.2014

  Dnes začíná v 18:00h Tipovačka olympijského hokejového turnaje Soči 2014, což je termín uzávěrky tipů prvního kola. Na startovní listině je 27 tipérů.

  Tipu zdar!

  Tipovačka - banner  Když budu dnes stíhat, tak vyrazim do Olympijského parku SOČI na Letné, kde nás od 18:30h čeká 5km běžkařský závod. Mělo by se jet intervalově po 30s na 10kol. Hnedka zítra je tam biatlon pro veřejnost, který si pravděpodobně také nenechám ujít. Nedělní plánovaná Kašperská 30ka je opět kvůli nedostatku sněhu zrušena.
 • 10.2.2014

  Boboloppet 2014

  společně před krajina já


  Moje slova:
  Do akce jsem šel po pátečním nočním maratonu ve slušném rozkladu. Vzpruhou pro mě byli parťáci Pája s Honzou (viz přiložené fotky), se kterýma jsme se na trati potkával. Vše proběhlo v naprosté pohodě. Jediným mínusem bylo obžerství v cíli, po kterém mi nebylo zrovna nejlépe. Srovnal to ale rychle bazén a pára v Jablonci, kam jsme po dojetí společně vyrazili. Bylo to super.

  Pájova slova:
  „Boboloppet byl perfektní trénink obecné vytrvalosti, navíc jsme si užili adrenalinovou jízdu, když jsme si pojezdili po asfaltu nebo v příkopech (úsek Žďárek->Máří->Hřebínek->Gregorův Kříž hodně špatný), ale tím, že jsme měli starý kameňačky, tak nám to ani moc nevadilo. Vyrazil jsem o 10minut dříve než kluci a stihl vykonat na Čihadlech malou potřebu, svléci se a vyfotit trochu okolí ☺. Bylo to luxusní svezeníčko za krásného počasí. Naměřili jsme 71,7km, převýšení 1238m. Lyže jsme sundavali akorát ve sjezdu na Hřebínek, kde se to projet už nedalo ani příkopem. V neděli by nás teoreticky měla čekat odložená B5H, vzhledem k počasí to ale spíše vypadá na sobotní první cyklo švih (a v neděli B5H☺).“

  Honzikova slova:
  „vzhledem k faktu, že nemám letos natrénováno, tak jsem brzy poznal, že to na závodění fakt nebude a protože bylo krásné počasí, tak jsem to pojal výletnicky, abych to přežil případně to nemusel vzdát :-)“

  cílová žranice honza s pájou

  + odkaz na podrobné výsledky zde
 • 8.2.2014 - Se včerejším Jizerským night marathonem jsem maximálně spokojen. Celkové 8.místo (5.v kategorii) za 1:08:49h beru všema deseti. Konkurence i účast byla, pravděpodobně díky nedostatku sněhu, proti loňskému ročníku o dost slabší. Lyže, které jsem podle očekávání slušně orval, jely suprově. Start z první lajny se mi také povedl. Škoda zaváhání (úplně jsem díky chybě zastavil) na cca 3km. To mě oddělilo od čelní skupiny. 23km zkrácená trať mi rychle utekla. Do cíle jsem dojížděl s druhým veteránem Davidem Kalinou. Po dojetí rychlé doplnění a spát. Za pár hodin jsme na stejném místě stál na startu Boboloppetu. O něm v další aktualitě.
 • 7.2.2014 - Včera se otevřel Olympijský park SOČI na Letné, který nabízí řadu vyžití. Mě zaujaly středeční závody v běžeckém lyžování a čtvrteční biatlon (laserové pušky). Několikrát se tam stopro podívám. Akce zařadím pro zpestření do tréninku.

  Na úterý 18.2. jsem zarezervoval další návštěvu Winter Indoor Triathlonu.
 • 6.2.2014

  běžky Včerejší Pražský pohár v běhu na lyžích se jel na zkrácené trati (10x cca 250m kolečko). Přihlásil jsem se mezi prvníma, takže jsem startoval hned v první vlně. Jelo se jen po šesti, takže místa na okruhu bylo dost. Můj výsledný čas 6:18min stačil ve slabší konkurenci na celkové 13.místo. Pravděpodobně krátký závod nepřilákal tolik účastníků jako loni. Byl to ale dobrý trénink před zítřejším odloženým Jizerským night marathonem, který bude (pravděpodobně truchu zkrácen). Hnedka po něm v sobotu pojedu také zkrácenou 75km trať Boboloppetu. Mám z toho trochu vítr, protože přeci jen letos není moc na běžkách najeto. Navíc obě akce mají mezi sebou pár hodin, kde i budu muset kvalitně připravit lyže. Organizátoři doporučíjí, kvůli nedostatku sněhu, jet na starších lyžích. Beru ale jednoznačně rychlejších Atomic Worldcupy (výbava se musí točit). V sobotu se pravděpodobně budou některá místa přenášet.

  - dnes v rámci plaveckého tréninku osobák na 400m VZ (z vody) 5:45min
 • 5.2.2014

  Tipovačka olympijského hokejového turnaje Soči 2014 spuštěna. Startovní listina se rychle plní. Týden do začátku je na ní již deset tipérů. Letos očekávám rekordní účast.

  Všem tipérům dík za účast a sportu a dobrému tipu zdar!

  Tipovačka - banner  + do GALERIE přidáno několik nesportovních fotek z pátečního parníku a výstavy, který dostaly děti od babičky a dědy za pololetní vysvědčení
 • 4.2.2014 - Na nedělních 3km, v nově zrekonstruované hale ve Stromovce v rámci Pražského přeboru, se mi potvrdila vzrůstající běžecká forma. Časem 9:38min jsem vylepšil loňský osobák o 18s. Povedlo se mi držet vyrovnané tempo (km: 3:13,3:14,3:11min) a vystupňovat závěr, který už byl v křeči. Velikou podporou pro mě byl děda ze Slovan (bývalý trenér atletiky), který se mnou jel a udělal mi i video. To jsme pak po společném obědě shlédli a rozebrali.

 • 2.2.2014

  bedna Chuchle Na včerejším zimním duatlonu v Chuchli, jako by mě hlavní pořadatel vyslyšel. Závod se jel k mé libosti na prazvláštních tratích 2x (2,5km běh + 4km běžky). Čekali nás tedy tři depa, která také promluvila do výsledků kraťoučkého závodu. První běh probíhal na dostihovém oválu. Z čelní skupiny poodskočil pouze výborný běžec Aleš Drahokoupil. Během něj jsem se zuby nehty pohyboval na chvostu asi 10ti členné skupiny, která šla o druhé místo. Dobře jsem totiž věděl, že na malém běžkařském kolečku (prý přesně 222m) se nedá moc předjíždět. První vzorně připravené depo se mi povedlo a rázem jsem se posunul někam kolem 5.místa. Přípravu skluznice běžek jsem neodfláknul, takže proti ostatním na měkkém umělém sněhu super jely. Deset koleček uteklo neuvěřitelně rychle. V závěru jsem dotazoval později vítězného Pavla Jindru (předjížděl mě o kolo), v jakém okruhu vlastně jsme. Byla to motanice na hlavu. To celé nás čekalo přesně ještě jednou. Opět rychlé depo a rychle za Pavlem a druhým Michalem Škobrtalem. Oba byli kousek přede mnou, takže přitahovali jako magnet. V závěrečné zatáčce jsem se otočil a k mému údivu daleko nikdo. Třetí místo bylo v tu chvíli téměř jisté. Rozhodnul jsem se jít po Michalovi (v cíli 28:40min). Ten však na závěrečných běžkách předvedl stejný čas jako já, takže mi na něj v cíli chyběl běžecký+depo rozdíl 29s. S přehledem si první místo pohlídal Pavel Jindra (27:34min), který mi na druhých běžkách dal další kolo. Třetí místo za 29:09min je dobré. Beru ho ale s rezervou, protože se hlavního závodu zúčastnilo pouhých 24 lidí slabší konkurence (historie se ale neptá, jak mi k bedně gratuloval SMSkou večer Pája) . Byl to opět dobrý trénink za nádherného slunečného počasí. Odkaz na podrobné výsledky zde + pár fotek z náhledů stránek czechtriseries.cz. Zabalit a rychle na 3km do Stromovky, start 11:20h.

Ondrateply.cz

Trénink

Dnes

Běh: odpoledne Klánovice
Plavání: 6h Fialka
Kolo: na bazén a zpět
Ostatní: plavčík Fialka

Zítra

Plavání: před během Podolí
Kolo: 14h MTB Úvaly
Závod: VŠ liga Modřany - běh 10km
Ostatní: strečink + regenerace

Více o tréninku

Závody

25.3.2023 ( bude zítra)
VŠ liga Modřany - běh 10km

28.3.2023 (bude za 4 dny)
Jarní běh Europlantu - 4,5km

30.3.2023 (bude za 6 dní)
Memoriál Otakara Pachmanna - 6km

Komplet termínovka

Kilometrovník

Kompletní kilometrovník

Galerie

Galerie

Archiv

Kompletní archiv

Návštěvnost

TOPlist