Archiv

Prosinec 2014

 • 31.12.2014

  BEDŘICHOVSKÝ LIGHT NIGHT MARATON

  s-majdou pred-startem v-cili

  Bedřichovské noční běžky patří k mým nejoblíbenějším závodům. Zastávám názoru, že do kopců po tmě není vidět, proto se jedou dobře. Letos byla akce zařazena do Skitour, takže opět zaznamenala posun s rekordní účastí téměř 500ti lidí. Zatím jsem se zúčastnil všech sedmi ročníků, takže i přes velikou únavu z náročného domácího soustředění jsem do ní šel. Napadlo nedávno, najeto nula. Respekt obrovský, loňské výborné celkové 8.místo hodně daleko. Odpoledne jsme do Bedřichova jela celá rodina. Se mnou závodila jen Majda na 1km dětské trati, kde ve své kategorii zajela slušné 5.místo. Podle jejich slov se bude muset naučit pořádně bruslit a hlavně nepadat.
  V hlavním závodě vše při starém. Hromadný start, volná technika, dvě kola (díky vydřeným místům před Novou loukou o dost prodlouženo). Letos jsem se před startem dlouho vyhříval ve stanu, takže jsem šel až z druhé řady, což se ukázalo jako největší chyba. Trať byla totiž úzká a v úvodních kilometrech se vůbec nedalo předjíždět. Krátce po startu mi navíc někdo přišlápnul hůlku. Díky tomu jsem se na vteřinku poroučel k zemi. První kolo krásně uteklo a zpátky na stadionu byl za 1:13h. Začalo truchu sněžit, takže se trať zpomalila. Celý druhý okruh jsem sbíral jednoho tuhnoucího závodníka za druhým, až na konečné celkové 17.místo za 2:31:53h. Vyhrál reprezentant Dušan Kožíšek (2:06:09h), který rozhodující náskok najel v prvním kole. Favorizovaný Martin Koukal se vytrápil a dojel na 12.místě jen cca 7 minut přede mnou. Velikou oporou pro mě byla rodina, která skvěla fandila a se vším pomáhala. Prostě pohoda. První běžky jsme si i přes velikou zimu užili.
 • 28.12.2014

  s Kratochvílovou V pátek ihned po plavání ve Vltavě jsem razil na Štěpánský 4,9km běh do Čáslavi. Každý rok jezdíme na hory, takže to byla premiéra. Na startu se sešla skvělá kvalitní účast. Čelo za to v úvodu neskutečně vzalo. U mě to bylo naopak. Ze začátku jsem ještě rozmrzal, do závodního tempa dostával postupně, takže během celého běhu posouval kupředu. V cíli mi hodinky ukázaly 17:04min (12.celkové místo), což moc neodpovídá 4,9km vzdálenosti (nějak moc rychlé).
  Krátce před startem jsem se musel vyfotit s hlavní organizátorkou Jarmilou Kratochvílovou, která mi vyšla vstříc a na poslední chvíli sehnala číslo (přijel jsem po prezentaci). Pro nedotčené je držitelkou současného světového rekordu v běhu na 800 m v čase 1:53,28, který vytvořila 26. července 1983 v Mnichově. Tento rekord oslavil již 30 let a je tak vůbec nejdéle trvajícím světovým rekordem v oficiálních disciplínách v atletické historii. Kratochvílová drží také druhý nejlepší čas v historii v běhu na 400 metrů časem 47,99 s. Nyní se věnuje zejména trenérské činnosti. Národní rekordy drží v ženské kategorii v disciplínách 100 m, 200 m, 400 m i 800 m. Svými výkony patří mezi nejlepší československé i české atletky historie. V roce 2013 ji prezident vyznamenal medailí Za zásluhy.

  - dnešní plánovaný Teplický půlmaraton jsem vypustil, ale nahradil ho skvěle dlouhým zimním výběhem s Liborem, bráchou, Láďou a Davidem
 • 26.12.2014 - Vánoce zatím probíhají podle plánu. Chybí je ten sníh, který snad konečně napadne. Plavat a běhat se ale dá vždy a všude. S rodinou navíc opět využíváme akce Praha sportovní, která nabízí bezplatné široké sportovní vyžití.

  Nikodém 2014

  Ano, tradiční otužování u příležitosti 68.ročníku Memoriálu Alfreda Nikodéma (plavání ve Vltavě) jsem absolvoval. Nakonec nejkratší doprovodnou nezávodní trať na 100m, čehož jsem po absolvování vůbec nelitoval. Voda měla prý příjemných 6st, vzduch na nule. Taktika byla jasná: být ve vodě co nejkratší dobu. Tedy napálit to kraulem a rychle ven. I tak jsem neskutečně vychladnul a v autě ještě hodinu klepal a rozmrzal. Odpolende šla rodina do kina, já s babičkou a dědou ze Slovan na běh do Čáslavi. Tak jsem se ještě netěšil, až se konečně zahřeju. O něm v další aktualitě.

  + další fotky kolem Vánoc
 • 24.12.2014 - Na domácím bazénu v Hostivaři jsme v pátek s Hisporteamem zakončili rok 2014 tradičními sranda štafetami. Našemu týmu se povedlo vyhrát, o to ale vůbec nešlo. Všichni makali, jako na normálním tréninku naplno. Poslední netradiční plavání bylo příjemným zpestřním. Po ukončení nechyběla společná fotka. Plavecká škola dále pokračuje od pondělí 5.ledna 4x týdně ve všední den mimo středu od 6:30h.

  stafety2014

  pořadí týmu štafet:
  1. černá (Ondra) 31bodů
  2. bílá (Pola) 28bodů
  3. zelená (Diederik) 26bodů
  4. červená (Vítek) 24bodů
 • 23.12.2014 - Tradiční Vánoční desítka v Českém Brodě proběhla nad očekávání. Běželo se mi dobře zadrženě. Poprvé jsem tam šel druhou půlku vzorově rychleji (o více jak 30s) než první. Čas 36:04min stačil na celkové 11.místo. Vyhrál Ital Saji Abdelkabir za 32:19min před Lukášem Pomezným (32:40min) a Milanem Janouškem (32:42min). V ženách suveréně všechny přejela triatlonistka Jitka Šimáková za 37:43min. Manželka Jana běžela taky slušně, prý na pohodu (46:41min, 7.v Z35-45). Brácha je na Vánoce s dětma u našich, takže si akci nenechal ujít. Cíl proťal v tréninkovém tempu něco málo pod 40min. Osobák 46:46min si udělal David, který byl také spokojen. Společně jsme pak dali slušný výklus, takže z toho bylo v součtu téměř 30km.
  Běhu se zúčastnilo přes 200lidí! Veliký dík zaslouží hlavní organizátor Václav Čokrt s rodinou. Podobný závod udělat za startovné 50Kč se jen tak nevidí. I ruční časomíra opět klapala na 100%. Vše v číslech podrobně zde.

  + poslední připomenutí Štědrodenního běhu v Úvalech, start v 10h na lávce pod školou

  pozvánka na Štědrodenní běh Úvaly 2014

 • 22.12.2014

  Zádody Kladno 2014 Ze sobotních plaveckých závodů za SOP Kolín na Kladně přijela Majda spokojená. Posunula si většinu osobáků. Hlavně na oblíbeném 50m motýlem. Ve štafetách 4x50m kraulem braly holky těsně druhé místo. Diplom s vyhlášením bylo pro ně velikou odměnou a zážitkem. Podrobné výsledky zde.
  Oddíl má přes Vánoce pauzu, ale nějaký bazén společně určitě dáme.
  její zaplavané časy a pořadí:
  50m motýl 48,2s 8.místo
  100m prsa 2:10,0min 19.místo
  100m polohovka 1:51,8min 15.místo
  50m znak 54,2s 21.místo
  štafeta 4x50m kraul 2:42,7min 2.místo

  spolecne1 spolecne3

  + dalších několik fotek
 • 21.12.2014

  Sobotní RunUp Harfa

  RunUp Harfa Jako doplněk běžeckého tréninku jsem opět šel poslední závod seriálu RunUp (běh do schodů) na Harfě. Pořadatel několikrát letošní Pražský závod zrušil a přesunul. Nakonec startoval přímo v obchodním centrum na již zmíněné Pražské Harfě. Vůbec jsme nevěděli do čeho jdeme, protože trať nebyla na obhlídku přístupná. Popis byl pouze od účastníků, kteří startovali přede mnou. Po startu nás čekala krátká motanice a seběh dvou pater do garáží. Ty jsme proběhli (cca 200m) na druhou stranu, kde začínalo 14 pater pravotočivého schodiště. Opět to bylo otestování maximálních tepů s totálním zakyselením. Cíl jsem proťal v čase 2:14min, což znamenalo celkové 21.místo. Do finále šlo pouze 14 lidí. Uteklo mi o 5s. V něm suveréně zvítězil v čase 1:43min Miroslav Burian v ženách Lenka Švábíková. Nepostup vůbec nemrzel, protože mě ještě čekala ceta domů na kole. Přeci jen na podobné divočiny chce mít 60kg i s postelí. Byla to opět povedená akce.
 • 20.12.2014

  Dnes zahájen trénink na kanál Lamanche :)

  Už delší dobu mě kluci okolo plavání hecují, zkusit plavání ve studené vodě. Dnes k tomu konečně došlo. O plavání se v mém případě moc nejednalo, ale na první pokus cca 1 minuta v 7st vodě bohatě stačila. Už chápu, jak člověk může za pár minut umřít na podchlazení. Na běh (zahřátí) po jsem se šíleně těšil a užil ho. Poznal jsem i zázemí I.plaveckého klubu otužilců Praha v Modřanech. Otužování začnu pravidelně zařazovat do tréninku. Prostě jsem dnes zahájil trénink na zdolání kanálu Lamanche (další cíl). Pro jeho oficiální úspěšné absolvování je zakázán neopren. Voda tam má nejvíce pouhých 18st, takže sžití se studenou vodou bude na prvním místě. Navíc pravděpodobně v pátek 26.prosince absolvuji tradiční již 68.ročník Memoriálu Alfreda Nikodéma (plavání ve Vltavě). Zkusím nejkratší 100m trať.

  2 2 2

  + dalších pár fotek
 • 19.12.2014

  Plán na víkend:

  Sobota:
  Majda - plavecké závody na Kladně
  Já+rodina - RunUp - Harfa (běh do schodů)

  Neděle:
  Já+manželka (děti fanoušci) - tradiční Českobrodská vánoční desítka

  - brzy slíbený program během svátků
 • 17.12.2014 - Opět připomínám Štědrodenní běh Úvaly. Po loňském založení této akce se opět opakuje. Samozřejmě platí pro všechny vyznavače tohoto sportu a hlavně pro ty co chtějí, aby jim na Štědrý den chutnalo. 10km vzdáleností v pozvánce se nenechte zaskočit. Letos se rozdělíme na dvě skupiny. Dcera Majda povede tu kratší (cca 2km kolečko kolem Prokupčáku). Já tu delší směr Klánovický les. Vše v nezávodním konverzačním tempu.

  pozvánka na Štědrodenní běh Úvaly 2014

 • 16.12.2014

  Zhodnocení sezony 2014 + cíle 2015

  Jako každoročně na přelomu roku hodnotím uplynulý a dávám si cíle na následující. To považuji za nutnost. Je to pro mě důležitá motivace do další poctivé práce. Dovolil bych si nazvat ten 2014 z říše snů. Povedly se mi posunout téměř všechny běžecké osobáky. Kbelskou jarní desítku pod plánovaných 35min za 34:43min. Pražský půlmaraton týden po náročném 14ti denním soustředění na Kanárech, navíc s nedoléčeným kotníkem, za 1:16:53min. Na nedávném maratonu v Ústí nad Labem (2:49:09h) na konci listopadu mi osobák utekl o pouhou 1s. Za hlavní ale považuji splnění dlouholetého cíle: účast na Ironmanu na Havaji. Na ten jsem po úspěšné nečekané kvalifikaci v Kodani vyrazil v říjnu s manželkou a dokončil ve slabším čase 10:26h. Velmi si také cením osobáku z červnového Moraviamana 9:02h, který mě do sezony neskutečně nakopnul. Během celého roku jsem zvládnul přes 100 závodů viz výsledky 2014. Řadu jsem jich chodil spíše tréninkově a často na hraně ve veliké únavě. To bych rád v následujícím roce trochu změnil a pokusil se vyladit na několik akcí. V datech a číslech to vidím takto:

  So 7.3. Kbelská desítka - pod 34min
  So 28.3. Pražský půlmaraton - pod 1:15h
  Ne 3.5. Pražský maraton - pod 2:40h
  So 20.6. Moraviaman IM MČR - zabojovat o čelní pozice
  Ne 12.7. Challenge Roth IM - pod 9h

  Opět se chci zúčastnit většiny závodů seriálu Ford Czechman tour 2015, kde bych rád vylepšil letošní celkové 10. místo. Také se mi povedlo vyhrát celkové pořadí v seriálu Tří závodů pro zdraví, které se pokusím obhájit. Navíc jsem po Havaji založil nový projekt KANÁL LAMANCHE (podrobně brzy), o něhož zdolání bych se rád výhledově pokusil. Cílem zimní přípravy zůstává posun plavecké výkonnosti a s tím spojené pravidelné ranní navštěvování Hisporteamového Hostivařského bazénu. Hlavní snahou zimního období bude snížení váhy, kterou považuji ve vytrvalostních sportech za velmi důležitou. Vidím to více se zaměřit na životosprávu, ve které mám stále veliké rezervy. Tento týden jsem oslovil známého výživového poradce a budu s tím nokompromisně něco dělat. Přes Vánoce samozřejmě nedotknout se cukroví :). Začátkem roku opět absolvuji, pro oživení rychlosti, několik halových běžeckých závodů. Také zařadím, pokud bude sníh, nějaký ten domácí běžkařský lauf klasickým stylem, aguatlon (plavání + běh) a Indoor triatlon. Již koncem února jedu na 14 dní, s několika výkonnostníma lidma, na soustředění za teplem opět na Kanáry. To považuji před sezonou za nutnost. Termínovka 2015 se již slušně plní. Do konce roku jí ještě doplním o významné akce. Pokud chce člověk ušetřit na startovném, tak je často třeba přihlášení do konce roku (ledna).
 • 15.12.2014 - V sobotu jsem nakonec Kamzíka v Hostivaři (běh na 5,8km) dal a vůbec nelitoval. Achilovky se v pohodě bez bolesti rozhýbaly. Běželo se mi nad očekávání dobře i navíc trochu zadrženě. Výsledný čas 21:03min jsem oproti loňsku posunul o téměř minutu. Ve skvělé konkurenci a účasti (opět zaskočila pořadatele) to stačilo na celkové 11.místo (těsná brambora v kategorii 30-40let). Odjížděl jsem tedy v naprosté spokojenosti. Vyhrál Michal Šmahel za 19:16min. V ženách o parník Monika Preibischová (21:29min). Podrobné výsledky zde.
 • 12.12.2014

  Středeční útok na osobák se mi na Winter Indoor Triathlonu nezdařil - selhala technika

  Do ošahané akce jsem šel s jednoznačným cílem: posunout loňský čas 46:40min. 500m plavání jsem zase trochu přitáhnul na tempo 1:22min/km, takže z toho bylo 6:50min (při osobáku 6:59min). Z vaničky jsem vyskočil v naprosté pohodě a rychle bez osušení (ještě jednou sory za vytopení) na kolo. Tam jsem najel na hranu snesitelnosti a postupně začal ukrajovat trať. Na kole upnutém v ergometru se vyplatí šlapat silově v sedě. Přesně podle toho jsem se řídil. Vše vypadalo dobře, hlava plánovala od půlky za to začít ještě více brát. To jsem udělal, ale kilometry přestaly nějak utíkat. Ještě chyběly čtyři do konce a už jsem byl na 30 minutách. V duchu si říkám: co s těma nohama je. Waty v pohodě až kolem 350, ale nějak divně lítají. I hodlížející obsluha znejistila a přečetla mi hlášení z noteboku: slabá baterii v PowerTapu (měřiči výkonu). Konec byl nekonečný, prostě baterky docházely. Po 40 minutách (chyběl asi 1,5km do cíle) jsem psychicky złomený slezl a po rychlém depu naskočil na běhátko. Plánoval jsem zkusit tempo 15km/h při předepsaném sklonu 5%. Nakonec jsem držel 14,5km/h, dost trpěl a konec opět vystupňoval až k 16km/h. Bylo z toho výsledných 12:34min, což znamenalo opět posunutí běžeckého času. Navíc je začátek proti loňsku téměř z nulové rychlosti. Takže než se běhátko rozeběhne, uteče spoustu drahocených vteřinek.
  Druhý můj pokus, po domluvě, ani ve výsledcích není. Tězko spekulovat, kam by to bylo. Vůbec to neřeším. Naopak to byl skvělý trénink, protože mě problémy s technikou nutily jet totální hranu. Hnedka jsem se napsal na další dva termíny na přelomu ledna a února. Všem, co provozují tento sport, před sezonou doporučuji.

  Zítra pravděpodobně vypustím Hostivařského kamzíka (běh na 5,8km). Trápí mě stále achilovky, navíc doma předěláváme totál celou ložnici. Zkusím je doléčit před Vánocema. Jsme letos doma. Chci těch 14 dní pojmout jako soustředění zaměřené na objemový běh, plavání, cvičení se strečinkem a hlavně životosprávu. Program zveřejním na těchto stránkách brzy.
 • 11.12.2014

  Běh do schodů

  společně most schody

  Úterní běh do schodů na koleji 17.listopadu jsme dali společně s Davidem. Proběhlo to přesně podle plánu. Rozklus podél vody, obhlídka a zkouška tratě, prezentace, 22 pater x 16 schodů, výklus s nějakou tou fotkou. Bylo to opět otestování maximálmí tepovky. Shodli jsme se, že prvních 10 pater šlo, pak už jen boj o život s totálním zakyselením. Nahoře jsem ležel na zemi a vydýchával jako shnilá hruška. Čas 1:57min mi stačil na 12.místo. Škoda pár vteřinek, od čtvrtého to bylo neuvěritelně naskládané (chybělo na něj 5s). David šel 2:25min (44.místo). Schody splnily potřebný silový doplněk běhu. Celkem se akce zúčastnilo téměř 60 lidí. Za 1:45min vyhrál Petr Lukáš.
  Vše porobně v číslech zde + dalších pár fotek

  Dnes ráno na plaveckém tréninku časový test na 2x800m kraulem. Po náročném plaveckém víkendu a následném neodpočinku jsem se cítil nečekaně dobře. Prvních 800m jsem trochu pošetřil a vyvezl se v nohách za Petrem. Bylo z toho 11:49min. Už to znamenalo slušné posunutí loňského osobáku 12:14min. Na druhou jsem šel na čelo a zkusil to. Prvích 100m moc rychle za 1:20min/km, druhá 1:26, pak už jsem to držel. K mé radosti jsem dokončil, o dost rychleji než tu první, za 11:32min (pr. 1:26min/100m).
  O Vánocích mám v plánu malé soustředění se zaměřením právě na plavání, objemový běh, cvičení a protahování s trenérem a hlavně životosprávu. Snad proběhnou i nějaké běžky. Ve vodě budu téměř každý den.

  výsledky ostatních:

  dráha 3:
  Petr 11:51 11:55
  Ondra 11:49 11:32
  Diederik 13:17 12:50
  Honza 13:17 13:21
  Vítek 14:20 12:55
  Andrej 15:20 14:40

  dráha 2:
  Petr 13:54 12:10(-50m)
  Michal 13:54 12:10(-50m)
  Tomáš 13:54 12:10(-50m)
  Martin 13:54 12:10(-50m)
  Martin 15:15 13:32
  Zuzka 14:45 13:10
  Jirka 14:55 13:59

  další aktualita jak se ve středu nezdařil útok na osobák na Winter Indoor Triathlonu, selhala technika
 • 10.12.2014 - Již dnes avizovaný reparát Winter Indoor Triathlonu v Endurancelab.

  brzy o včerejším běhu do schodů
 • 9.12.2014 - Dnes absolvuji, jako zpestření tréninku, běhu do schodů 2014. Akce probíhá v Holešovicích na koleji 17.listopadu od 18-20h. Poběží se intervalově 22 pater. Sraz na parkovišti (viz propozice) v 18h. Přihlásíme, dáme lehký rozklus podél vody a pak jdeme na to. Po opět vyklusneme.
 • 7.12.2014

  Plavecko-běžecký víkend Přerov

  společně kruticka

  Řada lidí, hlavně plaveckých trenérů triatlonistů, bude nad čísly níže kroutit nevěřícně hlavou. Mě ale tento způsob tréninku naprosto vyhovuje a jeho provozování v poslední době neskutečně výkonnostně posunul. V Přerově se tento víkend u Jardy Hýzla sešlo více jak 20 podobně zaměřených lidí a hlavně v bazénu slušně objemově potrénovalo. Nechyběly ani volné výběhy a nějaké to cvičení s protažením. Pára po plaveckém tréninku byla nutností a odměnou, stejně jako společná sobotní vynikající krůtička.
  Celkem jsem od páteku do neděle zvládl naplavat 26,9km + 34km běhu:

  Pátek 5.12.
  6:30-7:30h plavání Hostivař
  2,6km

  15:00-16:00h běh Olomouc
  10km + abeceda + 30min strečink

  19:00-20:00h plavání Přerov
  3,4km:
  200m rozplavání
  3x4x200m K
  1. celá svižně
  2. 150m svižně + 50m volně
  3. 100m svižně + 100m volně
  4. 50m svižně + 150m volně
  (mezi každou 200kou pauza 3x výdech)
  200m P
  4x 100m PZ obráceně
  200m vyplavání
  + pára a strečink

  Sobota 6.12.
  7:00-9:00h plavání Přerov
  6,5km:
  300m rozplavání
  10x100m K
  10x100m packy
  10x100m ploutve
  10x100m - 50m + výlez 3x klik + 50m
  10x100m packy + ploutve
  (mezi každou 100kou pauza 3x výdech)
  200m vyplavání
  16x50m - 25m M + 25m K
  200m vyplavání
  + pára a strečink

  11:00-12:30h běh Přerov
  17km (pr. 5:20min/km) + strečink

  17:00-18:40h plavání Přerov
  4,9km:
  400m rozplavání
  4x50m (25m P pod vodou + 25m K)
  2x5x50m
  1. 50m K svižně
  2. 40m K svižně + 10m K volně
  3. 25m K svižně + 25m K volně
  4. 10m K svižně + 40m K volně
  5. 50m K volně
  (mezi každou 50kou 10s)
  10x 300m rozloženě (150m + 100m + 50m)
  (mezi vším pauza 3x výdech)
  1-3.+6-8. K
  4.+9. K packy
  5.+10. M ploutve
  6x 100m PZ
  200m vyplavání
  + pára a strečink

  Neděle 7.12.
  7:00-9:00h plavání Přerov
  6,3km:
  400m rozplavání
  100m Z
  6x50m ploutve (25m K nohy + 25m K)
  5x800m K
  1. 25m pravá + 25m levá + 50m
  2. packy 400m volně + 400m svižně
  3. 600m volně + 200m svižně
  4. packy + ploutve
  5. 50m svižně + 50m volně
  200m P
  10x 50m K (interval 55s)
  10x 50m K packy (interval 50s)
  200m vyplavání
  + pára

  10:15-10:50h běh Přerov
  7km (4:50min/km)

  11:30-12:30h cvičení, strečink

  13:00-14:00h plavání Přerov
  3,2km:
  400m rozplavání
  6x 50m K (nádech na 5tý)
  10x 50m K
  12x 100m (liché K, sudé PZ - místo M K)
  6x 100m K (interval 1:45min)
  200m vyplavání
  + pára a strečink

  K - kraul
  Z - znak
  M - motýl
  P - prsa
  PZ - polohový způsob (motýl + znak + prsa + kraul)
 • 5.12.2014 - Již dnes vyrážim do Přerova na plavecko-běžecký víkend pořádaný Jardou Hýzlem (spoluúčastník na letošní Havaji). V programu je 5x cca 2,5h plavecký trénink zaměřený na vytrvalost + nějaký běh a cvičení. Naplavat se má kolem 30km, tak to snad přežiju. Průběh víkendu v další aktualitě.

  Známý nabízí na tuto sobotu 6.12. startovné na koloběh Říp-Praha. Případným zájemcům dám kontakt.
 • 4.12.2014

  Prošťouchnutí únavy v podobě první návštěvy včerejšího Indoor triatlonu

  plavani kolo beh

  První včerejší návštěva v prodejně Endurancelab proběhla podle představ. Z minulého roku jsem přesně věděl do čeho jdu. Kolo navíc bylo vylepšeno obrazovkou s předvolenou 15km tratí, takže to lépe uteklo. Pojal jsem to trochu volněji. Stejně nohy tři dny po maratonu slušně bolely. V bazénku s protiproudem jsem se cítil překvapivě dobře. Nastavil jsem 1:25min/km a to držel celých 500m. Na kole i při běhu moc nešlo dostat se do tepů. Výsledný čas 50:48min zatím stačí, za Pavlem Hotařem (49:38min), na průběžné druhé místo. Akce mi splnila osvědčené prošťouchnutí pozávodní únavy. Jsem přihlášen na reparát na další středu. Pokusím se atakovat loňsky čas.

  + ostatních pár fotek zde
 • 2.12.2014

  Triatlonová sezona letos nekončí!

  Společnost Endurancelab (začala poprvé loni) v triatlonovém mrtvém zimním období opakuje Winter Indoor Triathlonu. Jde o klasický triatlon, kde plavání (500m) probíhá v bazénu s protiproudem (Endless Pool), cyklistika (15km) na silničním kole upnutém v ergometru a závěrečný běh (3km) na běhátku se sklonem 5°.
  Zítra jdu poprvé letost tento závod vyzkoušet. Budou to tři dny po maratonu, takže půjdu opravdu zadrženě na ošahání. Zopakuji si to již další středu 10.prosince. To budu chtít útočit na aktuální čelní pozice.
  Endurancelab akci letos doslova dotáhla, protože vytvořila rezervační systém. Už teď na začátku lidi projevili je veliký zájem a nejlepší termíny jsou pryč. Další možnost absolvování bude začátkem roku od 26.1.-27.2. Mé loňské konečné druhé místo za Petrem Vabrouškem budu pravděpodobně horko těžko obhajovat. Vše podrobně zde. Všem co provozují tento sport doporučuji.
 • 1.12.2014

  Nedělní maraton v Ústí - jak mi utekl osobák o 1s

  Vše kolem nedělního maratonu v Ústí proběhlo přesně podle plánu v naprosté pohodě. Trochu nás jen rozhodila dlouhá fronta při prezentaci. Organizátoři byli klasicky zaskočeni slušnou účastí kolem 270 lidí na všech tratích. Start musel být posunut o 30minut, což nám nakonec vůbec nevadilo. Při pohledu na první lajnu mi bylo jasné, že to bude téměř celé za své, tedy dost náročné. Všichni lepší běžci už asi zimují a jen klušou. První půlka docela šla a rychle utekla. Pohyboval jsem se kolem 2-3 lidí, které šli jen půlmaraton. Spíš jsem je ale musel hecovat ke střídání a dost tahat. Půlku protínal za 21km těsně pod 1:22h. Vypadalo to zatím dobře. Druhou jsem podle očekávání absolvoval celou sólo. Nepovedlo se mi udržet plánované tempo pod 4min/km a zpomalil (tedy kolem 1:27h). Moc jsem ani nesledoval čas, protože jsem byl stopro přesvědčen, že to na osobák bude. Až na 41km těsně před cílem jsem mrknul na hodinky a rychle dopočetl poslední km za 3:50min. A bylo zle. Zkusil jsem to, ale v cíli chyběla na osobák za 2:49:09h pouhá 1s. Takže trochu zklamání, které vyrovnala klasická euforie z dokončení a 3. celkového místa. Strojovým tempen vyhrál Polák Karol Grabda (2:46:34h) před Josefem Vebrem (2:48:40h), na kterého jsem ztratil půlminutku. V ženách Gabriela Korbášová (3:35:47h), na půlce Jiří Čivrný (1:14:46h). Podrobně vše v číslech zde.

  Výsledky naší party:
  Michal Holík - půlmaraton - 1:20:13h - 3.místo
  brácha - půlmaraton - 1:27:59h - 10.místo
  David Valach - půlmaraton - 1:50:58min - 85.místo - osobák o cca 4min!
  Láďa Chvátal - maraton - 3:59:12h - 60.místo
  Libor Ondrůšek - 3:27:41h - 28.místo

  start po-dobehu vitezove-maraton

  + dalších pár fotek

  Dcera Majda na Podzimním běhu lyžařů v Senohrabech na 500m na slušném 17.místě za 2:33min (běžela se staršíma, vynikají konkurence).

Ondrateply.cz

Kilometrovník

Kompletní kilometrovník

Galerie

Galerie

Archiv

Kompletní archiv

Návštěvnost

TOPlist