Archiv

Leden 2014

 • 31.1.2014

  společně Slíbené naprosto výstižné psaní o nedělní B5h (Bedřichovská týmová pětihodinovka) od Pavla M., se kterým jsem do závodu šel. Nedivím se, že se tolikrát o mě zmiňuje, protože členové dvojice, dle pravidel, museli být v průběhu závodu stále ve vzdálenosti "na doslech". V naší kategorii MM jsme za posbíraných 520 bodů brali průměrné 10.místo. Společně jsme v Jizerkách byli i s Jirkou a Aničkou, kteří absolvovali kratší 2h variantu (7.místo 140bodů). Pod jeho příspěvkem odkaz na ostatní fotky z akce, mapa s vyznačením (vzdušnou čarou) našeho postupu a celkové výsledky.


  Moje vstupenka do světa ultra

  Bedřichovský Rogaining měl pro mě být 2h orientační běh, ze kterého jsem měl strach vzhledem k Ondrovým kvalitám (budu za nim vlát a půjdu nad svoje možnosti), teplotám hluboko pod bodem mrazu a táhnoucím se zdravotním problémům (kotník). Ondra to ale pořád zkoušel a lehce tak nalomoval moji psychiku, která se v podvědomí připravovala na delší než 2h výkon.

  krajina1

  Bylo krásně, mrzlo až praštilo (rannich minus 17 stupnu), ale jasně modrá obloha a sluníčko nám kouzlilo úsměv na rtech. Spolu s Jirkou a Aničkou jsme se po zhlédnutí závodní mapy (ještě jsme nevěděli bodová ohodnocení) dohodli na zhruba 1,5h okruhu kolem Bedřichova (kontroly 25->30->31->32->2->4) se srazem na Královce, kde si dáme polévku nebo čaj a rozhodneme se, jestli se vydáme ještě na další kontroly (a přesuneme se tedy z kategorie 2h do kategorie 5h) nebo se vrátíme zpět na start a posbíráme zbylé kontroly (3 a 1). Abychom to měli s Ondrou delší, vydali jsme se nejprve pro kontrolu 24.

  já na kontrole

  Odstartovali jsme, aniž bychom mrkli na body a běželi na dohodnutou kontrolu (chyba č.1 ☺). Kontrola 24 byla jen za 20b (ve škále 10-100), a tak už jsem na Ondru volal, za kolik jsou okolní kontroly 19-22. Všechny za 30, jen nejbližší 20 za 50b – měl jsem jasno, protože jsem na mapě neviděl žádné vrstevnice. Nakonec nám toto počáteční zaběhnutí trvalo 40minut. Ale bylo krásně, já se cítil skvěle, musel jsem svlékat jeden kus oděvu za druhým, jaké mi bylo nečekané teplo. A co víc, Ondra vypadal hůře než já, moc nemluvil, vždy byl o 10-50m za mnou a vůbec nechtěl akceptovat moje tempo. Já jsem musel čekat na něho, tj. nejen že jsem ho nebrzdil, ale on ještě brzdil mě :D, co víc jsem si mohl přát. Naplno jsem si závod užíval, do kopců jsme podle dohody chodili a zbytek běhali. O to víc jsem si uvědomoval, že Ondrovi není zrovna hej, když pořád mluvil o zastávce na Slovance (kontrola 16). Doběhli jsme tam na 2h20min (zhruba půlmaraton v nohách), zmáčkli mezičas a šli objednat polívku – měli jen česnečku a bramboračku, volba byla jasná. A já už jenom sledoval Ondrův stravovací koncert. Česnečka se dvěma velkýma houskami, Espresso s mlékem a 2 cukry, 3 tablety rychlých cukrů, do bidonu gel a čaj, 0,5l koly. Začínal jsem si všímat jiskry v jeho očích, a to byla jenom předzvěst běžeckého galakoncertu. Ještě jsem ho přemlouval, ať se jdeme podívat nahoru na rozhlednu, ale on že ne, že až jindy, že teď už není čas ☺ … vybíhali jsme ze Slovanky na čase 2h40, zvesela krkali česnek s pachutí kafe a mířili prudce z kopce dolů směrem na Bramberk ke kontrole 15. Kondičně jsem na tom byl dobře (mám v nohách od prosince 340km na běžkách), ale začaly se mi čím dál hlasitěji ozývat tupé bolesti v kolenou (zkracují se svaly lýtek a kvadricepsů - od zranění 31.10.2013 jsem naběhal v listopadu 0, v prosinci 30 a v lednu zatím taky 30) a věděl jsem, že to bude ještě hodně bolet. Ondra byl najednou k neudržení. Nejdřív jsem si myslel, že se chce jen zahřát (od začátku měl větší problémy se zimou než já), ale vůbec nezpomaloval, běhal sem a tam jak pominutý a já ho musel krotit. Dokonce jsem mu předal mapu a papír s kontrolami, aby šel 15ku najít napřed. Mezitím si brblal něco o 14ce a já, že ani náhodou.

  krajina2

  Kontrolu jsem zahlédl zase o něco dříve já, tak jsem ji taky hrdě proštípl. Asi v té euforii jsem svolil ke 14 za 50b. (chyba č.2 ☺). Vypadala blízko, ale zdání klame. Na Bramberku jsme byli během chvilky, ale cesta ke kontrole byla nejistá, navíc jako jedna z mála neležela na cestě, ale na nějakém vrcholu. Ztratil jsem se z mapy, nevěděl jsem, kde jsem a to mi na snižující se psychice moc nepřidalo. Ondrova morálka naopak dosahovala vrcholu, prosil jsem ho, ať se mi neztrácí z dohledu ☺. Běželi jsme z kopce, já koukal do mapy, Ondra hledal turistickou zelenou. Když jsme doběhli na křižovatku, tak jsme zjistili, že jsme byli celou dobu na správné cestě (och!) a že se tedy musíme vrátit o 500m zpátky do kopce. Ondra zase valil nazpět a já za ním indiánským během. Pověřil jsem ho instrukcí ohledně polohy 14ky a snažil se ho neztratit. Bohužel odbočil z cesty příliš brzy a my se ocitli uprostřed hlubokého lesa bez jakékoli stopy – a to jsem zapomněl říci – ani mě nenapadlo, jak můžou stopy ve sněhu člověku pomoci při orientačním závodě ☺. Perfektní nápověda. Po dalším pročesávání smrčiny jsme se dostali zpátky na cestu a v tom jsme spatřili stopy vzhůru – hurá, našli jsme to. Ondra valil dál, křičel jsem na něj, takže se chudák musel vrátit o cca 20 výškových metrů. Uviděl jsem na mapě zkratku – dobré rozhodnutí. Seběhli jsme rovnou na Jindřichov a ušetřili si tak dobrý kilometr zbytečným obíháním. Tahle pátrací krize se už ale podepsala na mě a už jsem nebyl schopný jinak než indiánským během. Naštěstí jsem to tam znal, takže jsem moc dobře věděl, co nás ještě čeká. A nebyla to moc příjemná představa –cca 8-10km pořád do kopce.

  krajina3

  Ondra valil na 17ku a já přemýšlel jak co nejhezčeji dojít pro 7ku. Zvolil jsem zdánlivě nejkratší cestu (chyba č.3), nejenže jsme zbytečně seběhli, abychom to pak stěží vycházeli, ale ještě jsme zabloudili, když v lese nebyla cesta, která tam měla být! Ale chybami se člověk učí ☺. Já už ale přestával vnímat a docházelo mi i fyzicky, pití už nebylo, kolu vybzunkl Ondra (syčák jeden ☺) a ionták už došel. 6ku jsme našli celkem rychle, zbývalo nám 28minut do 5h limitu. Já si začínal uvědomoval, že právě absolvuju svůj doposud nejdelší běh (předtím maraton při IM Klagenfurt za 3:52). Ondra na to zareagoval, že dnešní běh je mojí vstupenkou do světa Ultra – hurááá ☺! Tělo v pohodě, záda nebolí, ruce svěží, ale ty přiblblí kolena, musím si přijít na jiné myšlenky - vzpomínal jsem na Ritche Rolla, jak zdolával 4. Ironman na Maui a neúspěšně se snažil vnímat krásy havajského ostrova. To mě to naštěstí trochu šlo – jen sluníčko přestávalo svítit. Zbýval poslední cca 1,5km z kopce po silnici (musel jsem 2x zastavovat a dát si rychlý cukr) a hrozivě vypadající výstup na 3ku (tam a zpátky). Začalo to schody a mě se podlamovaly nohy, pak led – ještě horší. Ale chůzí se to dalo. Ondra už 200m přede mnou, ale na dohled. Skončil jsem 50m před kontrolou a Ondra už řval, ať to otočím, ať nezdržuju :D. Doběhl mě až na schodech. Poslední km byl nekonečný a 1ka samozřejmě na kopci, který jsem moc dobře znal. Cílovou rovinku si už moc nepamatuju, jen tu ukrutnou bolest v kolenou. 4h58min18s trvala moje vstupenka do světa ultra v teplotách od minus 15 do minus 5 stupňů. Po odečtení obědové přestávky a hledání kontrol se dostáváme na cca 4:20-4:30 hodin pohybu. Kilometráží jsme se přiblížili maratonu, napočítal jsem cca 37km a převýšení kolem 2000m. Ondra smutný, že už musel skončit s během, akorát ho to začalo bavit, vytrvalostní hovádko!

  s Pájou mapka

  Každopádně zase hodně silný zážitek. Ondro, Jirko a Aničko, děkuji vám za to.

  Pavel

  + ostatní fotky
  + celkové podrobné výsledky
 • 30.1.2014 - Místo zrušeného Orlického maratonu na běžkách jsem na poslední chvíli přihlásil na neděli za SK Aritmu Praha 3km v rámci Přeboru Prahy. Ten probíhá o víkendu v nově zrekonstruované hale PSK Olympu ve Sromovce. Propozice celé akce zde. Do 3km běhu jdu s cílem opět vylepšit loňský nejlepší čas na této trati 9:56min. Jako rozjetí si dám v sobotu duatlon v Chuchli (5km běhu + 8km běžky). Jsem docela zvědav, jak bude probíhat běžkařská část, protože je připraveno pouze cca 150m kolečko. Pokuď by se mělo jet 8km, tak to vychází na 50 kol :). Navíc je tak malé, že se na něm skoro nedá předjíždět. Výhodu budou mít opět běžci. Kdo první nabuje běžky, ten pravděpodobně vyhraje. Myslím, že organizátor akce přehodnotí distance. Já osobně bych z toho udělal duatlo běh + krátké běžky + běh. Ani vlastně nechápu, proč se nejede na kole.

  Petr Vabroušek se dostal podle očekávání na Winter Indoor Triathlonu do vedení. Nadělil mi pouhou 1:50min (na kole dokonce o 9s pomalejší), což je snesitelné a jetelné. Brzy se o to pokusím. Chystají se na to i další Hisporteamoví kolegové. Průběžné výsledky zde.

  Zítra v aktualitě slíbený článek z nedělního 5h orientačního běhu v Jizerkách od parťáka na této akci, plaveckého šéftrenéra, Páji M..
 • 29.1.2014

  Tipovačka olympijského hokejového turnaje Soči 2014 připravena! Soutěž "ZOH Soči 2014" je již založena, registrace otevřena, vklad 100,- Kč zůstává stejný, startovní listina se snad brzy začne plnit. Pravidla, systém tipovačky, přihlašovací údaje,… vše stejné jako loni. Kdyby měl někdo s čímkoliv problém, tak se ozvěte.

  Všem tipérům dík za účast a sportu a dobrému tipu zdar!

  Tipovačka - banner

 • 28.1.2014 - Dnes zrušen, opět díky nedostatku sněhu, nedělní Orlický maraton. Náhradní termín stanoven na 2.března, kde už se potkává několik akcí, takže se ho bohužel nezúčastnim.

  2. veřejné plavecké přebory školy Hisport Teamu proběhnou ve čtvrtek 20.února
  Disciplíny a časový harmonogram:
  6:30 100 VZ (volný způsob)
  6:40 400 VZ (volný způsob) – startovat se bude po 2 lidech na dráze
  7:00 100 P (prsa)
  7:10 štafeta 3x100 KPZ ™(kombinovaný prvkový závod = 25 sculling nohama napřed + 25nohy /piškot v ruce s gumou přes zápěstí jako pouta/ + 25 kraulové paže /s gumou přes kotníky + piškot mezi nohama/+25 čistý kraul)
  7:20 200 PZ (50M+50Z+50P+50K)

  Zítra otevírá Skipark Chuchle, tak rychle na to, než to roztaje.
 • 27.1.2014

  Zimní duatlon Jablonec

  start závodu V sobotu jsem si podle plánu nenechal ujít zimní duatlon v Jablonci (5km běh + 13km kolo + 7km běh). Na běžkách se opravdu nedalo (kdo vyrazil, tak litoval škrábanců). Organizátoři tak místo nich zařadili závěrečný náročný kopcovitý cca 7km běh. Na startu se sešlo zhruba stejně početné pole jako minulý ročník slabší konkurence. Změna posledních běžek na běh nahrávala běžcům, což potvrdil nestárnoucí veterán Miloš Smrčka (celkové 7.místo!). V úvodu se šlo neskutečně rychle, čelo se mi rychle vzdálilo. Přes precizní rozcvičení jsem se do tempa ve velikém mrazu dostával postupně a první depo upouštěl kolem 10.místa s 2min ztrátou. Na tradičně slabším kole (celá trať ujetý čerstvý sníh) jsem se slušně propadnul a trpěl zimou hlavně na ruce. V hlavě jen vidina úlevy rozmrzání v závěrečném běhu. Ten se mi šel skvěle (ztráta pouhá cca 1,5min). Znamenalo to posun na konečné celkové 10.místo (8.v M20-39) za 1:17:15h. Vyhrál Slovák Petr Mosný (1:08:42h) o 18s před Pavlem Jindrou a třetím Jirkou Vavruškou. V ženách s přehledem výtečná Helena Erbenová.
  V závěrečném seběhu jsem na krev dost nesmyslně stahoval dva lidi přede mnou, což mě pravděpodobně stálo dnes totálně oddělanou bederku. S odstupem času jsem se rozhodnul, že to by na dlouho poslední akce v zimě na kole. To trápení za to nestojí. Již tuto sobotu se v Pražské Chuchli jede další díl serálu. Měl by to být 5km běh + 8km běžky, takže do toho jdu. V neděli se konná další (vlastně po odložení první) závod Skitour v podobě Orlického maratonu. Rozhodnutí zda bude padne dnes.

  V Pražském Skiparku Chuchle, kde se má jet sobota, už zasněžují. Bude brzy otevřen. Tradiční Pražský pohár v běhu na lyžích na 5km se pojede již následující středu 5.února.

  + chystá se tradiční tipovačka na hokejový turnaj ZOH Soči 2014, registrace brzy spuštěna
 • 26.1.2014 - Pátečních 1500m, v rámci 4.veřejných halových závodů na Strahově, jsem šel v únavě nad očekávání. Časem 4:35,13min jsem totiž posunul osobák o 4s. Chvilku po nás běžel 500m Pavel Maslák. Vyplatilo se mi na něj při protahování počkat, protože časem 1:01,15min vytvořil nový český halový rekord. Navíc si dal ještě 300m za vynikajících 32,71s. Byla to náramná podívaná. Jeho první letošní ostrý test, před čtvrtečním závodem na jeho oblíbených 400m v Düsseldorfu, se mu povedl.
  V další aktualitě o sobotním zimním duatlonu v Jablonci a nedělní běžecké týmové pětihodinovce.
 • 23.1.2014

  bloky bazén Hostivař První letošní plavecké přebory školy Hisport Teamu úspěšně za námi. Na programu byly ktatší 50m distance VZ,Z a P, štafetová 3x50m (Z+P+VZ), štafetový sculling 3x25m (nohama napřed s piškotem mezi nohama) a 100m PZ-polohovka (25D+25Z+25P+25VZ). Do štafety jsem šel společně s Jirkou M. a Jirkou S.. Sešlo se nás celkem 12 startujících, což pěkně vycházelo na čtyři dráhy. Tratě byly kratší, takže vetšina zvládla všechny distance.
  Mé zaplavené časy jsem čekal trochu lepší. Pravděpodobně se na tom podepsala doznívající únava po náročném vánočním soustředěním. Potvrdil jsem si, že neumím plavat znak. Čas prsou jsem měl totiž dokonce rychlejší. Přesto se mi povedlo na této trati vylepšit loňský osobák o více jak 3s. Nejvíce jsem spokojen s polohovkou, ve které jsem také vylepšil loňský čas. Opět veliká pochvala za zorganizování akce patří plaveckému šéftrenérovi Pájovi M. a spol.
  Další závody proběhnou za necelý měsíc. Plavat se budou delší tratě, které už ukážou plavce. Na 400m bych se rád dostal někam k 5:30min (loni 5:49min).

  Časy:
  50m VZ (kraul) 30,4s
  50m P (prsa) 39,9s
  50m Z (znak) 40,1s
  3x50m Z+P+K, můj první úsek znakem za 39,0s celkem 1:57,8min
  3x25m sculling (s piškotem nohama napřed), můj první úsek za 47s celkem 1:25,0min
  100m PZ (polohovka) 1:21,9min

  + odkaz na celkové výsledky zde
  + fotky kolem akce zde
 • 22.1.2014

  Organizátoři zimních sportovních akcí to letos mají těžké

  Letošní zima je na sníh slabá. Hlavně díky tomu organizátoři zimních akcí ruší nebo posouvají termíny. U klasických běžek je to jasné, sníh je nebo není. Běhat se dá všude a vždy, což potvrdil obrovský zájem o sobotní Blaník.
  Tuto sobotu se chystám na zimní triatlon (běh+kolo+běžky) do Jablonce, který považuji za jeden po všech stránkách nejpovedenější. Hlavní pořadatel udělal před několika málo dny rozhodnutí, že ho mění díky nedostatku sněhu na duatlon (běh+kolo+běh). Dobře vím, že pořádání takové akce pro pár vyvolených není vůbec jednoduché. Vše je třeba předem plánovat a připravit. Přesto považuji toto rozhodnutí za předčasné, protože pravděpodobně do víkendu napadne. Šel bych cestou předem nic neměnit a finální rozhodnutí, s ohledem na podmínky, sdělit až při prezentaci. Podle mého názoru to spoustu lidí odradí. K dnešnímu dni (3 dny před startem) je na startovce této akce pouhých 16 lidí. Loni se zúčastnilo něco kolem 30 mužů a 5 žen. Nebyl tam nikdo, kdo by to šel jak se říká: jen tak zkusit. Vedle 3-4 lidí (specialistů na tento sport), co si to rozdala o vítězství, jen výkonnostní sportovci. Není se čemu divit, protože je to těžká kombinace s obrovským rizikem zranění. Snad nikdy jsem se na podobné akci nevyhnul pádu v cylkistické části, což dokládá jedna pěkná fotka na okolní měnící se liště těchto stránek. Podobně bojují se sněhem i organizátoři již zmíněného nedělního orienťáku v Jizerkách.
  Jestli ještě letos napadne, tak to bude koncem února a začátkem března dost nabité. Právě tam se všechny přesouvají. Momentálně se nacházim v neskutečné únavě, ale přesto budu v sobotu stát na startu i duatlonu. Pojďme tuto tradiční Jabloneckou akci podpořit účastí, rozhodně si to zaslouží.
 • 21.1.2014

  Bohužel mě vypadnul parťák, tak shánim případného zájemce o 5h (2h) běžecký orienťák dvojic, který se konná tuto neděli v Jizerkách. Bližší info o akci zde. Startovné i cesta jde za mnou. Chci to pojmout po sobotním zimním triatlonu v Jablonci tréninkově, ale zase to nejít pěšky. Většina povrchu tratě bude pravděpodobně po tenké vrstvě sněhu na zpevněných cestách. Případní zájemci pište na teplyo@centrum.cz.
 • 18.1.2014 - Dnešní běh na Blaník proběhl za vyjímečného lednového počasí. Bez sněhu, teplota kolem 4st., nenamrzlo, trochu mokro, dokonce sluníčko nahoře vykouklo. I proto bylo neskutečných 227 startujících! Před startem jsem trochu váhal s volbou obutí. Trať totiž vede cca 2/3 po asfaltu, naopak 1/3 v extrémním terénu. Zvolil jsem nakonec minimalistické Vibram New Balance. Téměř 20km závod jsem v nich ještě neběžel. V úvodu se čelní početná skupina rozdělila na dvě. Zabudoval jsem se na konci té druhé, až po začátek výživného stoupání. To se mi kupodivu běželo dobře. Horší to bylo dolů, kdy se to přes mě doslova valilo. Hlídal jsem každé šlánutí, aby nebylo po sezoně. Závěrečná pasáž tratě spíše klesala a celá skupina cca 10 lidí se natáhla do 1 minuty. Většina šla za své. V cíli se mi čas zastavil na 1:15:02h, což stačilo ve slušné konkurenci na celkové 26.místo (16. v MA). Vyhrál Petr Losman z Kerteamu za 1:07:15h. Podrobné výsledky zde.
  Včerejším časem 2:56,05min, na 1km v nafukovačce na Strahově, jsem podle očekávání zaostal za osobákem o necelé 2s. Protaktizoval jsem úvod, po kterém jsem na 200m ovále složitě předbíhal. Další halové závody pravděpodobně půjdu tuto středu 22.ledna v Jablonci. Čeká mě 1500m. Rád bych opět útočil na loňský osobák 4:39min.
 • 16.1.2014 - Zítra jdu dle TERMÍNOVKY 2014 na Strahově další veřejný závod PAS. Čeká mě 1km. Loňský osobák 2:54min bude těžké vylepšit. Udělám ale pro to maximum. Do tréninku jsem navíc jednou týdně zařadil běžecké intervaly. Běžecké desítky, na kterých budu atakovat 35min, začínají již za 6 týdnů.
  Celý tréninkový plán, mimo zobrazování v levém sloupci na dva dny dopředu, budu archivovat a zveřejňovat na těchto stránkách pod TRÉNINK/TRÉNINKOVÉ PLÁNY na hlavní liště. Bude brzy, připravuje se.

  + krátké video z nedělního bruslení v Kolíně

 • 15.1.2014 - Organizátoři laufařského seriálu SkiTour museli opět kvůli nedostatku sněhu zrušit další závod Jilemnickou 50ku, která se měla jet tuto neděli 19.ledna. Tuto běžkařskou akci považuji za jednu nejlepší u nás. Přesunuli jí na 9.března, což koliduje s Jesenickou 70kou, kterou mám také v plánu. Jestli napadne, tak to bude těžké rozhodování. V neděli místo toho pravděpodobně vyrazim do teplého Úvalského fitka, které mě nikdy nezklame. Odpoledne dám opět delší běh.
  Navíc jeden z hlavních partnerů Volkswagen udělal pro přihlášené závodníky na Jiz50 velkorysou nabídku v podobě bezplatného přihlášení na některý další podnik seriálu SkiTour 2014, pro prvních 1000 přihlášených. Pravděpodobně ji využiji a vyrazím na Šumavskou Kašperskou 30.
 • 14.1.2014

  vystoupení mažoretky 2013 Níže dvě videa z předvánoční ceny Domu Dětí mažoretek dcery Majdy, která probíhala v Úvalské Sokolovně. Na prvním videu jejich společná sestava s názvem Coca-Cola se sestřenkou a kamarádkou.
  Soutěž spočívala v tom, že si každá skupina sama vytvořila sestavu se vším okolo. Porotou byla hodnocena. Holky to k mému údivu bez pomoci celé daly dohromady. I přes drobné chybičky (hlavně ve vyhazování) obsadily zasloužené první místo. Na druhém videu jejich vyhlášení.

 • 13.1.2014 - Dnes ráno skočim v 6h do bazénu s myšlenkou, že to po tréninkově náročném víkendu trochu odfláknu. Trenérka Zuzka na mě po krátkém rozplavání: 100,200,300,400m po sobě na čas s 50m soupaž znak mezivyplaváním. Šel jsem to na dobrý pocit, ne naplno za:

  100m 1:22min
  200m 2:53min
  300m 4:34min
  400m 6:01min

  První letošní Veřejné přebory plavecké školy Hisport Teamu budou následující čtvrtek 23.ledna. Jdu do nich s jednoznačným cílem vylepšení všech osobáků. Hlavně 400m na blížících se aguatlonech chci plavat kolem 5:30min (loni 5:49min). Podrobný rozpis zde.
 • 10.1.2014 - Dnešní 2km jsem kvůli žaludečním a střevním problémům celý den rozmýšlel. Nakonec jsem vyrazil. Běžet se s tím dalo. Plánoval jsem čas o cca 10s rychlejší. 6:31,74min je sice posunutí osobáku o pouhou 1s, ale s výsledkem nejsem spokojen. Byl to dobrý trénink v teple se vším okolo jak má být. Vyhrál Luboš Gaisl z Turnova za 5:35min.
 • 9.1.2014 - Zítra se zúčastním 1. veřejných závodů PAS (Pražského atletického svazu), které se konají v nafukovačce na Strahově. Zkusím 2km (s cílem vylepšit loňský osobák 6:33min) + když budu v pohodě 600m. Nedělní zrušenou Jizerskou 50ku nahradím delším během.
 • 8.1.2014

  Včerejší Winter Indoor Triathlon

  plavání kolo beh

  Společnost Endurancelab letos v triatlonovém mrtvém zimním období přináší novinku v podobě Winter Indoor Triathlonu. Jde o klasický triatlon, kde plavání (500m) probíhá v bazénu s protiproudem (Endless Pool), cyklistika (15km) na silničním kole upnutém v ergometru a závěrečný běh (3km) na běhátku se sklonem 5°.
  Včera jsem tuto akci vyzkoušel a mohu o ní prohlásit samá pozitiva. Byl to dobrý trénink v teple. Poprvé jsem plaval ve slušnějším bazénu s protiproudem. To jsem si ale moc neužil. Protiproud se mnou šíleně mlátil, takže technika šla stranou. Byl to spíš boj o přežití. Přirovnal bych to startu 2500 Ironmanů najednou nebo plavání v rozbouřeném moři. Na kole jsem se po vydýchání dostal do tempa a celkem si ho užil. Na konci se mi povedlo zout (jako při závodě) v sedle, takže druhé 17s depo bylo rychlé. Na rozběhnuté běhátko 8km/h s 5° sklonem se vybíhalo ze suterénních prostor po schodech nahoru. Hned jsem zvednul rychlost na 13,5km/h a postupně zvyšoval až na 15km/h. 3km mi utekly neskutečně rychle, takže jsem po dokončení trochu litoval menší nastavené rychlosti.
  Největší přínos této novinky vidím v přechodech, které se tímto způsobem dají trénovat. Všem co provozují tento sport doporučuji. První start je navíc zdarma, každý další za 200Kč. Před prvním venkovním závodem Indoor Triathlon určitě ještě zařadím. Dosaženým výsledným časem 48:44min jsem se dostal do vedení (absolvovalo zatím pouhých 10lidí). Hnedka po mě šel David Sajner, který za mnou zůstal o pouhých 14s. Start podle facebookových zpráv přislíbil Petr Vabroušek. Určitě do toho půjdou i mladíci z krátkého triatlonu, které stlačí čas hodně ke 40ti minutám.

  Můj dosažený výsledek:
  plavání 500m: 7:22min
  depo 1: 0:31min
  kolo 15km: 26:43min
  depo 2: 0:17min
  běh 3km: 13:51min
  celkem: 48:44min

  odkaz na průběžné výsledky zde
 • 7.1.2014 - ČTA (Česká triatlonová asociace) na konci roku vydala Soutěžní směrnici 2014 – zimní edici.

  Stručný přehled závodů:

  Aguatlon (plavání + běh)
  22.2. České Budějovice
  15.3. Zlín - MČR
  5.4. Praha
  19.4. Jablonec
  4.5. Rychnov
  4.10. Liberec

  Zimní triatlon (běh + kolo + běžky)
  19.1. Vimperk
  25.1. Jablonec
  1.2. Praha
  8.2. Hlinsko
  1.3. Praděd - MČR

  Některé z těchto závodů jsem zařadil do zimní přípravy viz TERMÍNOVKA 2014.
  Podrobné info a přihlašování na czechtriseries.cz.
 • 6.1.2014 - Vánoce s rodinou ve Vítkovicích proběhly podle plánu (až na to cukroví :) ). Jezdili jsme za sněhem na Mísečky, kde se dalo i skvěle běžkovat na závodních okruzích, kde trénovaly juniorské biatlonové reprezentantky. Stál jsem na tom téměř každý den, takže pravděpodobné zrušení nedělní Jizerské 50ky mě bude mrzet. Noční maraton v Bedřichově se také kvůli nedostatku sněhu nejel. Byl odložen na pátek 7.února. Aspoň jsem vyrazil na plánovaný Silvestrovský běh do Havlovic na 11km (přesně 10,8km). Tam se mi z plného tréninku běželo až podezřele dobře. S tempem 3:34min/km jsem extra spokojen. Výsledný čas 38:20min stačil na druhé místo. O něm jsem rozhodnul pozvolně vystupňovaným tempem, až v závěrečném pátem okruhu.
  Zítra jdu zkusit EnduranceLab Indoor Triathlon 0,5-15-3km. O co jde přiblížim po absolvování.

  + pár fotek okolo Vánoc

Ondrateply.cz

Kilometrovník

Kompletní kilometrovník

Galerie

Galerie

Archiv

Kompletní archiv

Návštěvnost

TOPlist