Archiv

Květen 2014

 • 30.5.2014 - Víkend má být konečně bez deště, tak doháním plánované dlouhé kolo a běh. V sobotu dám volněji nedalekou silniční Pečeckou 100ku, kam navíc vyrazim na kole. V neděli s Úvalským běžeckým parťákem Láďou Ch. jedeme na Mnichovohradišťskou 25ku, kterou bych rád šel po 4min/km.

  + do okolní lišty přidány další fotky, brácha dík

  Synátor Filip, po přetrvávajících problémech se žaludkem, dnes absolvuje gastroskopické vyšetření v Pražském Motole. Jedná se o metodu, pomocí které si lékař může prohlédnout vnitřní stěny žaludku, a to tak, že zavede vyšetřované osobě ústy až do žaludku dlouhou hadičku, na jejímž konci je kamera a zdroj světla. Na obrazovce si pak může prohlížet obraz zachycený kamerou tam, kam se chce podívat. U dětí se provádí v narkóze.
 • 29.5.2014 - Včerejší desítka v Modřanech se mi běžela dobře. Šel jsem jí od začátku tréninkově na nižších tepech. V půlce na 5km byl přesně 18:30min. Konec se mi povedl vystupňovat. Ve slušné konkurenci čas 36:40min stačil na nějaké 10.místo. Výsledky zde.
  Snad forma vydrží do příští soboty na Czechmana (1/2IM: 1,9km plavání + 90km kola + 21km běh), který je druhou akcí seriálu FORD CZECHMAN TOUR. Na startovní listině je již přes 500 lidí. Závod je již několik let označován za svátek domácího triatlonu. Už jen aby vyšlo počasí.

  Včera spuštěn na adrese www.triatletshop.cz nový eshop s vybavením pro triatlon a další vytrvalostní sporty.
 • 27.5.2014 - Krátké video z cílového finiše Majdy na nedělním triatlonu v Poděbradech.  + ostatních slíbené fotky
 • 26.5.2014 - Poděbradský triatlon úspěšně za námi. Sice jsme s Majdou oba brali bramboru, ale hlavní je pocit, který jsme měli dobrý. Majda na rozdíl ode mě překvapila v plavání. Od začátku se pohybovala na čele a z vody vylézala na druhé pozici. Pomalejším depem a docela dlouhým 4km kolem (moc na něm nejezdí) trochu ztratila. Vše si ale opět vynahradila na běhu.
  Můj závod se mi také povedl. Řada lidí mi gratulovala a označila ho za životní, což tak úplně nevidím. Bylo tam několik taktických chyb, které mě stály drahocenné vteřinky. Na začátku to chtělo více přitáhnout plavání, abych se vyhnul klasické mele, do které jsem se po startu dostal. V depu mi nešel díky zamotané šňůrce sundat neopren. Na kole jsem se cítil suprově a ztrátu po plavání rychle sjížděl. Propracoval jsem se až do skupinky podobně výkonostních lidí, ve které jsem zůstal. S odstupem času toho trochu lituji. Měl jsem to zkusit a dál pokračovat nastaveným tempem. Zase se mi ale asi díky tomu běželo dobře. Těsně před cílem jsem dotáhnul mladého Kubu Langhammera, kterého se mi povedlo v dlouhém finiši udolat. Z toho mám asi nejlepší pocit.
  S přehledem vyhrál start-cíl vynikající plavec Tomáš Martínek před Hisportteamovým kolegou Petrem Minaříkem a Tomášem Kořínkem (Jarda Brynda nepochopitelně vzdal na běhu). V ženách s přehledem výborně běžící Jíťa Šimáková. Můj čas 1:20:30h jsem na totožných tratí vylepšil oproti loňsku o 5 minut. Ten mě zajistil celkové 5. místo (jen 33s na druhého, 4.v M30-39). Výsledky zatím jen přílohou z pořízených fotek, protože sjednaná časomíra měla nehodu a na akci nedorazila. Buhužel tedy nejsou mezičasy, které by mě velmi zajímaly.

  vysledky1 vysledky2

  skvělé fotky od Davida, jeho manželky, dědy a dalších brzy
 • 24.5.2014 - Dnes ŠUTR (běh 18km) na totální pohodu za 1:25:51h na druhém místě. Snad to vydrží do zítra.
 • 23.5.2014 - V neděli první triatlonový otvírák v Poděbradech. Hlavní závod se jede na tradičních tratích o objemech 0,7-30-7km. Dcera majda se zúčastní také svého závodu za benjamínky (50-4000-900m). Na startovce je již přes 200lidí, takže se dá očekávat slušná konkurence. Závod trochu koliduje se sobotní Xterrou ve Žlutých lázních a sprinttriatlonem v Brně. Jdu do něho bez odpočinku z plného tréninku s cílem kvalitně potrénovat hlavně přechody. Jako rozjetí si dám ŠUTR v Pražské Šárce. Kvůli neděli půjdu zadrženě jen jedno 18km kolo.

  Včerejších pětka na Děkance byla z mé starany doslova tragická. Jen první dva kilometry se mi v čelní skupince běžely dobře, tempem někde kolem 3:20min/km. Pak místo plánovaného stupňování přišlo tuhnutí a spíš boj o dokončení. Ani mohutné povzbuzování Honzy s Pájou (skákali vedle trojskok) nepomáhalo. Cíl jsem proťal na 8.místě za 17:44min, cca minutu za plánovaným časem. Snad se na výkonu podepsalo šílené vedro, které se udělalo a bude to v neděli ku prospěchu.
 • 22.5.2014 - Dnes startuje MPD 2014 (atletický přebor dužstev) na Děkance. Jako loni půjdu za Aritmu Praha nejdelší běh na 5000m. Dále jsou vypsány tyto disciplíny: 100, 200, 800m, 400m př., výška, trojskok, oštěp, kladivo a 4x 200m. Do běhu jdu s cílem vylepšit osobák 16:47min z letošního aquatlonu v Českých Budějovicích.
 • 21.5.2014

  Jana Nedělní MTBO v nedalekých Klánovicích, které patří do seriálu Tří závodu pro zdraví, mi docela sedlo. Potvrdil jsem si znalost Klánovického lesa z běhání a posbíral všechny kontroly s časovým předstihem. Několika chybám jsem se přeci jen nevyhnul. Na vítězného Štěpána Merenuse by mi to stejně nestačilo. Dal mi totiž téměř 5 minut. Kategorii M2 jsem s převahou vyhrál. Akce se zúčastnila i manželka Jana, která byla s předvedeným výkonem také spokojena (5.místo v Z1). Hlavně vše zvládla sama na rozdíl od prvních žen, které se nechaly táhnout od chlapů (byly na tom domluveny). Dali jsme i doprovodný závod rodiče s dětmi. Jel jsem s Majdou, Jana s Filipem. Podrobné výsledky zde.
  Poslední třetí závod seriálu proběhne přesně za 100 dní v Úvalech v sobotu 30.srpna. Pojedou se tradiční horská kola na těžkém okruhu kolem Vinice. Tam bych rád potvrdil průběžné vedení v celém seriálu.

  + ostatních několi fotek

  Včerejší Krčská 12 (běh 12,5km) na 8.místě za 48:20min.
 • 20.5.2014 - V sobotu dcera Majda absolvovala v rámci plavecký závodů Středočeského poháru nejmladšího žactva v Kutné Hoře za oddíl SOP Kolín tyto distance:

  50m P 1:01,9min 17.místo
  100m VZ 1:59,6min 27.místo
  4x50m PZ 3:51,6min 12.místo
  50m K 53,4s 28.místo
  100m P 2:17,0min 22.místo
  4x50m VZ 3:32,3min 11.místo
 • 19.5.2014 - Sobotní Brdskou 25ku provázelo mizerné počasí. Na startu to tak hrozné nebylo, ale během závodu začalo pršet. Neštěstí byl člověk při běhu zahřátý, takže se to dalo. Na to, že to byl teprve druhý ročník, tak se na startu sešla slušná konkurence s řadou triatlonistů. Závod odstartoval náš Hisporteamový šéf Martin Matula, který si 25ku dal s číslem 1 taky (níže komické video, kde si mě s ním při doběhu spletou). Doprovodný závod na 12km absolvoval David (jeli jsme na akci společně). Potvrdil vzrůstající běžeckou výkonnost. Ve své kategorii skončil na 3.místě (celkově 5.místo). Bohužel jsem nevědomky vyrazili, kvůli špatnému počasí, hned domů, takže přišel o vyhlášení. Můj běh na 25km s přehledem vyhrál místní Petr Švarc. Já jsem za 1:49:38h bral celkové 9.místo (6.v MA). Byl to dobrý dlouhý běžecký tempový trénink, který je třeba před IM zařadit.

  + ostatních pár fotek

  Spolubydlící ze soustředění Roman Malivánek na IM Lanzarote 11tý v AG 40-44 za skvělých 10:03h. Na Havajský slot mu chybělo pouhých 5 minut. Závod je pro své podmínky přezdívaný jako ,,evropská Havaj´´. Hlavně cyklistická část prověří. Veliká gratulace k výkonu. Podle jeho slov je s předvedeným výkonnem spokojen. Předvedl maximum na co má. Bohužel vytuhnul, až na posledních 10km běhu. Další útok zkusí v rychlém rovinatém Klagenfurtu s cílem 9:15h. Oba zmíněné závody mám v budoucím plánu.

  V další aktualitě o nedělním MTBO (orientační závod na horských kolech) v nedalekých Klánovicích.
 • 16.5.2014

  nohy Včera na Hostivařském golfu akce, která neměla chybu. Vše začalo v 19:30h během na 5,6km (ženy 2,8km). Podle plánu jsem využil možnosti naboso. Běželo se mi nad očekávání dobře. Za 18:45min jsem bral celkové 6.místo (2.v M35-45). V kategorii bosoběžců druhý 28s za Dušanem Arbstem, na kterého nebylo. Po rychlém občerstvení obléknout neopren a na start aqutlonu. Tam se sešla kvalitní sestava (celkem 21 účastníků). Zvolil jsem taktiku (díky očekávanému slabšímu plavání) v depu nezastavovat, celou 2,8km běžeckou část dát v neoprenu opět naboso. To se nakonec moc nevyplatilo, protože jsem se vařil a hlavně nemohl na vyšších tepech pořádně dýchat. Do cíle jsem finišoval v poklidu osamocen na 5.místě. Vyhrál Aleš Drahokoupil před Martinem Berkou a Pájou Mužíčkem, kterému patří jakožto hlavnímu organizátorovi veliká pochvala. Samozřejmě i s ředitelem golfu Jirkou Martinkou. Podrobné výsledky celé akce zde.

  pred-startem-behu spolecne depo-pred

  + ostatní fotky
 • 15.5.2014 - Dnes jdu dle termínovky Hostivařský běh. Čekají nás 2x2,8km po golfovém pažitu. I proto jsem se přihlásil do kategorie naboso, kterou se mi loni povedlo vyhrát. Po skončení hlavního běhu se navíc uskuteční aguatlon (cca 350m plavání v místní studené nádrži + 2,8km běh). Ten si také nenechám ujít. Všem doporučuji.

  Dnes ráno na bazénu na čas 100m kraulové nohy s deskou za 1:51min, 25m delfín se skokem za 17s.
 • 14.5.2014

  Včerejší testování na FTVS:

  Nejdříve jsem podstoupil klasické vážení a změření, což mě značně zneklidnilo, protože váha ukázala skoro 84kg. Měřím 185cm, takže mám index -1 (185-100=85cm-84kg=1). To je pro vytrvalostní sporty dost mizerné. Pohybuje se to v průměru kolem -5 až -10. Pak jsem podstoupil funkčnímu vyšetření plic. FVC – usilovná vitální kapacita (maximální objem vzduchu, který lze po maximálním nádechu prudce vydechnout) a FEV1 – usilovně vydechnutý objem za první sekundu (objem vzduchu vydechnutý s největším úsilím za 1. sekundu po maximální nádechu). Dále následovalo na běhátku 11km/h 3minuty pak 13km/h 3minuty. Po krátké pauze začátek na 13km/h při 5%sklonu a po každé minutě se rychlost zvýší o 1km/h, než jsem z běhátka neslezl vyčerpáním (končil jsem tuším na maximálních tepech kolem 18km/h). Při běžecké zátěži byly snímány metabolickým analyzátorem parametry jako plicní ventilace, spotřeba kyslíku a produkce oxidu uhličitého, dále sportesterem srdeční frekvence. Z těchto parametrů je pak následně možné určit energetickou náročnost zatížení, převahu metabolizovaných substrátů (tuky, cukry), optimální intenzitu zatížení při plánování intervenčních programů nebo tréninkového cyklu. K hodnocení jsou v laboratoři sportovní motoriky FTVS používány špičkové metabolické analyzátory (ADI Instrument, Cortex - Metalyzer, MetaMax).
  Domů jsem dostal na zapůjčení zmíněný přístroj POWERbreathe. Po dobu 6 týdnů 2x denně budu provádět s přístrojem dechová cvičení (vždy 30 nádechů a výdechů). Během 6 týdnů si budu postupně zvyšovat odpor nádechu podle pocitu. Pak znovu podstoupím výše zmíněné vyšetření a zveřejním výsledky s porovnáním obou testů. Také vyhodnotím pocity, plusy a mínusy z přístroje.
 • 13.5.2014

  Zavzpomínání na letošní Čarodejnický běh v Úvalech. Na prvním videu finiš Majdy, která těsně brala skvělé třetí místo. Na druhém si díky náskoku vychutnávám doběh s fandícími dětmi.


  Trochu rizkuji, protože jsem 3 týdny před IM Kodaní (vrchol sezony) přihlásil za elite Slovakmana (dlouhý triatlon 3,8-180-42,2km). Snad stihnu zregenerovat.
  Včera jsem od Davida dostal bednu s tričkama (viz aktualita z 24.4.). Díky moc, super práce!
 • 12.5.2014 - Zítra jdu testovat na FTVS do laboratoře sportovní motoriky kontraverzní přístroj POWERbreathe, v rámci psaní diplomové práce Tomáše Ekla (spolubojovník na většině dlouhých sportovních akcích), na téma: Ověření vlivu přístroje POWERbreathe na klidové a maximální spirometrické ukazatele u triatlonistů. Ve stručnosti se jedná o přístroj, který funguje na jednoduchém principu nádechu proti odporu. Díky tomu by se mělo zvyšovat množství vzduchu dopravovaného do plic a zajišťovat tak mnohem lepší práce svalového i oběhového systému. Vše brzy podrobně přiblížím.
 • 11.5.2014

  krusnoman2014 Na včerejším Krušnomanovi celkové 15.místo za 4:04:25h. Závod vyhrál letošní objev Luboš Truhlář před Vencou Holubem a Rudou Coganem (Petr Vabroušek měl defekt). V ženách těsně Hisporteamová kolegyně Eva Potůčková.
  S výsledkem a hlavně předvedeným výkonem nejsem moc pokojen. Při pátečním rozjetí (den před) jsem se cítil docela dobře. V závodě to však byl pravý opak. Úvodní běh jsem šel úmyslně zadrženě. Stejně by to o moc rychleji nešlo. Těžké nohy, bez chuti, prostě trápení. V prvním depu jsem se octnul až na 30.místě. Na kole jsem se rychle dostal do tempa a postupně sjížděl jednoho soupeře za druhým (až na Standu Cibulku). V závěrečném třetím okruhu jsem trochu polevil, doplňoval a připravoval se na 15km těžký běh (čas cyklistiky nakonec jen o dvě minuty rychlejší než loni). Druhé depo celkem rychlé. Hned v úvodu to zkouším rozběhnout a zase nic, prostě to nešlo. V závěru s tím bojuji silou, což mě stálo šílené křeče do zadních stehen. V posledním kopci se ke mě přidávají super fandící moje a bráchy děti. Majda se mnou dobíhá do cíle. Padám k zemi totálně vyždímaný. Malou odměnou pro mě bylo 3.místo v kategorii, ze kterého ani nemám moc radost. Čekal jsem víc. Řada lidí mě uklidnila, že to zas tak špatné nebylo. Natrénováno lestos je, jen vyladit a prodat to.
  Další ostrý start plánuji za 4.týdny na Czechmanovi (1/2IM). Do té doby půjdu několik přípravných běhů. Za 14 dní první tradiční sprint triatlon v Poděbradech (0,7-30-7km). Do té doby se opět pokusím zaměřit na váhu, kterou mám stále mizernou.
 • 9.5.2014 - Zítra první závod seriálu FORD CZECHMAN TOUR 2014 v podobě Krušnomana. Čeká nás duatlonová porce 5km běhu + 80km silničního kola + 15km běhu. Vše se tradičně odehrává v lyžařském areálu Klíny. Cyklistická část je výškově náročná a totožná s loňskem. Běhá se přímo v prostorách sjezdovek. Celkem si jí dáme 5x. Místo, díky nedaleké chatě bráchy a několikanásobné účasti, velmi dobře znám. Letos to vypadá, že bude nezvykle přát i počasí. Závod je navíc vypsán jako MČR, proto se na něm sejde kvalitní účast. Když mi to vše sedne, tak by to mohlo být někam kolem celkového 10.místa. Všem co hledají těžké výzvy doporučuji.
 • 7.5.2014 - Včerejší Krčská 10 (cca 10,5km) se mi podle očekávání běžela mizerně. Závěr se naštěstí trochu rozběhnul. Výsledný čas 40:07min stačil ve slušné konkurenci na něco kolem 15.místa. Akce neměla opět chybu, přilákala další běžecké příznivce včetně týmových kolegů. Trať závodu prokřižovala téměř celý Krčský les. Dalšího ročníku se stopro zúčastním. Výsledky zde.

  + dvě videa z nedělního aquatlonu v Rychnově, na obouch Majda (první z plavání, druhé na běhu)

 • 6.5.2014 - Dnes jdu poslední težší běžecký trénink, v podobě Krčské desítky, před sobotním náročným Krušnomanem. Poběžím to pravděpodobně zadrženě vyloženě na dobrý pocit, protože jsem momentálně totálně píchlej. Projevují se u mě všechny příznaky přetrénování, proto tři dny před víkendem změním na hodně volné. Čtvrtek dám úplně bez pohybu. Snad se z toho dostanu.
 • 5.5.2014

  carodejnice2014 Na včerejším aquatlonu v Rychnově nad Kněžnou, při zpáteční cestě z čarodejnic v Adršpachu, jsem zavzpomínal na Zátopkovo pořekadlo: zajíc musí taky nerozcvičený utíkat před myslivcem, když ho nahání. Do bazénu jsme totiž dorazili na poslední chvíli až po rozplavbách. Suché rozcvičení nebylo ono. Při odpoledním běhu, pro mě nepochopitelně o 40min dříve proti propozicím, odstartovali hlavní závod na 5km. V klidu jsem ještě nepřevlečený seděl v autě, když vyběhl první plavec. Naštěstí mi ve vodě dal 1:18min, takže jsem vše na vteřinu stihnul (Jana byla připravená dříve). Celý běh jsem se dostával do tempa a spíš propadal. Ve slabé konkurenci mi výsledný čas 22:21min (400m plavání 5:41min + kratší 5km 16:40min) stačil na celkové 16.místo (5.v M20-39). Manželka Jana předvedla solidní výkon a brala 9.místo v ženách 20-39let (27:43min,7:23+20:20min). Majda také bez rozcvičení zalaval na 100m svůj standart za 2:04min. 1km běh měla ve své kategorii nejrychlejší a finišovala těsně třetí. Podrobné výsledky zde.
  Na závěr bych velmi pokáral hlavního organizátora za nevyhlášení kategorií (pouze první tři ženy a muže). Zkazil tak dojem z celé akce. Tento čin vznesl v řadě účastníků veliké rozpoložení. Padala i neslušná slova. Většina menších dětí to totiž obrečela. Stačilo by pro ně hloupé lízátko, o medaili a diplomu za směšnou cenu ani nemluvím. Na závodech ČP by měla být povinnost, vyhlásit všechny vypsané kategorie a dodržet časový harmonogram. Podobné závody se podle mého názoru dělají hlavně pro děti. Porovnávají a závodí mezi sebou často úplně jinak, více než dospělí. Vyhlášení prvních závodníků je především složení úcty a vrcholem celého závodu. Kort v tomto slabě financovaném těžkém sportu.

  + fotky okolo závodu a celého prodlouženého víkendu
 • 1.5.2014 - Včerejší pětku v Modřanech jsem kvůli totální únavě vynachal. Asi to bylo dobře, protože dnešní Duatlon v Břehách u Přelouče se mi jel dobře. Navíc jsem na něm testoval novou časovkářskou helmu Kask Bambino, kterou jsem se vyzbrojil. Úvodní 6,6km běh se běžel neskutečně rychle, čelo někde kolem 3min/km. Rozběhnul jsem to rozumě a pomalu dostával do tempa. Depo jsem opouštěl někde kolem 15.místa. 24km cyklistická část mi celkem utekla. Posunul jsem se na ní na 12.místo, které jsem držel na druhém běhu až do cíle. Výsledným časem 1:16:05h jsem za čelem zaostal o cca 4 minuty, což považuji za slušné. Hlavně jsem vylepšil loňský čas 1:19:33h. Vyhrál Luboš Truhlář, který rozhodnul v závěrečném běhu, před Petrem Minaříkel a Tomášem Eklem. Závod absolvovalo přes 100 lidí velmi slušné výkonnosti. Podrobné výsledky zde. Dá se říct, že až na pár vyjímek čelo dlouhého triatlonu. S řadou z nich se sejdeme za týden na tradičním Krušnomanovi. Tam bych rád promluvil do první desítky.

Ondrateply.cz

Kilometrovník

Kompletní kilometrovník

Galerie

Galerie

Archiv

Kompletní archiv

Návštěvnost

TOPlist