Archiv

Duben 2014

 • 30.4.2014 - Přidány fotky z víkedu:

  Čarodejnický běh
  Pošemberský ultrakros
  Újezdský duatlon
 • 29.4.2014 - Na státní svátek (čtvrtek 1.května) nelenim a vyrážim na duatlon Břehy (6,6-24-3,3km). Den před dávám v Modřanech na rozběhnutí 5km v rámci seriálu VŠ ligy.
  V pátek do práce a po ní na kole do Adršpachu za rodinou na Čarodejnice. Ta je tam s Úvalákama už od středy. V neděli se pravděpodobně, na zpáteční cestě domů, zúčastníme nedalekého dalšího aquatlonu v Rychnově. Po něm ještě svatba Páji s Helčou.
 • 27.4.2014

  posuk-2014 Čísla 1-10-3 nejsou distance triatlonového závodu, ale má umístění ve víkendovém trojboji. Na dopoledním Čarodejnické běhu v Úvalech byla velmi slušná účast, která klasicky zaskočila organizátory. Majda svůj 800m závod zvládla skvěle a mezi o rok staršíma brala 3.místo. Maželce i mě se povedl obhájit domácí titul. Bohužel se nezúčastnili výkonnostní běžci, kteří by nás potrápili. Cílový doběh jsme si extra užili, protože nás doprovázel celý houf fandících dětí.
  Odpoledním Pošemberským ultrakrosem jsem se doslova protrápil. Vůbec se mi nechtělo dostat do tempa, nohy jako konve. Dokončil jsem na slabším 10.místě za 1:17:32h. Za loňským časem jsem zaostal o propastné 4 minuty. Vyhrál Honza Havlíček ve vynikajícím čase 1:06:26h! Výsledky zde. S Davidem, který mi opět dělal podporu a fotil, jsem vyjížděl na kole domů. Hlavou se mi honily myšlenky, co s tím budu zítra dělat.
  Po vydatném doplnění na oslavě jsme v neděli ráno vyrazili celá rodina na tradiční Újezdský duatlon. Jediný Filip bohužel ještě nezávodil. Majda v dívkách do 10 let dokončila na 7.místě. Manželka Jana v ženách do 35 let finišovala na slušném 5.místě. Hlavně si závod, podle slov po doběhu, užila. Můj čas jsem na téměř totožné (srovnatelné proti loňsku) trati posunul o cca 1 minutu. Nakonec jsem jel na silničce, což se mi letos těžce nevyplatilo. V prvním kole v technické pasáži přišel pád a má skupinka, ve které jsem se v poklidu pohyboval, byla pryč. Ani na rovném úseku jsem jí nedokázal sjet. Zbývající část pak dojížděl za své. V závěru se ke mě dotáhla další skupina, které jsem po rychlém depu (nepřezouval jsem diky klipsnám) poodskočil a pozici udržel až do cíle. Bylo z toho nakonec celkové 9.místo a odměna v podobě 3.místa v kategorii nad 35 let, do které jsem letos přeskočil. Po dokončení jsem si dopřál masáž. Podrobné výsledky zde, fotky brzy. Akce neměla opět chybu. Všem organizátorům v čele s Broukem patří veliká pochvala.
 • 25.4.2014

  Víkendový trojboj

  Tento víkend probíhají v okolí rodných Úval tři tradiční akce, které si nenechám ujít. V sobotu celá rodina nastoupíme na před časem zmíněný Čarodejnický běh. Ještě ten samý den odpoledne běžím Pošemberský ultrakros. Pravděpodobně ho trochu odfláknu, abych pošetřil síly na Újezdský duatlon o objemech 3-26-2km (závodí také celá rodina). Ten půjdu naplno. Zvažuji (hlavně podle počasí), že cyklistickou část opět pojedu na starém silničním kole. Trať je díky pracem na železničním koridoru malinko změněna. Přesto vede, až na cca 200m úsek v lese, po zpevněných cestách s minimálním převýšením.
  Aby toho nebylo málo, tak tchán v sobotu slaví 60ku, takže bez alkoholu a obžerství :). Synátor Filip pravděpodobně v sobotu pojede na další fotbalový mistrák do Veleně.

  + poslední dvě videa ze soustředění, na prvním zastavení na vrcholcích, druhé z dopolední pláže

 • 24.4.2014

  Velikonoce - společně Velikonoce jsme tradičně strávili celá rodina u Venci na Černé Studnici, kam jsem jel po půlce v Pardubicích na kole. Nazpět v pondělí s Jirkou také. V neděli jsme udělali pěší výlet kolem řeky Kamenice. Navečer ještě s manželkou zvládli saunu a nějakou plaveckou techniku v Jablonci. V pondělí odpoledne ještě vyšlohali babičky. Prodloužený víkend neměl chybu, což zachycuje řada fotek.
  Zkušební vzorek trika je na světě. Neskutečných 50 kusů v různých velikostech (ve světlejší zelené) jde do výroby začátkem týdne. Mí příznivci se na ně můžou těšit za cca 14 dní. Hlavně vyšití vypadá dobře.

  triko finál předek triko finál zadek

 • 22.4.2014 - Na sobotním Pardubickém půlmaratonu to na vylepšení osobáku z Prahy nebylo. Šel jsem do toho, že to zkusím rozběhnout po 3:30min/km a vydržet. To se mi dařilo jen do 5km. Pak jsem ztratil kontakt se skupinkou a jen se propadal. Hlavně v druhém 7km kole (ze tří) jsem se šíleně trápil. Poslední trochu zmáčknul a v čase 1:18:24h (kola: 25:22,26:42,26:21min) finišoval do cíle, těsně (trošku sprostě) před první Češkou Petrou Pastorovou. Domácí titul bral za 1:07:50h Jan Kreisinger. Odkaz na podrobné výsledky zde.
  Moc často to nedělám, ale dovolil bych si pokritizovat nedostatečné občerstvení na trati. Na to, že to bylo MČR, tak jedna občerstvovačka po 7km je opravdu málo. Téměř každý se o tom po závodě zmínil. Sanitky v závěru houkaly. Jinak neměla akce kolem organizace chybu.

  já s Davidem finiš


  + odkaz na článek od Franty Schovala (1:15:17h)
 • 17.4.2014 - V sobotu jarní běžecký vrchol v podobě Pardubického půlmaratonu. Bude to těžké, ale rád bych ještě posunul osobák z Prahy 1:16:53min. Zkusím rozběhnout po 3:30min/km a vydržet. Závod je tradičně vypsán jako MČR, takže by mělo být s kým běžet. Organizátoři čekají rekordní účast kolem 1500 lidí. Podmínky mají být také dobré. Po doběhu jedu na kole za rodinou na Černou Studnici do Jizerek, kde trávíme Velikonoce.

  + další dvě videa ze soustředění, na prvním písečné duny, druhé u majáku

 • 15.4.2014 - Naskytla se mi, díky Davidovi (dělal návrh), sponzorská možnost výroby triček přes firmu Claracom s.r.o.. V poslední době se mnou na akce (mimo rodinu) jezdí řada příznivců, kteří mě mohutně povzbuzují a všemožně podporují. Právě ty bych jím rád vybavil. Navíc ho dával (jako malé poděkování) přispěvovatelům projektu "CESTA NA HAVAJ". Již šlo ve třech velikostech do výroby. Všem, co se na něm podíleli, veliký dík.

  triko předek triko zadek  Brácha hobužel sobotní půlmaraton v Pardubicích neběží. Kdo první dá vědět, tak je číslo jeho.
  Cena dobrovolná.
 • 14.4.2014

  Jarní běh Ďáblickým hájem

  běh Ďáblickým hájem - Majda bedna V neděli jsem s Majdou absolvoval, dle její atletické Újezdské termínovky, běh v pražském Ďábličáku. I přes dopolední nepříznivé počasí byla skvělá účast. Majda svůj 600m běh startovala jako první již v 9:00h. Potvrdila vzrůstající běžeckou formu. Od začátku do konce se pohybovala na čele a předpisově plnila taktiku. Vítězství jí uteklo o pouhou 1s (2.místo za 2:37min). Závěrečný 4km běh pro dospělé jsem si samozřejmě nenechal ujít. Po sobotě se moc nešlo rozcvičit, takže začátek byl volnější. Postupně jsem se dostal do tempa a prokousal na konečné 8.místo za 15:36min. Filip se bohužel nezúčastnil, kvůli přetrvajícím problémům s břichem, dalšího fotbalového mistráku. Jana o víkendu zvládla první talentovou část přijímaček na dálkové FTVS.
 • 13.4.2014 - Na sobotní Bakovský půlmaraton jsem vyrazil s běžeckým Úvalským parťákem Láďou (udělal si osobák 1:35min). Cestou jsme probrali všechny termíny závodů, takže utekla neuvěřitelně rychle. U registrace v místním kulturáku se udělala fronta, která organizátory donutila posunout start závodu o půl hodinu. Po startu se odpoutala 5ti členná skupina, která se od hlavního pole rychle vzdálila. Pohyboval jsem se na čele druhé a šel své rozumné tempo (10km cca 36:30min). Trať byla slušně členitá. Proto se téměř všechny malé skupinky roztrhaly. Většina účastníků běžela klesající závěr za své. Cíl jsem proťal na celkovém 9.místě v čase 1:19:18h. Jako před týdnem v Praze to nebylo. Nešlo se mi vůbec dobře, dost to bolelo. Ale je slpněný další přípravný běžecký půlmaraton. Podrobné výsledky zde.
 • 10.4.2014 - Níže pozvánka na Čarodejnický běh 2014 v Úvalech, který tradičně pořádá spolek Jonatán. Vše probíhá za 14 dní v sobotu 26.dubna od 9:30h u školy. Tento víkend bude opět velmi nabitý. Ten samý den totiž odpoledne absolvuji nedaleký POŠUK kros. Večer proběhnou 60tiny tchána. Druhý den v neděli 27.4. se jede duatlon v Újezdě. Ten, jako každoročně, absolvujeme celá rodina. Sportovní akce doporučuji.

  Čarodejnický běh Úvaly 2014 - pozvánka

 • 8.4.2014

  Aguatlon Praha

  společně Na nedělní aqutlon v Praze jsme podle plánu vyrazili společně celá rodina. Jediný nezávodil Filip, který se mimo gemblera občas vžil do role fotografa (odkaz na fotky zde). Plavalo se klasicky v Podolí, běhalo na venkovní 400m Děkance. V bazénu nás s Janou čekalo nezvyklých 800m, Majdu 100m. Té netěsnily brýle, takže nezopakovala čas pod 2min (v závodě 2:12min). Neskutečnou radost mi ale udělala na 1km běžecké trati, kterou zvládla za 4:15min! Konkurenci měla v kategorii velmi slušnou. Bohužel to v součtu stačilo na nepopulární bramboru. můj kraul
  Jana 800m nikdy neplavala, takže trochu nervózně nevěděla do čeho jde. Odhadnul jsem jí dobře, protože napsaný plánovaný čas 15min téměř atakovala (15:24min). 5km běh dala za 21:57min. V součtu jí to v ženách stačilo na 11.místo. Můj předvedený výkon bych moc chvalně nekomentoval. Podepsal se na tom předešlý dobrý půlmaraton. Nohama jsem snad ani nekopal (800m za 12:25min), běh byl spíš boj o dokončení (5km 17:19min). Nakonec jsem se v součtu časem 29:45min vešel pod plánovanou půlhodinu. Zvítězil Jakub Powada. V ženách Romana Gajdošová, která rozhodla v závěrečném běhu. Byl to pro mě, jak říkám: dobrý trénink v únavě. Jediné co mi trochu vadilo, že se do běhu nestartovalo s odstupy po plavání, ale najednou. Na druhou stranu se muselo jít až do konce naplno. Podrobné výsledky zde. Poslední aquatlon pravděpodobně dáme v Rychnově, u příležitosti čarodejnic v Adršpachu.

  + video plavání manželky Jany

 • 7.4.2014 - Je to tady. Několik let jsem na to čekal, až někdo spustí komplexní stránky o triatlonovém dění. Ujal se toho všem známý web behej.com, který dnes spustil tzv. brášku triatlony.com. Stránky jsou dělány přehledně (téměř totožně) jako u běhů. Nárůst zájmu je o tento sport v poslední době veliký. Stránky budou sloužit řadě příznivcům.
 • 5.4.2014 - Pražský půlmaraton za 1:16:53h. Takový čas jsem absolutně nečekal. Po náročném soustředění to vůbec v týdnu neběhalo, navíc ten kotník. Od začátku do konce jsem se to snažil běžet maximálně uvolněně na dobrý pocit. Vůbec nesledovat čas, soupeře, kilometry. V tom asi bude správná cesta. Na 10km kouknul na hodinky a tam 35:36min. Prolítlo mi hlavou: zase přepálená první půlka. Nakonec ani nebyla. Tuhnul jsem, ale ne tolik (5km-17:45,17:54,18:36,18:45min). V cíli koukal chvilku na hodinky a ani tomu nevěřil. Tedy hned v prvním cvičném půlmaratonu splněn letošní cíl s vylepšením loňského osobáku z Ústí o téměř 4 minuty. To není každý den, takže maximální spokojenost. Přičítám to i naprosto ideálnímu počasí. Přesto půlmaratonský vrchol budu mít za 14 dní na MČR v Pardubicích. Následující sobotu dám ještě oblíbenou půlku v Bakově.
  Na závod se mnou jel David, který absolvoval svou půlmaratonskou premiéru za slušných 1:55h. Snad ho od dalšího startu neodradí křeče v závěru. Doprovod při zpáteční cestě vlakem nám dělala jeho rodina, která mohutně povzbuzovala a pořídila několik fotek. Podrobné výsledky zde.

  společně na nádraží na masáži1 na masáži2

  Synátor Filip na plánovaný fotbalový přátelák díky žaludečním problémům nejel. Zítra aqutlon v Praze o distancích: 800m plavání + 5km běh. O jeho průběhu v další aktualitě.
 • 4.4.2014 - Dnes navečer od 18h vyhlášení Winter Indoor Triathlonu v Endurancelab. V konečném pořadí beru druhé místo pouhých 30s za Petrem Vabrouškem. Odkaz na výsledky zde.
  Před vyhlášením vyzvednu číslo na sobotní půlku, po se ještě stavím na předsezónní valné hromadě domácího Cyklistického klubu Úval.
 • 3.4.2014 - Na poslední chvíli jsem sehnal číslo na sobotní Pražský půlmaraton. Kotník dostal dva dny běžecké pauzy, tak snad vydrží. Nečekám po soustředění extra čas. Únava ještě doznívá. Poběžím vyloženě na dobrý pocit, co mě noha dovolí.

  + první slíbené video ze soustředění na Kanárech pořízené z úplného vrcholu

 • 2.4.2014 - Včera jsem absolvoval, po sobotní změně času, první cyklistickou silničářskou vyjížďku z Koloděj. Sešly se na ní tradiční nadržené známé tváře. Prvních 30km jsem zkoušel jet za balíkem bez háku. Pak se to zvrhlo a začalo hlavně do kopců závodit. Dost jsem hlasitě sprostě zanadával a odpojil se asi s pěti lidma. Pokojně tréninkově už se dojelo zpět. Přidal jsem kolečko kolem Úval, takže z toho byla skvělá najetá první letošní domácí stovka.

  Jezdí se každý týden takto:
  úterý 16:30h
  čtvrtek 16:30h
  neděle 9:15h

  Sraz chvilku před na konečné točce autobusů v Praze-Kolodějích. Všem co najíždějí kilometry doporučuji. Jedná se o kvalitní výkonnostní skupinu. Moc se nečeká.
 • 1.4.2014 - Rodina za mé absence doma rozhodně sportovně nelenila. Synátor Filip pokračuje s fotbalem v mladších žákách za Úvaly. Odehráli se silnými Říčany vyrovnaný přátelák 5:5. Tento čtvrtek je čaká další v Čelakovicích. Majda se za SOP (Sportovní oddíl plavání) Kolín účastnila prvních plaveckých závodů sezony v Příbrami. Pochvalu dostala hlavně za 100m VZ, kdy poprvé stačila čas pod 2min (1:59,7min). Ostatní podrobné výsledky zde.
  Společně nás tuto neděli čeká aquatlon v Praze. Plave se v Podolí nezvykle delších 800m. 5km běh pak tradičně probíhá na venkovní 400m dráze na Děkace. Majda půjde klasicky 100m + 1km. Manželka Jana se zúčastní také, v rámci tréninku na příjímačky na dálkové FTVS. Ty jí čekají následující víkend.

Ondrateply.cz

Kilometrovník

Kompletní kilometrovník

Galerie

Galerie

Archiv

Kompletní archiv

Návštěvnost

TOPlist