Archiv

Červenec 2014

 • 31.7.2014 - Včerejší běžecká pětka v rámci VŠ ligy splnila očekávání. Šla se mi po dvoudenní pauze dobře. Výsledný čas těsně pod 18min stačil na celkové 3.místo (průměrné tempo 3:35min/km). Dost jsem to prokaučoval s oblečením, protože už při cestě na kole tam začalo slušně pršet. Naštěstí mě zachraňoval David, který se vyskytoval autem poblíž. Odvezl mě hned po doběhu domů. Byl jsem moc rád, protože jsem se vyhnul promrznutí. Díky moc.
 • 30.7.2014 - S odstupem času vzpomínám na cyklistické solo výšvihy na dovolené v Rakousku kolem Zell am See. Za celý týden na mě neztroubilo jediné auto a to jsem se pohyboval (asi zvyk z rozbitých českých krajnic) ne zrovna u krajů. Většina řidičů dokáže za cyklistou jet v klidu několik kilometrů, až je to nepříjemné. Předjíždí vždy na viditelných úsecích. Neexistuje přejet plnou čáru. Rychle jsem z toho vystřízlivěl po návratu, kde převážně za zadkem troubí nesmyslně řada aut. Místo toho, aby s předstihem lehce houkli a tím na sebe upozornili. Hlavně nedokážou odhadnout rychlost balíku, který je slušně natažen. Kolikrát jsme s Kolodějákama kolizi těsně utekli. Řidiči musí pochopit, že silnice nepatří jenom jim. Cyklisté jezdí kus od kraje hlavně kvůli nerovnostem. Nejen v Rakousku, ale i v Německu, Francii, Itálii a řadě dalších zemích je vztah cyklista-řidič úplně někde jinde. Snad k tomu taky jednou dospějeme.
 • 29.7.2014 - O hlavním závodu na sezonu 2015 je rozhodnuto. V pondělí se mi povedl přihlásit Challenge Roth. Jená se o klasický dlouhý triatlon (3,8-180-42km) konkurenčního podniku Ironman. Roth je pro velikou oblibu přezdívám mistrostvím Evropy. Opět byl za několik minut vyprodán. Ostatní, se kterými tuto akci absolvuji, byli hned po dokončení letošního ročníku přihlásit závod na místě. To je jedna z variant (jistoty) úspěšného přihlášení. Termínově také vychází dobře (Ne 12.7.2015), protože pravděpodobně nebude kolidovat s domácím Moraviamanem a Slovakmanem. Vypadá to opět na další náročnou sezonu :).
 • 27.7.2014

  Triatlon Mělník

  melnik2014 V sobotu jsem absolvoval další triatlonový závod v podobě sprintu v Mělníce (0,75-20-5km). Byl součástí Českého poháru, takže o kvalitní závodníky nebyla nouze. Se slabším plaváním a povoleným hákem na kole mi bylo předem jasné, že na mladé rychlé kluky nebude. V plavání jsem na čelo ztrtatil něco málo přes dvě minuty, což považuji za nejlepší dílčí výsledek. 20km kolo jsem jel celé za své a marně se domahal nějaké spolupráce. Lepší cyklisti byli o parník v balících přede mnou. Výživný kopec na náměstí, který se jel 4x, mi moc neseděl. Závěrečný běh taky trápení. Odehrál se tradičně po členitých vinicích. Po dokončení jsem si dopřál ochlazení v kašně a ihned vyjížděl na kole domů. Akce mi dokonale splnila plán potrénovat rychlost. Čas 1:09:06h stačil až na celkové 20.místo. Vyhrál Kalus před Linduškou a Řenčem. V Ženách Šimáková před Hisportteamovou kolegyní Vítovou a Jirouškovou. Vítězové rozhodli až v závěrečném běhu. Výsledky zde.
  Poslední rychlejší trénink před sobotním Slovakmanem budu mít ve středu. V rámci VŠ ligy půjdu v Modřanech 5km běh. Před i po se budu snažit co nejvíce odpočinout a zaměřit na tragickou životosprávu.

  + dalších pár fotek
 • 24.7.2014
  MS Brazílie 2014

  U příležitosti ukončení tipovačky MS Brazílie 2014 proběhne tento pátek 25.července společné posezení od 19:30h v zahrádce Úvalské Sokolovny (Hospoda na dobrým místě). Další Tipovačka je v plánu při domácím MS v ledním hokeji 2015. Vše kolem opět v dostatečném předstihu.

 • 23.7.2014 - Doma se vedle sportu držíme pořekadla: Co Čech, to muzikant. Majda s Filipem chodí 1x týdně na kroužek kytary do MDDM (Městský dům dětí a mládeže). Moc doma netrénují, ale už se to začíná dát poslouchat. Před časem měli vystoupení v novém Úvalském domě volnočasových aktivit (viz fotky). Níže dvě videa a fotky zajímavých míst z cesty na vystoupení. Filip bohužel vyjímečně chyběl.

  + fotky

  + provedeny drobné změny na okolní liště stránek
 • 22.7.2014 - Sobotního plánovaného Železnýho Chlísta (triatlon) jsem bohužel nestihnul. V neděli hned po návratu z dovolené tu byl Pražský triatlon v nedalekých Počernicích. Na ten jsem vyrážal sám ráno na kole. Ani Majdu jsem, po náročné cestě ve vedru, k účasti na dětském doprovodném závodě nepřemluvil. Šel jsem samozřejmě do nejdelší verze Sport (0,8-60-8km). Na startu stál poblíž Jarda Brynda, Honza Jakubíček, Venca Kyral a další výkonnostní sportovci, takže mi hlavou prolítla taktika: přitáhmout plavání, abych jel hákové kole s nima. To se mi ale nepovedlo a už ve vodě jsem ztrácel na čelo téměř 3 minuty (vylézal na 7.místě). Nezbývalo než přitáhnout začátek kola a zkusit to sjet. Naštěstí ostatní přede mnou jeli odděleně, takže se mi to povedlo. Společně s jedním štafetářem, Honzou J. a Vencou K. jsme od půlky cyklistické části naháněli prvního Jardu. Sjet se nám ho nakonec nepodařilo. Ve druhém depu to už ale byla ztráta, se kterou se dá na 8km (8x 1km okruh) běhu něco dělat. První čtyři kola jsem na dohled visel Honzu Jakubíčka (pozdější vítěz), na kterého ten den nebylo. V cíli mi na něho chybělo pouhých 30s. Tuhnoucího Jardu (nakonec 3.místo) se mi povedlo v šestém kole předběhnou. Vyslech jsem si, že na kole neměla být hrazda, což jsem bohužel nevěděl. Naštěstí ji měli i ostatní, takže to nemělo dohru. Finišoval jsem tedy na 2. místě v čase 2:19:29h. S předvedeným výkonem nakonec spokojenost. Nejméně s plaváním, což přičítám únavě z cca 30km strávených v neoprenu ve vodě na týdení dovolené. Také jsem si potvrdil, že okamžitě po návratu z vyšší nadmořské polohy (v Rakousku kolem 800m.n.m) se cítím i po výživném tréninku dobře. Pak následují opačné 2-3 dny, ve kterých právě jsem a trápím se.
  Veliká pochvala organizátorovi závodu. Ve složitých podmínkách to provedl skvěle. Letos přilákal cca 300 lidí. První dokonce tradičně odměnil price money, které jsem dal na CESTU NA HAVAJ. O tu zkusím zabojovat již za pět týdnů na IM v Dánské Kodani.
 • 21.7.2014

  vaclavak rakousko_spolecne vodopady s_majdou

  + další fotky z Oravamana na Slovensku a dovolené v Rakousku
 • 20.7.2014

  Oravaman

  oravaman2014 Tak jsme doma a něco málo napíšu o sobotním Oravamanovi na Slovensku. Byl to opravdu těžký závod, po kterém jsem tři dny nebyl schopný pořádně trénovat. Má stehna byla z výživných terénních seběhů v totálním rozkladu, jaký jsem snad ještě nezažil. I cyklistická část převážne stoupala a závěrečný kilometrový kopec musel dostat každého. Celkem se během závodu zdolalo kolem 2600 výškových metrů. Byl pro organizátory neskutečně náročný, protože start i depa byly jinde než cíl. Vše bylo dokonale vymyšlené a připravené bez jediné chybičky. Škoda jen toho mizerného počasí. Majda absolvovala doprovodný duatlon (kolo + běh) pro děti, kde skončila třetí. Celá akce na mě zanechala skvělý dojem. Stopro se na ní vrátím ve spojení s dovolenou v Tatrách. Závod vyhrál Španěl Zamora před domácím Karolem Džalejem a Vencou Holubem, který po slabším plavání předvedl neuvěřitelné kolo a běh. Petr Vabroušek bral ve skvělé konkurenci až 7.místo. Můj čas 5:42h stačil na 22.místo. Ztratil jsem hlavně v cyklistické části i díky tréninkovému kolu, které jsem zvolil kvůli následné dovolené. Dost i v neskutečném kopci závěrečného běhu. Vůbec mi tam nešlo běžet. Vše podrobně v číslech zde. Zítra snad fotky.
 • 12-19.7.2014

  Dovolená Rakousko.
  Dávám si volno i od těchto stránek. Pravidelným navštěvovatelům se omlouvám.
 • 9.7.2014 - Včerejší dvě kola při zdi ve Hvězdě (běh na 8km) vůbec nešla. Od začátku do konce veliké trápení. Po náročném víkendu a tréninku ve vedrech jsem to čekal. Druhé kolo (o téměř 2min rychlejší než první) bylo trochu lepší. Čas 32:07min stačil na celkové 24.místo (4. M35).
  Abych se do sobotního Oravamana (profilově těžký 1/2IM) srovnal, dávám místo plánovaného tréninnku odpočinek a více regenerace. Na Slovensko vyrážíme celá rodina již zítra. Po závodě se přesouváme na dovolenou do Rakouska. Týden strávíme ve vyzkoušeném Uttendorfu kousek od Zell am See. Tam se budu snažit co nejvíce odpočinout, potrénovat podle nálady a pocitu. Nabrat chuť a sílu do poslední přípravné fáze před IM v Kodani, který je už za 6 týdnů.
 • 8.7.2014
  MS Brazílie 2014

  Uzavírka tipů 2 zápasů semifinále je dnes ve 22:00h!
  Tipovačka MS Brazílie 2014 je stále neskutečně vyrovnaná. Po ukončení plánujeme společné posezení s předáním výher. Podrobné info brzy.

 • 7.7.2014 Bigman 2014 - Včerejší Pražskou půlku se mi povedlo bez větší námahy vyhrát. Na startu se sešla tradičně slabší konkurence. Už v úvodním plavání v neoprenu po proudu, což mi extra sedělo, jsem se cítil dobře a vylézal se slušným náskokem na čele. Při výjezdu na dálnici jsem se přesně potkal s Petrem Vabrouškem, který měl za sebou v dlouhém hlavním závodě již 4 kola. Moje tempo přesně odpovídalo jeho, takže jsme spolu obkroužili celých pět kol. Během nich pravidelně střídali a občas prohodili nějaké slovo. V závěru se kolem nás prohnal cyklista Luděk Blinka, na kterého jsem raději vůbec nereagoval a připravoval nohy na běh. Petr mi díky tomu trochu odskočil. Klasicky rychlé druhé depo a vyrážím prvního stíhat. Udělal si obrovský náskok. Na úvodní dlouhé rovince podél Vltavy ho skoro nevidím. První dvě kola se vzdálenost mezi náma vůbec nemění. Proto zrychluji, předbíhám Petra se slovy, že musím rychleji, abych to stihnul. Ve třetím kole Luďek tuhne. Skvěle mě to motivuje. Předbíhám ho bez jakékoliv jeho reakce. Od té doby si závod náramně užívám. Do cíle dorážim v naprosto pohodovém stavu se slušným náskokem. O nějakou minutku vylepšuji loňský čas, hlavně díky výrazně rychlejší cyklistické části. Hlavní závod tradičně vyhrává Petr Vabroušek před Jardou Bryndou a Alešem Drahokoupilem. Hnedka po ochlazení ve vodě vyrážim na kole domů nasadit regeneraci. Na půlnoční vyhlášení už jen autem. Zpět s Láďou, který závod dokončil za slušných 14:20h.
  Celá akce měla pár menších chybiček. Přesně ale splnila mé očekávání. Hlavně jsem podle plánu kvalitně potrénoval a svezl se na uzavřené dálnici. Příští rok půjdu do celého. Podrobné výsledky zde.
 • 4.7.2014

  Bigman ponožky Zítra jedu, v rámci ne moc populárního Bigmana, Pražský střední triatlon. Jedná se o poloviční hybrid o objemech 1-96-23km. Pravděpodobně se opět bude plavat cca 1km po proudu ve studené Vltavě, takže o použití neoprenů není pochyb. Na uzavřené dálnici se pojede 5x na Cukrák. Závěrečných pět běžeckých okruhů nás čeká na kolečku k Barandovskému mostu a zpět. Hlavním závodem je však tzv Český železný muž, který současně probíhá na cca dvojnásobných tratích (plavání stejné + 9x kolo + 9x běh). Do závodu jdu s cílem hlavně kvalitně potrénovat, užít si svezení po dálnici a zkusit vybojovat přední umístění. Také tam budu testovat nová kola Rolf Prima Ares 6, které jsem pořídil. První tři místa jsou opět finančně ohodnocena (3,2,1tis.). Navíc pořadatel při úspěšném dokončení vrací polovinu startovného (loni celé), pro předem přihlášené do konce ledna. Na akci vyrážim s Úvalským parťákem Láďou Ch., který půjde celého.

  + přidáno několik akčních fotek z nedělního terénního triatlonu v Hostivaři
 • 3.7.2014
  MS Brazílie 2014

  Uzavírka tipů 4 zápasů čtvrtfinále je zítra v pátek 4.7. v 18:00h!
  Vše kolem Tipovačky MS Brazílie 2014 možno sledovat na horní liště těchto stránek.

 • 2.7.2014 - Včerejší Krčský kros na 4,4km na 4.místě za 15:23min.

Ondrateply.cz

Kilometrovník

Kompletní kilometrovník

Galerie

Galerie

Archiv

Kompletní archiv

Návštěvnost

TOPlist