Archiv

Červen 2014

 • 30.6.2014

  Terénní triatlon Hostivař

  Obhájit loňské vítězství na včerejším triatlonu v Hostivaři se mi nepovedlo, ale třetí místo za 1:59:04h odpovídá tomu, na co momentálně je. Vyhrál bajker David Janda (1:55:51h), kterého naháněl výborný běžec Aleš Drahokoupil (1:56:03h). Odstup na Davida jsem měl před závěrečným během cca 4 minuty, takže už se s tím moc nic na 11km běhu dělat nedalo. Navíc v polovině se kolem mě prohnal Aleš, na kterého jsem vůbec nedokázal reagovat. Velikou radost mi udělalo plavání, které se mi povedlo těsně vyhrát. Naopak jsem se tradičně pral v terénu s technikou na kole.
  Závodila po chaotické organizaci i Majda. Děti jely nakonec duatlon (kolo + běh). Měla klasicky slabší první kolo. V silnějším běhu vše dohnala a těsně se jí povedlo zvítězit. Podrobné výsledky zde.

  holky start bedna

 • 27.6.2014
  MS Brazílie 2014

  Tipovačka MS Brazílie 2014 jde do finále. Uzavírka tipů 8 zápasů osmifinále je zítra v sobotu 28.6. v 18:00h! O celkovém vítězi pravděpodobně rozhodne tučný 15ti bodový příděl za mistra.  Včera jsem absolvoval druhé plánované testování na FTVS po vrácení přístroje POWERbreathe. Postup byl naprosto totožný jako při prvním (viz aktualita v archivu z 14.5.). Funkční vyšetření plic zaznamenalo podle očekávání slušnější hodnoty. Horší to bylo na běhátku, kde jsem totálně odešel a ani se nedostal do maximálních tepů. Hlavní příčinou je doznívající úvana po Otrokovicích, navíc bez odpočinku. Takže výsledky budou tímto zkresleny. Hodnoty podrobně brzy.

  V neděli jdu dle termínovky terénní triatlon v Hostivaři. Loni se mi ho povedlo vyhrát, takže potvrzuji nepsané pravidlo, že se vítěz musí dalšího ročníku zúčastnit. Na startovce je letos daleko lepší konkurence. I počet přihlášených lidí je neskutečný. Až mám strach, jak se bude v cyklistické části na úzkých cestičkách předjíždět. Jezdí se několik malých kol. Navíc se prolínají doprovodné závody s hlavním. Dávejte všichni veliký pozor.
 • 26.6.2014

  spolecne spolecne kaceny

  kolo cil v-cili

  + řada dalších slíbených fotek z víkendu v Otrokovicích, bude i video
  30 minutový záznam z dlouhého triatlonu na ČT sport zítra 27.6. v 14:45h.

  Včerejší desítka na Ladronce dost bolela. Na dobrý pocit to rozhodně nebylo. Výsledný čas 37:52min zas tak pomalý nebyl. Nakonec tedy běh nad očekávání. Vyhrál Petr Pechek za 32:14min.
  Dnes jdu na druhé testování půjčeného Powerbreathe. Hodnocení a pocity co nevidět.
 • 25.6.2014 - Včera jsem šel, pro prošťouchnutí únavy z náročné soboty, 3km na dráze v ráci 3.kola přeboru družstev za Aritmu. Závody pořádal PSK Olymp Praha na venkovním atletickém stadionu Centra sportu MV ve Stromovce. Zaběhl jsem očekávaný podprůměrný čas 10:26min (zimní osobák 9:38min). Vůbec nešlo dostat se do tepů. Jen jsem koukal, jak se ke mě o kolo přibližuje vítězný mladý triatlonista Vojta Sommer (9:24min).

  Dnes vyrážim po práci na kole na další běh na Strahov. Jedná se o tradiční běh Olympjského dne na 10km. Rád bych ho absolvoval vyloženě na dobrý pocit. Hlavně nechci být doma, protože po Otrokovicích se cpu jak prokoplej. Snížení váhy zůstává hlavním cílem. Stále se to nedaří.
 • 23.6.2014

  9:02h beru všema deseti

  Sobotní Moraviaman v Otrokovicích se mi extra vydařil. Dá se říc, že vše téměř 100% sedlo navíc za ideálního počasí. Jedinou komlikací byl tradičně prasklý drát v zadním kole (budu akutně řešit). Díky němu jsem musel ve třetím kole zastavit a vyháknout zadní brzdu, aby rozhozené kolo nedrhlo o špalek (do rámu se naštěstí vešlo a neprasknul další). Početná skupina mi v tu chvíli cukla a v závěrečné 45km okruhu nadělila neskutečných 5 minut. Těchto pár minutek mi pravděpodobně chybělo ke zlomení hranice 9h.
  Zpátky k průběhu závodu. Plavání mi konečně vyšlo přesně podle plánu těsně pod hodinu (59:23min). Z vody jsem vylézal v nezvykle pohodovém stavu. Celé kolo jel také pod 5h plánem za 4:46min a soustředil hlavně na pravidelné doplňování energie. Druhé trochu pomalejší depo jsem opouštěl kolem 5:50h od startu. Na začátku běhu mi prolítly hlavou čísla, že by to mohlo být (při maratonu co umím kolem 3:30h) někam kolem 9:20h. V průběhu závěrečného běhu se 9h hranice stále přibližovala. Nepřišla ani žádná větší krize. Na konci jsem to zkoušel, ale už na to nebylo. Vyrovnaného maratonu za 3:13h si vážím nejvíc. Cíl jsem proťal v čase 9:02:38h na celkovém desátém místě. Opět brambora v nabité kategorii M35 mě vůbec nemrzela. V týmech jsme brali s Petrem Minaříkem (2.místo za 8:42h!) a Danielou Tylšovou třetí místo. Opět vyhrál nestárnoucí Petr Vabroušek (8:33h) a v traťovém rekordu Petra Krejčová (9:38h). Podrobné výsledky zde. Skvělé fotky brzy.
  Povedený závod mě mile překvapil a opět dál motivuje do dalšího poctivého tréninku. Osobák na IM tratích o 45 minut se přeci jen každý den nedělá. Přestávám říkat, že letošní slot v Kodani je v říši snů. Každý závod je ale úplně jiný. Díky moc všem za víkendovou podporu v Otrokovicích.
 • 20.6.2014 - Včerejší běh Vidrholcem na 6km mi snad potvrdil formu a hlavně probudil odpočívající tělo. Běželo se mi dobře, jak už ani nepamatuji. Výsledný čas 21:41min stačil na 6.místo.

  MS Brazílie 2014

  Tipovačka MS Brazílie 2014 je téměř v polovině. Vedení se přelévá každým zápasem. Do hlavního menu přidána vychytávka POSLEDNÍ ZÁPAS. Brácha dík, super práce.
  Uzavírka třetího kola v pondělí v 18:00h!  + opožděně několik videí pořízených Davidem z jarního Pošemberského ultrakrosu na 17km

 • 19.6.2014 - Dnes jdu zadrženě v rodném Klánovickém lese běh Vidrholcem na 6km. Tři dny jsem vůbec nebyl běhat, tak už se docela těšim. K pauze, která se před sobotou docela hodila, mě donutila zvláštní bolůstka na chodidle. Vůbec nevim jak vznikla. Snad do víkendu přejde.
 • 18.6.2014 - První ostrý test na co letos bude se blíží. Již tuto sobotu jedu Moraviamana v Otrokovicích. Pojede se klasická ironmanská porce 3,8km plavání + 180km kola + 42,2km běžeckého maratonu. Když vše vyjde, tak by to snad mohlo být někam kolem 9:30h. Navíc v mé kategorii M35-40 se to adepty na přední umístění jen hemží (Lukáš Krpec, Michal Urbánek, Petr Minařík, Pepa Křivánek, David Procházka,...), takže rozhodně bude s kým závodit. Hlavní podporu mi tradičně bude dělat David, který zařídil ubytování, cestu a další. Samozřejmě i naše manželky. Předem díky moc. Slibuji, že to neodfláknu.
 • 17.6.2014

  Tipovačka MS Brazílie 2014 je zatím neskutečně vyrovnaná. K dnešnímu dni vede Marek s 1 bodovým náskokem. Průběžné pořadí zde. Uzavírka druhého kola je již dnes ve 21h!

  MS Brazílie 2014
 • 16.6.2014

  Víkend v Račicích

  racice

  Doma jsem to bez rodiny nevydržel a do Račic vyrazil už v sobotu na doprovodný ICT triatlon, který se jel na polovičních olympijských tratí (0,75+20+5km). Závod potvrdil vzrůstající zájem o triatlon. Zúčastnilo se 180 lidí. Logicky žádná jména, protože všichni odpočívali před hlavní nedělí. Navíc akce kolidovala s Xterrou v Ostrově (teréní triatlon) a řadou dalších sportovních událostí. Už na startu jsem věděl, že se bude dát bojovat o přední umístění. Z vody vylézal tradičně s 2 minutovou ztrátou na čelo. Kolo kolem kanálu jel celé za své a spíš se soustředil, aby se mi někdo nedosatal do povoleného háku a pomalu posouval vřed. Při výběhu z druhého depa na mě kluci z Hisporťáckého stánku křičeli, že je přede mnou už jen jeden (Zbyněk Hraše). Ma začátku závěrečného okruhu chybělo 50s, které se mi během něj povedlo smazat. Do cíle tedy vítězně dorazil s 12s náskokem v čase 1:02:49h.
  V neděli to byla jiná liga. Jel se klasický olympijský triatlon navíc závod ČP. Závod s přehledem ovládl Rus Bryukhankov (u nás na soustředění) před Františkem Kubínkem a Martinem Debnárem. V ženách start cíl Jíťa Šimáková. Můj výsledný čas 2:08:42h stačil ve skvělé konkurenci až na 20.místo. S výkonem spokojenost. V cíli mě jen trochu mrzelo netaktické předběhnutí ve finiši od týmového kolegy Honzy Novotného, o kterém jsem vůbec nevěděl (předbíhal cca na 8km). Řada lidí se při tom slušně pobavila.
  Celý víkend měl ze strany pořadatelů několik chybiček (předčasný start plavání proti hlášení v obou dnech, špatné značení sobotní tratě běhu, šílený guláš z tlustého masa, v neděli po závodě nic, předčasné sobotní vyhlášení oproti časovému harmonogramu). Vše ale vynahradilo téměř ideální počasí, které snad vydrží do příštího víkendu.

  spolecne beh bedna

 • 15.6.2014

  rozcestnik Před odjezdem na školu v přírodě jsme s Majdou ještě stihli běh na nedalekém Klepci v Přišimasech. Na startu se sešla slušná účast s převahou Újezďáků. Tak jsou přezdíváni členové atletického oddílu v Újezdě na Lesy, který Majda pravidelně navštěvuje. Potvrdili výkonostní převahu a brali přední umístění. Majdu čekal cca 600m dlouhý lesní okruh. Trochu zaspala na startu a těžko se prokousávala na úzké cestičce dopředu. Nakonec z toho v cíli byla nepopulární brambora.

  + pár fotek a dvě videa (první krátce před startem, druhé cílový doběh)

 • 13.6.2014 - Poslední víkend před Otrokovicema (Ironman - 3,8km plavání + 180km kola + 42,2km běhu), který pojmu objemově. V neděli na kole vyrazim do Račic, kde se jede tradiční olympijský triatlon (1,5-40-10km). V týdnu už jen odpočívání a ladění. Navíc jsou děti na škole v přírodě.
 • 11.6.2014

  Tipovačka MS Brazílie 2014

  Na startovní listině Tipovačky MS Brazílie 2014 je již 23 tipérů. Registrace je stále otevřena. Vše podrobně na horní liště těchto stránek. Uzávěrka prvního kola je již zítra ve 22h, kdy turnaj zahajuje domácí Brazílie s Chorvatskem. Nezapomeňte natipovat celkového vítěze, který je za 15 bodů.

  MS Brazílie 2014
 • 10.6.2014

  Triatlon Ostrá

  Majda a Kája V neděli jsme také nelenili a vyrazili celá rodina, navíc s bráchou a jeho Kájou, na tradiční nedaleký triatlon v Ostré. Naštěstí odpoledne byla v plánu Filipova oslava narozeni (skvěle se povedla), takže jsem můj závod nestíhal. Jinak by mi to asi i přes únavu ze soboty nedalo.
  Závodů benjamínků se tedy zúčastnila jen Majda s Kájou. Čekalo je 50m plavání + 600m běhu (bez kola). Obě si vedly skvěle. Majda s náskokem vyhrála svojí kategorri 2005 9tiletých. Kája s o rok staršíma (2003+2004) brala třetí místo, o kterém rozhodla po slabším plavání v závěrečném běhu. Majda se po vyhlášení až moc vytahovala titulem mistr Středočekého kraje (závod takto vypsán). Holky byly extra spokojené a my náležitě pyšní.

  + fotky z celého víkendu
 • 9.6.2014

  Jana S Czechmanem nakonec spokojenost. Při projíždění startovní listiny den před jsem přemýšlel o čase a pořádí, kam by to mohlo letos být. Plán byl, když vše na 100% vyjde 4:15h - 0:28 plavání + 2:20 kolo + 1:25h běh + depa. První desítka byla neskutečně našlapaná, takže spíš v říši snů. Nakonec jsem časem 4:21:27h zaostal za plánem cca 6min. Ve všech disciplínách něco kolem 2 minut. Takže i s konečným 14.místem (brambora v kategorii M35) nakonec spokojenost. Největší však s tím, že jsem to celé šel bez větší krize a byl schopný hned druhý den lehce potrénovat. To je dobrá známka pro celého prvního Ironmana, který mě čeká za 14 dní v Otrokovicích.
  Zpět k chybám, které mě stály ještě několik příček. Asi největší byla volba místa startu. Vlastně ani nevím proč jsem si stoupnul na střed, kde bylo volněji. Všichni favorité samozřejmě na krajích, protože to bylo díky zátoce o kousek kratší (krásně vidět po startu na fotce). Dostal jsem se do klasické mely. Trvalo mě až k první naváděcí bójce, než se to roztrhalo a dalo plavat temo. Vylézal jsem cca 1-1,5min za lidma, se kterými bych krásně jel na kole. Místo toho téměř celou cyklistiku za své bez kontaktu. Hlavním největším problémem byla, kvůli nerovnostem na vozovce, ztracená láhen s gely. Proto jsem vždy musel na občerstvovačce velmi přibržďovat, abych stihnul pochytat co se dá. Poslední bolůstkou byly nové boty, které na ktarších přípravných závodech byly dobré. Asi i díky chlazení vodou mě začaly na několika místech tlačit a slušně odřely.
  Konec stěžování. Byl to super závod, který téměř neměl ze strany pořadatelů chybu. Hlavně mě seděl kontaktní běh, na kterém se potkávalo. Jediné co bych vytknul je neumožnění startu (bez předchozího přihlášení) týmové kolegyni Petře Hostinské, která by pravděpodobně jako jediná naháněla famózní vítěznou Evu Potůčkovou. Organizátor by vždy měl mít pár volných čísel připravených pro osobnosti triatlonu, které prostě závod dělají. Vyhrál Petr Vabroušek (dal mi snesitelných 11min) před Láďou Dvořákem a Lubošen Truhlářem. Podrobné výsledky k prohlédnutí zde.
 • 6.6.2014

  Hostivařský vytrvalec

  Středečního venkovního plavání v Hostivařské přehradě se zúčastnilo 21 lidí. Plavalo se pět přesně 400m kol, takže to celé měřilo 2km. Konečně jsem si časem 28:30min potvrdil posun plavecké výkonnosti, že to ranní vstávání na bazén 4x týdně mělo smysl. Rád bych tempo kolem 1:27min/km zopakoval zítra na Czechmanovi. Akce pod vedením Páji M. opět neměla chybu. Podrobné výsledky zde.

  společně krátce před startem start

 • 5.6.2014

  MS Brazílie 2014

  Slíbená Tipovačka MS Brazílie 2014 již připravena! Soutěž je již založena, registrace otevřena, vklad klasických 100,- Kč. Startovné buď hotově nebo poslat na účet (č.ú. na vyžádání emailem), startovní listina se snad brzy začne plnit. Pravidla, systém tipovačky, přihlašovací údaje, vše zůstává stejné. Kdyby měl někdo s čímkoliv problém, tak se ozvěte. Všem tipérům dík za účast a sportu a dobrému tipu zdar!

  MS Brazílie 2014
 • 4.6.2014 - Částečná superkompenzační dieta díkybohu za mnou. Trénink jsem nešetřil, takže to bylo náročné. Podepsala se i na včerejším 5km běhu v Hostivaři. Běžela se dvě cca 2,5km kola (9:43+9:26min). Výsledným časem 19:09min jsem za loňským podle očekávání velmi zaostal. Dnes dám volněji zmíněného Hostivařského vytrvalce (venkovní plavání 1,7km) a pak zasloužený odpočinek.
 • 3.6.2014 - Dnes jdu poslední rychlejší běh v parku Hostivař na 5km. Zítra se uskuteční, v rámci přípravy na sobotního Czechmana, pod taktovkou Páji M. Hostivařský vyrvalec. Bude se plava cca 1,7km (5x340m), start 19h. Všem co chtějí otestovat venkovní plavání v neoprenu doporučuji.
 • 2.6.2014

  Mnichovohradištská 25ka

  Dle TERMÍNOVKY jsem v neděli šel do delšího 25km běhu v Mnichově Hradišti. Na startu se nesešlo tolik lidí, ale celkem kvalita (Čivrný, Bartoš, Podroužek, Kovář ...), která umí půlmaraton kolem 1:10h. Při rozklusání totální ztuhlost, která mě díkybohu se startovním výstřelem opustila. Od začátku jsem se nehnal za vedoucí skupinkou, ale nasadil plánované tempo těsně pod 4:00min/km. To se mi povedlo udžet až do cíle, kde z toho bylo celkové 6.místo za 1:36:45h (4.v M39). Po vyklusání jsem domů odjížděl s dobrým pocitem z běhu. Úvalský spoluúčastník Láďa Ch. byl také spokojen, protože posunul osobák na 25km trati těsně pod 2h.
  Doma jsem moc nedoplnil a nasadil před sobotním Czechmanem (1/2IM: 1,9km plavání + 90km kola + 21km běh) částečnou superkompenzační dietu, která se mi několikrát osvědčila. Plnou poctivou si nechám až na srpnovou Kodaň.

  + pár fotek z 9.narozenin Majdy u babičky na zahradě v Podhájí
 • 1.6.2014

  Pečecká 100ka

  Sobotní ráno bylo hektické. Vyzvedával jsem totiž ještě Filipa v Motole. Na start přilítnul 10 minut před startem nakonec jen autem. Začátek byl naštěstí mírumilovný, takže jsem se krásně rozjel a dostal do tempa. To se postupně začaslo podle očekávání stupňovat. První větší kopec jsem vytáhnul na hraně s první 7mi-člennou skupinou. Do druhého stoupání na cca 25km před Kutnohorskou najížděl téměř na čele a to byla chyba. Ostatní se kolem mě nekompromisně prohnali. Zaslechl jsem jen slova Honzy H. (v cíli třetí): drž to. Na vrcholu chybělo jen pár metrů. Rovinu jsem ještě zkoušel dotáhnout na hrazdě, ale i přes volnější tempo čela na to nebylo. Dost mě to mrzelo. Svezl bych se totiž Jevanama až pod Onřejov. Čas, než mě dojela další 5ti-členná skupina jsem využil k občerstvení. Pohodově se k ní přidal a konec závodu v ní dojel do cíle. Tachometr ukázal na zkrácené trati téměř 95km v čase 2:41h. Vítězná trojka jela kolem 2:34h. Po dojezdu rychlé převlečení, za startovní lísteček řízek s nealkem v nedaleké hospodě a za rodinou domů. Byl to nakonec dobrý trénink. Chtěl jsem najet o 60km víc, ale co se dá dělat.

Ondrateply.cz

Trénink

Dnes

Běh: odpoledne Klánovice
Plavání: 6h Fialka
Kolo: na bazén a zpět
Ostatní: plavčík Fialka

Zítra

Plavání: před během Podolí
Kolo: 14h MTB Úvaly
Závod: VŠ liga Modřany - běh 10km
Ostatní: strečink + regenerace

Více o tréninku

Závody

25.3.2023 ( bude zítra)
VŠ liga Modřany - běh 10km

28.3.2023 (bude za 4 dny)
Jarní běh Europlantu - 4,5km

30.3.2023 (bude za 6 dní)
Memoriál Otakara Pachmanna - 6km

Komplet termínovka

Kilometrovník

Kompletní kilometrovník

Galerie

Galerie

Archiv

Kompletní archiv

Návštěvnost

TOPlist