Archiv

Únor 2013

 • 28.2.2013 - Poslední dvě videa od Davida z duatlonu ve Hlinsku. Na prvním moje pomalé depo z kola na běh + finiš prvního Rusa. Na druhém můj doběh do cíle.

 • 26.2.2013 - Dvě videa od Páji a Honzi (už opočívali po 400m) z haly ve Stromovce z běhu na 1km. První video na trati, druhé finiš. Na obouch vlaju na hraně za vynikajícím běžcem Jardou Dražanem (umí maraton pod 2:30h!).

   


  Zítra běh kolem Vízmburku na 5,8km.
 • 24.2.2013 - Na Šumavském maratonu jsem od 30km bojoval o přežití a dokončit, než závodit. V tu dobu jsem se pohyboval kolem 50.místa. Dále jsem se začal propadat, až na konečné 79.místo (31.v M30-39) za 3:00:36h. Krizi přičítám únavě, do které jsem se v poslední době dostal a hlavně nedostatečnému občerstvování. Neměl jsem sebou moc jídla. První občerstvovačku na cca 15km jsem vynechal a od zmíněného 30km byla jen jedna jen s pitím. Vyhrál Jiří Ročárek za 2:16h. V ženách Zuzana Kocumová (2:41h), se kterou jsem začátek jel. Odkaz na výsledky zde.
 • 23.2.2013 - Dnes proběhla plánovaná běžecká desítka VŠ Ligy v Modřanech za zimních podmínek. Asi 15cm čerstvého sněhu, vítr, zima a sněžení. Lidi to ale neodradilo a na startu se jich mačkalo snad stovka. Už ráno při pohledu z okna mi bylo jasné, že to dnes na atak na osobák nebude. Celý běh jsem se pohyboval za skupinkou, která si to rozdala o třetí místo. Cíl jsem proťal těsně přes 41 minut na 6.místě. Byl to opět dobrý trénink v těžkém terénu. Takhle jsem si ještě lýtka na desítce nevorval. Asi díty tomu co krok, to malé podklouznutí a zaboření. Bez krosovek se to dnes snad ani nedalo běžet.

  Zítra brzy ráno jedu na běžky na Šumavský skimaraton. Čeká nás 45km klasicky opět v těžkých podmínká asi bez najeté stopy. Přes noc a zítra má ještě padat. Snad se tam z Úval rozumě dostanu.
 • 22.2.2013 - V Úvalech mají děti příští týden prázdniny, tak hurá na hory. Jako každoročně jedeme tuto neděli celá rodina do Dolního Dvora s Varvařovskýma. Opět pojímám týden dovolené jako soustředění. Možnosti jsou neomezené (kolo, běh, běžky, sjezdovky, bazén Jilemnice).
  Zítra dám plánovanou desítku VŠ ligy v Modřanech, na kterou vyrážim s Úvalskym běžeckým vytrvalcem Láďou Ch.. V neděli si nenechám ujít Šumavský skimaraton (běžky 45km klasicky). Ve středu se chystám na blízký běh kolem Vízmburku na 5,8km. V neděli 2.března jedeme, ve stejném Hisportteamovém složení jako loni (Pavel Mužíček, Honza Oppolzer, já, Libor Menčík, Honza Novotný), Krkonošskou 70ku. Jedná se o závod na 70km pětičlenných hlídek v Krkonoších na běžkách volně. Kontroly nutno projíždět současně, takže hodně záleží na vyrovnanosti týmu.
  Je toho dost, ale mělo by být na vše více času a hlavně dostatek odpočinku.
 • 20.2.2013 - Další tři videa od Davida z házené. Na prvním dojezd do cíle Orlického maratonu na běžkách (vpravo finišují účastnící polovičního běhu, slušně se na trati v druhém kole pletli). Druhé a třetí na kole z duatlonu ve Hlinsku. Ještě budou poslední dvě videa z tohoto víkendu.

 • pád Vimperk 19.2.2013 - Tak tahle to se mnou dopadlo na nedělním zimním triatlonu ve Vimperku v prvním okruhu cyklistické části v nejtěžším sjezdu. Naštěstí do měkého bez následků. Od té doby jsem ho raději sbíhal. V tomto úseku mě i o kolo předjížděli první Rusové. Nad jejich technikou nevěřícně kroutim dodnes hlavou. Na cyklistické části mi nadělili propastných 10 minut!

  Fotku jsem hnedka koupil na stránkách czechtriseries.cz, bude nějakou dobu zdobit domácí nástěnku.

   

 • 18.2.2013 - Dnes po dlouhé době opět nesportovní video z vystoupení Majdy u Hoblíků na flétnu, kterou pravidelně jednou týdně navštěvuje. Na videu hraje s paní učitelkou. Konečně se to začíná dát poslouchat :).


  + několik fotek z koncertu zde
 • 17.2.2013 - V pátek ráno na bazénu jsem šel tyto časy:

  50 Z (znak) - 40.3s
  50m P (prsa) - 40.9s
  800m VZ (kraul) - 12:14.0min
  50m M (motýl) - 42.7s
  50m VZ (kraul) - 31.9s

  S časy jsem opět napůl spokojený. Osobák na první 50m znak o 3,5s na. 50m motýlem jsem ještě na čas neplaval. Ostatní padesátky průměrné. Největší spokojenost s 800m kraulem. Podle zaplavaného času se snad letos dostanu na IM (3,8km) pod vysněnnou 1h. Velkou cenu Pavla Mužíčka na 4x50m PZ (2:35.8min) v kategorii plavci se srdcem se mi povedlo vyhrát. Většina lidí ale dala přednodt 800m. Super zpracované výsledky ostatní účastníků zde. Pájo opět dík, zase jsi to posunul. Nemělo to chybu.

  Další plavecké závody proběhnou za 3 týdny ve čtvrtek 7.března. Čeká nás:

  6:30h 200 PZ (polohovka) - Velká cena kola!
  6:40h 50m M (motýl)
  6:50h 400m VZ (kraul)
  7:10h 50m P (prsa)
  7:15h 100m M (motýl)

  To už se asi bohužel vše dát nedá. Rozmyslím ještě, do čeho půjdu. Stopro do 400m VZ s cílem pod 6min.

  Dnes jsem dokončil zimní triatlon ve Vimperku (6km běh - 10km kola - 8km běžek) na celkovém 17.místě za 1:25:01h. Akce (dokonce závod evropského poháru a mistrovství ČR) opět potvrdila, že nemá budoucnost. Závodu se zúčastnilo pouhých 36 lidí. Nutno tento těžký sport brát pouze jako zpestření mrtvé zimní sezóny a hlavně jako dobrý trénink.
  Jinak jsem šel do dněšního posledního triatlonu ve velké únavě, která asi doznívá z předchozího víkendu na běžkách ve Francii. Kolo jsem jel opět velmi opatrně. Největší sjezd jsem dokonce po pádu v prvním okruhu (jelo se jich pět) sbíhal. Nejlépe se mi jelo na běžkách, na kterých jsem na čelo ztratil jen cca 3 minuty. Navíc jsem jel na kameňačkách (na málo sněhu do lesa), protože nalomené mám v opravě. Měly by jít spravit, skluznice nebyla naštěstí porušena.
  Celá akce se vydařila a byla organizačně na vysoké úrovni. Diváci si jí také užili, protože se tratě motaly na jednom místě ve Vimperském areálu Vodník. Dále do přípravy na nadcházející sezonu zařadím nějaký aguatlon, ještě přiblížim.

  + pár fotek ze sobotního biatlonu v Novém Městě zde
 • 15.2.2013 - S dnešní 800m kraulem celkem spokojenost (12:15min). Vyrovnané tempo kolem 1:30min/100m hlavně bez přepáleného začátku. Ani mě moc nezatáhly předchozí dvě padesátky. Trochu mě ke konci zpomalil Jarda D. (startoval 20s na stejné dráze za mnou), kterého jsem doplaval. Jednalo se ale o vteřinky. Ostatní výsledky brzy.

  Zítra vyrážim s rodinou do Nového Města na biatlon. Jedou se od 15:15h štafety mužů, tak to snad ještě zacinká. V neděli plánovaný další zimní triatlon ve Vimperku. Je součástí EP a MČR.
 • 14.2.2013 - Zítra ráno na bazénu Hostivař 3.závod Veřejných přeborů plavecké školy Hisport teamu 2013. Podrobné info o akci a předběžných dalších termínech zde. Bude se plavat:

  6:30h 50m Z (znak)
  6:40h 50m P (prsa)
  6:50h 800m VZ (kraul)
  7:10h 50m D (delfín)
  7:20h 50m VZ (kraul)

  jdu opět do všeho :)
 • 13.2.2013 - Do GALERIE přidány další fotky z víkendu na běžkách ve Francii.

  + dvě videa pořízená Alčou z obou startů mé vlny

 • 12.2.2013 - Podle plánu jsme vyrazili na sjezdovky. Po dopoledne (tiše jsem trpěl zimou na lanovce) jsem to zabalil a šel vyklusat únavu. Zítra ještě dáme se ženskýma 2h na běžkách a hned potom jedeme domů, aby jsme ve středu byli nastoupený v práci. Už jsou výsledky UltraTrans. Skončil jsem na 24.místě za 7:53:05h, Štěpán 33tý (8:13:23h). Jen s těží uvažovat o co by byla neděle rychlejší na nenalomené lyži (na jednom z přiložených obrázků). Budou další fotky a videa ze startů. Příští rok plánujeme Dolomitenlauf v Itálii.

  cesta-na-start kratce-pred-startem nalomena-lyze nazouvani-lyzi prezentace spolecne-pred-startem tise-trpim-zimou v-les-lerousess zmrzle-zensky

 • 11.2.2013 - Včera na 76 km trati jsem na 3 km hnedka po startu nalomil běžku. Ve stoupání, kde bylo málo místa mi jí někdo vzadu přišlápnul a jak jsem zabral, tak za patou povolila. Naštěstí se na tom dalo jet (drhla a ve hlubším sněhu se při odrazů propadla). Slušně jsem si cestou zanadával, hlavně na rovinkách, kdy proti ostatním lyže nejely. Do cíle jsem dorazil v čase 4:58:13h na 434. místě (84 v M35) bez větší krize. Štěpán opět kousek za mnou za 5:06 h. Opět byly ideální podmínky. Ráno, než vyšlo sluníčko, ale -17°C. Zase mi asi přimrznul nos, který jsem zapomněl oblepit. Vyhrál domácí borec, který si vyhlášení náramně užil. Odkaz na celkové výsledky zde. UltraTrans (součet soboty a neděle) ještě není. Super fotky a videa brzy.
 • 9.2.2013 - Sobota nad očekávání za mnou. 50ku klasicky jsem zvládnu za 2:54:51h na 82.místě. Dnešní den panovaly ideální běžkařské podmínky (jasno kolem -8st). Od začátku jsem nasadil cca 80% tempo, které jsem držel až do cíle. Na posledních 10km mě předjelo asi 15 lidí. Stupňovali klasicky tempo. Naprosto jsem je ignoroval s vidinou zítřejších 76km. Štěpán absolvoval dnešek v podobném duchu jako já. Jen trochu ubral na přepáleném začátku. Cíl proťal na 141.místě za 3:06h. Ženský si dnešek taky náramě užili. Snad rychle na zítřek zregeneruju.
 • logo - běžky Francie 8.2.2013 - Na další závod Worldloppetu (světový seriál dlouhých běžkařských závodů), francouzský Transjurassienne, vyrážim dnes brzy ráno s věrným parťákem těchto akcí Štěpánem H. a manželkama. Ty jsme bohužel k žádnému doprovodnému závodu nepřemluvili, ale běžkařskou výbavu si samozřejmě berou. Čeká nás těžká kombinaci pojmenovaná UltraTrans. Skládá se ze sobotních 50km CT (klasická technika) + nedělních 76km FT (volná technika), který je hlavním závodem. Výsledný čas se z obou dnů sčítá. Beru na pátek, pondělí a možná úterý dovolenou na cestu (autem). V pondělí máme navíc v plánu sjezdovky, jestli na ně zůstane nějaká chuť a síla :).

     + opět dvě videa z nekonečné várky od Davida z víkendu. Na prvním mě nahrál při seběhu v terénu na duatlonu ve Hlinsku. Druhé z Orlického maratonu na běžkách z trati. Pozor na podobné dresy Žižkovských tigrů, které se pletou s Hisporťáckýma. Právě v dresu tygrů jede na čele závodu s číslem 302 na čtvrtém místě Michal Francke. V cíli mu patřilo právě smolné čtvrté místo se ztrátou pouhých 20s na třetího a 1:43min na vítězného Martina Mikuše. Já se na videu mihnu kolem 1:00min záběru.

 • 7.2.2013 - Včerejší Pražský poháru v běhu na lyžích na 5km v Chuchli jsem absolvoval na celkovém 43.místě za 13:26min. Vyhrál Radek Šretr v čase 10:43min. Běhu se zúčastnil i Hisportteamový kolega Štěpán Kroupa (15:30min). Odkaz na celkové výsledky zde. Ne často kritizuji, ale tato akce si to ze strany pořadatele zaslouží. Od začátku zmatky kolem prezentace, zaplaceného startovného, startovní listiny, na konci bez občerstvení. Navíc asi 20 minut před startem prvních vypadnul proud v celém areálu. Takže se jelo téměř potmě. Na úzké měkké trati se špatně dalo předjíždět. Okruh byl hodně technický, což mi moc nevyhovovalo. V ostrých zatáčkách na to nebylo vůbec vidět (dvakrát jsem se poroučel k zemi). Spíš jsem si hlídal vybavení, protože někteří rychlejší dost bezhlavě předjížděli. Trať hodně měkla, takže výhodu měli první. Cestou domů jsem startu trochu litoval. Loni, na daleko větším okruhu, to bylo o něčem jiném. Technického sněhu je tam zatím dost. Byl to ale kvalitní trénink před náročným víkendem na běžkách ve Francii. Vše přiblížim zítra.

  + další dvě videa z víkendu. První z běhu na duatlonu ve Hlinsku. S ním jsem byl asi nejvíce spokojený, ale rozdíl proti prvním dvoum rusům je neskutečný. Druhé video ze startu nedělního Orlického maratonu. Davidovi na něm hlásim, že se jako loni neprojíždí startem do druhého kola, ale otáčí se nahoře.

 • 6.2.2013 - Dnes ve SkiParku Velká Chuchle proběhne Pražský pohár v běhu na lyžích. Čeká nás 5km na technickém kolečku (samá zatáčka) dlouhém cca 530m. Intervalový start pro hlavní závod začíná 18:30h. Sníh, díky pražským teplotám vysoko nad nulou, rychle mizí. Snad vydrží do sobotního zimního triatlonu (asi pouze běh + běžky), který se tam má také jet. Toho se bohužel letos nezúčastním, protože vyrážim na víkendové běžky do Francie.

  + slíbená první dvě videa pořízená Davidem z víkendu. Na prvním start sobotního duatlonu ve Hlinsku. Na druhém krátce před startem nedělního Orlického maratonu.

 • 5.2.2013 - Druhá várka fotek od Davida a Jitky z nedělního Orlického maratonu na běžkách

  příprava před startem po startu panorama na trati s Davidem sjezd

  + další v GALERII zde
 • 4.2.2013 - Nejpovedenější fotky od Davida a Jitky ze sobotního duatlonu ve Hlinsku

  depo start běh cíl kolo cílová

  + další v GALERII zde
 • 3.2.2013 - Dnes na Orlickém maratonu (běžky 40km klasika) na celkovém 40.místě (25.v M40) za 2:30:40h. Vyhrál M.Mikuš za 2:02:23h v ženách M.Balatková (2:23:06h).
  Včera na duatlonu ve Hlinsku (5,2-13-2,6km) za slabé, ale kvalitní, účasti na celkovém 12.místě za 1:14:33h. Vyhrál rus Pavel Andrejev (1:03:24h) 20s před naším Pavlem Jindrou. V ženách s přehledem Helena Erbenová. Odkaz na výsledky zde.

  Za celý super víkend musím poděkovat hlavně Davidovi z házené s manželkou. Zajistili mi odvoz, přespání na jejich chatě a veškerý potřebný servis okolo. Je to veliký rozdíl, když nemusím řídit a je nějaká ruka poblíž. V sobotu večer jsme navíc byli ve Hlinsku v sauně. Klasicky udělali spoustu skvělých fotek a videí. Nadcházející týden je postupně všechny zveřejním.
 • 1.2.2013 - Se sněhem to vypadá mizerně, ale stejně vyrážim na zítřejší zimní triatlon do Hlinska, který bude pravděpodobně změněn na duatlon. Měl se jet jako MČR což bude asi posunuto do Vimperka.
  V neděli zajedu opět volněji blízký Orlický maraton (40km běžky klasika). Také jsem docela zvědav, jestli na loukách kolem Deštného něco zůstalo. Pamatuji, že se jeden ročník točilo kolečko nahoře, což možná přesně bude.
  Na víkend jedu s Davidem z házené. Ze soboty na neděli přespíme na jeho chatě u Hlinska. Další týden pojmu odpočinkově před víkendem na běžkách ve Francii. Ještě přiblížim.

Ondrateply.cz

Trénink

Dnes

Běh: odpoledne Klánovice
Plavání: 6h Fialka
Kolo: na bazén a zpět
Ostatní: plavčík Fialka

Zítra

Plavání: před během Podolí
Kolo: 14h MTB Úvaly
Závod: VŠ liga Modřany - běh 10km
Ostatní: strečink + regenerace

Více o tréninku

Závody

25.3.2023 ( bude zítra)
VŠ liga Modřany - běh 10km

28.3.2023 (bude za 4 dny)
Jarní běh Europlantu - 4,5km

30.3.2023 (bude za 6 dní)
Memoriál Otakara Pachmanna - 6km

Komplet termínovka

Kilometrovník

Kompletní kilometrovník

Galerie

Galerie

Archiv

Kompletní archiv

Návštěvnost

TOPlist