Archiv

Duben 2013

 • 30.4.2013 - Zítra jdu dle termínovky duatlon Břehy. Čeká nás 6,6km běhu + 24km kola silnice + 3,3km běhu. První běh a kolo ve dvou okruzích. Chci to jet na koze. Letos jsem na ní ještě neseděl, snad jí dnes stihnu po zimě vyzkoušet. Od závodu moc nečekám. Momentálně se nacházím ve slušné povíkendové únavě. Jedu s Milošem T., s kterým plavu na Hostivaři. Na startovnce je slušná konkurence.
 • 29.4.2013 - Tipovačka na MS v ledním hokeji ve Finsku a Švédsku spuštěna. Vše najdete na hlavní liště pod TIPOVAČKA. Uzavírka tipů 1.kola a celkového vítěze je tento pátek 3.5. v 15:00h.

  Tipovačka - banner


  Přidáno pár slíbených fotek ze středečního běhu na golfu v Hostivaři.

  Úvalský házenkáři včera dostali v oslabené sestavě (několik zranění) nášup 18:36 (11:21) od průběžné druhé Zruče nad Sázavou.
 • 28.4.2013

  přespolní běh Předboj
  Běžecky i pracovně nabitý víkend za mnou. Nakonec jsem absolvoval tři běhy s výsledkem: 1-2-9.místo. Na všechny jsem vyrazil na kole, takže nějaký ten cyklistický kilometr taky byl.
  V sobotu dopoledne Čarodejnický běh v Úvalech, kde jsem byl ode všech pasován do role favorita. Nebylo to ale vůbec jednoduché. Opět totiž dorazili dva mladíci z Újezdské atletiky, kterým často vidím záda. Loni mně jeden z nich nedal ve finiši šanci. Proto mě nezbylo nic jiného, než od začátku nasadit vražedné tempo, kterému podlehnou. To se mi na 100% na 3,6km krátké trati povedlo a do cíle jsem dobíhal na pohodu s mírným náskokem. Manželka Jana s přehledem obhájila loňský titul na 1400m trati pro ženy. Zúčastnily se i děti, které braly ve svých kategoriích shodně 7.místa. S neuvěřitelnou věcí se předvedl synátor Filip, který si frajersky nedotáhnul boty a hnedka po startu z jedné vypadl. Slušně se při tom sedřel. V cíli ale ode mě dostal i pochvalu, že ihned pokračoval bez fňukání dále. Brzy vše vidět na fotkách a videu.
  Po rychlém obědě u tchýně, odvezení Filipa na fotbal (Úvaly-Hovorčovice 2:4) a připevnění kol pro rodinu na auto (čarodejnice Adršpach) jsem vyrazil na POŠUKA (Pošemberský Ultra Kros na 17km). Tam jsem obhájil loňské druhé místo za vítězným Jirkou Marešem, který mi utekl o cca 2 minuty. Opět mi vyšla taktika volnějšího začátku se stupňovaným koncem. Závodu se zúčastnil i plavecký šéftrenér Pája M., který se podle jeho slov od prvního kopce vařil. Odkaz na výsledky zde.
  Dnes jsem si nenechal ujít přespolní 11km běh v Předboji, na který jsem se loni nedostal. Po náročné sobotě mi hned ráno bylo jasné, že bude bolet. Navíc noční přeprška trati mezi poli moc neprospěla, takže byla velmi technická. Běžela se tři 3,7km kola. Na startu se nesešlo moc lidí, ale za to kvalitních. S přehledem vyhrál Jirka Čivrný. Já jsem se podle očekávání protrápil tratí za 46:20min na celkovém 10.místě (7.v M39). Běžel i Hisportteamový kolega Venca Kyral, který mi nadělil přes 3 minuty. Za normálního stavu bych snad na jeho čas měl mít. Mezi ženami suverénně vyhrála další kolegyně Dita P.. Výsledky přespolního běhu Předboj zde.
 • 26.4.2013 - Ve čtvrtek se mi povedlo na ČSOB Hostivařský běh na golfovém hřišti přemluvi manželku a nelitovala. Na poloviční ženské 2,8km trati předvedla druhý nejrychlejší čas 10:52min. Jednoznačně vyhrála veslařská vítězná olympionička Mirka Knapková za 9:31min. Já jsem se rozhodnul absolvovat běh (dvě kola = 5,8km) naboso, kde se mi povedlo vyhrát tuto vypsanou kategorii, současně i 35-45let. Celkově jsem doběhnul na 7.místě za 18:57min. Odkaz na podrobné výsledky zde. Byla to super akce. Veliká pochvala organizátorům. Díky za super ceny. Brzy budou i fotky.

  Zítra celá rodina jdeme na Čarodejnicky běh v Úvalech (viz aktualita z 18.4.), po něm má synátor další fotbalový mistrák doma s Hovorčovicema od 13:30h. Pak beze mě (honička v práci, navíc není po soustředění moc dovolené) odjíždějí, až do středy, s Úvalákama na Čarodejnice do Bischofsteinu v Adršpachu. Snad za nima dorazim v úterý večer. Tuto neděli nejspíš půjdu i přespolní běh na 11km v Předboji. Když budu v práci stíhat, tak cesta na kole.

  Tipovačka na MS v ledním hokeji spuštěna, vše na hlavní liště!

 • 25.4.2013 - Blíží se (3.-19.května) MS v ledním hokeji ve Finsku a Švédsku. S bráchou zvažujeme, po veleúspěšné tipovačce na EURO 2012, jí opět na těchto stránkách uskutečnit. O zájmu tipérů nepochybuji. Jde spíš o čas, kterého máme oba pramálo. Rozhodnutí padne co nevidět.

  Tipovačka - banner  + konečně probrány a do GALERIE přidány fotky z nedělního duatlonu v Újezdě
 • 24.4.2013 - Včera 5.místo na 4,4km Kčském krosu za 15:24min. Únava po soustředění asi ještě je, ale běželo se mi daleko lépe než minulý týden ve Stromovce. Tepmo vychází na přesných 3:30min/km, takže to bylo docela rychlé. Byli i další Hisporťáci: Dita, dědek, Martin O.(2.místo za 14:40min).

  Dnes navečer mám v plánu další běh na golfovém hřišti v Hostivaři na 5,6km. Tato akce, kterou pořádá Hisportteamový kolega Jirka M., naskytuje jedinečnou příležitost proběhnout se po perfektně střižených plochách golfového hřiště naboso. Je i vypsána speciální kategorie bosonohých běžců. Jdu do toho. Snad přemluvím i manželku, aby taky vyrazila. Dnes se tam asi sejde většina týmu. Po je naplánované posezení v nově otevřeném blízkém pivovaru.
 • 23.4.2013 - Dnes jdu Krčský kros na 4,4km. Start v 18h u Velkého altánu v Krčáku.
 • 22.4.2013 - Odkaz na článek Tomáše Nohejla na stránky etriatlonu.cz o Újezdském duatlonu zde. V úvodu se zmiňuje o mé kontraverzní jízdě na silnici.

  Včera Úvalský házenkáři opět remizovali 26:26 ve Vršovicích. O půlce vedli o pět. Díky zranění dvou klíčových hráčů dovolili soupeři v závěru vyrovnat.
 • 21.4.2013 - Závodní víkend naší rodiny v číslech:

  Majda: v neděli dala přednost tréninku mažoretek, takže plánovanou neúčast na duatlonu obrečela

  Filip:
  So - fotbal Nehvizdy - Úvaly 3:10 (dal 6.gól)
  Ne - Újezdský duatlon v K2 (kluci 10-14let) 10.místo

  manželka Jana:
  Ne - Újezdský duatlon v Z1 (ženy 20-35let) 3.místo!

  já:
  So - Sázavák (silnice 75km) 20.místo za 2:11:54h
  Ne - Újezdský duatlon celkově i v M1 (muži 20-35let) 5.místo

  bedna manželka Na sobotním Sázaváku jsem slušně vymrznul, ale zajel svůj průměr. Za zmínku stojí vynikající víkendový výsledek Hisportteamového kolegy Jonáše Vojtěcha, který jel také Sázaváka, na kterém bral bramboru až ve finiši za 1:55h (vyhrál Nežerka). Spravil si chuť na nedělním duatlonu v Újezdě, kde obhájil loňské prvenství. Rozhodnul už na kole, kde všechny urval. Samozřejmě se musím zmínit o výsledku manželky, která brala ve své kategorii 3.místo (v ženách celkově 4.). Suveréně vyhrála Dáša Svěráková (3. v kategorii z loňské xterry na Havaji). Mě Jana překvapila, jak zajela i na kole. V druhém běhu dokonce předvedla nejrychlejší čas. Myslím, že jí dost posunul intenzivní přípravný kurs na přijímačky na FTVS (buhužel nezabodovala na hrazdě a píše odvolání).
  S mým výkonem na dnešním Újezdském duatlonu jsem maximálně spokojený. S odstupem času mě trochu mrzí, že jsem víc nebojoval o čtvrté místo (Michal Škobrtal) na které bylo. Bedna byla jen 30s daleko. Zkusil jsem to dnes jet na starém silničním kole, na které jsem dal pláště se vzorkem. Po rovinách Klánovického lesa to bylo super (hodně jsem sjížděl a tahal lidi), ale na cca 300m teréním úseku po kořenech a blátu jsem v obou kolech dost ztratil a musel to pracně sjíždět. Takže jsem kolo jel téměř celé za své. O výhodě (názor ostatních) silničního kola se proto moc mluvit nedá. Chtělo by to jet na tomto závodě na cyklokrosovém, což předvedl vítězný junior.
 • 19.4.2013 - Tak nakonec snad bude víkend kolem Prahy bez deště i ne moc zima, takže zítra jedu Sázaváka (silnice cca 75km Úvaly-Sázava-Úvaly) a v neděli celá rodina plánujeme tradiční Újezdský duatlon. Synátor Filip má navíc v sobotu další fotbalový mistrák v Nehvizdech od 10:15h.
 • 18.4.2013 - Včerejší Jarní běh Olympu na 5,5km jsem absolvoval s totálním sebezapření. Vůbec to nešlo, šíleně to bolelo. Jeden z nejhorších běhů co pamatuji. Přičítám to doznívající únavě po soustředění. Po doběhu jsem to okomentoval, že jsem se cítil, jak kdybych složil vagon uhlí. Cíl jsem proťal na celkovém 8.místě za 20:43min (3:46min/km). Dvě místa přede mnou finišoval Hisportteamový kolega Honza Oppolzer za rovných 20:00min (3:38min/km). Vlítnul do běžecké sezony dost naplno. Ve středu si totiž dal Krčskou 5km, kde bral skvělé 3.místo se zadrženým finišem.

  + pozvánka na Čarodejnický běh v Úvalech, který se koná příští sobotu 27.dubna, všem doporučuji

  Pozvánka Čarodejnický běh

 • 17.4.2013 - Dnes jdu dle plánu Jarní běh Olympu na 5,5km start 18:20h.

  + do GALERIE přidány fotky ze soustředění s Hispotteamem na Mallorce, bude ještě video z mého kola
 • 16.4.2013 - To, co se stalo na slavném víkendovém bostonském maratonu, není třeba komentovat. V poslední době běhání zažívá neuvěřitelný búm. Dá se provozovat všude za jakéhokoliv počasí. Je to i finančně nenáročný sport výborný na energetický výdej, o který u většiny začínajících běhajících jde. Boston jsem měl výhledově v plánu. Pro účast jsou na něm nastaveny dost tvrdé limity. Tato událost určitě řadu lidí od podobných masových akcí odradí, mě ne.

  Když už jsem u maratonu, tak letos mám v plánu Drážďany 20.října. Vyrazíme pravděpodobně s bráchou, několika členy projektu KILOMETRY PRO ZVÍŘATA a manželkama. Ty asi půjdou půlku, která startuje současně s hlavním závodem. Jako test před maratonem dám půlmaraton v Ústí nad Labem (15.9.). Tam bych rád běžel pod 1:20h. Pro Drážďany si dávám cíl osobák (pod 2:53h). Je to ale daleko. Momentálně se soustředim na triatlon. Vrchol sezony mám v podobě IM v Otrokovicích (3,8-180-42km), který je letos opět vypsán jako mistroství ČR v dlouhém triatlonu.
 • 15.4.2013 - Včera Úvalský házenkáři na prvním mistráku remizovali 24:24 (14:9) doma (hala Vršovice) s Mladou Boleslaví B. Další zápas venku ve Vršovicích v neděli 21.dubna od 15h.

  Zítra bohužel vypouštim plánovanou Krčskou 5km, musím na třídní schůzku. Ve středu Jarní běh Olympu na 5,5km stopro jdu. Potřebuji oživit rychlost před nedělním Újezdským duatlonem, kterého se jako každoročně zúčastníme celá rodina. V sobotu před ním si asi dám zadrženě tradiční Sázavák (silnice 75km). Kdyby se zhoršilo počasí, tak vyrazim na Vinařský půlmaraton do Pardubic.
 • Soustředění Mallorca 2013

  • 13.4.2013 - Zhodnocení

   Tak letošní soustředění je za námi. Vše proběhlo u většiny lidí bez nemocí a zranění. V pátek jsme podle plánu absolvovali dlouhé kolo(247 km) bez ranního plavání a běhu. Poslední volnější sobotní den jsem si neodpustil proti ostatním plavání a společné lehké kolo s vyklusáním po pláži. Večer balíme kola a v neděli ráno odlétáme z Mallorky v 8:30h. Celý den strávíme na cestě domů (přesně opačně, jak sem). Uvedu slíbenou kilometráž, kterou pečlivě zapisuji. Za plnohodnotných 14 tréninkových dnů jsem zvládnul (ostatní spíš trochu méně): 21,1 km plavání, 1671 km kola, 101 km běhu, 6,5 h strečinku a posilování, 1 h zatahání za plavecké gumy a jednou jsem byl i na masáži. Z mé strany jsem se soustředěním extra spokojený a po dostatečném odpočinku (snad vydržím) čekám opět posun ve výkonnosti, který byl loni výrazný. Stopro Mallorku ještě někdy navštívím. Všem nejen cyklistům doporučuji.

   Mapa Na Rondě Ronda - výhled Pobřeží Výhled Sant Salvador Santueri

  • 12.4.2013 - Profily účastníků soustředění
   Martin Matula

   Martin Matula (trenér)

   koníčky:trenérství a vše okolo něj, dobré pivko, ženský
   motto:nehledej výmluvy proč to nejde
   cíle:funkční a spokojený tým

    

   Veronika Andršová

   Veronika Andršová

   koníčky:triatlon, lezení
   motto:co tě nezabije, to tě posílí
   cíle:i cesta může být cíl

    

   Míra Rybáček

   Míra Rybáček

   koníčky:práce, jídlo, spánek, želva
   motto:jet na co v danou chvíli je
   cíle:vítězství na IM Havaj

    

   Michal Volejník

   Michal Volejník

   koníčky:triatlon
   motto:nikdy se nevzdávej
   cíle:několikanásobné vítězství na IM Havaj

    

   Martin Olšan

   Martin Olšan

   koníčky:triatlon, zábava, spánek
   motto:trénovat umí každý, odpočinek dělá mistry
   cíle:Olympiáda Rio de Janeiru 2016 - triatlon, Las Vegas MS IM 70,3

    

   Michal Bareš

   Michal Bareš

   koníčky:pohyb, plzeň, polomáčenky
   motto:hledej výmluvy proč to nejde, dobrá nálada, závodit s úsměvem
   cíle:co nejdéle prohánět mladé zajíce

    

   Ondra Teplý

   Ondra Teplý

   koníčky:rodina, sport, sauna, zdravá výživa (snaha)
   motto:stroj musí stále běžet
   cíle:účast na IM Havaj, přeplavat kanál La Manche, Mount Everest

    

   Většina profilů (ne všech účastníků soustředění) byla sepsána po vzájemném odsouhlasení v uvolněné atmosféře, proto je berte s patřičnou rezervou.

   Ve středu, po náročném úterý zpestřeným výšlapem na Rondu(já 2×) s přechodem na delší cca 12 km rychlejší běh, jsme vyrazili na druhou horskou etapu dlouhou 160 km směr Valldemossa, Andrax, Esporles, Palmanyola a Palma. Oba dva dny nechybělo předsnídaňové plavání, které nám vždy udělá slušnou chuť. Čtvrtek trochu pošetříme a pravděpodobně vyrazíme na plánovaný delší běh s kratším kolem. Další předposlední den je totiž v plánu již zmíněné dlouhé kolo. Od defektu na závodě mě provází jeden technický problém za druhým (natrhlý plášť, další píchnutí, uvolněná přední brzda). Poslední aktualitu z Mallorky věnuji kilometráži, kterou poctivě zapisuji a přidám ostatní povedené fotky.

  • 10.4.2013 - Stránky + kola

   Dnešní aktualitu věnuji těmto stránkám. Před několika málo dny na nich počítadlo návštěvnosti celkem zaznamenalo číslo 20 tisíc. Před více jak dvěma lety (zakládal jsem je) se mi o tom ani nezdálo, že budou mít takový ohlas. Je to jedna z hlavních věcí, co mě žene na nich dělat. Zaberou šíleného času. Staly se vedle sportu dalším mým koníčkem. Velký dík patří hlavně bráchovi, který stál u jejich zrodu, naučil mě je spravovat a vydatně mi s nima neustále pomáhá.

   Druhá zmínka je o projektu CESTA NA HAVAJ, na ktrerém je k dnešnímu dni téměř 60 tisíc. Za tuto cenu už se to dá sólo pokrýt. Letos se o to ještě pokoušet nebudu. Zůstávám závodit a tvrdě trénovat v Čechách. Ukáže IM v Otrokovicích koncem června, jak na tom jsem. Kvalifikovat se zkusím nejdříve příští sezonu 2014 na některém závodě v Evropě. Případně pak vyjedu někam dále. O všem budu s předstihem samozřejmě informovat. Také chci opět poděkovat všem přispěvovatelům a hlavně celé rodině (v čele s manželkou), za neskutečnou podporu a výdrž. Skloubit tento časově náročný sport s rodinou, prací a dalším není vůbec jednoduché.

   + přikládám slíbených pár fotek kol z nedělního závodu

   Argon Canyon Cervelo 1 Cervelo 2 Felt Ktm Kuota Specialized Teschner

   V pondělí proběhl již zmíněný naprosto klasický den. Po přechodu na běh jsme navíc zatahali za plavecké gumy a před večeří jsem hecnul společné protahování u venkovního hotelového bazénu. Nebyla moc silná účast, půlka lidí odpočívala a spala po náročném dni. Úterý vypadalo téměř stejně. Počasí nám přeje a každým dnem se otepluje. Jediný vítr je pořád silný. Do konce soustředění zbývají čtyři dny. Chceme dát horskou etapu ve východní části, kde jsme ještě nebyli. Také proběhne tzv. královská přes 200km, která by měla směřovat směr maják Formentor. V plánu je i delší výběh.

  • 8.4.2013 - Smolný závod

   Včera jsme vyrazili na již zmíněný triatlon do Portocolomu. Nakonec jen tři lidi. Já, Míra a Michal (dědek). Všichni jsme jeli hlavní závod o distancí 1km plavání, 100km kola (ve dvouch okruzích) a 10km běhu (také ve dvouch kolech). Na prezentaci před závodem jsme vyrazili už v sobotu odpoledne (rozjetí na kole). Kola musela být v depu do 18h. Na cestu zpět jsme si domluvili delegáta s autem. Neopren se mi půjčit nepovedlo, tak mě musel zachraňovat druhý Michal, který nejel kvůli zdravotním problémům a svůj mi půjčil. Byl mi extra malý, ale nějak jsem se do něj dostal. Raději jsem ho ani nezapínal, aby nepřišel k újmě (vidět na přiložených fotkách). V neděli ráno po vydatné snídani jsme v 8:45h stáli na startu. Byl to šok z 2m mola skočit do 14st slané vody. Jinak se mi ale plavalo nečekaně dobře. Kluci plavci vylézali v čelní skupině spolu s eliťákama, kteří startovali těsně před námi. Já asi cca 3 minuty za nima kolem 60 místa (přesné výsledky zatím nejsou). Vše se vyvíjelo dobře až do největšího sjezdu na 40km, kde jsem v zatáčce píchnul (průběžné cca 45 místo). Rychle se mi povedlo vyměnit náhradní duši a znovu dostat do tempa. Podcenil jsem ale pořádné dofouknutí (pumpičkou na kole to stejně pořádně nejde) a v druhém kole na větší nerovnosti na 72km cvaknul duši o ráfek znovu. Lepení vozím taky, takže vše znovu. Dvě rychlolepící záplaty a po náfouknutí nastalo hrůzné zjištění, že nejde. Další díra, ale lepení došlo. Nezbývalo nic jiného, než začít prosit závodníky. Zastavila dívčina, která ochotně vytáhla náhradní. Vše už dokonale nacvičené rychle asi po páté. Nebudete mi to věřit, ale dostal jsem duši opět s dírou. To už kolem mě projížděli i poslední opozdilci. Zastavilo auto s organizátory a policajtem, který mi sdělil, že otvírají provoz na silnici a musím být odvezen. Chtěl jsem se po trablech na kole soustředit na kvalitní běh. Bohužel k němu nedošlo. Míra dokončil na skvělém 13.místě (8. v jeho nabité kategorii 25-30) za 4:01h. Dědek po vynikajícím plavání, průměrném kole a slabším běhu (54min) finišoval 4:42h. Utekla mu bedna v M50 o cca 8 minut. Jinak vše proběhlo v naprosté pohodě, která vyzařuje z přiložených fotek. Trochu mě s odstupem času mrzí, že jsem dva dny soustředění podřídil závodu. V neděli se mi jelo extra dobře, proto jsem i dal po příjezdu na hotel hodinový běh. Nafotil jsem na závodě pár kol, které budou další aktualitou.

   Cíl Dědek - běh Dědek - kolo Depo Já Já - kolo Medaile a víno Míra - běh Míra - kolo Oprava Po prezentaci S Mírou Společně Start Ukládání kol

  • 6.4.2013 - Soustředění Mallorka 2013

   Z dnešní aktuality bude mít radost asi jen málokdo, hlavně zeměpisář děda ze Slovan. Ve stručnosti jsem posbíral něco málo o ostrovu Mallorka. Sportovcům ji nedoporučuji ani číst (ztráta času).

   O Mallorce

   Mallorca je ostrov patřicí Španělsku, ležící v souostroví Baleárských ostrovů (je největším z nich). Od pevniny je vzdálena cca 200 km (od Barcelony přibližně 180 km). Celkově zde na rozloze 3640km2 žije kolem 778 000 obyvatel (polovina v hlavním městě Palma de Mallorca). Jako měna se zde používají eura. Říká se jí slunečný ostrov, neboť zde slunce svítí více než 300 dní v roce. Průměrná teplota vody se v jarních měsících pohybuje kolem 19°C, teplota vzduchu kolem 25°C. V létě se teploty vzduchu šplhají většinou k 30°C a teplota vody k 25°C. Pokud navštívíte Mallorcu v létě, nemusíte mít strach z vysokých teplot, vždy je tu příjemně. Rozhodně není suchý a horký vyprahlý ostrov. Nemá jenom krásně průzračné moře, i příroda je zde nádherná, plná svěžesti. Na celém ostrově rostou pomerančovníky, borovice, olivovníky, fíkovníky a spousta dalších rostlin. Mluví se zde španělštinou nebo katalánštinou. Nejlépe se ale domluvíte anglicky či německy. Radovat se zde mohou alergici. Pylová rýma se vaší dovolené rozhodně nezúčastní a ekzematici se po eventuálním krátkodobém zhoršení svých potíží dočkají výrazného zlepšení zdravotního stavu. To vše má na svědomí mořská voda se svými minerály. Čím delší bude váš pobyt, tím více prospějete svému zdraví. Říká se, že první týden si zvykáte na jiné podnebí a teprve od druhého týdne začíná vaše tělo plně využívat léčivé účinky mořské vody a vzduchu. V hlavním městě Palma de Mallorca je nejznámější katedrála La Seu. Na Mallorce se dá navštívit několik krásných městeček, které máme snad všechny na kole projeté. Třeba městečko Deia, které má strmé uličky a oblíbili si ho především umělci. Dalším lukrativním místem je město Andratx, které je plné starých kostelů. Zdaleka ne všichni sem ale cestují jen kvůli širokým písečným plážím, čistému teplému moři a přátelským místním obyvatelům. Mallorca totiž nabízí mnohem víc, než klasické „válení“ na pláži. Cestovat po Mallorce můžete jak s průvodcem, tak na vlastní pěst pokud si půjčíte auto, což je levnější způsob. Při případné návštěvě ostrova rozhodně nevynechejte ochutnávku zdejších specialit. Vynikající je především široká nabídka mořských plodů v různých úpravách, olivy a mandle, které jsou také častým chutným suvenýrem, který si v různých podobách můžete zakoupit v nesčetných obchůdcích. Prostě Mallorca je ve všech směrech (hlavně na kolo) skvělá, proto jsem ji po loňské zkušenosti opět zvolil. Snad se u nás v Čechách to počasí konečně zlomí. Už je ta zima dlouhá. Nerad bych se za týden do ní vrátil.

   Callobra Hory 1 Hory 2 Hory 3 Mapka More Ronda Tunel U nás

   Včera proběhl téměř klasický den. Kolo (114 km) bylo zpestřeno ostrými 8x3min úseky s 5min mezivyjetím. Po něm jsem proti ostatním trochu natáhnul svižnější běh (13km). Dnes odpoledne se trochu pokazilo počasí. Přišlo to v naprostou ideální dobu, protože dva dny před závodem se má odpočívat. Proto jsem i dnes nevyrazil na kolo a téměř celý den prospal a proflákal. Ráno bylo pouze plavání, ale o to výživnější (packy, noha přes nohu,…). Zítra by mělo být krátké svižnější rozjetí ve všech disciplínách. Další aktualita bude o nedělním závodu.

  • 4.4.2013 - Klasický den

   Téměř každý den začíná plaváním. Budíček 6:45h, kafíčko a jde se do nedalekého bazénu, který otevírá v 7:30h. Strávíme tam většinou hodinku, za kterou stihneme cca 2,5km. Pak následuje vydatná snídaně, která je od 8 do 10h. Po podpočinku a vytrávení většinou sedáme kolem 11h na kolo. Když je kratší, tak většinou následuje přechod na volný běh. V případě horšího počasí (zatím nebylo) je na plánu delší výběh. Od 16-17h máme v jídelně k dispozici pro hladovce kaše, koktejly a těstoviny. Klasická večeře (spíš obžerství) probíhá od 19 do 21h. Po ní posezení na pivku s probráním tréninku a následujícího dne. Pak u mě jít brzy spát. Někeří to občas trochu natáhnou a druhý den se to projeví na jejich tréninku. Holt, co člověk, to jiný přístup. Každý má samozřejmě zařazen nějaký ten den volna. Takhle ve stručnosti probíhá klasický den letošního soustředění na Mallorce.

   Calobra Calobra dole Calobra sjezd Martin Michal Moje kolo Na promenádě Portocolom Posezení Soller Společná Společně na kole

   Dnes nádherné slunečné počasí s minimem větru a ideální teplotou kolem 20°C. Proběhlo klasické plavání, na kole "pouhých" volnějších 116km s Energyteamem, který je tu s námi. Po něm přechod na 8km běh (2km po písku u moře) a protažení. Zítra obdobný program s tempovým kolem a možná nějaký ten běžecký úsek.

  • 2.4.2013 - Bydlení

   Ubytování máme zajištěno v cyklisty oblíbeném hotelu Ayron Park s polopenzí. Je vzdálen od loňského Dunas Blancas jen cca 100m, takže místo dobře známe. Přímo v suterénu našeho hotelu je cykloservis, půjčovna kol s českým mechanikem a prostorná kolárna. Polohou se nacházíme 50 m od pláže Playa de Palma s jemným pískem s postupným vstupem do moře. Letiště je od nás vzdáleno pouze 6 km, hlavní město Palma de Mallorca 10 km. Do centra města se dá velmi dobře dostat místní dopravou nebo na kole či pěšky po nekonečné promenádě. Náš neuvěřitelně veliký apartmán je vybavený koupelnou, klimatizaci, TV SAT, telefonem, wifinou, trezorem, ledničkou, balkonem (máme výhled na místní policejní služebnu) a dalším. Je pro čtyři osoby, ale bydlím v něm pouze se šéftrenérem Hisportteamu Martinem M.. Bydlení a vše spojené okolo je prostě dokonalé. Následují zmínka bude o tom, jak probíhá klasický tréninkový den. Plus přidám fotky z kola.

   Apartmány Ayronpark Jídelna Kolárna Mechanik s Martinem Naše kuchyňka Náš pokoj Pohled z balkónu Promenáda Promenáda Snídaně

   Včera natočená další stovka (131km) plus přechod na delší hodinový běh. Na kole jsme vyrazili po jihozápadním pobřežím do Portocolomu, kde absolvujeme již zmíněný nedělní triatlon (1-100-10km). Zpáteční cestu jsme se dost trápili v silném protivětru. Běhu se ujal Míra R., který nám ukázal, kde se dá suprově běhat po měkém v přírodě. Po něm následovalo vydatné protažení u hotelového venkovního bazénu.
   Dnes proběhl první těžký výšvih do hor (166km). Zajeli jsme až do Calobry, kde jsem ještě nebyl. Vrátili jsme se až po 19h, takže na nic jiného než večeři už nebyl čas. Ráno jsme zvládli plánovaný hodinový plavecký trénink. Vše mi náramně sedlo. Oproti ostatním se na mě únava zatím moc neprojevuje.
   Začal jsem shánět půjčení neoprenu na nedělní závod. Svůj jsem totiž zapomněl doma. Rozbouřené moře od větru má pouhých cca 14 °C

Ondrateply.cz

Kilometrovník

Kompletní kilometrovník

Galerie

Galerie

Archiv

Kompletní archiv

Návštěvnost

TOPlist