Archiv

Květen 2013

 • 29.6.2013

  Houštecký cyklomaraton

  MTB Houška V 10h dnes odstartovala dlouhá trasa (82km), ve které jsem stál na startu místo zraněného Libora společně se šéftrenérem plavání Pájou M.. Ten ještě 10min před startem ladil (snižoval výšku řidítek) svého nového nadupaného oře. Na začátku jsem trochu zaspal a pracně doháněl hlavní balík. Po prvním terénním úseku (naštěstí jich nebylo tolik) nás z něj asi deset vypadlo. Společně jsme jeli a střídali do poloviny závodu. Pak se to začalo trhat. Asi 15km jsem jel za své, až do připojení ke kratší 60km trati. Tam začali trochu překážet pomalejší závodnící, které jsme dojeli. Ve svém tempu bez krize jsem dorazil do cíle za 2:51:36h na celkovém 26.místě (9.v kategorii M40). Pája zajel svělý výsledek, kdy obsadil za 2:45:00h celkové 11.místo (5.v M30). Kdyby byl o rok starší, tak bere v mé kategorii 3.místo. Kratší 60km trasu jel Staroboleslavák veslař Ondra Synek (24.místo). Odkaz na výsledky zde. Tradičně jsem se pral s technikou. Byl to dobrý trénink, Libore dík.
 • 28.6.2013 - Odkaz na skvělý článek okolo našeho klání v Otrokovicích od Honzy Oppolzera z Hisportteamových stránek zde.
 • 27.6.2013 - Po vydatném odpočinku za neskutečného obžerství (zděsil jsem se čísla na váze) začínám najíždět na klasický trénink doplněný víkendovými závody. Nakonec jsem se přihlásil na druhého IM v podobě Slovakmana, který startuje 3.srpna v Piešťanech. Tam vyrazím o den dříve pravděpodobně s Hisporteamovým kolegou Honzou O.. Jedu tam s cílem vylepšit IM osobák se zajetím kola pod 5h. Místní rovina mi extra sedí.
  Zítra končí na Hostivaři plavecké tréninky. Další začnou po prázdninách až začátkem října. Hostivař nahradim Úvalským koupalištěm a ranní Slávií.
  Další zprávou potěším dědu (tátu) ze Slovan, jakožto bývalého trenéra atletiky a vynikajícího závodníka trojskoku. Stal jsem se členem atletického klubu SK Aritma Praha. O víkendu 12.-13.října jdu zkusit klasický desetiboj. Na Strahově se konná v tomto termínu přebor Prahy. Do té doby mám v plánu ošahat si technické disciplíny, abych zdolal základní výšky a hlaně se nezranil. Dnes bohužel nestíhám přípravné III.kolo.

  V sobotu jedu za zraněného Libora M. (zlomená žebra) Houštecký MTB maraton na 82km. V neděli teréní triatlon v Hostivaři.
 • 24.6.2013

  se ženskýma kolo depo výběh bedna běh tým nejlepší

  + ostatní slíbené fotky od Davida a jeho manželky přidány do galerie

  Zítra v úterý 25.června na ČT4 Sport od 18:00h 25 minutový sestřih ze závodu.
 • 23.6.2013

  V Otrokovicích se vyplatilo bojovat do konce

  Plavaly se k mé nelibosti bez neoprenů klasické poctivé tři okruhy s výlezem. Voda se po vedrech pohybovala v kolem 27st. K plánovanému plaveckému času jsem už před startem přičítal 10-15min (nakonec 1:13:33h). U neplavce to může dělat ještě více. Odstup na prvního Petra Löffelmanna (56:15min) byl značný, z vody jsem vylézal na 50.místě. Na kole jsem se vyrovnaným tempem s průměrem kolem 35km/h postupně propracovával dopředu. K polednu se začalo dělat slušné vedro, takže pravidelné doplňování bylo základem. Do druhého depa jsem dorazil po 5:10h v celkem pohodovém stavu na cca 30.místě. Do závěrečného běhu dát vše, to byl můj cíl. Půlmaraton jsem šel s rezervou za 1:40h. Strojovým tempem jsem se posunul do první dvacítky. Kolem 25km přišla první větší krize, ze které už jsem se nedostal. Přesto maraton za 3:27h stačil na 15. nejrychlejší čas. Při průběhu do čtvrtého závěrečného okruhu mi komentátor hlásil 6.místo v kategorii M35-39. V tu chvíli se ke mě přidala manželka, která tiše trpěla mé hekání. Dělala mi na konci vydatnou psychickou podporu. Hlavně díky ní se mi povedlo předběhnout čtyři lidi právě v mé kategorii a posunout se na druhé místo za konečných 9:54:48h. Osobák z předloňského Regensburgu mi bohužel utekl pouze o 1,5 minuty. 17.místo v celkem slušné konkurenci beru. Výsledný čas díky plavání bez neoprenů a za slušného vedra taky. Vyhrál terminátor Petr Vabroušek za 8:51h před Vrábelem a Rudou Coganem. Mezi ženami byla suveréní Hisportteamová kolegyně Petra Hostinská (10:36h). Další týmový parťák Honza Oppolzer potvrdil výbornou formu a bral celkové 6.místo za 9:26h. Společně jsme pak brali v týmech třetí místo. Podrobné výsledky zde.
  Musím poděkovat Davidovi s manželkou za neskutečnou podporu (odvoz, sponzorské ubytování, masáž, saunu,...). I to přispělo k mé pohodě a výsledku. Udělali opět množství fotek a videí, které budou brzy.
 • 20.6.2013 - Už dnes po práci vyrážíme s Davidem V. a manželkama (vynikající podpora) do Otrokovic. V sobotu mě tam čeká klasický Ironman (3,8km plavání + 180km kola + 42km běhu) vypsaný jako mistroství ČR. Ve startovce je v tuto chvíli přes 500 lidí! Do závodu jdu s cílem: prodat vše na co je. Bude záležet, jak se každý popere s vedrem, které momentálně panuje. V sobotu snad nemá být tak šíleně. Správné a hlavně pravidelné doplňování bude na prvním místě. Start klasicky v 7:00h. Jede se na totožných tratí z loňska.

  Filipova fotbalová přípravka těsně venku porazila v posledním mistráku sezony Brandýs B 3:2 (2:1). V konečném pořadí jim patří 5.místo. Sobotní turnaj v Senohrabech bohužel kvůli neúčasti řady hráčů zrušen. V podnělí bude přátelák proti rodičům + závěrečné posezení.
 • 17.6.2013 - Test před sobotním Moraviamanem proběhl dobře. Už při rozcvičování před včerejší Předbojí jsem tušil, že dlouhé kolo (poslední kvalitní cyklistický trénink před IM) den před na mě zanechalo následky. Zaplaval jsem svůj průměr, kdy se mi povedlo přitáhnout začátek a vyhnout se tak největší bitce na první bójce. Kolem jsem se slušně protrápil, ale nakonec z toho byl 9. nejrychlejší čas. Na běhu jsem si hlídal podle plánu rovnoměrné zadržené tempo. Předběhnul mě pouze Matěj Valtr, na kterého jsem absolutně nereagoval. V cíli jsem byl na celkovém 10.místě za 1:23:38h (6.v M30-39). Vyhrál Honza Volár (1:17:26h) před Petrem Minaříkem a Tomášem Kořínkem. Neskutečné drama se odehrálo mězi prvními ženami, které se vešly do 7s! Za vítěznou Martinou Novákovou byly Hisportteamoné kolegyně Petra Jiránková a Dita Punčochářová. Veliká gratulace. Hlavně se mi líbil konec Petry, která si dala den před ICT triatlon v Račicích (2.místo) a za cílem padla. Dita zase po slabším plavání (bez neoprenu) na kole i běhu ztrátu stahovala. Úvalský spoluúčastník Láďa Chvátal dokončil za slušných 1:51h na 27.místě v M40-49. Výseldky zde.

  bedna bedna bedna

  Synátor Filip na sobotním fotbalovém turnaji v Nymburce na 11.místě. Včera doma s Přišimasama vyhráli 4:1 (2:1). Dnes jedou k odloženému zápasu do Brandýsa, výkop 16:30h.
 • 14.6.2013 - Již tuto neděli se jede v Předboji třetí závod seriálu Tritour (cca 0,7-30-7km). Samozřejmě si ho nenechám ujít. Vyrážim na něj s Úvalákem Láďou Ch., který se letos chystá dát celého Bigmana. Předboj chci pojmout jako zadržený test před Moraviamanem, který startuje v Otrokovicích již následující sobotu. Souběžně se v neděli jede olympijský triatlon v Račicích (1,5-40-10km), na kterém se sejde jiná liga.
  Na závěrečný čtvrtý závod celého seriálu vyrazím 10.srpna na Mácháč s manželkou, která si tam odbyde triatlonovou premiéru.

  Ve středu vyhrála Filipova fotbalová přípravka v odloženém mistráku v Čelakovicích 2:0 (2:0). V sobotu je čeká turnaj v Nymburku a hnedka po něm (neděle a pondělí) dva odložené zápasy. Další podnělí 24.června mají, u příležitosti zakončení sezony, zápas proti rodičům, na který se chystám. Majda má o víkendu dvě vystoupení mažoretek. Brzy přidám okolo fotky a videa.
 • 12.6.2013 - Včerejší běh v Krčáku se běžel jako přebor Sabzo, takže příznivců tohoto spolku se to jen hemžilo. Běžela se dvě změněná kola, protože nezpevněné cesty jsou ještě slušně podmáčené. Hned po startu ukázal zbytku pole záda Michal Procházka, který suveréně vyhrál za 11:49min. Já jsem za 12:53min bral ve slabší konkurenci druhé místo. O něm se rozhodovalo až ve druhém okruhu, kdy jsem se konečně dostal do tempa a ostatním poodskočil. Dobrý trénink s přechodem na kolo.
 • 11.6.2013 - Dnes krátký 3,6km běh Sabzo v Krčáku. Start 18h.
 • 10.6.2013

  bedna start běh

  Výsledky včerejšího triatlonu v Ostré zde.

  Za zmínku stojí absolvování závodu zrakově handicapované Lenky Zahradníkové s doprovodem v podobě Hisportteamového kolegy Honzy Oppolzera. Nevedli si vůbec špatně. Trať zvládli bez komplikací za 1:17h. Veliká gratulace k výkonu.

  tandem-kolo tandem-běh

 • 9.6.2013 - Triatlon v Ostré u Nymburka konečně za slušného počasí. Týden po Czechmanovi byla trochu slabší účast. Jeli lidi, co před týdnem nezávodili nebo Ironmani. Vyhrál podle mých prognóz týmový kolega Martin O. (1:04h), kterému to letělo. Druhému Bryndovi nadělil 1:20min. Třetí nakonec Martin Rexa, na kterého mi chyběla pouhá 1:12min. Za čas 1:08:04h jsem bral 7.místo. Totálně jsem vyhořel v závěrečném běhu, vůbec to nešlo. Zaplaval jsem svůj průměr. Na nejrychlejší jsem na 650m trati ztratil něco přes 1 minutu. Nejvíce mi sedlo kolo, které jsem si užíval na prvním místě hned za policejním doprovodným autem. Jel jsem s nízkým číslem 11. Přede mnou totiž intervaloně startovali slabší plavci. Výsledky zatím nejsou.
  Začínám odpočívat a soustředit se na snížení váhy. Moraviaman je již za 14 dní.

  Filipovi, kvůli podmáčenému hřišti, odpadnul další fotbalový mistrák. Změny v termínovce.

  + výsledky čtvrtečního běhu v Malešicích, trochu lituji účasti, dnešní výkon rozhodně poznamenal
 • 7.6.2013 - Utrápený běh v Malešicích. 11.místo za 22:23min. Běžela se čtyři proti loňsku zkrácená kola + náběh do cíle (4x1,4km+100m=5,7km). Trať byla slušně blátivá. Hisportteamový kolega Martin Olšan bral 3.místo těsně za vítězným Procházkou. V cíli si pochvaloval vzrůstající běžeckou formu, kterou snad prodá na nedělním triatlonu v Ostré u Nymburka (další závod TriTour). Chystám se tam také.

  + pár fotek ze sobotního Czechmana

  + jsem získal, díky vzornému pořizování dokumentace od doprovodu Hisportteamové kolegyně Verči A. (na fotkách žlutá čepička přede mnou, v cíli za 5:17h 5/9.místo), několi po sobě jdoucích fotek z tlačenice na startu. Pro lepší orientaci jsem si udělal na hlavě zelený puntík.

  1 2 3

  4 5 6

 • 6.6.2013 - Včerejší běh lesoparkem Hostivař na 7km se konal za slabší účasti, která byla pravděpodobně způsobená omezenou dopravou díky povodním. Na startu se sešla řada členů Hisporteamu. Trať byla proti loňsku malinko pozměněna. Neběžel se rozbahněný krátký úsek před závěrečným nejtěžším stoupáním. Muži šli dvě kola, ženy jedno cca 3.5km. Hnedka po startu se do vedení dostal vítěz, který postupně navyšoval náskok až do cíle. Pohyboval jsem se na čele další skupiny třech lidí, která šla o 2-4 místo. V rozbahněném místě, krátce před koncem druhého kola, jsem na dva mladíky nějaký metr ztratil a už nedokázal reagovat na jejich drtivý finiš. V cíli z toho tedy byla brambora za 27:06min. S během celkem spokojenost. Šel jsem ho podle plánu na dobrý pocit se stejným časem obou kol. Doznívající únava po Czechmanovi ještě byla. První příčky mezi ženami tradičně braly Dita, Helča a Radka. Odkaz na podrobné výsledky brzy. Dnes, když nebude pršet, jdu další běh v Malešicích na 8km.

  společně mladíci Radka

 • 4.6.2013

  leták - soutěž o dres Česká triatlonová asociace vypsala zajímavou (finančně slušně ohodnocenou přes 100tis.) soutěž o nejhezčí triatlonový dres. K této příležitosti vydala leták, na kterém jsem se objevil (tuším cíl loňského Krušnomana). Je to super tah, který určitě motivuje řadu klubů s oblečením pohnout (musí splnit pár podmínek). Na závodech to bude brzy přehlídka.

  Zítra jdu na dobrý pocit běh lesoparkem Hostivař na 7km. Hnedka ve čtvrtek pravděpodobně další běh v Malešicích. V neděli následuje další díl Tritour v podobě triatlonu v Ostré u Nymburka. Jede se intervalově po 10s na tradičních distancích 0,6-26-5km. Moraviaman (vrchol mé sezony) již za necelé 3 týdny!

  Dnes od 20:00h na ČT4 sport záznam ze sobotního Czechmana.
 • 2.6.2013

  společně cíl

  Na včerejším Czechmanovi přišel cca na 30km kola opět defekt, který mi zkazil dobře rozjetý závod (v cíli 4:45:24h, 15/67 místo). Z vody jsem vylézal po 31 minutách na absolutní pohodu. V depu se trochu kvůli plánovanému přioblečení (čelenka, rukávy, vesta, rukavice, návleky na tretry) zdržel a na kolo nasedal kolem 34 minuty. Ve výsledcích je nepochopitelný čas 38min. Vysvětlujiji si ho, že mě časomíra nevzala a čas doplnili. Na kole jsem se podle známých rad držel dále od krajnice (při dešti z ní jde špína a kamínky), přesto na něco extra ostrého najel a zadní kolo píchnul. V té zimě a dešti mi trvalo slušně dlouho (šíleně zmrzlé ruce), než jsem to vyměnil. Bohužel málo dotáhnul nástavec ventilku a ještě dvakrát zastavoval a dofukoval. Do druhého depa jsem přijel totálně otrávený a závěrečný půlmaraton absolvoval v hlouby startovního pole za slušných 1:30h. Deštivého Czechmana vyhrál Karol Džalaj před Petrem Vabrouškem a Honzou Wainerem. David Procházka, kterého jsem naháněl na Krušnomanovi, bral 3.místo v naší kategorii za 4:28h. Podrobné výsledky zde. Bylo to dobré otestování imunity.

  před závodem před startem běh


  Švagrovka Katka 1.místo na půlmaratonu na Silvě za 1:40:10h! Brácha na maratonu 13. za 3:45h. Veliká gratulace.

Ondrateply.cz

Kilometrovník

Kompletní kilometrovník

Galerie

Galerie

Archiv

Kompletní archiv

Návštěvnost

TOPlist