Archiv

Březen 2013

 • 31.3.2013 - Cesta

  Celé soustředění s Hisportteamem začalo v sobotu 30. března srazem v Hostivaři ve 22h. Kvůli cenové výhodnosti jsme odlétali z Mnichova v 6h ráno. Povedlo se nám přes Martina O. zajistit dopravu z Prahy do Mnichova (cca 370km, 4h) dodávkou. Cesta proběhla v naprosté pohodě s klasickou zastávkou v Mekáči na Rozvadově. Přes noc se měnil čas, takže časová rezerva se rychle zkrátila a po odbavení zavazadel nám zůstala pouhá půl hodinka do odletu. Skoro všichni jsme 2,5 hodinový let prospali. Na Mallorce nás přivítalo očekávané slunečné počasí s plus 17 °C. V 9h jsme už nakládaly krabice s koly do přívěsu nervózního delegáta. Letiště je vzdáleno pouhých 6km od hotelu Ayronpark, takže jsme stihli i snídani. Po sestavení kol, ubytování v neuvěřitelně velkých apartmánech a asi 1 hodinovém odpočinku (dospával jsem) jsem ve 13h už seděli na kole. Zvládli rovinatých 135km s přechodem na 6km volný běh po promenádě. Od 19h vydatná večeře, po ní někteří na klasické pivko. Já napsat tento první příspěvek a jít brzy spát.

  Zítra má bazén zavřeno (svátek), takže první plavání proběhne pravděpodobně až v úterý. V plánu je dlouhé kolo. Kdyby nebylo ideální počasí, tak bude delší výběh. Na předpověď počasí na Mallorce se moc nedá spolehnout. Rychle se mění, ale případné krátké přepršky rychle osychají díky větru, který tu je dost často. Další aktualita o hotelu Ayronpark, kde bydlíme.

  Mekáč Letadlo Na letišti Odbavování Před hotelem Sestavení kol

  V sobotu před odletem jsem ještě stihnul běh na 10km v Modřanech, kde jsem se pral ve finiši s Jirkou Kabelkou o vítězství. Nakonec jsem podlehnul (špatná hlava) a doběhnul v čase 36:32min druhý. Opět jsem ho šel s malou rezervou, takže s odstupem času spokojenost. Nutno ale podotknout, že současně se konal běh Kerteamu, kterému dalo spoustu lidí přednost. Přeci jen má jinou tradici.

 • 29.3.2013 - Zítra ještě běžim nad plán desítku VŠ Ligy v Modřenech. Vyrážim opět s Láďou Ch. z Úval. Pak ještě rychle odskočit dotáhnout pracovní resty. Potom zabalit do kufru kolo a hurá na soustředění. Odjíždíme z Hostivaře směr Mnichov zítra ve 22h (odlet ráno 6:30h). Dopoledne už by jsme měli být s týmem na Mallorce. Odpoledne po ubytování a zdřímnutí snad první výšlap. Aktuálně je tam slunečno kolem 16st. Následující aktualita bude o cestě na soustředění.
 • 28.3.2013 - Odkaz na výsledky úterního běhu v Pražské Šárce zde.
 • 27.3.2013 - Včerejší běh Europlantu v Praze na 4,5km jsem opět absolvoval díky doznívající viróze zadrženě. Běžel se jeden okruh v nádherné Divoké Šárce. Od začátku jsem se pohyboval kolem 10.místa. V jednom z pozvolných seběhů mě doslova předlétl Hisportteamový kolega (umí IM kolem 9h) Honza Novotný. V závěrečném prudkém asi 0,5km kopci (běžel se mi výborně) se mi povedlo jeho a další tři předběhnul, takže z toho v cíli bylo konečné 7.místo za 17:08min (3:48min/km). Honza dobíhal asi 20s za mnou. Při dlouhém společném vyklusání zavzpomínal, jak mu to lítalo, když měl o 5kg méně. Další kolega Štěpán Kroupa finišoval asi s 1,5min odtupem. Nakonec to byla super akce, jak říkám: zadržený závod nejlepší trénink. Škoda, že nebylo jako loni +20st. Počasí se už snad musí zlomit. Odkaz na celkové výsledky opět brzy.

  Dnes od 19:30h valná hromada CK Úval v Úvalské Sokolovně (hospoda Na dobrym místě)

 • 26.3.2013 - Dnes po práci vyrážim na plánovaný "Jarní" běh Europlantu na 4,5km.

  + odkaz na výsledky sobotního běhu Prokopským údolím (Jiříkův okruh)
 • 25.3.2013 - Konečně výsledky z nedělního běhu před týdnem v Českém Brodě, odkaz zde.
 • 24.3.2013 - V sobotu jsem to nevydržel a nakonec vyrazil s lidma z Hisportteamu na běh Prokopským údolím na 7,5km (Jiříkův okruh). Kvůli lehké doznívající viróze jsem na to netlačil a okruh oběhnul v tréninkovém tempu za rovných 30 minnut. Pouze konec jsem trochu přitáhnul. Lidi, kolem kterých se v poslední době motám ve výsledcích, mi nadělili cca 2 minuty. Výsledky brzy.

  Filip na dnešním dalším fotbalovém domácím přáteláku smolně prohlál se Světicemi 2:3 (2:1). Soupeř ze čtyř šancí vytěžil téměř maximum. Naše Úvalská přípravka opět dostala lekci z produktivity. Celý zápas byla lepším týmem. Synátor předvedl slušný výkon okořeněný našim prvním šťastným gólem. Komentář trenéra Jirky k zápasu na stránkách týmu zde.
 • 22.3.2013 - Včera prohra Úvalské fotbalové přípravky ve Světicích 6:3 (2:0).

  Přišla na mě lehká rýmička, takže nejspíš vypustím zítra plánovaný běh Štěpánkou, abych byl na rychle se blížící soustředění stoprocentní. Je i na výběr několik běžeckých akcí po Praze. Zítra také v Úvalském fitku Mamut probíhá charitativní den pro Petrušku Štěpánkovou, info zde.
 • 21.3.2013 - Dnes má synátor Flip další fotbalový přátelák od 17h se Světicemi (hřiště Kunice).

  + doplněna TERMÍNOVKA o další akce

  + odkaz na článek ze sobotní běžecké bráchovi akce Kopce - RADOBÝL a ŘÍP zde (bez mé účasti)
 • 20.3.2013 - Jako loni se mi povedlo urvat na 14ti denní soustřední s Hisportteamem. Odjíždíme již příští neděli 31.března opět na Mallorku. Ubytováni budeme v cyklisty oblíbeném hotelu Ayron Park (kousek od loňského). V aktualitách budu pravidelně informovat o průběhu soustředění. Letos nechci chrlit spoustu fotek (jako loni) s popisem tréninku, je to pořád stejné. Chtěl bych se vždy zaměřit na jednu věc (ubytování, stravování, doprava, bazén, tým, počasí,...), kterou podrobněji rozeberu. Dnes přiblížim trochu s předstihem triatlonový závod TriStar Mallorca, který si v půlce soustředění v neděli 7.dubna nenecháme ujít.

  logo závodu Vedle známých seriálů Ironman (cesta na Havaj) nebo Challange vznik triatlonový podnik TriStar. Jestliže ironmanské součty jsou 226km (3,8km plavání + 180km kola + 42km běhu), tak TriStar nyní disponuje součty 111km (1+100+10km). V hlavní kategorii závodu, na kterou jsme na Mallorce přihlášeni, se bude plavat v mořské studené (cca 15st) zátoce pouze 1km, pojede 100km bezhákové cyklistiky a poběží závěrečných 10km (kolo a běh ve dvou okruzích). V takzvaných závodech pro každého jsou připraveny vzdálenosti 55,5 (0,5-50-5) nebo 33,3 (0,3-30-3). Historie seriálu TriStar se datuje od roku 2009. I když v tomto roce ,,seriál“ čítal pouze jeden závod ve Španělsku. Postupně se rozrůstá a v loňské sezóně 2012 měl již jedenáct členů. Kromě předloňského TriStar Nevis, Mallorca, Worms, Estonsko a Monako přibyly nové závody TriStar Cannes, Lyon, Salzkammergut, Kufstein, Madrid a Rio de Janeiro. Tento rok 2013 by se jich mělo jet šest:

  7.4. TriStar Mallorca
  14.4. TriStar Cannes
  9.6. TriStar Salzkammergut
  30.6. TriStar Lyon
  4.8. TriStar Estonia
  1.9. TriStar Monaco

  Už se těším, až se v jihozápadním pobřežním městečku Portocolom postavíme na start. Bude to dobré zpestření soustředění a prověrka před nacházející sezonou. Výsledky a průběh závodu přiblížim. Myslím, že mi tento poměr distancí bude sedět. Podrobné info o závodě zde.

   


  (část textu použita ze článku Tomáše Miky stránek etriatlon.cz)
 • 19.3.2013

  - dodatečně slíbené výsledky 3km běhu SABZO ve Stromovce zde

  + účastnické diplomy z běhů v Českém Brodě

  diplom Majda diplom Filip diplom

 • Českobrodská Pečeť 18.3.2013 - Včerejší tradiční Českobrodská Pečeť (běh na 10km) proběhla za rekordní účasti přes 200 běžců. K tomu i přispělo skvělé slunečné počasí. Ráno ale ještě byla slušná zima. Už večer jsem cítil, že to nebudou druhé Pečky. Rozběhnul jsem to kolem 3:30min/km až do cca 4km. Tam přišla lehká krize, ze které jsem se do cíle nedostal. I tepům se moc nechtělo. V cílové rovince mi je aspoň trochu zvednul veterán padesátník Petr Vaňek, který ze zadu mohutně finišoval (nenechal jsem se). Nakonec z toho byl o zhruba 1 minutu pomalejší čas něž před týdnem (36:40min). Vyhrál v kvalitním čase 31:32min Vít Pavlišta. V ženách Michaela Mertová 38:02min. Manželku jsem, díky rozlámanému tělu z přípravného kurzu, k účasti nepřemluvil. Její jmenovkyně z Kolína Jana Teplá doběhla třetí za 42:46min. Kuriozitou je, že má manžela, který se jmenuje Ondřej a také občas běhá. Českobrodské Pečetě se ale tentokrát nezúčastnil. Přesné výsledky zatím nejsou.
  Odpoledne jsme vyrazili s dětmi na doprovodný běh, který si myslím také užily a dlouho ho doma rozebíraly. Majda po závodě (běžela 350m) těžce nesla bramborové umístění. Hrábla si, když mohutně ke konci dotahovala. Druhá a třetí byla před ní snad o metr. Filip kupodivu souhlasil s účastí (1300m) a odměnou mu bylo třetí místo. Docela mě překvapil, jak dlouhou trať ve slušném tempu zvládnul. Vše okolo nedělních běhů z Českého Brodu na fotkách zde. Jíťo (manželka Davida, v cíli s nachlazením za slušných cca 48min) zase dík za pohotové fotky.

   

 • Filip fotbal 17.3.2013 - Synátor Filip včera odehrál další fotbalový přátelák s Újezdem. Moc to klukum nešlo, prohráli 1:3 (0:1). Komentář k zápasu na stránkách týmu zde. Jediný světlý okomžik Filipa byl, když přihrál na náš gól. Snad to dají do začátku sezony do kupy. Chtělo by to trochu míň hrát na PSPčku a víc čutat do míče :).


  + přidány do galerie z této akce fotky

   

 • 15.3.2013 - Včera jsem šel ve Stromovce 3km v naprosto totožném čase (9:56min) jako v lednu. První dva kilometry jsem držel pohodové tempo kolem 40s/200m okruh (3:20min/km). Poslední kola trochu přitáhnul a stlačil výsledný čas pod 10 minut. Také mi dost pomohl počítač kol a Hisportteamový kolega Štěpán Kroupa (3km za 11:14min), který skvěle hlásil mezičasy. V druhém běhu jsem mu to mohl oplatit. Můj čas stačil ve slabší konkurenci na 3.místo. Vyhrál Michal Kovář. Výsledky zatím nejsou.
  Zítra se naskytla možnost běžet na Říp (bráchova akce Kopce), kterou zvažuji. V neděli se chystám na blízkou tradiční Českobrodskou pečeť (běh 10km), na kterou vyrazím na kole. Odpoledne pak vyrazíme do Brodu na doprovodný běžecký program pro děti. Má být skělé počasí, tak hurá ven.
 • 14.3.2013 - Dnes plánuji vyrazit na akci běžeckého klubu SABZO do haly PSK Olympu ve Stromovce. Na výběr je z 1km a 3km běhu. Akce startuje v 18h. V tomto mrazivém počasí všem doporučuji. Obzvláště těm, kdo chce oživit běžeckou rychlost. Můj výrazný běžecký posun přičítám hlavně těmto běhům, které jsem přes zimu absolvoval. Vždy dost bolely, ale vyplatí se. Dnes poběžím na dobrý pocit + pořádné rozcvičení, nějaká abeceda a strečink. Lednový osobák 9:56min bude asi daleko, protože se momentálně nacházim ve slušné únavě.
  Další desítku jdu v Českém Brodě již tuto neděli (start 10:30h). Snad se dám do ní dokupy. Součástí je i dětský závod, na který nejspíš vytáhnu děti (začíná ve 14h). Trochu jsem i pošilhával po sobotním aguatlonu (400m plavání + 5km běhu) ve Zlíně. Bohužel nikdo tam nejede a takovou dálku kvůli 24 minutám (odhad mého času) se mi nechce.

  + na stránkách zprovozněno a rozšířeno nové vyskakovací menu, brácha dík
 • 13.3.2013 - Dnešní aktualitu věnuji zmíňce o sportovních aktivitách manželky. Že předcvičuje v Úvalském fitku Mamut nebo jí občas vytáhnu na kratší závod či společný trénink (když mám volnější), asi nemusím psát. Chtěl bych se ale zmínit o její snaze, přihlásit se dálkově na FTVS (fakulta tělesné výchovy a sportu). Dokonce právě absolvuje náročný přípravný kurz pro přijímačky. Samozřejmě má u mě velikou podporu a doufám, že se na školu dostane. Mohlo by jí to nakopnou. Už se těším, až začneme sportovní akce objíždět společně :).
 • 12.3.2013 - Diplom ze sobotní Pečecké desítky + povedená fotka z finiše od Vítka J. (plave taky na Hostivaři)

  diplom finiš


  + doplněna termínovka Úvalských házenkářů jarní části sezony 2012/2013. Čeká nás pouze 7 zápasů. V poslední době jsem házenou téměř vypustil, vlastně jsem přes zimu nebyl ani jednou. Přitom to mám do Sokolovny z domova na trénink asi 1 minutu. Bohužel jsou ale v úterý, kdy pravidelně chodím do posilovny a jdu po dvouch ranních vstávání brzy spát. Druhý je v pátek, kdy zase odpočívám před náročným většinou závodním víkendem. Přesto zůstává házená mojí srdeční záležitostí (hraju jí od 6 let), proto jí budu sledovat prostřednictvím stránek aspoň na dálku. Mám v plánu se brzy na některém tréninku ukázat. Z pohledu zápasů plánuji účast pouze na domácích, pokud se budou hrát v Úvalech (ne jako podzim v hale ve Vršovicích) navíc jen na křídle. Dění házenkářů Sokola Úval možno osledovat na jejich stránkách.
 • 11.3.2013 - Synátor Filip začal ve čtvrtek 7.března přípravu na fotbalovou sezonu přátelákem doma s Mnichovicema prohrou 2:5 (1:2). O zápase ze stránek týmu Úvalské přípravky zde. Další přípravný dvojzápas proběhne se Světicemi. První domácí ve čtvrtek 21.března od 17h, druhý venku v neděli 24.3 od 10:30h. Průběh soutěže jarní části sezony 2012/2013 budu průběžně zveřejňovat.
 • 10.3.2013 - Přetěžká znovuobnovená Jesenická 70 (běžky klasika) za mnou. Po včerejších Pečkách trochu tahala lýtka, ale běžky jsou naštěstí úplně jiný pohyb. Celé jsem to dnes objel na dobrý pocit, bez jakéhokoliv ohlížení na soupeře (5:47:37h 18.místo). Náramně jsem si jí užil. Docela i trefil na mokrý sníh kolem +3 až +5st. mázu (smíchal klistr VR50+VR60). Myslím, že tento závod bude příští rok zařazen do seriálu SkiTour nebo Stopy pro život.
  Zazimovat běžky a začít najíždět kilometry na kole. Už jen to počasí.

  + výsledky posledních plaveckých závodů na Hostivaři zde
 • 9.3.2013

  Dnešní Pečky (běh na 10km) z říše snů!

  Běželo se mi od začátku do konce skvěle. V půlce na otočce jsem na hodinkách viděl čas 17:34min, tak jsem trochu znejistěl, jestli to není moc rychlé. Tepy ale byly v odzkoušených hodnotách pro desítku kolem 175tep/min. Docela šikonvě jsem byl zašitý asi v osmi členné skupince. Spolu s vítěznou Petrou Kamínkovou (35:04min), veteránem Milošem Smrčkou, triatlonistou Davidem Procházkou a dalšími. Na zhruba 7km jsem se rozhodnul občerstvit gelem, který jsem měl u sebe. Trochu mě rozhodil z tempa a nechal jsem si skupiku hloupě utéct (finišovala kolem 35:20min). Asi na cca 9km se kolem mě prohnala maratonská olympionička Ivana Sekyrová (v cíli druhá žena za 35:16min), která myslím litovala, že nazačala dříve. Poslední kilometr jsem šel už na hraně za rovných 3:30min/km. Cíl proťal, pro mě v neuvěřitelném čase 35:33min. Čas začínající 35 byl jedním z předsezóních cílů a zadařilo se hnedka v prvním závodě. Odkaz na výsledky zde.

  Zítra zavírám dle plánu běžkařskou sezonu Jesenickou 70kou. Tak rychle namazat lyže a jít brzy spát. Vyrážim už ve 4h ráno, start je v 8:30h.
 • 8.3.2013 - Jarní běhy jsou tady. Uplynulou sobotu odstartovaly Kbelskou desítkou, kterou jsem jako každoročně kvůli týmové Krkonošské 70ce nešel. Zítra vyrážim na Pečeckou desítku (start ve 12h). Vůbec nevím co od ní očekávat. V poslední době se mi hlavně delší tratě běhají dobře. S osobákem (pod rovných 37:00min) by byla spokojenost. Rozběhnu to po 3:35min/km a zkusím vydržet. První půlka po otočku je tam vždy o hodně rychlejší. Zpátky se totiž běží směr západ téměř vždy proti větru.
  V neděli uzavírám běžkařskou sezonu novým závodem v podobě Jesenické 70ky (70km klasicky). Pojede se asi na hodně měkkém sněhu, kdy se budou muset mazat klistry. Kdyby mělo pršet, tak zůstávám doma v teplém fitku.
  Další běhy následují jeden za druhým. Pro jejich výběr mám osvědčenou termínovku behej.com, na které je vše přehledně plánováno. Po konzultaci s trenérem je zařazuji do své TERMÍNOVKY na hlavní liště.
 • 7.3.2013 - Dnes ráno na 400m kraulem za 5:49min. Cíl pod 6 minut splněn na 110%, takže veliká spokojenost. Plavalo se mi ale dost mizerně, celé tělo nějak bolelo a nechtělo se mu. Hodně mi pomohl trenér Pája, který vedle mě pobíhal a ukazoval mi, abych dotahoval záběr. Jemu patří veliký dík, za skvělou organizaci kolem čtyř závodů na Hostivaři, které dal dohromady. Dnes to okořenil vynikajícím štrůdlem (asi ne jeho práce) při předání cen ve vestibulu bazénu. Navíc jsem dostal plavky, které byly hubeňdourovi Honzovi O. (dnešní vítěz naší kategorie ve vypsané Velké ceně kola na 200m PZ) předem veliké. Poslední 100m delfín (4x25m bazén) jsem doslova přežil. Poslední bazén jsem musel přikopávat prsovýma nohama. Čas nechci ani vidět :). Ostatní výsledky brzy.

  Už teď se těším na další podobnou akci, která při přípravě na další sezonu určitě bude. Můj nedávný cíl plavat 400m kolem 5:45min na některém aguatlonu (400m plavání + 5km běh) je myslím reálný. Bohužel Pražský aguatlon je 6.dubna, kdy jsem na soustředění. Určitě vyrazim na některý další. Pravděpodobně pojedu do Zlína v sobotu 16.března. Moc se mi takovou dálku samotnému nechce. Kdyby se někdo přidal, rád to uvítám.
 • 6.3.2013 - Zítra ráno na bazénu Hostivař 4.závod Veřejných přeborů plavecké školy Hisport teamu 2013. Podrobné info o akci zde. Šéftrenér Pavel M. udělal malé změny. Bude se plavat:

  6:30h 400m VZ (kraul)
  6:50h 50m P (prsa)
  7:00h 200m PZ (polohovka) Velká cena kola!
  7:15h 50m VZ (kraul)
  7:20h 100m D (delfin)

  Díky změně jsem nahlásil účast opět na všem. Soustředim se ale na prvních 400m K, kde chci jednoznačně plavat pod 6 minut.

  + super zpracované výsledky 8x200m kraulem z nedávného Hostivařského plaveckého tréninku od Jirky S., který začal trenérsky vypomáhat

  trénink plavání 8x200m

 • 5.3.2013 - Několi fotek ze sobotní Krkonošské 70ky z náhledů stránek www.xyx.cz společnosti KoliMedia + diplom.

  Honza O. Honza N. Venca F. Libor M. Já Společně v cíli Diplom

 • 4.3.2013 - V sobotu jsme s Hisportteamem úspěšně zvládli Krkonošskou 70ku (běžky volně). Za loňským časem jsme zaostali pouze o necelé 3 minuty (4:36:21h 23.místo). Vyhrálo družtvo ČVUT elektra za 3:37h. Odkaz na celkové výsledky zde. Celou akci jsme si super užili. Hlavně i díky ideálním podmínkám, které v sobotu panovaly.
  Ve středu jsem si plánovaně odskočil z hor na nedaleký běh kolem Vízmburku na cca 5km. Běželo se celou dobu, až na asi 1km seběh lesem ve sněhu, po silnici. Takže z toho byl rychlý čas 18:32min, který mi stačil na celkové 7.místo.
  Konec skvělé dovolené, "hurá" do práce. Soustředění opět na Mallorce je už za 4 týdny!
 • 3.3.2013 - Můj běhající bratr zahajuje novou akci:

  Logo Kopce

  Kopce aneb Deník party magorů, běhajících nahoru

  Více o celé akci zde.


  Cvič, jen cvič!

  Pech je pryč a to mi věř,
  kdo chce vítězem být,
  musí do všeho jít,
  mít vůli jako bič, nefňukej
  Cvič, jen cvič a pech je pryč
  Hrdě cvič a pech je pryč, hrdě cvič a pech je pryč!

  …celá píseň zde → to nesmí v přehrávači žádného sportovce chybět!!! :)

 • 2.3.2013 - Když je chvilka, tak doplňkově navštěvuji nedělní pilates a nějakou tu hodinu manželky v Úvalském fitku Mamut. Tuhle jsem na jejím body stylingu udělal tři videa a nějakou fotku. Vše je přidáno na hlavní liště do CVÍČO MANŽELKY. Brzy budou i trampolíny, které předcvičuje.
 • 1.3.2013 - Společná fotka z vánočního spinningu v Úvalském fitku Mamut, který pravidelně přes zimu navštěvuji. Každý si měl vymyslet nějakou ptákovinu. Mě napadlo hodinu zajet na válcích (jako doma u televize) na klasickém kole v Hisportteamovém cyklistickém oblečení. Druhá fotka z klasického spinningu.

  Spinning Mamut Úvaly - Vánoce 2012 Spinning Mamut Úvaly - já


  Zítra Krkonošská 70ka.

Ondrateply.cz

Kilometrovník

Kompletní kilometrovník

Galerie

Galerie

Archiv

Kompletní archiv

Návštěvnost

TOPlist