Archiv

Únor 2012

 • 29.2.2012 - Už v pátek vyrážíme s Hisport Teamem na tradiční Krkonošskou 70ku (běžky volně). Libor M. nám zajistil blízké ubytování. Do závodu startujeme v sobotu v 8:06:30h se startovním číslem 41. Vybíhá se klasicky ze Špindlu od vleků Na Pláních po modré sjezdovce. Naše pětičlenná hlídka jede ve složení: Pavel Mužíček, já, Libor Menšík, Honza Novotný a Honza Oppolzer. Podle nedávného společného výjezdu do Polských Jakušic očekávám velmi slušný čas (možná okolo 4:30h). Samozřejmě bude záležet na podmínkách, které by snad měly být dobré. Konroly během závodu je nutné projíždět společně, proto bude velmi záležet na vyrovnanosti týmu (nikdy jsem nezažil), kterou máme myslím ideální. Trenér Martin M. nám dokonce na závod připravil výživový program.

  + další odkaz na článek Pavla M. z týmových stránek o zimním triatlonu v Jilemnici zde
  (dík za přirovnání regenerace k naší IM ikoně P.Vabrouškovi :) )

  Souběžně v sobotu další turnaj Úvalských házenkářů ve Vršovicích, na kterém bohužel opět nebudu.
 • 28.2.2012 - Slíbené fotky z nedělní Jilemnice a hor v Dolním Dvoře.
 • 27.2.2012 - Tak jsme po skvělé dovolené doma. Vše proběhlo v naprosté pohodě podle plánu.

  Se včerejším zimním triatlonem v Jilemnici (5km běhu - 10km kola - 9km běžky) veliká spokojenost. Týden na horách jsem pojal intenzivněji, ale konečně dostatečně naspal a hlavně super vyladil (Martine dík). Po dlouhé době to pro mě byl závod bez jakékoliv krize. Jel se ve velmi náročných podmínkách. Celá trať byla zasažena oblevou. Hlavně s kolem se skoro celou dobu běhalo (nosilo). Na běhu jsem začal volněji. Po něm byl v depu až na 15.místě. Od té doby jsem se pomalu strojovým tempem posouval, až na konečné celkové 6.místo. Do cíle dorazil v čase 1:57:13h. Odměnou pro mě bylo 3.místo v nejobsazenější kategorii 24-39. Překvapivě vyhrál Martin Hušek před favoritem Pavlem Jindrou. Mezi ženami vyhrála Helena Erbenová, bývalá reprezentantka v běhu na lyžích. Na nich to všem ukázala. Měla totiž absolutně nejrychlejší čas ze všech. Když mě v závěrečném třetím okruhu předjížděla, tak jsem jenom zíral. Celkové výsledky zde.

  Filip před odjezdem na hory na fotbalovém turnaji v Říčanech na 3.místě.

  Fotky z hor a zimního triatlonu snad zítra.

  + odkaz na článek o závodě v Jilemnici ze stránek HISPORT Teamu zde
 • 20.2.2012 - Kilometry pro zvířata
  Jsme parta lidí, co rádi běhají. A co mají rádi přírodu a zvířata. A protože, podle našeho názoru, lidem pomáhá kde kdo, ale na zvířata se často zapomíná, rozhodli jsme se prostřednictvím běhání trochu pomoci.
  Princip je jednoduchý, za každý uběhnutý kilometr dáme na ochranu zvířat 1 korunu. (1 km = 1 Kč)

  Kilometry
  pro zvířata

  Logo KPZ

  9250,- km

  Staň se součástí našeho týmu, začni pomáhat během!
  Každá noha a každý uběhnutý kilometr se počítá…

  Běhu ZDAR!
  Štěpán

 • 17.2.2012 - Sobota 18. - neděle 26.února dovolená (tedy soustředění) na horách v Dolním Dvoře.
 • 16.2.2012 - Před nedávnem mejlem dorazily od A.Bauera (generální sekretář České triatlonové asociace) pozvánky na zimní triatlony a aguatlony 2012. Kdo rozmýšlíte, tak určitě na některý vyražte. Ideální doplněk přípravy v zimním období. Více na www.czechtriseries.cz.

  zimní triatlony 2012 aguatlony 2012

  Synátor Filip, v sobotu před odjezdem na hory, stíhá fotbalový turnaj Úvalské přípravky v Říčanech.
 • 15.2.2012 - V sobotu vyrážíme celá rodina na týdenní dovolenou, jako každý rok, do Dolního Dvora u Vrchlabí. Opět bude na vše více času, takže týden pojímám intenzivněji. Nejspíše si odpočinu od techniky, není tam totiž signál, tak trochu divočina. Sám si topíš, vaříš a ohříváš vodu, která nejspíše v tomhle mrazu nepoteče, takže si jí musíš donést. Ale jinak pohoda klídek, lyžařský vlek (Luisino údolí) hnedka u chaty. Vracíme se nejspíše v neděli 26.února. V blízké Jilemnici se zrovna jede další zimní triatlon (5km běh - 15km kolo - 8km běžky), který si nenechám ujít. V Jilemnici je také plavecký bazén, který mám v plánu několikrát navštívit. Takže já se za ten týden určitě umyju. Manželka a děti využívají bazénku s protiproudem (plavat moc nejde) na blízké Liberecké boudě.
 • 14.2.2012 - Zítra (středa 15.února) valná hromada CK Úval od 19h v Úvalském Žluťáku.

  Rozlosování jarní části házenkářů Úval:
  Ne 15.4. 16h Mělník - Úvaly
  Ne 22.4. 17h Úvaly - Boleslav B
  So 28.4. 13h Zruč nad Sázavou - Úvaly
  Ne 6.5. 17h Úvaly - Vršovice
  Ne 13.5. 10:30h Kutná Hora - Úvaly
  Ne 20.5. 17h Úvaly - Mělník
  ? (Ne 27.5.) Boleslav B - Úvaly

  Po podzimu jsme o fous na druhém místě za nedostižitelnou Kutnou Horou. Tabulka a výsledky zde.
 • 13.2.2012 - Odkaz na harmonogram přípravy házenkářů Úval na jarní část sezony 2011/2012 zde. Začíná se již tento pátek 17.února!

  + dokaz na popis závodu 1/2IM Panama ze stránek Martina M.
 • 10.2.2012 - V sobotu 4.února na turnaji ve Vršovicích Úvalský házenkáři na konečném 3.místě. Turnaje se zúčastnilo sedm týmů. Hrálo se systémem každý z každým 20 minut. Vyhrálo druholigové družstvo Libčic, které z naší soutěže loni postoupilo. Byl jsem bohužel mimo.
  Víkendové plánované běžkařské závody v Bedřichově vypouštim. Nahradim je nějakou tou aktivitou v teplém fitku. V neděli možná vyrazim na běžky se členy Krkonošské 70ky HISPORT Teamu do Polských Jakuszyc. Také bych chtěl vytáhnout děti, aby se sklouzly na běžkách, nebo brusle na zamrzlém rybníku.

  + odkaz na článek ze stránek HISPORT Teamu od Pavla Mužíčka o Lance Amstrongovi (můj vzor) zde. Chtěl jsem si s ním na Havaji zazávodit, ale asi to letos nestihnu :).
 • 9.2.2012 - Včera 5km na běžkách v Chuchli na celkovém 38.místě za 12:32min. Po té rovině to letělo. O čase pod 13min se mi ani nezdálo. Jelo se šest 750m okruhů (vychází 4,5km). Super svezení v Praze. Všem doporučuji areál navštívit. S Katkou Neumannvou jsem si dal v bufáči před startem klobásu. Tedy přesněji já čaj a ona klobásu. Na hlášky ostatních: že to sportovci nejedí, odpověděla, že bývávalo. Ale v kondici rozhodně je. Marcialongu v Itálii (70km běžky klasika) zajela před 14 dny za 3:58h. Téměř v naprosto stejném čase jako já předloni. Výsledky včerejšího běhu zde.
 • 8.2.2012 - Není se čím chlubit. Omrzlý nos z neděle jsem nechal manželku vyfotit, jako názorný příklad podcenění aktuálních holomrazů. Vždycky jsem si myslel, že mám obličej plechový. Nikdy se mi nic podobného při nízkých teplotách nestalo. Teplota pod -20st mě vyvedla z omylu. Navíc při sjezdech, když se člověk nehýbe, je daleko nižší.
  Na startu běhu měla asi polovina lidí oblepený nos a tváře. Už tehdy mě napadlo, že není vše v pořádku. Ráno jsem nátáhnul kuklu a pro jistotu dvoje tenké rukavice. Pod dres přidal ještě jedno termotriko. Toto oblečení se mi při sobotní rozjížďce zdálo dostačující. Když se člověk zahřál a hýbal, vše bylo v pohodě. Akorát jsem trochu litoval, že jsem zapoměl jednorázová vyhřívadla do bot a rukavic, která se mi osvědčila na loňské 24ce.
  Ponaučení na tyto dny pro lidi, co neradi používají běhátka a rotopedy ve vyhřátých fitkách, je jasné. Pořádně chránit veškeré končetiny (nezapomeňte i na přirození, taky to lehce odneslo :). Tělo, když je v pohybu, nemusí být zas tak nabalené. A po aktivitě rychle do tepla. Za týden, až ty mrazy poleví, na to budeme vzpomínat (pomalu v tričkách) s úsměvem.
  Do bazénu s tím nemůžu, tak snad doléčim i to ucho.

  Omrzlý nos

  + pár fotek z Konig Lidwig Laufu
 • 7.2.2012 - Tak Katce Neumannové se to povedlo. Dve se na dostihovém závodišti v Chuchli začalo jezdit na běžkách. Hnedka zítra (středa 8.2.) se tam, po neskutečných 70 letech, jede přebor Prahy. Více informací zde. Oblepím frňák a zítra tam samozřejmě vyrážim. Čeká nás 5km volnou technikou. Start v 18:30h. Snad dost nafoukají, aby sníh, až dorazí oteplení, co nejdéle vydržel.

  + přidány do okolní lišty stránek fotky ze zimního triatlonu ve Hlinsku a odkaz na Compex, který v období nuceného flákání používám
 • 6.2.2012 - Německý Konig Ludwig Lauf (běžky 50km klasika) je za mnou. U většiny lidí, včetně mě, proběhl ve znamení: kdo nezmrzne vyhraje. Teplota ráno -22st, přes den na sluníčku -15st. Organizátoři závodu museli dát před startem teploměr nachvilku dovnitř, aby splnili podmínku -18st. Běh vyhrál o 3cm, před těžce finišujícím Ahrlinem ze Švédska, náš Standa Řezáč (2:16h). Můj čas se v cíli zastavil na celkovém 360.místě (57.H31) na 3:21:44h. Těžce jsem podcenil nízkou teplotu. Zamrzly mi gely (vozím je na pásku kolem pasu), kterými občerstvuji. Musel jsem se spokojit s občerstvovačkami na trati, které byly slabě vybaveny. To se na mě projevilo, zhruba od půlky, slušným vytuhnutím. Do té doby jsem se pohyboval kolem 200.místa. Navíc mě slabě omrzly skoro všechny končetiny. Můj nos dnes vypadá, jak alkoholikův v pokročilém stádiu :)
  Závod byl skvěle zorganizován. Vše jsme stihli podle plánu bez dovolené. Navíc mě bohužel opět začalo bolet ucho a trochu v krku. Možná tento týden vypustím nějaké plavání a víkendové plánované běžky v Bedřichově, abych to doléčil. Začínáme pokukovat, kam vyrazíme příští rok. Spoluúčastník akce Štěpán H. dojel na 219.místě za 3:08:00h. Nedělního hlavního závodu se zúčastnilo přes 2500 lidí, z toho dokončilo neuvěřitelných 108 Čechů.

  Štěpán a já - Konig Ludwig Lauf Před startem - Konig Ludwig Lauf Vítěz Standa Řezáč - Konig Ludwig Lauf

  budou i další fotky
 • 3.2.2012 - Konečně jsem přidal na hlavní lištu odkaz na CVÍČO MANŽELKY. Brzy budou přidány fotky a další. Navíc poladěna termínovka závodů na měsíc únor a březen.

  Tuhle jsem se doslech o sázečce, kterou vám musím přiblížit. Brácha švagrovky Petr zahlásil: Když mě ségra Katka (švagrovka) předběhne na 1/2 Pražskym maratonu (31.3.), tak sním v cíli své startovní číslo! No Petře, začni makat, protože v Amsterdamu běžela půlku 1:37:15h. V Brodě desítku těsně před vánocemi za 42:45min. V cíli jsem jí říkal: kdybych takhle běžel na vylepšení osobáku, určitě bych konec zvolnil. Další zlepšení ti dá velikou práci. V Praze bude stopro atakovat 1:35h (tempo kolem 4:30min/km). Trochu se bojím toho, že když bude před ním, tak úmyslně zvolní. Dobře ví, že by jsem si ho s tím číslem pohlídali.
 • 2.2.2012 - Video z nedělního zimního triatlonu ve Hlinsku + fotky.  + odkaz na článek o Hlinsku z Hisport Teamových stránek od Pavla M. zde
  + další odkaz týmového zimního oblečení ze stránek trenéra Martina M. zde
 • 1.2.2012 - Již tuto sobotu vyrážim se Štěpánem H. (věrný běžkařský spoluúčastník) a dědou ze Slovan (doprovod, pozorovatel, servisák, řidič..) na Konig Ludwig Lauf (50km běžky klasicky), další závod Worldloppetu. Běh startuje v neděli 5.února v Německém Oberammergau poblíž Garmisch-Partenkirchenu v 9:00h. Závod je možno sledovat online na jeho stránkách (mé startovní číslo je 1162) a navíc ho dává živě od 8:55h ČT4 Sport. Na startu nebude chybět náš zkušený laufař Standa Řezáč. S jedničkou jede, po výprasku na Marcialonge, Petter Northug, kterému opět nedávám moc šancí. Hnedka po závodě jedeme domů, aby jsme stíhali vše bez dovolené. Do dálkového běhu nejdu s konkrétním cílem, chci si ho prostě užít. Běžky tuto zimu beru vyloženě jako doplněk.

  Mapa a profil tratě běhu

Ondrateply.cz

Kilometrovník

Kompletní kilometrovník

Galerie

Galerie

Archiv

Kompletní archiv

Návštěvnost

TOPlist