Archiv

Leden 2012

 • 31.1.2012 - Konečně druhé slíbené video z vánoční dovolené na Richtrovkách.  Už mám rozdělané video z nedělního zimního triatlonu z Hlinska, snad brzy bude.
 • 29.1.2012 - Dnes na zimním triatlonu ve Hlinsku na celkovém 7.místě (6. v kategorii 20-39) za 1:30:55h. V týmech jsem za HISPORT Team s Pavlem M. a Honzou N. obsadili druhé místo. Jako čtvrtý nás jistil Honza O., který se opět po vynikajícím běhu (3.místo celkově) trápil na kole. Odměnou pro nás byly stříbrné medaile mistrů republiky v týmech. Velikou podporou mi byl David z házený s rodinou, u kterého jsem v sobotu odpočíval na chatě. Navíc nafotil spoustu super fotek a videí, budou brzy. Bohuže, kvůli nemoci, se mnou nejela má rodinka. Jinak se závodu zúčastnilo pouhých 26 lidí. Opět se ukázalo, že se lidem do těžké kombinace vůbec nechce. Podmínky byly skvělé, pro zimní triatlon naprosto ideální. V cíli jsem trochu litoval, že distance nebyly delší. Obzvlášť na lyžích se mi jelo výborně. Poučil jsem se z chyb z minulého závodu v Jablonci a dnes zajel své. Na víc rozhodně nebylo.
 • 27.1.2012 - Další dvě videa z tréninku plavání z Hostivařského bazénu od Jíti.

  .
 • 26.1.2012 - Tak další týden je skoro za námi a zimní triatlon ve Hlinsku se rychle přiblížil. Podle předpovědi počasí přimrzlo, nějaký sníh také je, takže se v neděli pojede plnohodnotný závod o distancích 5km běh (2x2,5km) + 15km MTB (3x5km) + 8km lyže (2x4km). Start hlavního závodu je plánován v lyžařském areálu v Hlinsku Ratajích na 14:00h. Snad se za HISPORT Teamu zúčastníme alespoň tři (podmínka pro MČR týmů) a budeme společně bojovat o přední umístění. Předem je přihlášeno pouhých 19 lidí. Kombinace je to pro někoho nepředstavitelná, tak určitě doražte, co jste na vážkách.

  Nelekněte se, až uvidíte na Nuseláku nebo u Kotvy na obrazovce spot o mém dlouhodobém výhledovém cíli: Cestě na Havaj. Naskytla se mi nabídka, která se prostě nedá odmítnout. Kdo vám v dnešní době něco dá zadáčo, s něčím pomůže nebo dokonce pošle nějakou korunu? Triatlon je sport, který se dá dělat téměř za nulu, ale i vkládat do něj neskutečné prostředky.
  Rád bych vyrazil na konci března někam za teplem (ideální Kanáry) na soustředění na 7-14 dní. Uvidíme, co tomu řeknou v práci, rodinný rozpočet a hlavně manželka.
 • 24.1.2012 - Odkaz na článek o zimním triatlonu v Jablonci ze stránek HISPORT Teamu zde.

  + nějaká Pavla a czechtriseries.cz stažená fotka

  Sakra, začalo mě více trápit pobolívající ucho, snad ho do neděle s bebíčkama z pádů z kola vyléčim.
 • 23.1.2012 - Sobotní náročný zimní triatlon úspěšně absolvován, ale opět ve znamení technických problémů a hlavně chyb.

  Společné foto před závodem
  vlevo já, uprosřed Honza O. a vpravo Pavel M.

  Začátek závodu, složený ze dvou různých běžeckých okruhů, probíhal podle plánu. Držel jsem si své osvědčené tempo s tepy kolem 170tep/min. První depo opouštěl asi na 18.místě, s lehkým zpožděním díky převlékání teplejších rukavic na cyklistickou část. Vůbec to nešlo, protože byly ruce z běhu zpocené.
  Na kole (čtyři stejné okruhy po vypluhovaných silnicích) jsem se postupně dostal do tempa a začal sjíždět několik závodníků těsně přede mnou. Společně s mladíkem (č.22) jsme od druhého kola poctivě střídali a takticky šetřili síly. Bohužel ve třetím přišel ve sjezdu po rozbředlé silnici první pád v podobě ustřeleného předního kola. Naštěstí do měkkého. Docela slušně mě rozhodil. Než jsem se zvednul, rozjel a konečně nacvaknul sněhem ucpané pedály, všichni pracně předjetí soupeři byli přede mnou. Na rovince kolem přehrady se přes nás, ve čtvrtém závěrečném okruhu, prohnal famózně jedoucí kolega (trenér plavání) z HISPORT Teamu Pavel Mužíček, s kterým jsem na závod jeli s týmovým autem. Povedlo se mi ho jen tak tak uviset, ale bohužel v ostré levotočivé zatáčce, do kopečku před otočkou, mě potkal druhý pád. Pavel byl rázem v nedohlednu.
  V druhém depu (přechod z kola na běžky) jsem se opět nad plán zdržel. Vše v něm zapadlo sněhem, takže jsem hledal boty na běžky a vysypával z nich sníh. Opět měnil rukavice s předem připravenými odepínacími poutky na hůlky. Tím ale asi prošel každý. Nejvíce času ztratil při zapínání lyží, protože se mi, při vybíhání z depa, dostal sníh mezi hrazdičky v podrážce bot.
  Do běžek jsem šel s myšlenkou: sil je dost, dám do nich vše. Jely se opět čtyři okruhy s úvodním stoupátkem a závěrečným sjezdem. Bohužel hned v prvním stoupáním se mi povedlo vytrhnout poutko z hůlky, takže následovalo několikanásobné zastavování a vracení se pro ní, protože jsem hůlku začal ztrácet. Ruka je automaticky zvyklá jí při odpichu nedržet stisklou. Dnes ráno jsem raději snídal jen tou druhou :). Do běžkařského tempa, profilově náročné trati, jsem se dostal, až v závěru závodu. Do cíle dorazil v čase 1:32:11h na celkovém 12.místě (11.v kategorii). Výše zmíněný Pavel M. na 9.místě něco přes minutu přede mnou. Další týmový kolega Honza Oppolzer, po výborném úvodním běhu (4.místo v kategorii) na celkovém 20.místě cca 7 minut za mnou.
  Byl to nádherný těžký závod se super organizací. Určitě se za rok zimního triatlonu v Jablonci opět zúčastním. Letos rozhodně bylo, nebýt chyb a problémů s hůlkou, na 6.místo, které viselo o necelé 4 minuty výše. Závod byl dobrou zkouškou před následující nedělí 29.ledna. Jede se totiž další odložený díl série zimních triatlonů ve Hlinsku. Je navíc vypsán jako MČR týmů. Tak se snad ostatní z týmu rozhoupou a vyrazí také. Má trochu přimrznout, tak mi to snad bude lépe vyhovovat. Jedu tam už v sobotu s celou rodinou. Naskytla se mi možnost přespání na blízké chatě Davida V. z házené. Rád fotí, tak jsme domluvený, že se zaměří na celý HISPORT Team, jehož účastníci by snad měli nastoupit v nových zimních dresech.
  V neděli na startu v Hlinsku Ondra.

  Filip v sobotu sehrál první přátelák Úvalské fotbalové přípravky s Újezdem nad Lesy vítězně 3:2 (2:1) .
 • 20.1.2012 - Zítra vyrážim s Pavlem M. a Honzou O. z HISPORT Teamu na zimní triatlon do Jablonce. V posledních dnech docela slušně zasněžilo, takže se pojede plnohodnotný závod o objemech 5km běhu, 13km kola a 7km běžek.
 • 19.1.2012 - Další návrh oblečení (čepice a čelenka) HISPORT Teamu od Atexu. Mělo by být hotové 27.ledna, takže na plánovaný zimní triatlon do Hlinska (29.1.) snad budeme v plné kráse.

  Návrh oblečení Hisport - čepice a čelenka

  Výhledově plánujeme účast za HISPORT Team na Krkonošské 70ce (běžkařský závod 5-ti členných družstev v Krkonoších na 70km). Jede se v sobotu 3.března.
 • 18.1.2012 - Úvalský házenkáři do toho začali na leden nezvykle šlapat. Před tréninkem (úterý a pátek) od 19h 0,5h výběh + další 0,5h kruhový trénink s posilováním. 4.února je přihlášen turnaj ve Vršovicích. Bohužel tento termín vyrážim na plánovaný Konig Ludvig Lauf (50km běžky klasika) do Německa, společně se Štěpánem H. (věrný spoluúčastník Worldloppetů) a dědou ze Slovan (doprovod).
  Trochu horší je to s cyklistama z Úval. Kalendář akcí zeje prázdnotou. Jen je naplánovaná valná hromada (hospoda) na středu 15.února v Úvalském Žluťáku. Ani mé popíchnutí, v podobě zařadit na schůzi bod: vrácení spontorských dresů neaktivních členů, nepomohlo. Prostě nejezdí. Další nabídku sponzora rozhodně využiji, ale nejspíše hamounsky pro vlastní účely. Složených dresů ve skříni je mi totiž dost líto.
 • 16.1.2012 - Do Galerie přidány fotky z běžkařských závodů (Night maratonu, Minijizerské a Jiz50) na přelomu roku.
 • 15.1.2012 - Včera v plánovaném běhu na Blaník (15km) na celkovém 8.místě za 1:05:52h (5.v kategorii M18-39). Zase po nějaké době super pocit z běhu. Sednul mi celkem těžký profil závodu spestřený teréním výběhem a stejným seběhem na horu Blaník. Po závodě jsem se seznámil s vítězem Mulugetem Serbessou (1:00:55h) přezdívaným Mireček. Je to pohodář se smyslem pro humor. Odpoledne ještě stačil přezout bika na zimáky a otestovat je v terénu. Tuto sobotu 21.1. totiž vyrážim do Jablonce na zimní triatlon (5km běh + 13km kolo + 7km běžky), kde by se snad měly hodit. Ježdění na kole po sněhu stojí za to, hlavně sjezdy.
  Dnes místo lehkého běhu, běžky s manželkou a Úvalakama v Bedřichově. Najeli jsme klidným tempem asi 30km. Podmínky, oproti minulému víkendu, naprosto ideální. -4 stupně, ujetý nenamrzlý sníh, krásně vyhoblované stopy. Modrým voskem na odraz se nedalo nic zkazit. Jediným mínuskem byla spousta lidí a odřené paty manželky.

  Diplom - Blaník 15km 2012

 • 13.1.2012 - Brácha vymyslel a rozjíždí projekt s názvem "Kilometry pro zvířata". Více na jeho stránkách nebo Nadace na ochranu zvířat zde. Asi si někdo bude klepat na čelo, jak někdo může takhle hodně běhat a navíc za každý svůj zdolaný kilometr někomu platit. U mě má rozhodně velikou podporu. Myslím, že to někoho osloví a zatím 5ti členný tým se brzy rozroste. Protože taky běhám, tak se k ním asi přidám.

  + se začalo dělat na tipovačce na ME ve fotbale, první info na hlavní liště pod názvem TIPOVAČKA

  Zítra, dle nedávno změněné termínovky, 15km běh ve Vlašimi. V neděli nejspíše vyrazim na běžky.
 • 12.1.2012 - Níže vyjímečně nesportovní článek z lednového měsíčníku Život Úval, o vystoupení dramatického kroužku MDDM Majdy (na fotce druhá zleva), který navštěvuje + zmínka o předvánoční výtvarné soutěži "Namaluj Ježíškovi stromeček", které se zúčastnil synátor Filip. Všichni účastníci soutěže dostali diplom. Doufám, že děti jednou archivaci podobných článků ocení.

  Čánek ze Život Úval 1.2012 - Namaluj stromeček + vystoupení

  Několik kol co vlastním, servisuji v AutoMotoVelu v Českém Brodě. Při poslední návštěvě a vyzvedání Meridy TIME WARP, se mi přihodilo něco nečekaného. Byl jsem připraven na slušný ranec peněz, protože jsem potřeboval na kolu, po dlouhé loňské závodní sezoně, udělat řadu oprav a při placením odmítnut, že rádi podpoří mé cyklistické aktivity. Se slovy, že bych se mohl o nich zmínit na stránkách. Ihned jsem je přidal do VYBAVENÍ A PODPORA. Doufám, že bude skvělá spolupráce podobným duchem pokračovat. Všem servis doporučuji.

  Udělal jsem další krok v sestavování silničky na trénink. Výhodně sehnal několik komponentů Shimano 105 + objednal odzkoušená kola Rolf Prima Vigor na HISPORTshopu (samozřejmě za cenu členských výhod). Jak dorazí, začnu ostatní řešit s výše zmíněným servisem v Českém Brodě. Snad jí dotáhnu do začátku venkovní sezony.
 • 11.1.2012 - Odkaz na zmínku o Jizrské 50ce od Pavla M. ze stránek Hisport TEAMU zde.

  Organizátory změněn termín zimního triatlonu ve Hlinsku 14.ledna (nedostatek sněhu) na neděli 29.ledna. Docela se mi to hodí, měl jsem zrovna volný víkend. A do duatlonu v blátě se mi vůbec nechtělo. Snad na Vysočině za 14 dní něco napadne. Odložený sobotní závod nahrazuji 15km během ve Vlašimi.

  + včera provedeny na těchto sránkách změny v podobě základní vyskakující lišty, samozřejmě za vydatné podpory bráchy
 • 9.1.2012 - Ještě jednou se vracím, s odstupem času, ke včerejší Jizerské 50ce, s trochou kritiky i chvály. Největší kritika padá na úpravu trati. Samozřejmě mají organizátoři složité v těchto podmínkách (padající sníh) hoblovat super stopy. Ale hlášený výjezd rolbařů v ranních hodinách to určitě nebyl. Nechtěl bych ani vidět, jaké to měli závodníci s větším startovním číslem. Další je občersvení v cíli po dojetí závodu. Guláš, navíc z mletého masa, mě rozhodně jako závodníka neoslovil. Ani pouhý čaj mi nestačil. Nezbylo mi nic jiného, než si R2 (regenerační nápoj, který po závodě piji) v něm rozmíchat. Nejvíce mě ale naprudili s lístečkem v obálce, kterou jsem obdržel při registraci, s nápisem: diplom za pouhých 50Kč. Nakonec jsem ale přimhouřil oči a pořídil ho (viz dole), protože diplomy z podobných akcí sbírám. Raději se nezmiňuji o formě registrace, kdy na ní musí člověk jet do Liberce jeden až tři dny před a bloudí v neoznačeném mega obchodním centru.
  Dost s kritikou. Byly to samozřejmě krásný závod s těžkými podmínkami. Mě osobně zachránili servisáci od Swixu, jinak bych to snad musel dokončit v turistickém tempu. Občerstvovačky na trati byly slušně vybavené i gely od Enervitu (hlavní sponzor), na které jsem zvyklý. Děti dostaly, na jejich sobotním závodě, nádherné čepice a spoustu dobrot. Prostě další úspěšně absolvovaný ročník. Účast na dalším, pro předem přihlášené do konce září za 1.000Kč, budu opět zvažovat.

  Diplom - Jiz50 2012


  Pořadatelům Jiz50ky bych doporučil okoukat systém startování z Marcialongy v Itálii. Závodníci jsou rozděleni, podobně jako na Jizerské, podle výkonnosti do vln. Ale každá vlna je ještě pouštěna postupně po cca 50-100lidech. Stejně má každý čip, takže o nic nepřijde. Závod je nádherně plynulý a nenastane špunt, jako včera, kdy člověk akorát vyjde z rozjetého tempa a zratí drahocenný čas. Tento systém by se dal praktikovat i na triatlonech o velkém počtu startujících. Vyhlo by se šíleným bitkám ve vodě. Na druhou stranu zase člověk neví, jak přesně na tom oproti ostatním je, když odstartoval jindy.
 • 8.1.2012 - Tak běžkařský víkend rodiny úspěšně absolvován. Děti včera zvládly jejich závod. Výsledky ještě nejsou, ale praly se podle očekávání o poslední místa. Moje dnešní Jiz50ka byla ve znamení totálního promazání. Včera jsem věnoval 2h pouze zkoušení mázy přímo v místě závodu. Nejlépe dopadl klistr 50 od Swixu. Tuhé vosky, na čerstvě padající sníh a teplotu těsně pod nulou, absolutně nebraly. Bohužel jsem zkoušel mázu okolo místa startu a cíle. To se mi vymstilo.
  Ráno před závodem vytáhnul z auta běžky s připravenou VR45 (fialový), která byla doporučena. Po krátkém projetí jsem zjistil, že absolutně nestoupe (i přesně tak se choval u všech co ho mazali). Tak prostě šel ho rizika v podobě včera odzkoušeného klistru.
  Po startu v 9:00h klasický špunt. Ani rozšíření tratě těsně za stadionem nepomohlo. Počáteční tempo bylo pro mě absolutně pohodové. Vše v naprostém pořádku až na Kristiánov. Tam začíná první delší stoupání, ve kterém to všem šíleně podkluzovalo, až na mě. Tepy nízké, tak jsem se rozhodl začít předjíždět mimo rozmlácenou stopu. To jsem neměl dělat. Výše se změnily podmínky a sníh mi začal na skluznici namrzat. Běžky po rovinách, natož z kopce, absolutně nejely. Vytvořila se mi na nich šílená bakule, která až ničila stopu. Asi 5x jsem zastavoval a snažil sluznice, o nejrůznější předměty po ruce, ošrábat. Na Jizerce (asi v půlce trati) jsem přestal jet i z kopce. Naštěstí dole na občerstvovačce byli servisáci od Swixu, kteří mě z nejhoršího dostali. Seškrábly námrazu, nahřáli skuznice, stáhli klistr a přetáhli VR45kou. Od té doby se to zlepšilo, ale pozůstatky klistru byly pořád znát.
  Dotrápil jsem se do cíle stylem: do kopce předběhl 50 lidí, z kopce a po rovinách předjelo 100 lidí, v mizerném čase 3:32:56h na 428.místě (269tý M40). Celkově ale v cíli super pocit, že jsem to dokázal urvat, i když lyže nešly. Fyzicky se mi jelo super.
  Skvěle zajel Štěpán Holý (3:08h, celkové 172.místo!), se kterým jsem tam ráno jel. Společně začátkem února vyrážíme na již zmíněný Konig Ludvig Lauf do Německa. Tam musím hodně přitlačit, protože dnešní 428.místo bude pro příští rok těžko stačit na první startovní vlnu.
  Za zmínku ještě stojí vítězství našeho Standy Řezáče (2:21:49h). Na stupních vítězů, v domácím Bedřichově, byl myslím za ohromujícího aplausu dojatý.

  + provedeny změny v náhledu do galerie, připravuje se i vyskakující zjednodušené menu na hlavní liště
 • 6.1.2012 - Další fotky z vánočních Richtrovek. Tentokráte focené bráchou a švagrovkou. Udělám i video ze sjezdovek.

  Nadcházející víkend proběhne ve znamení běžek. Dle termínovky zítra vyrážíme s dětma na Minijizerskou. Majdu čeká v kategorii předžáci 500m, Filip pojede 1km za nejmladší žáky. Dětské závody začínají na stadionu v Bedřichově v 10h. Po loňském výprasku jsem dal dětem na výběr: jedete x nejedete. K mému údivu byly s nadšením pro. Asi na to už zapoměly. Mě se to super hodí. Odzkouším aspoň mázu před mojí nedělní Jiz50kou. Bývá dost často podobná. Bude letos dost složitá. Teplota by měla být těsně pod nulou a navíc má lehce sněžit. Na tyto podmínky slícháme o tzv mikrokontaktu (stoupací komora bez vosku, pouze zdrsněná). Na to musí mít ale člověk ruce. Někteří eliťáci stopro pojedou na skejtech. 50ka startuje v neděli v 9:00h. Přimý přenos začíná na ČT4 Sport v 8:40h. Naše největší naděje na bednu Standa Řezáč bojuje v posledních dnech s chřipkou. Snad se dá dokupy a špičku závodu (bratry Auklandy, Svaerda, Laugalanda, Fredrikssona, Brinka, ...) potrápí. Se startovním číslem 14 jede i Martin Koukal. Já startuji z první vlny, hned za eliťákama, s číslem 210. Průběžné pořadí bude možné sledovat online na stránkách závodu.
 • 5.1.2012 - V poslední době se v Hisport TEAMU začlo mluvit o týmovém oblečení na zimní radovánky (běžky, zimní triatlony, aguatlony, ...). Ujal se toho Pepa R. (předseda klubu) a přišel s prvním návrhem od firmy ATEX. Oblečeního na horší počasí mám dost, ale určitě se bude hodit. Vypadá dobře, jdu do něho. Nabádám i ostatní členy, kteří závodí, aby si ho pořídili. Bude to vypadat skvěle.

  vršek oblečení Hisport spodek oblečení Hisport

 • 4.1.2012 - Brácha hlásí splňeno (za rok 2011 naběháno 6019km!). Odkaz na jeho běžecký metr zde. Má kilometráž se zastavila na číslech viz Kilometrovník 2011.

  + dodatečně diplom Majdy za plavání v Kolíně (další začíná již toto pondělí 9.ledna)

  Diplom - Majda plavání Kolín 2011

 • 3.1.2012 - První slíbená várka fotek z vánoc a Richtrovek zde + video z běžek a učení na snowboardu.
 • 1.1.2012 - Tak dovolená s rodinou na Richtrovkách za námi. Opět se klasicky zvrhla ve slušný trénink. Dohnal jsem snad, před Jizerskou 50kou, nějaký ten kilometr na běžkách. S bráchou dal výběhy po Krkonošských kopcích. Nechyběla ani flákárna lyžovačka s rodinou na vleku a relax v podobě oblíbené sauny. Absolvovali jsem i plánovaný Silvestrovský výstup na Sněžku. Tedy vlastně výběh, protože ženský vyměkly. Na Sněžku dokonce babička s dědou vytáhla synátora Filipa. Užili si toho dne sluníčka, ale i slušného větru (děda prý takový ještě nezažil).
  30.prosince jsem o fous stihnul Jizerský night maraton na běžkách. Dojel jsem v čase 2:04:43h na 32.místě v kategorii. S odstupem času jsem s výsledkem celkem spokojený. Loni jsem jel o nějakou tu minutu rychleji, ale na umrzlém rovném podkladu, oproti letošnímu prašanu. Navíc ruce před startem, díky každodennímu ježdění, těžké jako konve.
  Fotky a videa z Richtrovek budou brzy, už se na nich dělá.

Ondrateply.cz

Kilometrovník

Kompletní kilometrovník

Galerie

Galerie

Archiv

Kompletní archiv

Návštěvnost

TOPlist