Archiv

Květen 2012

 • 30.5.2012 - Dnes jsem si byl od vedení Hisport Teamu půjčit HYPOXICO. Nejvýstižněji se dá popsat slovy: simulace vysokohorského prostředí. Nemá cenu laicky popisovat vše okolo, proto přikládám několik odkazů na články od trenéra Martina, které vše do detailu vysvětlují. O všem s HYPOXICEM budu průběžně, během třech týdnů, informovat.

  článek z 15.3.2011
  článek z 19.2.2011
  článek z 16.2.2011
  článek z 25.1.2011
  článek z 24.1.2012

  + odkaz na článek z týmových stránek od Pavla M. o Poděbradském triatlonu zde
 • 29.5.2012 - Triatlonový svátek je za dveřmi

  Již tuto sobotu 2.června odstartuje ve 12h u Pardubic tradiční Czechman. Jede se na polovičních Ironmanských tratí: 1,9km plavání + 90km kola + 21,1km běhu. Podle seznamu přihlášených je očekávaná skvělá účast až 500 lidí! Tratě zůstavají naprosto stejné jako loni, takže ideální příležitost porovnání výkonnosti. Rád bych v sobotu protínal cíl v čase kolem 4:35h (loni 4:46h). Zaplavat těsně přes 30 minut. Kolo jet 2:25h a závěrečný půlmaraton snad za 1:35h. Bude záležet i na počasí, které by mělo být podle dlouhodobé předpovědi ideální. Za Hisport Team je přihlášeno 13 lidí.

  + mapky tratí plavání, kola a běhu

  plavání kolo běh  Ve čtvrtek si jedu půjčit HYPOXICO. O co jde přiblížim co nevidět.
 • 28.5.2012 - Na STARTOVNÍ LISTINĚ tipovačky EURO 2012 je již 17 tipérů. Jsme rádi, že máte takový zájem. Je ještě dost času se přihlásit. Uzavírka prvního kola je příští pátek 8.6. v 17:45h.

  Sportu ZDAR!
  Štěpán & Ondra

  Tipovačka - banner

 • 27.5.2012 - První letošní triatlon v Poděbradech za námi. Závod byl velmi slušně obsazen. Na písečné pláži se před startem plavání mačkalo téměř 180 lidí. Vyhrál Lukáš Kočař (1:17:43h). Mezi ženami si s přehledem pro vítězství došla Hispot teamová kolegině Jíťa Šimáková (1:29:59h). Prvním místem se nominovala na nadcházející akademické Mistrovství světa na Tajwaně. Veliká gratulace!
  Můj čas se v cíli zastavil na 1:27:59h, což stačilo na 40.místo celkové, 9. v M30-39. Odkaz na celkové výsledky zde.
  Se závodem jsem rozdílně spokojen. Sedlo mi kolo (celkově 23.), které přičítám najetým jarním kilometrům převážně na soustředění na Mallorce. Po pomalém startu plavání jsem se zamotal do strkanice, kde jsem mále přišel o brýle. Nandaváním jsem ztratil pozici. Navíc jsem se až k druhé bójce nemohl dostat do tempa. Z vody vylézal až na 73.místě za bídných 11:32min (700m). V bazénu jsem před měsícem po těžkém tréninku plaval stejnou vzdálenost bez neoprenu 10:52min. Na průměrném běhu jsem udržel pozici vyjetou po kole.
  Dnes to bylo super rozjetí před Czechmanem (1,9-90-21km), který je již nadcházející sobotu 2.června.

  Filip dnes na fotbale rupnul doma s Úvalskou přípravkou s Čelakovicema 2:6.

  Házenkáři Úval včera prohráli venku s béčkem Bladé Boleslavi o pět branek 24:19 (10:7). Zápasu jsem se nezúčastnil. Druhým konečným místem Společné regionální ligy si zajistili postup do druhé ligy, která se ovšem musí hrát v hale. Proto v poslední době probíhají mohutné debaty o případném postupu. Konečné rozhodnutí a závěrečná tabulka brzy.
 • 26.5.2012 - Zítra vyrážim na první triatlon do Poděbrad. Jede se v distancích 0,7km plavání + 30km silničního bezhákového kola + 7km běhu. Počasí má být ideální. Všem závod doporučuji. Ideální na začátek sezony. Plave se v čisté pískovně těsně před Poděbrady. Voda měla ve středu 21 stupňů.

  + doplněna termínovka o další dva přípravné závody (Račice a Předboj) před Moraviamanem, který je už za necelý měsíc.
 • 25.5.2012

  Tipovačka - EURO 2012

  Zdravíme všechny sportovní přátele!
  Snažíme se navázat na loňskou tradici tipování výsledků sportovních akcí. Oproti loňsku si dali trošku více práce a vytvořili jsme online tipovací soutěž. Takže letos již žádné vyplňování excelu a žádné emaily, ale vkládání tipů, výsledky a aktuální pořadí přes internet. Také jsme se snažili co nejvíce upřesnit pravidla, která by si měl každý přečíst!

  Od 24.5. je otevřená registrace!

  Takže moc neváhejte a registrujte se! (Uzavírka na 1. tipovací kolo je již 8. června v 17:45)

  Startovné do soutěže jsme nechali na osvědčených 100,- Kč. Pozn. Pokud nebudete mít zaplacené startovné (vybírá Štěpán a Ondra), tak nemůžete vkládat tipy na zápasy!

  Novinka:
  Jelikož dlouhodobě spolupracujeme s Nadací na ochranu zvířat, rozhodli jsem se zkusit pomocí Tipovačky získat nějaké finance na ochranu zvířat. Zavedli jsme tak nově zajímavou možnost "Tipovat pro zvířata". Pokud se soutěže zúčastníte jako "tipér/ka pro zvířata", dobrovolně se tak vzdáte své případné výhry ve prospěch zvířat (veškerá výhra "tipujících pro zvířata" bude nadací rozdělena konkrétním útulkům). Je to jen na Vás, k radosti z vítězství můžete přidat i dobrý skutek…

  Sportu ZDAR!
  Štěpán & Ondra

  Tipovačka - banner

 • 24.5.2012 - Další návrh týmového oblečení Hisport Teamu od Atexu. Tetokráte pro atlety.

  triko Hisport

  + fotky z nedělního MTBO Klánovice a oslavy 7. narozenin Majdy zde.

  Diplom - MTBO Klánovice 2012
  diplom z MTBO Klánovice

 • 23.5.2012 - Včera místo klasických úterních Koloděj probržděné kolo s pádem do příkopu

  Začala se mi lepit smůla na paty. Na poslední vyjížďce z Koloděj na silničkách jsem píchnul. Včera jsem jí ani neabsolvoval, protože mě těsně před místem srazu nedal přednost autobus (jel z vedlejší) a vytlačil do příkopu. Jel jsem na poslední chvíli, jako téměř pokaždé. V práci jsem do 16h, sraz v Kolodějích je už v 16:30h. Takže na minutu mi to vše vychází. Navíc včera foukal vítr dozad. Těsně před sjezdem k místu srazu kouknu na tacháč (čas 11:30min). Začínám za to víc brát s vidinou nejrychlejšího času Úvaly-Koloděje. Rychlost přehoupla 40km/h a rychle se přibližuji ke křižovatce na Stupice. Z levé vedlejší přibržďuje autobus a pouští proti mě jedoucí auto po hlavní. K mému údivu se ale ihned rozjíždí a nedává mi očekávanou přednost. Ihned začínám brát za brzdy. Příkopy jsou v těchto místech hluboké bez krajnic, silnice úzké. Autobus mě, po lehkém otření o něj, vytlačuje a následně končím v příkopu. Kontroluji nejdříve sebe. Na pár odřeninek a naraženého lokte s ramenem se mi díkybohu nic nestalo. Kolu kupodivu, až na probržděný zadní plášť, také nic. Autobus po pár metrech zastavuje a vyskočí z něj dva študáci s otázkou: "Pane, nestalo se vám něco?". Mávnu rukou a nasedám na kolo. Nejdříve nandám spadlý řetěz a zjišťuji další škody. Až po příjezdu na místo srazu zjišťuji situaci se zadním kolem. Zkouším začátek vyjížďky, ale duše vylézá z pláště. Otáčím směr Úvaly. Asi 5km od domova kolo prázdné. Na opravu to není, takže nezbívá než cesta po svých. Telefon pro případnou záchranu jsem opět ve spěchu nechal doma. Během zpáteční procházky s kolem vzpomínám na ohleduplnost řidičů ve Francii, ve které jsme byli s rodinou před dvěma lety.

  probržděné kolo

 • 20.5.2012 - Na týmový duatlon jsme nakonec nejeli. Takže v sobotu jsem běžel tréninkovým tempem 36km na Šáreckym ŠUTRU. Doběhl jsem v čase 3:30h asi na šestém místě. Super povedená akce za skvělého počasí. Vůbec jsem netušil, že se tam dá něco podobného běžet. Bráchovi by se to stopro líbilo.
  Dnes na MTBO (orientační závod horských kol) v Klávovicích na celkovém 5.místě (2.v M1) s 390 body. Těžil jsem ze znalosti domácích podmínek. Přesto jsem se nevyvaroval několika chyb, které mě stály drahocené minutky pro lepší umístění.

  Dnes také domácí házenkářský zápas s Mělníkem vítězně 30:27 (14:12). Přispěl jsem spíš řadou chyb a jednou ušmudlanou brankou.

  Filipova Úvalská fotbalová přípravka prohrála v Klecanech 3:1.
 • 17.5.2012 - Na poslední chvíli dáváme dohromady členy štafety na sobotní Pivovarský duatlon. Rozhodne až zítřek. Případně vyrazím na Pičínskou desítku nebo Šutr běh do Šárky.

  Dnes další Filipův fotbalový zápas doma s Veltěží A 4:2 (2:1).
 • 16.5.2012 - Odkaz na komentář o Pražském maratonu od bráchy a Libora zde. Letos jsem ho nakonec vyjímečně neběžel. Začínám odpočívat a ladit před vrcholem sezony, který mám IM Moraviamana. Startuje už za 37 dní v sobotu 23.6. v tradičních Otrokovicích.

  Včera další fotbalový mistrák synátora vítězně v Zelenči 3:1.
 • 15.5.2012 - Zkušební tipovačka "MS v hokeji 2012" v plném proudu. Průběžné pořadí možno sledovat zde, nebo přes odkaz Tipovačka na hlavní liště. Hnedka po skončení hokeje bude otevřena registrace na fotbalové EURO 2012 v Polsku a Ukrajině. Brácha postupně vychytává na tipovačce mouchy.
 • 14.5.2012 - Několik lidí mě volalo a hlavně se zasmálo nad upoutávkou na článek na titulní straně 14 deníku Náš region 10/2012. Proto jí také přikládám s článkem, který vše vysvětluje. Pod článkem také pozvánka na MTBO (orientační závod horských kol) Klánovice, který mám tuto neděli v plánu.

  cíl cíl

 • 13.5.2012 - Včerejší pivní desítku v Praze jsem kvůli špatnému počasí nešel. Nahradil jsem jí dnešním 5,5km během v Újezdě (21:18min 9.místo v kat.) po dopoledních mrazivých Kolodějích (pravidelný výjezd na silničkách od 9:15h).
  Následující týden bude volnější, protože mám v termínovce od dalšího víkendu jednu akci za druhou.

  Úvalská fotbalová přípravka lehce přehrála Hovorčovice 9:0 (5:0). Filip dal góla na 2:0!

  Házenkáři, opět bez mojí účasti, prohráli v Kutné Hoře po vyrovnaném průběhu 27:25.
 • 11.5.2012 - Dodatečně fotky z běhu na golfovém hřišti v Hostivaři zde.

  + odkaz na článek ze stránek Hisport Teamu o Krušnomanovi od Honzi Oppolzera
  + komentář k úternímu silničnímu závodu Sedlec-Prčice od Honzi Herdy ze stránek Vinohradských Šlapek

  Kvůli špatnému zítřejšímu počasí zvažuji účast na pivní desítce (běh na 10km) ve Hvězdě v Praze. Propozice běhu stojí za to přečíst. Myslím, že by mi to mohlo sedět. Ještě nevím, jakou zvolím taktiku. Jestli bude lejt, tak vyrazim dopoledne na spiňas do Úvalského Mamuta.
 • 10.5.2012 - Tak konečně jsem se dostal ke zpracování fotek z běhu Mělník-Bezděz, který pořádal brácha ve spolupráci s Nadací na ochranu zvířat minulé úterý. Akci asi nemusím komentovat, její pohoda dýchne z fotek. Dík za super strávený den pracovního volna bráchovi, rodičům za vzorný doprovod a Nadaci na ochranu zvířat za dárečky. Doufám, že podobná akce nebyla poslední. Konentář bráchy společného výběhu zde.

  mapa běhu

  cíl


  Nakonec se běh, díky návštěvě hradu Kokořín a zabloudění u Housky, protáhnul na 43km.

  Dnes hraje synátor Filip fotbalový mistrák za Úvalskou přípravku doma s Brandýsem B od 16:30h.
 • 9.5.2012 - Na včerejším silničním závodě Extraligy Masters na Monínci těžce na konci startovního pole na 47.místě (13.v kategorii) za 3:13:27h. Jeli se čtyři cca 25km okruhy s nájezdem do cíle. Trať celkem měřila 103km, nastoupalo se přes 2000 metrů. Z hlavního balíku jsem bohužel vypadnul těsně před koncem 6km stoupání druhého kola. Trochu to byla moje chyba, protože jsem se pohyboval na konci. Přibrzdili mě tři pomalejší lidi a asi 20ti metrovou mezeru na balík už jsem nestáhnul. Do konce závodu jsem to jel téměř celé za své. Nepovedl se mi zachytit ani balík veteránů (nad 40let), kteří startovali 10 minut po nás. Prohnali se kolem mě ve stoupání ve čtvrtém kole.
  Trochu si dovolím pokritizovat označení nerovností a děr tratě. Byly totiž označeny zatáčky, které se daly projet téměř bez brždění. Naopak největší díry a hupy nikoliv. Trať jsem neznal, takže první kolo jsem měl v balíku několikrát namále. Nebyl jsem sám. Nakonec jsem byl celkem rád, že jsem z balíku vypadnul a na všechny nerovnodti dobře viděl. Jinak to ale byl super výživný trénink, na který jsem nakonec vyrazili pouze s Jíťou a Mírou z Hisport Teamu týmovým autem. Dík za odvoz. Konečně jsem se taky podíval do areálu na Monínec.

  + přidány do galerie fotky ze sobotního Krušnomana a prací na tělocvičně v Jiřetíně
 • 7.5.2012 - Zítra plánovaný 80km závod na silnici Sedlec-Rčice, na který vyrážím společně s Hisport Teamem. Bližší info o závodě zde.
 • 6.5.2012 - Včerejšího Krušnomana (duatlon: 5km běhu + 78,5km kola + 15km běhu) jsem dokončil na 23.místě (7.v kategorii M30-35) za 4:07:27h. Odkaz na výsledky zde.
  Počasí opět nezklamalo a v půlce kola se ukázalo asi půlhodinovou přeprškou. První 5km běh jsem začal volněji a v depu byl až na 37.místě. Na kole, hlavně za deště, se mi podařilo několik málo lídí předjet. Ve druhém depu jsem zbytečně ztratil čas, protože jsem nemohl zmrzlými prsty zavázat tkaničky bot. V prvním okruhu závěrečného běhu jsem se konečně zahřál a průměrným během držel pozici až do cíle.
  Hnedka po doběhu jsme s bráchou (byl se mnou a splnil si během čekání na mě svůj 50km dlouhý běh) skočili do auta a jeli dělat podlahu tělocvičny do Jiřetína, ve kterém jsme se synátorem pobývali. Práce dodělávali i v neděli, takže na plánované dnešní pohodové kolo už nebylo pomyšlení. Super víkend s těžkým závodem.

  cíl běh depo  Házená: Úvaly - Vršovice 21:20 (12:10). Stihnul jsem posledních 10 minut jako divák.
 • 4.5.2012 - Už dnes vyrážim k rodičům bráchy do Jiřetína. Zítra totiž jedu blízkého Krušnomana (duatlon: 5km běhu + 78,5km kola + 15km běhu). Profil závodu je oproti loňsku mírnější, tak to zkusím odjet na koze. Snad jí dnes stihnu projet, letos jsem na ní seděl pouze doma na válcích. Počasí, jak říká hlavní organizátor Tomáš Langhammer, má být krušné. Loňské kroupy snad ale nebudou. V Jiřetíně máme s bráchou, mimo sportování, naplánovanou nějakou práci na tělocvičně, kterou pro děti budují. Určitě vyfotím, protože to stojí za to. Beru sebou synátora Filipa, aby přičuchnul k práci.

  + fotky rodinky z prodlouženého víkendu z Adršpachu, kde jsem nebyl

  V podnělí ráno jsme v Hostivaři plavali po sobě na čas: 1km 15:30min, 700m 10:52min, 500m 7:43min a 300m 4:22min. Na to, že jsem byl po náročném víkendu v rozpoložení, jsem byl celkem s časy spokojený. Loni jsem kilometr plaval skoro o 3 minuty pomaleji, takže pravidelná docházka do plavecké školy Hisport Teamu má rozhodně smysl a všem doporučuji. Trenérka Zuzka mě ale vyvedla z nadšení, když mi ukázala co plave Tomáš Řenč nebo týmový kolega Jonáš Vojtěch. Je ještě rozhodně na čem makat.

  Včera jsme po Kolodějích (silnička) na 5km běhu na golfovém hřišti v Hostivaři brali za Hisport Team první tři místa. Doběhl jsem třetí. Super akce. Odkaz na výsledky a fotky zde.

  V neděli možná nestihnu domácí zápas Úvalských házenkářů s Vršovicemi od 17h. Předem se omlouvám.
 • 3.5.2012 - Fotky z Pošemberského Pošuk krosu zde.

  Dnes po klasických Kolodějích (silnička 16.30h) přechod na 5km běh v Hostivaři na golfovém hřišti. Někteří poběží naboso. Tuto možnost ještě zvažuji. Nechci totiž nohy oddělat před sobotním Krušnomanem. Bližší info o akci na stránkách Hisport Teamu zde. Start 19:30h.

  Ladím ještě video ze soustředění na Mallorce, které mi dalo slušnou práci. Ne každému, kvůli autorským právům (nejspíše přidaná hudba), běhá. Snad brzy.

  Koněčně spuštěn testovací provoz Tipovačky. Jedná o MS v hokeji. Kdo se chce účastnit (opravit chyby, vychytat muchy,...), tak rychle zaregistrovat a natipovat 1. kolo. Je to dost narychlo. Hlavní tipovačka ME ve fotbale 2012 proběhne podle plánu. Informace o ní zveřejníme s dostatečným předstihem.
  Uzavírka zkušební tipovačky (MS hokej) je totiž již zítra v 11:00!

 • 2.5.2012 - Několik fotek rodiny ze sobotního Čarodejnického běhu v Úvalech zde.

Ondrateply.cz

Kilometrovník

Kompletní kilometrovník

Galerie

Galerie

Archiv

Kompletní archiv

Návštěvnost

TOPlist