Archiv

Leden 2011

 • 27.1.2011 - Včera večer se mi nechtělo spát, tak jsem se začal prohrabávat papírama a zaujalo mě startovní číslo 53.Velké Kunratické. Po chvilce jsem dopátral, že nás na ní v roce 1986 vzal s bráchou táta. Bohužel na vebových stránkách nearchivují takto staré výsledky. Ty jsem začal pro zajímavost hledat v tu chvíli, když mě došlo, že jí Filip běžel letos poprvé, v osmi letech, stejně jako tenkrát já.

  Startovní číslo Velká Kunratická 1986

 • 25.1.2011 - Zveřejněný můj běžecký tréninkový plán na Pražský maraton 2011 se závody + upraven aktuální rozvrh hodin fitko Mamut Úvaly - sál 2.
 • 24.1.2011 - Tuto středu 26.1. ve 20h schůze všech členů CK Úvaly v Sokolské vinárně.
  Program: Předání dresů, doladění kalhot, nová cyklistická sezona a webové stránky. Účast povinná!
 • 23.1.2011 - Dnes druhý závod ski-tour Jilemnická 50ka za 2:57:01h (63.celkově 40.kategorie). Vše s naprostou pohodou a klídkem, až na netrefenou mázu a pobolívající achilovku. Závod byl špičkově organizačně zvládnutý. Nikde žádné fronty (asi hlavně proto, že závody jelo cca 800 lidí), super vybavené občerstvovačky, výběr ze čtyř jídel po závodě, všude příjemný lidi ...
  V pátek odjíždíme na víkend do Itálie na Marcialongu (70km běžky klasicky).

  Makám na naskenování a zařazení diplomů z dětství. Brzy se objeví v ostatní/diplomy.

  Tchán zabodoval! Díky moc ještě jednou. Zajistil pro Cyklistický klub Úvaly dresy.
 • 21.1.2011 - V neděli vyjíždíme se Štěpánem H. na Jilemnickou 50ku, která se jede díky málo sněhu (jako předloni) na Benecku.
  Dobrá zpráva. Povedlo se nám zajistim na Kudrnovskou 24ku na běžkách (26.-27.2) 4lůžkový pokoj na chatě Paprsku v bezprostřední blízkosti zázemí závodu. Máme ještě jendo místo volné, pro případné fanoušky. Dá se tam i slušně zasjezdovat, hnedka u chaty je vlek.
 • 20.1.2011 - S velkým zpožděním jedno krátké video z Richtrovek.
 • 17.1.2011 - Představuji vám mojí vychytávku a to opasek na uchycení věcí potřebných při závodě. Nějakou dobu jsem si lámal hlavu, jak sebou nosit obživu při delších závodech. Kapsy jsou malé, ruce jsou potřeba většinou prázdné a téměř nikdy nemám během celého závodu doprovod (narozdíl od profíků), aby mi něco podával. Základem dobrého sportovního úspěchu je strava. Obzvláště v maratonech. Pití (voda,joňťáky,čaje...) je většinou dobře zajištěno s podávající obsluhou organizátora. S ostatním je to trochu horší. Jsou obrovské rozdíly vybavenosti občerstvovacích zastávek. Dost často bývá u větších závodů vybavenost v propozicích uvedena. Já osobně používám (výhradně při závodech) energetické gely Nutrend. Jsou dobře rychle stravitelné a téměř vždy mi dodají potřebnou energii. Dávám si je před občerstvovačkou, abych je mohl zapít. Zpátky k opasku. Existuje několik výrobců podobných věcí, ale nenarazil jsem na žádný, který by mi vyhovoval. Většinou neestetický, nebo zbytečně těžký. Proto jsem si před časem (myslim na Berlínský maraton) v ruce spíchnul gumu s očky. Nejdříve mi z věj věci vypadávaly a proto jsem provedl vylepšení v podobě suchého zipu uvnitř oček. Druhý protikus suchého zipu je třeba přichytit na požadovanou věc. To zatím dělám vteřinovým lepidlem, které na gelech či hladkých obalech super drží. Určitě se ale dá sehnat sucháč se samolepkou, pro rychlejší přípravu. Kapsičky na opasku jsou záměrně umístěny na bocí, aby při pohybu nepřekážely. Jedna větší vzadu byla původně vymyšlena na otírací houbičku, kterou jsme nafasovali (s upozorněním: pouze jedna na celý závod) před závodem. Opasek není určen pro profíky, kteří si hrají s každým gramem ani pro hobíky, kteří si rádi zastaví a dosytosti doplní na občersvovačce. Ale pro ty, co honí každou vteřinu (nechtějí zastavovat) a chtějí mít sebou své osvědčené jídlo. Jednoznačnou výhodou opasku je jeho lehká váha. Když půjdu do detailu, tak se říká, že každý váhový 1kg dolu je na maratonu mínus 5 minut. V tomto případě půjde o vteřiny, ale i ty někdy rozhodují. O ceně ani nemluvim (bez práce něco okolo 20kč). Několik lidí mi to chválilo, proto jsem ho nafotil a přiblížil vám ho. Asi si ho nechám patentovat a třeba na tom něco trhnu :). Dalo by se na něm udělat ještě několik vychytávek. A to třeba přidat očka nebo zmenšit zbytečně velikou přesku.
 • 16.1.2011 - Dvojboj (dva závody za víkend) úspěšně za mnou. Dnes jsem vyrazil dle termínovky na zimní triatlon do Hlinska (závod série zechtriseries). Bohužel, podle očekávání, změnili zimní triatlon na duatlon o distancí 5-14-2,5km. Terén byl opravdu náročný. Ze sněhu nezbylo skoro nic. Jelo se o slušný prachy, takže konkurence byla špičková. Čas 1:13:49h stačil až na celkově 21.místo (v kategorii 15tý). Škoda na kole tý zajíždějící sedlovky. Chybama se člověk učí. Celkové výsledky zde.
 • 15.1.2011 - Nějak přehnaně se asi v poslední době vychvaluju, ale dneska přišla další bedna. Vyrazil jsem na Zlatou lyži do Lužických hor Polevska (15km klasicky) a odměnou mi bylo celkově druhé místo. Jelo se na tři kola s intervalovým startem. Lidí díky špatnému deštivému počasí moc nebylo (chystají se asi na zítřejší zimní triatlon) ale konkurence nějaká byla. Místní fandové z lyžařského oddílu udělali maximum, aby se tradiční závod uskutečnil. Dokonce během závodu na kritických místech, před očima tajícího sněhu, stáli s lopatama podél tratě a doplňovali sníh. Mázu jsem trefil super. Jel jsem na žlutý klistr, který jsem životě nepoužil. Nestačil jsem pouze o 14 vteřin na místního borce, který je asi osmkrát vyrytý jako vítěz na zlaté lyži (trofej klubu). Aspoň bude příští rok důvod víc naběhat a porazit ho. Dostal jsem super diplom a orig medaili. Zítra jedu (snad s celou rodinou) na zimní triatlon do Hlinska.

  Diplom a medaile Zlatá lyže 2011

 • 13.1.2011 - Tak konečně to snad přišlo. Tvrdý vánoční trénink s odhlášenýma obědama se asi vyplatil. Ve sředu večer jsem nakonec na Sršský běh 9km (ještě s Jizerskou únavou) vyrazil a byl z toho super čas 33:47min. Druhé místo v kategorii, páté celkově. Jinak se v žebříčku Českých běžců (i přes malé chybičky způsobené jmenovcem z Kolína) aktuálně pohybuji na 181.místě s 845 body.
 • 12.1.2011 - Dodatečně naskenovaný diplom za Silvestrovský výstup na Sněžku. Moc nás nebylo, foukalo asi 20m/s!
 • 12.1.2011 - Několik málo fotek dětí ze závodu na Nini Jizerské.
 • 10.1.2011 - Další úspěšně zvládnutý sportovní závodní víkend, téměř celé naší rodiny, za námi. Děti jely mini Jizerskou. Na to, že letos stály na běžkách poprvé, se s tím popraly docela dobře. Majda jela 300m (kolečko na stadionu) s časem 2:22min. Měla výhodu, že jela mezi nejmenšíma jako nejstarší ročník 2005, takže urvala 13. místo. U Filipa to bylo trochu horší. Už před startem mi bylo jasné (podle téměř všech dětí oblečených v dresech), že bude těžce bojovat o poslední místa. I trať dlouhou 1km organizátoři zvolili nezvykle kopcovitou. Takže i ti nejlepší běželi v nejprudších místech ve stromečku. Zvládl jí za 8:06min. Po doběhu dětí se mi začali hlavou honit myšlenky, jestli jsem to trochu nepřehnal. Čekal jsem totiž daleko větší účast amatérských dětí, podobně jako na Mladých Běchovicích. Dárečky v cíli jim však byly velkou odměnou za bez breku absolvovaný závod. Největší pak záběr na finišující Majdu ve večerním sestřihu dětského závodu v televizi.
  S mojí nedělní 50kou jsem také spokojen (osobák 3.07.24h). Nebylo to pod 3h, ale v těžkých podmínkách pomalého oblevou rozbředlého sněhu se asi víc nedalo. Navíc jsem v tlačenici na startu urval poutko na holi. Takže držet hůlky na stisk celých 50km, nebylo zrovna ideální a navíc moc nejely na konci lyže. Dneska raději píšu na klávesnici jednou rukou. Ve středu mám v plánu třetí závod běžeckého zimního poháru Srch na 9km. Snad se dám do kupy a vyrazím.
 • 4.1.2011 - Tak konečně jsou výsledky Jizerského nočního maratonu na běžkách. Byl jsem dost zvědavý, jak to dopadlo, protože jsem nestíhal a přiběhl na start s lyžema v ruce asi 10 vteřin před výstřelem. Nestačit jsem se podívat, natož zapnout hodinky, takže absolutně nebyla představa o čase. Zapínání hůlek během prvních metrů taky nebylo ideální. Hned po startu jsem se klasicky zamotal do špuntu za stadionem (dobrý trénink na jiz50). Po chvilce se to ale roztrhalo a postupně jsem se dostal až do mojí výkonnostní třídy. Čas 2:00.36h mě trochu mrzí. Určitě bych ho stlačil pod 2h. S 31.místem (26. v kategorii) jsem spokojen. Cenný je cca 3.minutový skalp tradičního vítěze 24ky na běžkách Tomáše Beka (loni 241km). I když vlastně 24ka není o 2 hodinách. No, uvidíme koncem února.
 • 3.1.2011 - Pár fotek rodiny z vánočních Richtrovek.

Ondrateply.cz

Kilometrovník

Kompletní kilometrovník

Galerie

Galerie

Archiv

Kompletní archiv

Návštěvnost

TOPlist