Archiv

Květen 2011

 • 31.5.2011 - Tak je to tady, konečně fotky v nových dresech CK Úval.

  Jednoznačně nejlepší foto:

  foto zadků CK Úval

 • 29.5.2011 - Dnes plánovaný Poděbradský triatlon (první v letošní sezoně) s velkou spokojeností za 1:28:39h. Vyšlo mi opravdu ideálně vše. Několik drobných chybiček tam bylo (málo dotažené nové plavecké brýle, ztracená láhev na pití na kole, mouchy v očích-zapoměl jsem brýle, znovu nandavání spadlého kola v depu), ty ale měly minimální vliv na koněčný čas. V cíli z toho bylo slušné konečné 22.místo (7.místo v kategorii M30-39).
  Podvečerní zápas házené Úvaly - Mladá Boleslav "B" 24:17 (10:7).
 • 28.5.2011 - Několik málo fotek z dnešního sranda běhu pro gorily. Běželo se z Hradčanského náměstí na Staroměstské. Trať měřila cca 4,6km a zvládli jsme jí pohodovým nezávodním tempem za 26 minut. Stihli jsme si i zahoukat a postrašit několik přihlížejících. Snad nikdo nedostal infarkt.
 • 27.5.2011 - Opět komentář od Richarda S. k domácímu zápasu Úvalských házenkářů se Zručí nad Sázavou. Tuto neděli 29.5. již zmíněný poslední zápas s Mladou Boleslaví B o konečné páté místo. Začátek od 17h na hřišti pod Sokolovnou.
 • 25.5.2011 - Pár fotek od Marty z nedělního MTBO Klánovice.
  Dnes klasická vyjížďka CK Úval od 18h od Sudu.
 • 24.5.2011 - Mapa a výsledky (bez celkového pořadí) nedělního orientačního závodu horských kol v Klánovicích.
  V sobotu bohužel nevyrážim, s některými členy CK Úval, na tradičního Krále Šumavy (závod horských kol), ale běžim s bráchou sranda Běh pro gorily. Dávám totiž přednost nedělnímu Poděbradskému triatlonu. Dva závody za víkend nejsou ideální. Nejvíc co mě mrzí je na Šumavě vyjetá z loňska první startovní vlna o kterou přijdu.
 • 23.5.2011 - Víkend v číslech:
  MTBO (orientační závod horských kol) v Klánovicích za 1:26:03h 440bodů (6.místo kategorie/10.místo celkově)
  Filip fotbal: Kostelec u Křížků - Úvaly 4:3
  házená Úvaly - Zruč nad Sázavou 22:23 (11:11)

  Za zmínku stojí vydařený orientační závod v Klánovicích, kde poředatelům vyšlo na co šáhli. I já jsem byl spokojený. Povedlo se mi objet v 90minutovém limitu všech 16 kontrol. Pár chybiček tam bylo, ale proti loňsku minimálních. Hlavně vydrželo kolo. Na první ani náhodou nebylo. Čas vítěze se pohyboval kolem 1:13h! Odkaz na celkové výsledky a mapu závodu co nevidět.
 • 20.5.2011 - Slíbovaný komentář od spoluhráče Richarda S. k ostudnému zápasu házené Libčice - Úvaly. Další zápas odehrají Úvalští házenkáři tuto neděli 22.5. na domácím hřišti pod Sokolovnou se Zručí nad Sázavou od 17h. Poslední zápas opět doma v tutéž dobu za týden 29.5. s Mladou Boleslaví B, kde se pravděpodobně bude rozhodovat o konečném pátém místě.
  Synátor Filip vyjíždí tuto neděli k poslednímu fotbalovému zápasu Úvalské přípravky do Kostelce u Křížků. Hrají od 13:30h.
  Nezapomeňte dorazit tuto neděli na MTBO Klánovice!
 • 19.5.2011 - Přidáno několik málo fotek z nedělního Krušnomana.
 • 18.5.2011 - Včera jsem absolvoval první cyklistický výjezd s Hisport týmem. Musím říct, že takhle dobře jsem se na silničce dlouho nesvezl. Teda, když jsem zrovna nebyl na špici, to bylo na krev. Najel jsem 86km za necelých 2:30h (průměr okolo 35km/h). Výjezdu se zúčastnilo cca 25 lidí různých týmů, z toho 2 ženy.

  !!! Dnes focení CK Úval v nových dresech, sraz v 17:45h u Kuby Trapka !!!
 • 17.5.2011 - Památeční diplomy a medaile za Pražský maraton a Krušnomana.

  Diplom a medaile - Pražský maraton 2011 Medaile - Krušnoman 2011

 • 16.5.2011 - Dodatečně několik málo nesportovních fotek velkorodiny z oslavy dědy a strejdy Pavla z Podhájí.

  Navíc naskenované výsledky z měření mých nohou od Mizuna. Všem začínajícím běžcům doporučuji. Něž jsem si nohy nechal změřit, laboroval jsem s volbou bot. Od té doby jsem téměř bez puchýřů a otlačenin. Výsledky měření obsahují i doporučení na tip bot (závod, terén,...). Měření je bezplatné a provádí ho téměř každý výrobce.
 • 15.5.2011 - Dnes veledůležitý Filipův den. Na fotbalovém zápase sice doma prohráli se Senohraby 3:4, ale dal svůj první zápasový fól!
  V sobotu v Libčicích ostudný házenkářský zápas Úval s prohrou 33:18. Raději ho nebudu komentovat. Možná komentář zase napíše Richard.
  Jinak jsem dnes absolvoval plánovaného Krušnomana časem 4:04:14h (33.místo celkově/10.místo v kategorii). S výsledkem celkem spokojenost. Nebýt zmrzlých rukou z kola (díky vydatnému dešti a krupobití) ve druhém depu, kvůli kterým jsem nebyl schopný nazout boty, natož zavázat tkaničky a klasickým křečím do vnitřních stehen při druhém běhu, stlačil bych čas možná pod hranici 4 hodin.
  Dnes jsem byl konečně, i díky urgenci u Ondry Brouka (pracuje v PIMU), dodatečně doplněn do výsledkové listiny Pražského maratonu (čas 3:12:19h 193.kategorie/378.celkově). Nesejmula mě prý při závodě cílová časomíra. Tento týden je podle tréninkového plánu celkem odpočivkový, okořeněný nedělním orientačním srandazávodem MTBO v Klánovicích, všem (i nezávoďákům) doporučuji. Souběžně bude probíhat i dětský program. Stránky závodu zde.
 • 13.5.2011 - V neděli vyrážim dle termínovky na Krušnomana. Jedu tam už v sobotu, protože se mi naskytla možnost přespání u rodičů švagravky v nedalekém Jiřetíně. Na závod je přihlášeno jedno zvučné jméno za druhým. Jsem docela zvědavý na svůj výkon. Únava po Pražském maratonu je ještě docela znát.

  Na sobotní oslavu 40ky Špendy přinesl vtipné komentáře, ke starším házenkářským zápasům, bývalý vynikající hráč Petr Chomát. Dovolil jsem si je bez jeho svolení zveřejnit. Myslím ale, že nebude mít nic proti, až se to dozví.
 • 12.5.2011 - Výsledky cyklistického testu zde. Vyšly podle očekávání o něco lépe než běh. Bohužel byly trochu zkresleny únavou (350km na kole) z předešlého víkendu. Nebylo to prý moc rozumné. Člověk by ale zase na ně neměl jít úplně odpočatý, to neodpovídá realitě.

  + pár fotek z nedělního Čarodejnického běhu v Úvalech naší ženské části rodiny
 • 11.5.2011 - Diplomy a medaile Jany a Majdy za nedělní Čarodejnický běh v Úvalech.

  Diplom a medaile Jana Diplom a medaile Majda

  + dnes po klasické středeční vyjížďce CK Úvaly proběhne cca ve 20h u sudu předání doobjednaných dresů, doražte alespoň po hokeji, Češi do boje Amerika do hnoje!!!
 • 10.5.2011 - Komentář od spoluhráče Richarda S. k nedělnímu zápasu házené v Mělníce, na kterém jsem opět, díky účasti na Pražském maratonu, chyběl.
 • 9.5.2011 - Tak Pražský maraton je za mnou. Nakonec za bídných 3:12:??h (ve výsledcích zatím nejsem, mají v nich prý nějaký chaos, takže přesné pořadí zatím neznám). S výsledkem veliká nespokojenost. Čas se téměř schoduje s loňským, kdy jsem neměl naběhánu ani polovinu letošního objemu. Příčin v tom vidím několik. Maraton jsem běžel z plného tréninku s dost slušnou únavou. Bylo i klasicky veliké vedro. Předpovídaná oblačnost se nasunula bohužel až po doběhu. Asi tomu pomohla i nerozumná 50km sobotní vyjížďka na kole. Navíc mě ráno prohnal výborný tatarák, kterému jsem neodolal na večerní oslavě 40ky Špendy z házené.
  Jinak začátek až do cca 28km probíhal podle plánu. Držel jsem v podě tempo kolem 4:15-4:20 min/km při plánovaných cca 165 tepech/min. Půl maraton proťal přesně v čase 1:30h. Od toho 28km (cca 2:02h) jsem za to zkusil vzít, ale nebyl jsem ničeho schopnej. Celé tělo mi ztuhlo, píchání v boku, lehké křeče do vnitřních stehen. Když jsem se viděl v Holešovicích v prosklané budově, úplně jsem se leknul. S během ten konec neměl nic společného, takže jsem to dokulhal tempem kolem 5 min/km do cíle. Chtěl bych ještě jednou moc poděkovat dědovi ze Slovan za vzornou spolupráci na trati. Ty letošní plánované 3h budu muset odložit na podzim, nejspíše na ten Amsterdam.

  Zbytek rodiny absolvoval Čarodejnický běh, kde urvali, co se dalo. Švagrovka Katka předpokládané první místo, manželka druhá v ženách 1400m (malý Mlýn). Majda 3.místo v běhu ročníku 2005-2006 na 200m. Kája (dcera švagrovky) 2.místo 600m (ročník 2003-2004 Kovárna). Jediná Terezka (druhá dcerka švagrovky) nebrala bednu, protože bohužel zakopla a upadla. Na hřišti pod školou to není problém. Dříve jsem tam běhal intervaly, ale už to opravdu nejde. Na městě by se nad tím měli trochu zamyslet. Diplomy a medaile z víkendu co nevidět.
  Za zmínku také stojí super čas bráchy 2:59:47h, na nedělním maratonu, kdy to celé zaběhl na totální pohodu s neuvěřitělně učebnicově na vteřinu vyrovnaným tempem na všech mezičasech.
 • 6.5.2011 - Tak se to blíží, již tuto neděli 8.května se běží tradiční Pražský maraton. Cíl před sezonou byl jasný: maraton pod 3h. Běhané časy z 14-ti týdeního tréninkového plánu napovídají, že to není nereálné. Pan Novotný mě na běžeckých zátěžových testech tipoval na 3:05h. Jdu do toho naplno, hlavně nepřepálit začátek a udržet tempo na max 160 tepech kolem 4:15min/km. V neděli se souběžně běží v Úvalech Čarodejnický běh, na kterém obhajuje loňské vítězství manželka. Bude to mít ale dost těžké, protože má přijet na víkend švagrovka, která tušim poběží taky a je o fous rychlejší. Běží i děti. Všem nejen Úvalákům doporučuji.
 • 4.5.2011 - Dodatečný komentář od spoluhráče Richarda S. k nedělnímu zápasu házené Kutná Hora - Úvaly, na kterém jsem bohužel chyběl.
  + jsem dnes absolvoval avizovaný zátěžový test na kole, byla to fuška, výsledky budou co nevidět
 • 3.5.2011 - Do levého postranního panelu přidán automatický výpis aktuálního tréninku pro dnešek a zítřek + lehká vizuální úprava obou panelů. Časem dodělám ještě např. výpis nejbližšího závodu.
 • 2.5.2011 - Filip v sobotu na fotbale Úvaly - Velké Popovice 3:2

  Fotbalová minipřípravka SK Úvaly 2011
  Filip první stojící zprava

 • 1.5.2011 - Výsledky z běžeckého zátěžového testu.

  Ze závěrečného hodnocení pro mě vycházejí tyto základní hodnoty a doporučení:

  Základní hodnoty:
  AEP (aerobní práh) 155 tepů
  ANP (anaerobní práh) 173 tepů
  TFmax (maximální tepová frekvence) 190 tepů
  parametr laktátové úrovně ANP 3,59mmol/l (optimum 3-4mmol/l)
  Brocův index (výška-hmotnost-100) 0,8 (optimum více jak 5)
  podkožní tuk 7,7% (ideální 6-8%)
  objem plic 6,41l (cca 20% nad normu)

  Tepové pásma:
  do 130 tepů - regenerace
  131-146 tepů - I1 (základní vytrvalost)
  147-168 tepů - I2 (rozvoj vytrvalosti)
  169-178 tepů - I3 (ANP)
  179-max tepů - I4 (max)

  První doporučení:
  Největší slabinou je velmi malá schopnost odbourávat laktát po výkonu (což je celkem zásadní a je potřeba se na to zaměřit) a druhou nárůst laktátu v pásmi I2 už v první třetině tohoto pásma. Znamená to zaměřit se na delší věci v nižších intenzitách pro zlepšení té druhé "slabiny" a na trénink opakovaných tempových úseků pro zlepšení odbourávání laktátu. Tady bude potřeba zapracovat i na doplňování energie během výkonu a po něm. Vhodné by bylo i mírně upravit tělesné složení (snížit množství svalové hmoty). Časový týdení tréninkový běžecký objem by měl být ideálně v tomto případě v pásmu 6-15 hodin. V rámci běžeckého tréninku doporučuji zařadit i posilovací cviky (výběhy kopců, běžecká abeceda).
  (M.Matula+J.Novotný)

  S výsledkama běžeckého testu jsem docela spokojený. Něco podobné jsem očekával. Přesně vystihují moje největší slabiny. Tuto středu jsem objednaný na testy na kole. Výsledky se prý od běhu mohou dost lišit. Jsem zvědavý, jak dopadnou. Kolo jsem vždy pokládal za mojí silnější disciplínu.

Ondrateply.cz

Kilometrovník

Kompletní kilometrovník

Galerie

Galerie

Archiv

Kompletní archiv

Návštěvnost

TOPlist