Archiv

Červen 2011

 • 30.6.2011 - V neděli se chystám na závod pojmenovaný Bigman. Ocenění Bigman mám už z předloňska (č.018), takže pro letošek volím "lehčí" variantu jet pouze nedělí závod (klasické IM distance 3,8km plavání + 180km kola + běh 42,2km maraton). Titul Bigman získává ten, kdo v časovém limitu dokončí smrtelnou kombinaci dvou po sobě jdoucích závodů. Sobotní odpolední terénní triatlo + nedělního již zmíněného IM. Na regeneraci mezi závody není téměř žádný čas. Spánku (když to jde) je cca 5h. Závod dokonale vystihuje motto viz níže. Trochu jsem si před časem popletl termín (žil v domění, že mezi IM jsou dva týndy). Určitě jdu do závodu s únavou (úplná regenerace po IM trvá cca 2-3týdny), takže jsem docela zvědavý, co to se mnou udělá. I trenér z toho nebyl nadšený, je to prý moje nerozumná volba. Proto tento týden zvolil trénink jako odpočinkový, zaměřený na regeneraci.
  Nedělní závod startuje v loděnici ČVUT v Praze Chuchli klasicky v 7h ráno. Plavou se tři okruhy ve Vltavě. Doufám, že sníží průtok, protože plavat v protiproudu je dost náročné. Ideální je proti proudu plavat u kraje, po proudu uprostřed. Tam je voda nejrychlejší. Na kolo se těším nejvíce. Jezdí se totiž po totálně zavřené dálnici (9 x na Cukrák a zpět). Běh je v 7 okruzích kolem Barandovské skaly. Umístění i šance na finanční odměnu je veliká. Týden po Otrokovicích je přihlášeno pouze cca 30 lidí. Vítěz v podobě Petra Vabrouška je téměř jistý. Měl by mi přivést vodotěsný zásobník na protikřečové tablety, kterým chci vybavit své kolo. Hlavně nejezděte v neděli po Strakonické, to budou zase řidiči nadávat. A obzvláště kvůli 30ti lidem. Nechápu, proč se pořadatelé dlouhých triatlonů nedomluví a nejsou závody s odstupy. V ČR se jedou pouze tři (Otrokovice, Praha a Lipno). Většina lidí (co jsem s nima mluvil) by je jela všechny.

  Motto:
  „BIGMAN je výzvou, která nechá člověka klesnout až na samé dno psychických i fyzických sil, aby mohl v cíli zažít ten neopakovatelný pocit štěstí z překonání sama sebe.“
 • 29.6.2011 - Fotky od Davida ze sobotního Moraviamana. Bude i video!

  Dnes klasická vyjížďka CK Úval, odjezd v 18h od sudu v Úvalech nad nádražím.

  Začalo se makat na nové podobě záhlaví stránek + bude doplněn ve vybavení a podpora/výživa odkaz na výživu od Enervitu. Přešel jsem na ní na doporučení trenéra.
 • 28.6.2011 - Něco od bráchy:

  Kilometry pro zvířata

  Od záčátku letošního roku se brácha rozhodl spojit jeho největší koníček s něčím užitečným. Svým běháním podporouje Nadaci na ochranu zvířat. Kromě samotné propagace ji za každý svůj uběhnutý kilometr věnuje 1 Kč. Je poměrně hodně "běhavej", za rok 2011 má v plánu naběhat rovných 6000 km! Aktuální stav:

  Kilometry pro zvířata
  Kilometry pro zvířata - cíl

  Pokud by se někdo chtěl připojit a také podpořit nadaci na ochranu zvířat, určitě se ozvěte buď jemu nebo rovnou nadaci. Věřte, že uděláte správnou věc, které nebudete litovat.

  "Jedna vlaštovka jaro nedělá, ale dělá jednoho šťastným."

  Loesje

 • 27.6.2011 - Po sobotním závodě v Otrokovicích jsem se posunul v seriálu Czechman tour na průběžné 7.místo (v kategorii M30 na 5.místo).

  + naskenovaný diplom s pamětní medailí ze závodu

  Diplom a medaile - IM Otrokovice 2011

 • 26.6.2011 - Včera jsem Moraviamana dokončil na celkovém 28.místě (9.v kategorii M30) za čas 10:27:37h. Počasí oproti minulému týdnu přálo. Ideální polojasno s teplotou kolem 20 stupňů párkrát zkazilo je několik málo kapek, které byly spíše osvěžením. Plavání proběhlo bez tlačenic v naprosté pohodě. Z vody jsem vylézal k mému úžasu v čase 1:08h. Kolo s lehkou rezervou za 5:22h. Do závěru jsem vybíhal s myšlenkou, že by maraton okolo 3:25h mohl stačit na vysněnný čas pod 10h. To se ovšem od půlky ukázalo nereálné. Dostavila se klasická krize, se kterou jsem nedokázal nic dělat. Běželo se mi dobře až posledních cca 5km, to bylo nejspíše v euforii (vidina cíle). Celkově tedy spokojenost s téměř přesně plánovaným časem. Fotky od Davida, diplom a památeční medaile co nevidět. V úterý 26.června nezapomeňte po zprávách přepnout na ČT4 Sport, kde bude od 19:55h půlhodinový záznam ze závodu. Díky ještě jednou Davidovi a manželce Jitce za vzorný bezchybný doprovod.

  Filip v sobotu na fotbalovém turnaji v Dubči na 7.místě.
  Středeční Filipův přátelák s maminkama hráčů 6:4 pro kluky (penalty 6:6). Maminky sice vedly 4:0, ale totálně druhou půli fyzicky odešly. Bylo to úžasné relaxační předzávodní pokoukání.
 • 23.6.2011 - Dnes odpoledne odjíždím na dlouho plánovaného IM do Otrokovic. David V. (spoluhráč z házené) mi nečekaně nabídl, že se mnou na závod pojede. Vezme sebou i jeho manželku, svým autem to odřídí a dokonce zajistil i ubytování. To budu zase veliký dlužník.

  Závod se jede jako mistrovství ČR v dlouhém triatlonu, takže konkurence (na rozdíl od Lipna) bude veliká. Je přihlášeno přes 200 lidí + dalších 200 do štafet. Jedou se klasické IM distance (3,8km plavání - 180km kolo - 42,2km běh), které budou určitě přesně naměřeny. Do závodu jdu s cílem hlavně dokončit ve zdraví, protože po rasovině z minulého víkendu se o mě pokouší nějaká rýmička. Rozhodně bych byl spokojený s časem kolem 10:30h, který by měl stačit do desátého místa v mé katerorii M30 (muži 30-35let). Start závodu je v sobotu v 7h ráno. Plave se ve třech okruzích v přírodním koupališti Štěrkoviště. Kolo se jede ve čtyřech 45km okruzích ve tvaru U v okolí Otrokovic. Běžecká část Moraviamanu proběhne také ve čtyřech okruzích na uzavřené trati, která je částí souběžná s cyklistickou tratí.

  IM Otrokovice - mapka plavání IM Otrokovice - mapka kola IM Otrokovice - mapka běhu

 • 22.6.2011 - Filip na fotbale přestupuje ke strarším do Minikopané SK Úvaly. Na zakončení fotbalové přípravky dostali kluci medaile a trofeje. Filip obdržel (myslí právem) fotbalistu za výkonnostní vzestup. První trénink nové sezony je ve čtvrtek 4.srpna od 15:30h. V sobotu 6.srpna odjíždějí na týdenní soustředění. Po návratu se doma moc neohřeje, protože hnedka ten den vyrážíme celá rodina na třídení dovolenou na Lipno, kterou nám přinesl Ježíšek. Já si samozřejmě v neděli 14.srpna odskočím na místního Železňáka.

  Pohár a medaile za výkonnostní vzestup na fotbale v sezoně 2010/2011 - Filip


  + doplněna termínovka a odkazy
 • 21.6.2011 - Na podzimní maraton do Amsterdamu jedeme ve čtyřech. S bráchou se nám podařilo přemluvit manželky a přihlásit je na půlmaraton, který se běží souběžně s hlavním závodem. Chtěli jsme se tam dostat vlakem, ale nakonec asi poletíme letadlem. Je to daleko rychlejší a zpáteční letenka vyjde jen na 1500Kč na jednoho. Ubytování ze soboty na neděli také brácha zajistil. Mělo by se to tedy dát zvládnout bez dovolené. Na maratonu se pokusím splnit letošní cíl (dostat se pod 3h). Podzimní přípravu proto zaměřím na běh.
 • 20.6.2011 - Včera úspěšně zvládnutý půlželezňák na Lipně. Téměř celý závod se jel za antarktických podmínek. Vlny, ve kterých jsem se na Lipně před třemi lety málem utopil, nebyly sice tak veliké, ale plavat v nich prostě neumim. Vylézal jsem z vody uprostřed startovního pole s propastnou ztrátou přes deset minut na čelo(čas 38:38min). V depu jsem se, sice s časovou ztrátou, převlékl do suchého (pohodlí jsem zvolil na prvním místě). To se ale ukázalo od 30km kola zbytečné, protože začalo pršet a vydrželo to téměř dvě hodiny. Navíc foukal nárazový vítr, takže se vůbec nedalo jet na hrazdě. Nechápu ty dva lidi, co měli na zadním kole disk, jak to vůbec dokázali udržet na silnici. Na konci kola jsem měl tak zmrzlé ruce, že jsem nemohl vůbec přehazovat. Což bylo potřeba, protože trať byla velmi technická. Některé kopce měly až 16% (chyběly převody), aspoň se člověk trochu zahřál. Začalo mi také klepat přední kolo, ale po chvilce jsem si uvědomil, že je to tím třesem ze zimy ze mě. Konečný čas přes 100km okruhu, vedoucím přes Rakousko, se mi zastavil na 3:20:21h (průměr pře 30km/h). Na běh jsem šel (asi z celkového osmého místa) s naplánovaným cílem, neoddělat se na příští týden. To se mi myslím povedlo. Dokonce přestalo chvilkama pršet, ale nechyběly pro změnu kroupy. Odměnou při vyhlášení výsledků pro mě bylo nečekané 2.místo v kategorii M30 (11.místo celkově) za čas 5:54:45h. Nutno ale podotknout, že se souběžně jel triatlon v Račicích, na kterém byla většina konkurence. Půlhodinový záznam z Račic v úterý od 15:40h na ČT4 Sport.

  Pohár a medaile za 1/2IM Lipno 2011


  Brácha na sobotním Olomouckém půlmaratonu na celkovém skvělém 39.místě za čas 1:21:17h. Myslím, že se na něm mnou předpovídaná únava ze Silva Nortica Runu téměř neprojevila.
 • 17.6.2011 - V sobotu vyrážim dle termínovky na 1/2 IM na Lipno (1,9km plavání - 95km kolo - 21,1km běh). Startuje se v neděli v 8:15h, proto jedu už v sobotu. Závod bych měl jet, dle tréninkového plánu, zadrženě (hlavně běh), abych se neoddělal na příští víkend. Doufám, že vydržim nezávodit, protože šance na lepší umístění bude dost veliká. Souběžně se totiž jede Olympijský triatlon v Račicích (1,5-40-10km), na kterém bude většina lidí.
  Brácha jede do Olomouce na půlmaraton. Jsem docela zvědavý, jak se na něm projeví únava z rasoviny (Silva Nortica Run) před 14 dny.
 • 16.6.2011 - Synátor Filip skončil fotbalovou sezonu 2010/2011 s Úvalskou přípravkou na 7.místě. Konečná tabulka a odehrané zápasy zde.
 • 14.6.2011 - Video ze závodu Silva Nortica Run
  brácha Štěpán (trať 85km!, č.70, houbička za čepicí, bílé podkolenky) a švagrovka Katka (trať 21km, č. 1124, bílá čepice, bílé podkolenky, celkové třetí místo v ženách!)

  O víkendu se jela MTB 24ka v Liberci (závod, který jsem ve zdraví absolvoval loni). Vyhrál, jako minulý ročník, Tomáš Kozák (421km). Druhý Tomáš Bek (386km), vítěz Kudrnovské 24ky na běžkách. Záznam ze závodu tuto sobotu 18.6. ve 12:30h na ČT4 Sport. V termínovce jsem závod měl, i jsem se na něj trošku podvědomě připravoval, ale nakonec mi byl jednoznačně zakázán. Regenerace do úplného zotavení trvá totiž (alespoň u mě) cca 1 měsíc. To si v sezóně nemohu dovolit, navíc za 11 dní jedu Moraviamana, kterého pokládám za jeden z letošních vrcholů. Určitě se ke 24ce v Liberci jednou vrátim, ale s ambicemi rozhodně vyššími než okolo 10.místa.
 • 13.6.2011 - Konečná tabulka Úvalských házenkářů sezony 2010/2011. Začíná se blýskat na dobré časy. S halou vedle hřiště pod Sokolovnou to vypadá nadějně. Jakmile se začne něco dít, budu o tom ihned informovat (dělat průběžnou fotodokumentaci výstavby). Jednání o stavbě jsou zatím nejdále co kdy byla. Doufám, že radostná zpráva nezůstane na papíře a bude naplněna. Úvaly a okolí si něco podobného rozhodně zaslouží.
 • 12.6.2011 - Včera dokončen Doksyman na Máchově jezře na celkovém 20.místě (9.v kategorii M30-39) za čas 1:15:17h. Škoda, že organizátoři závodu zkrátili kolo z 30 na 20km kvůli rozbité silnici. Jelo se mi opravdu výborně (4.místo v katerorii), průměr se mi povedl vyšplhat k 38km/h. Tréninkové vyjížďky z Koloděj jsou asi znát. S během to bylo horší. O klasicky tragickém plavání (44.místo celkově) ani nemluvě. Po startu se mi povedlo zamotat do strkanice, kde šlo doslova o život. Natolik mě to rozhodilo, že jsem musel nachvíli přejít na prsa. Jinak vše okolo závodu (až na asi o půl hodiny posunutý start) v naprosté pohodě. Těstoviny po závodě se opravdu povedly.

  Doma na mě u babičky a dědy ze Slovan čekaly děti mé a bráchy, převlečené za indiány (trošku zabrané sledováním Vinetoua).

  děti indiáni

 • 9.6.2011 - V sobotu jedu na Mácháč na Doksymana (0,7-30-7km), další závod Tritour. Souběžně se tento víkend jede MTB 24ka v Liberci, na Orlíku Kolo pro Život. Běží se i několik běhů, nebližší 15ka v Kolíně. V tomhle období je rozhodně z čeho vybírat. Doufám, že se udržím na zítřejší svatbě Venci Š.. Pro mnohé to bude určitě dost náročné.

  + video z Czechman triatlonu, je ale třeba mít nainstalovaný Adobe Flash Player (odkaz nabídne) a výkonné připojení
 • 8.6.2011 - Pamětní medaile z Czechman triatlonu + diplom z interního (sranda závod pořadatelů) MTBO Klánovice. Nutno ale podotknou, že trasa závodu byla naprosto totožná s trasou MTBO před 14ti dny. Hlavní organizátorka Janča mě to trošku stížila a předepsala povinný postup po jednotlivých kontrolách. Sice jsem najel něco málo navíc, ale většinu jsem si pamatoval, takže vše téměř na jistotu. Druhý za mnou za necelou minutu Brouk (hlavní organizátor seriálu závodů Tři pro zdraví), třetí za další minutu Oroň. Díky za pozvání, bylo to super vyjetí po sobotě.

  Dnes od 18h klasická vyjížďka CK Úval.
 • 7.6.2011 - Tento čtvrtek od 15:40h na ČT 4 Sport záznam ze sobotního Czechman triatlonu!

  + několi málo fotek

  Na fotce zeleně vyznačeno, kde jsem se pravděpodobně pohyboval krátce po startu plavání. Dost jsem to napálil a zvolil taktiku více zleva i za cenu, že jsem naplaval nějaký ten metr navíc, abych se vyhnul bitkám. Z vody jsem nakonec vylézal na nelichotivém průběžném 103.místě.

  po startu plavání

 • 6.6.2011 - Filip na nedělním turnaji minikopané v Úvalech na čtvrtém místě. Fotky viz níže.
 • 5.6.2011 - Fotky z víkendu.
 • 4.6.2011 - Dnes triatlon v Mělicích za 4:46:28h (36.místo celkově/12.místo v kategorii M30). Jednotlivé časy: plavání 1,9km 34:38min, kolo 90km 2:2914h, běh 21,1km 1:39:09h. Takže předpokládaný čas téměř na minutu vyšel. Osobák na 1/2IM jsem si vylepšil o téměř 10 minut. Jediné s čím jsem nebyl moc spokojený bylo plavání. V poslední době jsem dost času strávil v bázénu ale nebylo to na čase znát. Trochu jsem cítil ruce ze čtvrteční posilovny, tak snad proto.
  Za zmínku stojí super výsledky na Silva Nortice bráchy a jeho manželky Katky. Brácha zvládl neuvěřitelnou běžeckou trať v terénu 85km dlouhou za necelých 9h! (25.místo) Vyhrál bezkonkurenční Dan Orálek (6:26h). Ale ten největší dnešní úspěch jsem si nechal na konec. Katka vyběhla na půlmaratonu mezi ženami celkové třetí místo za čas 1:47:04h. Velká gratulace. Snad z ní dostanu placku a diplom, který ihned vyvěsím.
 • 3.6.2011 - Zítra vyrážim, dle termínovky, na 1/2IM (1,9km plavání - 90km kolo - 21,1km běh) do Mělic u Pardubic. Počasí by mělo být téměř ideální, je přihlášeno přes 400 lidí! Forma myslim nějaká malinko je, takže jdu do závodu naplno s cílem udělat osobák (čas kolem 4:45h). Info o závodě zde.
 • 2.6.2011 - Fotky z nedělního Poděbradského triatlonu + komentář od Richarda S. k vítěznému domácímu zápasu Úvalských házenkářů s Mladou Boleslaví "B".
 • 1.6.2011 - Článek z červnového Života Úval o Čarodejnickém běhu. Zeleně zvýrazněny skvělé výsledky našeho ženského osazenstva. S bráchou jsme byli ve stejnou dobu na Pražském maratonu, proto jsme se nezúčastnili.

Ondrateply.cz

Kilometrovník

Kompletní kilometrovník

Galerie

Galerie

Archiv

Kompletní archiv

Návštěvnost

TOPlist