Archiv

Březen 2011

 • 31.3.2011 - Dnes Filip další přátelák na fotbale. Bohužel těsná prohra, Jirny - Úvaly 6:5.
 • 30.3.2011 - Dnes vyjížďka CK Úvaly. Sraz v 18h u sudu v Úvalech.

  Brácha mě pomohl dotáhnout slibované otázky a odpovědi. Brzy bude, pro lepší přístup, vytažen odkaz na hlavní liště.
 • 30.3.2011 - Včera na večerní trénink házený byli všichni od Špendy popíchnutý SMSkou: "V úterý trenink, účast nutná, začne se trénovat nebo přineste peníze na odhlášení soutěže". Pár lidí se omluvilo, ale stejně z potencionálních 15ti nás tam bylo 7. Takže se hrál klasický mizerný fotbal venku. Nadpoloviční většina (ze 7. lidí) se vyjádřila, že soutěž chce dohrát, takže se tak nejspíše stane. Já osobně jsem byl pro odhlášení, ale přizpůsobim se většině. Na prvním zápase, za týden doma v neděli od 17h s L.Vršovice A, to vidím na pěknou ostudu, protože jsme neměli zatím míč v ruce. Snad se sejdeme.
  Jinak začínám ladit formu na sobotní Pražský půl maraton, který je beznadějně vyprodaný a startuje u Rudolfina ve 12h. Můj cíl je 1:25h (možná velký oči) a napoví výsledek klasického celého Pražského maratonu, který se běží o měsíc později.
  Včera jsem celou rodinu (sebe,děti i manželku) přihlásil na Újezdský duatlon, který se koná v neděli 17.dubna.
 • 25.3.2011 - Víkend konečně bez závodu i díky sobotním 60tinám dědy ze Slovan. Docela se na to těšim. V plánu je i delší kolo venku, tak snad nebude pršet. Samozřejmě poctivě dodržený běžecký plán na maraton. V neděli je tam 29km za 2:15h. Docela ostrý, ale pořád to není tempo dát maraton pod 3h. Brácha mi nabídnul vychytávku v podobě zobrazování každodenního aktuálního tréninku na titulní stránce, abych to nemusel pořád hledat a bylo to na očích. Dále se i připravují slibované "otázky a odpovědi". Jinak jsem se rozhodnul oslovit trenéra triatlonu na sestavení 7týdeního tréninkového plánu + jídelníčku po Pražském maratonu do Moraviamanu, na kterého se chystám 25.června. Jsem docela zvědav, s čím přijde.
 • 24.3.2011 - Účast na včerejší první vyjížďce mizerná. Byli jsme jen čtyři. Takže vzorně nastoupenej Kuba s foťákem a stativem šel domů. Společnou fotku v dresech uděláme až budou i kraťasy. Včera večer jsme je snad konečně doladily. Příští týden to snad bude lepší i díky posunutému času. Jinak jsme se s bráchou předběžně domluvili, že udržíme loni založenou tradici absolvování jednoho zahraničního maratonu (běh 42,2km) a na podzim 16.10.2011 vyrážíme do Amsterdamu.
 • 23.3.2011 - Dodatečně diplom za účast na nedělní desítce v Českém Brodě.

  + doplněny starší výsledky díky kronice CK Úvaly, kterou je možné si stáhnout zde

  Dnes první jarní vyjížďka CK Úvaly. Sraz klasicky u sudu v 17:30h. Jsem zvědavý na účast.
 • 22.3.2011 - Dobrá zpráva! Kuba se konečně rozhoupal a začal dělat na stránkách CK Úvaly.
 • 20.3.2011 - Další dvojboj veleúspěšně za mnou. V sobotu Krkonošská 70ka na běžkách (závod 5člených hlídek), která byla bohužel zkácena cca o 10km díky nedostatku sněhu. Nejelo se kolečko (nejvýživnější úsek závodu) přes Pardubické boudy kolem Černé hory. Výsledný čas 4:42:06h nám stačil na celkové 68.místo (dlouhou trať jelo celkem 111 týmů).
  Dnes jsem si šel po včerejšku jen pro účast na Českobrodskou pečeť (běh 10km). Sedlo mi to a byl z toho přepis v osobácích o neuvěřitelné téměř dvě minuty na 37:51min. Brácha taky osobák za rovných 36:00min. Doufám, že mě tento čas motivuje do dalšího poctivého tréninku. Právě jsem odřekl návštěvu dědy s babičkou , kteří se vracejí z víkendu, protože vyrážím na klasický nedělní spiňas s Květou do Mamuta a bazén do Podolí.
 • 20.3.2011 - Filip dnes další fotbalový přátelák v Kunicích s těsnou prohrou 3:2.
 • 18.3.2011 - Večer mě natolik zaujal článek na stránkách Nutrendu (sportovní výživa co používám) od ikony Českého běhu Miloše Škorpila, že jsem ho musel přetáhnout k přečtení:

  Trénink je celostní disciplína – trénujeme, abychom posílili tělo, mysl i ducha.
  Západní životní styl je zaměřen na výkon – vyždímat z jedince vše, co z něj vyždímat jde. Podle toho vypadají, možná by se spíše hodilo slovíčko vypadaly, tréninkové modely (ještě tak před třiceti lety), které západní kultura preferovala. Východní kultury přistupují k tréninku jinak. Berou v úvahu celého člověka – ne jen tělo. Nutno ještě zdůraznit, že ne vše, co jsou schopni fyzicky zvládnout profesionální sportovci, mohou zvládnout hobíci nebo výkonnostní sportovci.

  Navíc nelze dávat v žádném případě rovnítko mezi profesionální sport = zdraví prospěšné aktivity, spíše naopak, profesionální sportovec = nemocný. Stačí se jen podívat do cyklistického pelotonu, kolik cyklistů je astmatiků a „musí“ brát různé lékaři předepsané prostředky, aby to udýchali! Prostě je to celé nějaké otočené naruby a prapůvodní důvod k provozování sportu se vytrácí a pak to v praxi vypadá, že provozování sportovních aktivit daného člověka nenabíjí, ale vybíjí a někdy dokonce zabíjí!!!

  Buď všechno, nebo nic
  Náš život se podobá běhu myšky v kleci (na točícím se válci). Znáte to, dáte myš do válce a ona běží a běží a běží a běží a přitom se v podstatě nehne z místa. My se sice nezavíráme do válce, ale vyjde to nastejno. Rozhodneme se něco pro své zdraví dělat, ale stanovíme si časový limit – do kdy se budeme snažit a pak si zase dáme leháro. V důsledku toho vystartujeme zběsilou rychlostí, abychom cíle dosáhli co nejrychleji a pak si mohli v blažené nečinnosti lehnout pod vinnou révu a sklízet přímo do úst její sladké plody. Nic proti vinným hroznům v jakékoliv podobě, nic proti blažené nečinnosti, ale ono to takto nefunguje.

  První, co sklidíme, budou:
  naprostá nemožnost se hnout – totální zakyselení
  nějaký zdravotní problém – úraz z přetížení
  naše totální frustrace z toho, že už jsme k ničemu

  Přehoďte výhybku svého myšlení – vyjděte (vyběhněte) na cestu zvolna a držte přímý směr
  Přímý směr neznamená jen to, že máte běžet rovně – stále kupředu, ale také, že vaše cesta by měla vést jen do mírného kopce, přinejmenším do doby, než své tělo naučíte se pravidelně hýbat, než si vytvoříte endorfinovou závislost.

  Přímý směr také znamená, že vaše tělo se musí obalit svaly, musí zesílit vaše kosti, klouby, vazy, musí si vše správně sednout na své místo, abyste se pak mohli bezbolestně a nadšeně hýbat i tehdy, kdy si naložíte větší zátěž, kdy se vydáte nahoru na pomyslnou horu, kdy začnete navyšovat svou fyzickou kondici, posilovat svůj imunitní systém, svou psychiku, svou mysl, kdy začnete nalézat smysl svého bytí …

  Dělejte vždy jen jedno
  Když se rozhodnete hýbat, nezačněte ve stejné chvíli upravovat svůj jídelníček, tedy ne v tom smyslu, že byste omezili přísun kalorii. Když se začnete hýbat, pravidelně hýbat, většinou zjistíte, že nemáte takovou potřebu jíst jako dříve. Je to dáno tím, že když tělo pracuje v odpovídající míře, po fyzické aktivitě se cítíte nabiti energií a vůbec vám nepřijdou myšlenky na jídlo. V tomto okamžiku se dosti často objeví druhý extrém, lidé nemajíce potřebu jíst a pít omezí velmi radikálně doplnění stavebních kamenů – energie, minerálů, vitamínů … a vody. Najednou se cítí happy, jsou na vlně a neuvědomují si, že každá vlna má svůj vrchol a pak se prudce lomí do propasti.

  Pokud zapomenete doplnit po výkonu tekutiny – aby mohly probíhat čistící procesy v těle, aby mohly probíhat regenerační procesy těla, aby mohl probíhat prostý metabolismus – trávicí pochody a vstřebávání přijaté potravy – musíte pít – jinak se ve vašem těle všechny tyto procesy zastaví nebo minimálně velmi zpomalí!

  Pokud zapomenete doplnit energii – tělesné procesy se také zastaví – zastaví se stejně, jako se zastaví auto, když zapomenete natankovat!

  Nejelegantnější a nejméně náročné řešení doplnění energie i tekutin po výkonu
  Nejelegantnější a nejméně náročné řešení doplnění energie i tekutin jsou regenerační nápoje. Mně osobně se velmi osvědčil REGENER. Pokud nemáte sami zkušenosti s potravními doplňky, tak než začnete zkoušet jiné, na něž v průběhu tohoto celoročního seriálu narazíte, začal bych u něj.

  Snídaně je grunt
  Než začnete s doplňováním energie po výkonu, měli byste se nejdříve pořádně nasnídat, tedy pokud nevybíháte ke svému rannímu běhu nalačno. Pokud běžíte nalačno, pak zase doporučuji po běhu REGENER a po něm pak snídani.

  Před během doporučuji si dát sklenici vody s citronem nebo si můžete dát sklenici s mladým ječmenem. Samozřejmě bych vám mohl doporučit i nějaký sportovní potravní doplněk, ale takhle po ránu bych se přimlouval, abyste byli ke svému tělu šetrní a podpořili ještě jeho čistící procesy, které v něm během noci probíhaly, což právě splňuje ta voda s citronem či mladý ječmen.

  Proč je třeba se dobře nasnídat?
  Ráno se neprobouzí jen vaše tělo coby nástroj pohybu, je potřeba nastartovat i váš metabolismus - spalování přijaté potravy, ale i odbourávání (vylučování) toho, co naše tělo nespotřebuje nebo mu dokonce škodí.

  Když se pořádně nenasnídáte, můžete se klidně celý den skoro postit a stejně budete přibývat na váze (vaše tělo nebude mít energii na vylučování), proto pozor! Na snídani byste si měli přivstat, nasnídat se v klidu a vydatně a pak si klidně držte své nízkokalorické diety, když věříte, že vám pomůžou držet tajli.

  Ovšem pokud se věnujete nějakému sportu, měli byte mít i během dne odpovídající přísun kalorií. Pokud zrovna neřešíte příliš vysokou váhu, měl by váš energetický příjem odpovídat energetickému výdeji.

  Jak jíst během dne?
  Já po většinu dnů pouze snídám, obědvám a večeřím, jen někdy, když mě přepadne mlsná či žravá, něco dám i mezi hlavními jídly. Rozhodně si to pak ale NEVYČÍTÁM a NETRESTÁM se tím, že bych si odepřel některé z hlavních jídel, či si dal v tréninku více do těla, abych navíc přijatou potravu spálil.

  Buď to řeším tím, že následné hlavní jídlo není tak vydatné, nebo to vůbec neřeším, ono se to během dalších dní určitě nějak spálí. U stravování platí zcela stejné zásady jako u sportování – nemělo by na vás vytvářet další stres! Naopak, jídlo je společně s dalšími aktivitami (kultura, sport, sex …), prostředkem k odbourávání stresových faktorů, doba, kdy si užíváte. Jídlo byste si měli vychutnat, ne ho jen zhltnout, abyste zase mohli běžet dělat něco jiného. Nemusíte každé sousto zrovna 50x rozžvýkat, ale nechat rozmělnění jen na žaludku není rozhodně dobré. V ústech se uvolňují trávicí enzymy, které žaludeční šťávy neobsahují, a tak jde potrava do střev nedostatečně natrávená, což způsobí to, že tělo nedostane tu energii, kterou potřebuje (pokud si počítáte počet přijatých kalorii, je to zcela zbytečné) dále si zaděláváte na jednu z velmi nepříjemných a v České republice velmi rozšířených forem rakoviny – rakoviny tlustého střeva!

  Svačinky a přesnídávky
  Svačinky a přesnídávky by vás měly přenést k hlavnímu jídlu, zároveň by měly váš metabolismus připravit pro hlavní jídlo. Pokud jste zvyklí o svačinkách a přesnídávkách mlsat, doporučuji mlsat müsli tyčinky, NUTREND vám nabízí škálu výborných chutí (PROFIGUR MÜSLI, MÜSLI PROFIGUR, PROFIGUR CEREAL), a dokonce i speciální pro děti (STREET XL, STREET XL FRUITY, DENUTS).

  Miloš Škorpil, www.nutrend.cz
 • 17.3.2011 - Včera přátelské utkání syna Filipa na minikopané s Újezdem skončilo prohrou 2:6.

  Další jeho zápasy jara 2011, hrají se vždy v neděli od 10:15h:

  10.4. Říčany - Úvaly
  17.4. Úvaly - Kunice
  24.4. Radošovice - Úvaly
  1.5. Úvaly - V.Popovice
  8.5. Stránčice - Úvaly
  15.5. Úvaly - Senohraby
  22.5. Kostelec u Křířků - Úvaly
 • 15.3.2011 - Ve středu 16.3. valná hromada CK Úvaly ve Žluťáku od 19:30h. Účast všech členů povinná!
 • 14.3.2011 - Extra vydařená dovolená za náma. Bohužel jsem přepálil jeden z posledních výběhů (32km v terénu po sněhu) a namohl si nějaký podkolení vaz takovým způsobem, že jsem na naplánovaný nedělní aguatlon do Liberce raději nejel. Byl jsem to včera v Klánovickym lese rozkulhávat s manželkou a večer na spiňasu v Mamutu. Jinak jsem se tradičně v Itálii neflákal. Za týden naběhal skoro 100km, asi 20h lyže a snoubord s rodinou, 30km běžky (byly dost daleko), 2x bazén v Brixenu a každodení večerní sauna. Běhání vůbec nešlo (časy těžce přes 6min/km), byla ještě znát únava ze 24ky a navíc ta nadmořská výška okolo 2000m taky dost ubrala. Je v ní prý o 5% kyslíku méně než v našich podmínkách. Už chápu, proč tam sportovci jezdí za tréninkem. Snad to bude znát, až se dostanu ze všech těch tahanic.
  Ve středu proběhlo poslední kolo Zimního poháru Srch. Uhájil jsem i bez účasti celkové 2.místo v kategorii (6.celkově). Karlovarská 50ka (běžky klasika) se také kvůli nedostatku sněhu nejela. Takže očekávám od organizátorů pamětní medaili Ski tour master za absolvování všech závodů. V celkovém pořadí jsem skončil na 32.místě s 8994 body.
  Podařilo se mi sehnat pátého člena družstva (kamarád od Oldy z Jablonce) na sobotní Krkonošskou 70ku. Startujeme pod názvem CK Úvaly s číslem 73 v 8:12h. V neděli 20.3. mám v plánu zaběhnout si v tréninkovim tempu tradiční Českobrodskou pačeť (běh na 10km). Propozice běhu zde. Start v 10:30h. Všem doporučuji.
 • 13.3.2011 - Dodatečně pár fotek z Marcialongy (70km běžky klasicky).
 • 3.3.2011 - V sobotu vyrážíme s rodinou (+ rodinou Špendy a Břízy z házené) na asi letos poslední dovolenou do Itálie na Plose. Bohužel přijdu o tradiční Kbelskou 5.3. a Pečeckou desítku 12.3.(10km běh). Všem běžcům i začátečníkům doporučuji. Ve středu 9.3. proběhne poslední kolo zimního poháru Srch (běh 9km), na kterém také nebudu. Předchozí absolvovaná kola poháru by mi však měla stačit na celkové druhé místo v kategorii, no uvidíme. Do Itálie si sebou beru běžky, lyže, samozřejmě věci na plavání a běhání. Nechci totiž s rodinou celou dobu jen lyžovat a hlavně dohnat odfláknuté běhání za tento týden.
 • 1.3.2011 - Fotky z Kudrnovské 24ky.

Ondrateply.cz

Kilometrovník

Kompletní kilometrovník

Galerie

Galerie

Archiv

Kompletní archiv

Návštěvnost

TOPlist