Archiv

Prosinec 2010

 • 24.12.2010 - Zítra odjíždíme celá velkorodina na tradiční Richtrovky. Jede i brácha, takže se připravuju na velkou porci běžeckých kilometrů (snad vydržim). Odhlásil jsem si obědy, abych se tradičně nepř... a využil čas pro sportovní aktivity. Na Richtrovkách mají dokonce posilovničku s rotopedem a běhacím pásem, takže po večerech určetě nebude prázdná. Horší to bude se vzrůstající plaveckou formou, snad to běžky aspoň trochu nahradí. Jinak se chystám ve čtvrtek 30.12. na tradiční noční Bedřichovskou 30ku. Sportu zdar a do nového roku všechno nej!
 • 21.12.2010 - Doplněné výsledky házené za ročníky 2002/2003 až 2006/2007.
 • 20.12.2010 - Tak další sportovně nabitý víkend přežitý. V sobotu s bráchou 50km na běžkách v Jizerkách. V neděli těch 10km v Brodě + 2km v bazénu v Podolí. Brousil jsem si zuby na Českobrodský osobák. Podmínky byly opravdu těžké. Ani nově pořízené nesmeky na boty nepomohly. Nakonec z toho bylo ubohých 43min a nějaké vteřiny. Výsledky zatím nejsou. Začátek jsem měl klasicky přepálený. Druhou polovinu závodu jsme běželi v cyklistickém balíku asi šesti lidí (nikomu se běžet rychleji prostě nechtělo). Jediná se kolem nás, ve druhé stopě od kol aut, prohnala první žena s prapodivným stylem běhu ale rozhodně efektivním, protože jsme se jí nikdo neudrželi. Poslední kilometr postupně stupňované tempo, až jsme ze skupinky zůstali jenom dva. Bohužel jsem v závěru podlehl "Northugovi" (jeho jméno až budou výsledky si musím zapamatovat). Závěr mě na svoji výšku, těžce přes dva metry, neuvěřitelný. Možná se šetřil a rozbalil to až v závěru. Takže jsem byl v cíli rád, že čára nebyla o pár metrů dál. Závěr: hlava dobrá, tělo (asi po těch sobotních 50km) špatný.

  + doplněna galerie
 • 16.12.2010 - Doplněna termínovka, protože jsem s hrůzou zjistil, že Kolo pro život rozjelo nový zimní seriál Stopa pro život a samozřejmě budu muset jet alespoň jeden jejich závod. Navíc jsem děti přihlásil na Mini Jizerskou, která se jede v sobotu 8.1. den před jiz50. No, nevim jestli to bylo rozumný, když se děti teprve učí na běžkách stát, ale aspoň budou mít zážitek a před tím tvrdý trénink o vánocích na Richtrovkách. Majdu čeká 300m, Filipa 1km (snad to přežije).

  + Konečně založena galerie.
 • 13.12.2010 - 100km to nebylo, ale Úvalskym pijanům jsem odolal. Bylo dost hnusně (vítr jako blázen se sněžením), v neděli ještě hůře než v sobotu. Celkem nakonec 83km, ale na ty podmínky spokojenost. I manželka nelitovala, že jsem jí vytáhnul pěšky na Bufáč na rozcestí, i když jí to na Liščí hoře málem odneslo. Na příští víkend na sobotu naplánovaný výjezd do Bedřichova (objet Jiz50) a v neděli běžíme skoro celá rodina tradiční Českobrodskou vánoční desítku. Start v 10:30h, všem doporučuju. Mám připravenou běžeckou vychytávku, bude to překvapení!
 • 10.12.2010 - Konečně jsem našel chvilku ke zhodnocení sezony 2010 a stanovení cílů pro příští rok. To prý je u každého správného sportovce nezbytně nutné. V číslech: tento rok jsem absolvoval 43 závodů (dva ještě tutově budou) viz výsledky. Některé vydařené, některé méně. Za nejlepší považuji IM Slovakman 10:24h (cyklistická část byla asi o 10km kratší), proto si k času podvědomě přičítám 20 minut. Dále 24ku MTB v Liberci, kde jsem za brutálního počasí urval 14.místo za 265km ve velmi slušné konkurenci mistroství ČR. Nesmím zapomenout na osobák u vydařeného výjezdu s bráchou, babičkou a dědou ze Slovan na Berlínský maraton (3:11h) také za deštivého počasí. Další časy a výsledky nic úchvatného. Pro příští rok bych chtěl, i když to zatím nevypadá, ubrat na závodní kvantitě a jít za kvalitou. Více odpočívat před i po závodě. Zlepšit životosprávu, hlavně stravování a dostatečný spánek. Přes zimu se zaměřít na objem, který na jaře omezit a přejít na rychlost. Opět v číslech jsou cíle jasné: zhubnout cca 3kg, Pražský maraton (8.5.2011) pod 3h + kvalitně dodržený 14týdení běžecký tréninkový plán, IM Moraviaman (25.6.2011) pod 10h - spíše sen. Zkusit ve zdraví dokončit 24ku na běžkách (26.-27.2.2011), objet většinu běžkařských závodů ski-tour, možná dát i běžecký závod ve Stromovce na 100km. Samozřejmě odehrát většinu házenkářských zápasů Sokola Úval. Dost mě chytlo i mé tragické plavání, tak doufám, že to bude někde znát. Vrcholem sezóny bude IM Regensburg a snad i bráchův plánovaný maraton v Amsterodamu v půlce října. No bude to fičák.
 • 8.12.2010 - O víkendu se s manželkou a ostatníma chystáme na tradiční výjezd do Pece na Sněhurku. Cíl je jasnej. Natočit minimálně 100km (běžky, běh,...). Doufám, že nepodlehnu Úvalskym pijanům.
 • 7.12.2010 - Doplněné vybavení a podpora, trénink a články v kategorii ostatní.
 • 6.12.2010 - V sobotu se nám na házenkářskym turnaji ve Vršovicích povedlo i přes prabídnou hru urvat první místo. Soupeři viz tabulka. Musím opakovat výstižná slova spoluhráče Prchyho, že jsme byli mizerný ale soupeři byli naštěstí ještě horší. Dokonce jsme dostali diplom a pohár. Jinak jsem se v Klánovicích na běžkách na rovince po turnaji tak zmordoval (pouze 6 x 3,5km = 21km), že záda a tricáky bolej ještě dnes. Budu se muset večer v posilovně na tyto slabší partie zaměřit. Jizerská 50ka je už za měsíc!

  Pohár Tabulka Diplom

 • 2.12.2010 - Doplněné nové odkazy, výsledky a část vybavení a podpora.
 • 1.12.2010 - Na sobotu mi do termínovky vlezl turnaj v házený. Takže poslední letošní 2míle ve Stromovce asi vypouštim. Držim palce Katce, aby vyběhla tuším zase andělská křídla pro děti, loni se jim až moc zamlouvaly! Jinak na neděli plánujeme s manželkou výjezd na první běžky. Chceme jet ráno, zamakat na 3h a na pozdní oběd být doma. Asi klasicky do Bedřichova. Místo v autě asi nějaké bude, kdyby jste se chtěl někdo přidat. Minulý víkend se už jezdilo na Mísečkách, na 2km kolečku prý kroužilo asi 400lidí. Fuj, ještě že jsem si to rozmyslel. Jizerky byly ještě o lyže a jen na klasiku.

Ondrateply.cz

Kilometrovník

Kompletní kilometrovník

Galerie

Galerie

Archiv

Kompletní archiv

Návštěvnost

TOPlist